Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic EZ950 Test drugiego telewizora OLED 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, pmcomp napisał:

Nawet gdy nc+ czy CP wprowadzą sygnał 4K to co bedą pokazywać ??? Wiesz ??? Bo ja wiem. Na dziś nic. Ew. jakieś wydarzenia sportowe. Jeden mecz na tydzień. A wiesz ile razy drożej kosztuje zrobienie jednego ligowego meczu w 4K? 4 razy drożej.

Ciekawe skąd masz te wyliczenia ? 4 razy więcej pikseli, to 4 razy drożej ? Dobre :lol:

11 minut temu, pmcomp napisał:

W dekoderach trafiłeś dziurą w płot. DVB-T jest telewizją darmową. A 5,5 mln klientów CP i nc+ płaci. Jak im powiesz, że mają kupić dekoder za 500 zł to popukają się palcem w czoło. Ole kupi?

No i co z tego, że to jest telewizja naziemna ? W obu przypadkach mówimy o zmianie dekodera i w obu przypadkach to końcowy klient w jakiejś formie zapłaci za nowy dekoder, albo za jakiś czas kupi nowy telewizor z wbudowanym dekoderem HEVC.

53 minuty temu, pmcomp napisał:

Jak im powiesz, że mają kupić dekoder za 500 zł to popukają się palcem w czoło. Ole kupi? 0,5%? 1%? 

Skąd ta kwota 500 zł za dekoder od nc+ ? Przecież obecnie nc+ pobiera opłaty w kwocie np. 10zł miesięcznie za dzierżawę dekodera. Co do cen pakietów to wystarczy popatrzeć jak to obecnie jest np. we Francji. Tam Orange wprowadził jakiś czas temu usługę 4k. Zwykły pakiet z łączem światłowodowym 100 Mbit i dekoderem FHD kosztuje 20 EUR miesięcznie + opłata za dekoder 3 EUR miesięcznie. Pakiet światłowody 200 Mbit i dekoderem UHD jest w cenie 26 EUR + dekoder Livebox 4 obsługujący 4k również w tej samej cenie 3 EUR miesięcznie.

56 minut temu, pmcomp napisał:

Do tego bedziesz musiał utrzymywać transponder i osobny system nadawania dla innego kodeka. Bez sensu.

To samo mieliśmy przecież z sygnałem SD i FHD - np. TVP i TVP HD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Subman napisał:

Ciekawe skąd masz te wyliczenia ? 4 razy więcej pikseli, to 4 razy drożej ? Dobre :lol:

 

Nie konfabuluję w przeciwieństwie do Ciebie .

 

Jak ciebie czytam to widzę, że tego biznesu nie rozumiesz. Wpisy na poziomie wpisów z SAT Kuriera. Życzeniowe podejście klienta.

 

EOT

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pmcomp napisał:

Nie konfabuluję w przeciwieństwie do Ciebie .

A w którym miejscu niby coś zmyślam ? Albo pisz o faktach, albo nic nie pisz. Jak ktoś tu konfabuluje, to jesteś tylko ty w tym momencie - vide zupełnie zmyślona sprawa z ceną 500 zł za nowy dekoder nc+ z 4k. Fakty są twarde - cena za dzierżawę dekodera 4k w Orange we Francji wynosi tyle samo co dekoder FullHD i wynosi 3 EUR miesięcznie.

19 minut temu, pmcomp napisał:

Jak ciebie czytam to widzę, że tego biznesu nie rozumiesz. Wpisy na poziomie wpisów z SAT Kuriera. Życzeniowe podejście klienta.

Zabrakło konstruktywnych argumentów ? Tylko tyle na ciebie stać ?

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywistosc jest taka.
Sky boadcastuje w 4k mecze pilki noznej, F1 i filmy od ponad roku. TataSky robi to samo tyle ze zamiast meczy pilkarskich, transmituje krykiet.
STB kosztuje tyle co zwykle. Bisnes jest miliardowy. Ale co tam....

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binary

O Sky w 4k nie wiedziałem. Oni transmitują w HLG i w 50p czy też jest to jedynie 4k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 2160@50p. Narazie brak HDR ale jest Dolby Atmos. Filmy UHD do sciagniecia nie sa tak ciezkie jak te na plytaach ( max 20GB) ale Formula1  potrafi miec niezly bitratem tj taki jak na plycie.

http://www.pocket-lint.com/news/140121-sky-q-now-has-dolby-atmos-support-just-in-time-for-premier-league-kick-off

 

Oferta skromna, zeby zobaczyc wszystko, trzeba sobie poklikac w zakladki

http://www.sky.com/shop/tv/uhd/#!1-3

 

Koniec OT z mojej strony.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, misfit napisał:

Pomyliło Ci się z 1080i60. Z 1080i50 takich cudów nie ma i ma on jedną zasadniczą wadę w postaci dźwięku przyspieszonego o 4% w stosunku do źródła 24 klatkowego (o obrazie nie wspominam bo to w sumie nie jest big deal). Oczywiście stosuje się też korekcję pitcha, ale to są rzeczy, których osobiście nie akceptuję.
 

czyli tv nie potrafią z 1080i50 zrobić 1080p25 jak materiał będzie odpowiednio oflagowany ?

i by byłą jasność chodzi o odzyskanie pełnych 25 klatek p z 50 "póobrazów"

to jest zdaje sie reverse telecine 2:2

lub reverse pulldown 2:2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wcześniej z Twojej strony była mowa o 1080i50 -> 1080p24, nie wiem, może to jakaś literówka :)

1080p25 zapisane jako 1080i50 da się oczywiście przywrócić bezstratnie z powrotem do 1080p25 zakładając, ze TV niczego po drodze nie namiesza, ale wciąż pozostajemy z obrazem i dźwiękiem przyspieszonym o 4% w stosunku do źródła 24 fps, a 99% dzisiejszych filmów jest kręconych w tym klatkażu. Dla obrazu nie robi to szczególnej różnicy, nawet ma to swoje plusy bo na każdym filmie oszczędzamy kilka minut z życia ;) ale z dźwiękiem niestety tak fajnie nie ma...

 

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to był skrót myślowy - chodzilo że 1080p24 z BD da radę uzyskać transmisją 1080i50

 

w sumie to chyba wszystkie filmy na satce są przyspieszane z 24 do 25 klatek (więc ten przyspieszony dzwięk to w zasadzie standard)

nie jest tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które mają ten TV w wersji 65" (bądź LG, lub inny z tą matrycą) i grają na PS4 pro lub Xbox X.

Czy kilkugodzinne (2-3h) granie męczy Wam wzrok ?

Miałem możliwość pograć u kogoś przez 2h i mam wrażenie, że meczy mi się szybciej wzrok niż przy zwykłym lcd (Samsung K6172) i plaźmie (kuro5090)

Czy to efekt pierwszego kontaktu z takim typem ekranu i sporej zmianie wizualnej względem tego co używam na co dzień ?

Grałem w FPS bez grzebania w ustawieniach w trybie gra , nie siedziałem za blisko :P

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dziwne co piszesz bo wedle "okulistów" OLED męczy najmniej wzrok..., gdzieś były badania na sieci czy też wyniki takowych...

Może byłeś tak zauroczony jakością obrazu ,? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Słuchacie mam pytanie odnośnie EZ950. Po tescie byłem nastawiony na zakup wersji 55'. Pojechałem do Rtv aby zobaczyć jak śmiga. Pracownik powiedział że ten tv ma starszą matrycę B6 i lepiej kupić B7 a tu za podobne pieniądze jest dostępny 65'. Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracownik o dziwo cię poinformował prawidłowo... Tak ten model ma matryce serii 6 bardzo podatną na wypalenia, zdecydowanie lepiej patrz w stronę serii 7 wybór od LG.

Edytowane przez ma_ko
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie żałowalem, że nie będę miał na EZ 65'. Przeraża mnie tylko odległośc siedzenia przy takim tv. W 8K to chyba bedziemy nosem dotykali ekranu. Suma sumarą to 65B7V jest dostępny za 11400:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2017 o 16:11, ma_ko napisał:

Pracownik o dziwo cię poinformował prawidłowo... Tak ten model ma matryce serii 6 bardzo podatną na wypalenia, zdecydowanie lepiej patrz w stronę serii 7 wybór od LG.

Jest na to jakieś wiarygodne źródło (typ matrycy w EZ Panasonica)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EZ950 ma fioletową poświatę jak się patrzy pod pewnym kątem, co jest charakterystyczną cechą zeszłorocznych matryc LG. Natomiast Panasonic zapytany której generacji jest to matryca odpowiada zawsze, że jest to tegoroczna matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie są fakty?

Pisałeś w temacie o A1, że LG x7V, Sony A1 i Panasonic EZ mają (mogą mieć) ten sam typ matrycy. Moim zdaniem gdyby okazało się, że Panasonic używa matryc "starszych" generacyjnie to z marketingowego punktu widzenia byłby to strzał nawet nie w kolano tylko prosto w łeb firmy. Załamanie zaufania do marki bo przy prawie 40% wyższej cenie w stosunku do odpowiednika LG dostajemy technologicznie gorszy sprzęt. Trudno w to uwierzyć...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fioletowa poświata była powodowana przez zewnętrzną powłokę matrycy, która w serii 7 została udoskonalona i problem został w związku z tym zniwelowany. Pytanie czy istnieje możliwość by Panasonic stosował tegoroczne panele z ,,zeszłoroczną" powłoką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie:
- LG 7 seria, Sony A1 i Panasonic EZ1000 nie mają fioltowej poświatę wynikającą z nowej powłoki antyodblaskowej, którą LG zaczęło stosować od tego roku
- EZ950 ma fioletową poświatę, tak samo jak starsze matryce OLED od LG z 2016 roku
- Panasonic i Sony twierdzą, że A1, EZ950 i EZ1000 mają najnowsze, tegoroczne matryce OLED
- nie ma żadnych faktycznych potwierdzeń, że matryce OLED z 2016 i 2017 roku różnią się w budowie, oprócz powyższych zmian dot. warstwy antyodblaskowej
- Vincent z brytyjskiego HDTV twierdzi, że EZ1000 ma na 100% tegoroczną matrycę

A jaka jest moja opinia ?
Ja uważam, że EZ1000 i A1 posiadają tegoroczne matryce OLED, a EZ950 może mieć zeszłoroczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W LG nazywa się to "Neutral Black OLED", ale de facto jest to to samo co "Absolute Black Filter" w Panasonicu. Oczywiście pozostaje pytanie, czy taki Panasonic, czy też Sony mają możliwości technologiczne aby taki filtr dodatkowy samemu nałożyć, czy też jest to możliwe jedynie przez LG Display w fabryce. Tego nie wiemy... Wiemy jedynie, że LG wprowadziło ten filtr w tegorocznej serii OLEDów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...