Skocz do zawartości
Maciej Koper

BenQ ZOWIE XL2546 TEST najszybszego 240Hz monitora z DyAc dla e-sportu

Rekomendowane odpowiedzi

BenQ ZOWIE XL2546 TEST najszybszego 240Hz monitora z DyAc dla e-sportu

Nie tak dawno temu, w naszej redakcji gościł 240Hz monitor BenQ ZOWIE XL2540. Wyświetlacz ten przypadł mi do gustu, ze względu na swoje bardzo wysokie odświeżanie, które istotnie pomagało ograniczyć smużenie obrazu w dynamicznych grach. Niestety pozbawiony był funkcji modulowanego podświetlenia, zwanego przez producenta "ULMB", przez co nie oferował aż tak ostrego obrazu jak, teoretycznie niższy, model XL2730 (pomimo jedynie 144Hz odświeżania). Jak się szybko okazało, producent pochylił się nad problemem i wydał następcę - XL2546. Monitor ten wygląda bliźniaczo do XL2540, z tym, że posiada właśnie funkcję modulowanego podświetlenia, która powinna zapewnić dużo wyraźniejszy ruch, nawet przy niższych częstotliwościach odświeżania. Zobaczmy, czy zadanie się powiodło!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co jeszcze stoi na przeszkodzie aby w telewizorach zastosować Matryce 240Hz + funkcję DyAc skoro dało się to zaimplementować z takimi dobrymi rezultatami ostrości obrazu w ruchu w monitorze komputerowym za w cale nie aż tak wysoką cenę  ?
 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wielkość matryc.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu tv na matrycach 100 Hz zaczynały się już od 32'' , np bawiłem się takim Samsungiem w tym rozmiarze i z 2 metrów bardzo dobrze było widać na sporcie różnicę z włączonym motionflow i bez, i każdy to doskonale też widział bez żadnych wątpliwości, że tv w trybie 50 Hz mocno rozmazuje obraz, takich kwiatków na tv kineskopowych w ogóle nie było, w LCD nauczyli się jak sobie z tym poradzić to i powinni się teraz tego trzymać (jako standard) a nie zaniżać standardy ostrości w ruchu względem poprzedniej technologii.

Dlatego nie zgadzam się z ostatnio lansowanym stwierdzeniem że 50 Hz jest uzasadnione w cenie do poniżej kilku tysięcy zł.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do autora artykułu. Wszystkie pomiary Input laga były przeprowadzane na 60hz (tak wynika z artykułu). Tutaj moje pytanie, czy gdyby przetestować input lag tego monitora na 240hz, input lag byłby odpowiednio 4 krotnie mniejszy? Czy może źle to wszystko pojmuję? Jeżeli tak chętnie posłucham kogoś kto zechce mi to wytłumaczyć.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...