Skocz do zawartości
jamar83

UDP-203 napisy

Rekomendowane odpowiedzi

witam potrzebuję pomocy - mianowicie jak mam załadować Polskie napisy srt z pendriva do oppo203 z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy muszą mieć nazwę sub.srt i znajdować się w katalogu "sub".
Następnie wciskasz klawisz wyboru napisów na pilocie i wybierasz pozycję "inne".

Jeśli nie działa to sprawdź na innym pendrivie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

wiadomo, że napisy działają do filmów z płyt, ale czy ktoś testował napisy do kopii filmów1:1 w formacie BR z hdd/smb

zakładając, że mam kopie moich filmów BR wraz z menu na dysk,u jednak bez napisów PL czy będę mógł podłożyć do nich w formacie SRT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, pomóżcie.

Wygląda na to że jestem niegramotny albo...

Dla drugiej połówki nabyłem film "Bitter Moon" Polańskiego z niemieckiej dystrybucji. Wiedząc, że OPPO 203 może dodawać napisy byłem z siebie bardzo zadowolony. Do czasu aż chciałem to zrobić z tym filmem. Znalazłem napisy w necie. Umieściłem plik ( Bitter Moon.srt) w katalogu 'Bitter Moon' na pendrivie. włożyłem do odtwarzacza i nic. Po naciśnięciu klawisza subtitles są tylko opcje:

- wyłącz

- niemieckie

Nie ma opcji 'Inne' - jak miało być po przeczytaniu kilku wpisów w tym temacie :(

Coś robię nie tak? Może to nie działa z niektórymi płytami? Pomóżcie, bo mam 'ciche dni' w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, gmk-gk napisał:

Witam

Panowie, pomóżcie.

Wygląda na to że jestem niegramotny albo...

Dla drugiej połówki nabyłem film "Bitter Moon" Polańskiego z niemieckiej dystrybucji. Wiedząc, że OPPO 203 może dodawać napisy byłem z siebie bardzo zadowolony. Do czasu aż chciałem to zrobić z tym filmem. Znalazłem napisy w necie. Umieściłem plik ( Bitter Moon.srt) w katalogu 'Bitter Moon' na pendrivie. włożyłem do odtwarzacza i nic. Po naciśnięciu klawisza subtitles są tylko opcje:

- wyłącz

- niemieckie

Nie ma opcji 'Inne' - jak miało być po przeczytaniu kilku wpisów w tym temacie :(

Coś robię nie tak? Może to nie działa z niektórymi płytami? Pomóżcie, bo mam 'ciche dni' w domu.

Masz napisane w instrukcji... dla płyty napisy MUSZĄ być w katalogu sub, a nazwa pliku to musi być sub.srt jesli to są napisy w formacie .srt Jak w innym to oczywiście inne rozszerzenie.

Polecam program subedit, oprócz banalnej sprawy zmiany kodowania (to można zrobic nawet w notatniku z win) możesz tam poprawić różne błędy jeśli takie są i co najważniejsze poprawić synchronizację jeśli jest z nią taki problem ze OPPO sobie nie radzi, czyli jak jest większy problem niż 30sec.

najlepiej przyjąć jako standard dla napisów format .srt i kodowanie UTF-8 z bon, usunięcie formatowania </> i innych jakichś znaków które pozniej wyglądają niespecjalnie ciekawie na ekranie

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

Działa!

Nie wiem dlaczego, ale cały czas uparcie robiłem, że plik z napisami i katalog muszą być zgodne z nazwą filmu.

Dziękuję jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaski nie robi :) nie może nie działać. Napisy musza mieć taka sama nazwę jak plik video, nazwa katalogów jest bez znaczenia, no chyba ze to jest struktura płyty ale to całkiem inna sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...