Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sony WE750 TEST telewizora Full HD z HDR dla graczy

Gdy potencjalny nabywca pragnie znacznie ograniczyć swój budżet na zakup telewizora, to w pewnym momencie dojdzie do etapu w którym będzie musiał zrezygnować z rozdzielczości 4K. W przypadku Sony etap ten następuje wraz z modelem WE75, który właśnie trafił na nasz stół warsztatowy. Jest to "najdroższy" telewizor Full HD na 2017 rok, po którym mamy znany nam już, najtańszy model Ulta HD - XE7005. Pozbawienie telewizora rozdzielczości 4K, w przypadku firmy Sony, nie wiąże się jednak z porzucaniem całej technologii Ultra HD co stawia WE75 w wyjątkowo unikalnym świetle! WE75 wspiera zarówno HDR jak i szeroką paletę barw, a jak powinniśmy już wiedzieć, to te dwa dobrodziejstwa robią dużo większą różnicę od wyższej rozdzielczości. Jest to doskonała wiadomość dla graczy konsolowych, którzy już od dłuższego czasu mogą czerpać z dobrodziejstw technologii Ultra HD na takich konsolach jak PS4, PS4 Pro oraz Xbox One S (za moment X). Zobaczmy co wyjdzie z takiego połączenia i czy wszystko będzie współpracować poprawnie.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzmy: na świecie jest prawie 60 mln konsol PS4. Wszystkie zgodne z uhd. Xbox One s jest kilka milionów. Po co więc robić taki telewizor pod Xboxa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy fotce UFO z włączonym trybem LED, jest pomyłka bo zamiast jasności 250 CD (co jest rekordową jasnością dla tego trybu ) jest 25 CD, i jeszcze zauważyłem brak słowa >jest< :

''Nie ma jednak funkcji „łagodna gradacja”, która (jest) prawdopodobnie najwięcej dającym systemem w telewizorach Sony. ''

To co jeszcze chciałbym dodać to to że wersja 43'' ma inny strzałkowaty kształt pixeli, co oznacza typową matrycę IPS.
 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, MarcinC napisał:

Policzmy: na świecie jest prawie 60 mln konsol PS4. Wszystkie zgodne z uhd. Xbox One s jest kilka milionów. Po co więc robić taki telewizor pod Xboxa? 

Chyba jednak liczenie nie jest twoją mocną stroną. Z UHD zgodne jest jedynie PS4 Pro a tych na pewno nie ma na świecie 60 milionów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, chcę kupić tani TV tylko do PS4 pro i Nettflixa - ten model można dostać za ok 2300 w neonecie. Wydaje mi się, że w tej cenie raczej niż lepszego nie znajdę i zastanawiam czy brać czy szukać czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gh0st666 napisał:

Chyba jednak liczenie nie jest twoją mocną stroną. Z UHD zgodne jest jedynie PS4 Pro a tych na pewno nie ma na świecie 60 milionów.

Przecież PS4 też ma HDR... a to daje mu sporą przewagę nad "zwykłym" Xbox One pod względem grafiki.

34 minuty temu, TomekDC napisał:

Hej, chcę kupić tani TV tylko do PS4 pro i Nettflixa - ten model można dostać za ok 2300 w neonecie. Wydaje mi się, że w tej cenie raczej niż lepszego nie znajdę i zastanawiam czy brać czy szukać czegoś innego.

Brać. Pod te wymagania najlepszy wybór.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, TomekDC napisał:

Hej, chcę kupić tani TV tylko do PS4 pro i Nettflixa - ten model można dostać za ok 2300 w neonecie. Wydaje mi się, że w tej cenie raczej niż lepszego nie znajdę i zastanawiam czy brać czy szukać czegoś innego.

Po teście tego we75 wszystko się uprościło. To chyba jedyny na ten moment sensowny wybór w tych pieniądzach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tylko szkoda,że nie ma większej matrycy,taka 55 cali by się przydała ;-)

Edytowane przez Amralew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Chciałbym się upewnić, bo się doktoryzuję od wczoraj żeby nie zadawać głupich pytań:).

Nie zależy mi na 4K tak bardzo (odległość oglądania to 3-4 metry), ale HDR i owszem. Z tego co wyczytałem Sony XD i XE 85 mają podobne jasności HDR do tego modelu. Przez następne 3-4 lata tv będzie tylko do netflixa. Czy do okazjonalnego oglądania po 2-3 godziny dziennie netflixa warto dopłacić do XE 85? (pomijam wielkość tv oczywiście). Czy tzw. 'user experience' będzie dużo lepszy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2017 o 11:49, Gmeru napisał:

Przecież PS4 też ma HDR... a to daje mu sporą przewagę nad "zwykłym" Xbox One pod względem grafiki.

 

Jesteś pewny że HDR działa poprawnie na zwykłym PS4? Ktoś pisał, że sygnał wykrywa, ale obraz nie jest wyświetlany poprawnie przez brak wparcia PS4 dla HDMI 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, gh0st666 napisał:

Jesteś pewny że HDR działa poprawnie na zwykłym PS4? Ktoś pisał, że sygnał wykrywa, ale obraz nie jest wyświetlany poprawnie przez brak wparcia PS4 dla HDMI 2.0

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ,ze XBX tez ogarnie bez problemu w HDR?ciekawa opcja faktycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i oddałem.

Do sportu się nie nadaje w ogóle, pomimo Motionflow XR 400hz w parametrach nie ma żadnego upłynniacza, podczas gdy XE8005 z Motionflow XR 200 Hz ma upłynniacz - zwykłe oszustwo! Na plus świetne kolory i bardzo równomierne podświetlenie, dzięki czemu czerń jest jednolita.

"Dźwięk Sony WE75 jest na podstawowym poziomie. Nie wyróżnia się niczym ani na plus ani na minus" Zupełnie się z tym niezgodzę. Dżwięk jest TRAGICZNY. Nie da się tego słuchać nawet podczas oglądania programów informacyjnych! Bez włączonego polepszacza jest taki zamulony, że trudno zrozumieć, co mówią, z kolei z ClearAudio+ staje się strasznie agresywny, wysokie tony niemal kaleczą uszy, nie da się po prostu wytrzymać. O oglądaniu filmów rzecz jasna nie ma mowy. Może teraz takie TV robią, w 2008 w ciemno kupiłem TV Daewoo 32'' i głośniki miał w porządku.

Jeśli zaś chodzi o gry to jednak na 100hz gra się lepiej, dotyczy to jednak głównie gier sportowych, w innych można nie zauważyć różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile z telewizorami sprawa jest w miarę klarowna to czy przy Waszych możliwościach dostępności do sprzętu można by zrobić test monitorów pod PS4 PRO i XBOX ONE X z HDR.

Głównie chodzi mi o zakres 28'-32", telewizorów takiej przekątnej z HDR i rekomendacją dla graczy chyba nie ma.

Wiem że na tę chwilę jest praktycznie tylko jeden monitor Z hDR dla graczy Dell UP2718Q (za ponad 7,5k), ale jest kilka "pseudo" HDR które da się kupić w necie, ale nie ciężko je znaleźć w jakimś sklepie i na żywo się przekonać jak to działa.

Chodzi mi min o LG 32UD99 , Samsung CHG70

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Andrzej Weclawski napisał:

w parametrach nie ma żadnego upłynniacza

Jest jeden tryb,  tryb ruchu LED, wtedy zmniejszy się smużenie i nieco wzrośnie ostrość obiektów w ruchu.


Ten tv podobnie jak większość krawędziaków bez dużej ilości stref ma tylko pseudo HDR który w jaśniejszych momentach rozjaśnia cały obraz, a prawdziwy HDR jest tylko i wyłącznie wtedy kiedy tv jest w stanie rozjaśnić (czy przyciemnić) niezależnie i osobno każdy nawet najmniejszy punkcik i wyświetlić każdy taki punkt z różnymi poziomami jasności a przy tym całe pozostałe tło jak i otoczenie każdego takiego rozjaśnionego punktu ma pozostać nietknięte rozjaśnianiem, tj ma pozostać takie jak widziała go matryca kamery. Takie coś jest możliwe tylko w OLED albo już z mniejszą dokładnością w topowych flagowych LCD.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11/17/2017 o 11:28, mmpeg-4 napisał:

Jest jeden tryb,  tryb ruchu LED, wtedy zmniejszy się smużenie i nieco wzrośnie ostrość obiektów w ruchu.

To jest bardziej wyostrzanie obrazu, przez upłynniacz rozumiem wstawianie klatek pośrednich. Na XD8305 100hz bez żadnych upłynniaczy w trybie gra jest mniejsze smużenie niż tutaj z TR LED.

Co do HDR to się zgodzę, mój tv ma podejrzewam podobny HDR do tego i w ciemnym filmie to jest dramat, wczoraj go przy serialu Punisher musiałem po prostu wyłączyć bo tak słabo to wyglądało (wyblakły obraz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie jak wyłączyć wiecznie wyskakujący pasek informacyjny? Kupiłem TV wyłącznie z myślą o podłączeniu pod PCta bo miał tutaj dobrą opinię. Niestety nie da się go używać bo 1/5 ekranu zasłania mi cały czas wyskakujący pasek z info o HDMI i rozdzielczości. W grach które sprawdziłem tego nie ma ale praca na pulpicie i przeglądanie stron to tragedia. Proszę o pomoc. Proponowane rozwiązania z polskich i zagranicznych stron nie działają. Mam 14 dni na zwrot, jeśli tego nie rozwiąże to musze oddać a szkoda bo obraz mnie zadowala. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...