Skocz do zawartości
dosikap

OLED 65" czy LCD 75"? A może poczekać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
to mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich serdecznie smile.gif

Stanąłem przed wyborem, w którym pomogłoby mi Wasze doświadczenie.

Mam budżet na TV maks ok. 15-16 tys. zł. Oglądam dużo filmów i seriali, zazwyczaj wieczorami (netflix, showmax, player.pl). Do tego dochodzą okazjonalnie gry na PS4Pro oraz zwykła, linearna telewizja (np. TVN24). Siedzę w odległości 3 m od telewizora.

Moje pytanie brzmi: czy przy tych uwarunkowaniach lepiej wybrać 65" telewizor OLED (np. LG lub Sony) czy jednak lepiej zdecydować się na większy, 75 calowy telewizor LCD, który przy tej wielkości zmieści się w moim budżecie? Niestety bowiem – na telewizor 75" OLED mnie w tej chwili nie stać (to jednak ponad 25tys zł). Wybieram więc między mniejszym OLEDem a większym LCD. Ewentualnie: być może najlepszą receptą jest po prostu poczekać. Sądzicie, że te duże OLEDy szybko stanieją?

 

Poniżej cała metryczka:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Dużyponad 50m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Obojętnie, ale raczej wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Tak, prostopadle, ale mam rolety do wygaszenia + oglądam raczej po zmroku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, hdr, smart tv
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? PS4 Pro, Netflix, czasem cast z PC
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola PS4 Pro, być może UPC (ale oglądam bardzo mało zwykłej telewizji)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 3 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy i seriale, dużo rzadziej zwykła telewizja czy gry
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  tak, ale niewiele
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, około 1-2 razy w tygodniu po 2 godziny
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? prawie wyłącznie wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słabe smart tv
19. Preferencje co do marki ? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  nie potrzebuję w ogóle 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 16 tys zł to absolutny maks maksów dla mnie

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak, zdecydowanie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze szybko nie stanieja. No i oczywiscie moj glos na telewizor OLED, zupelnie inna klasa obrazu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że OLED gdyby nie tvn24, którego telewizory OLED wyjątkowo nie lubią.

Ceny szybko nie spadną.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny faktycznie nie spadną szybko, więc nie ma za bardzo jest na co teraz czekać. Co do TVN24, to przy Twoich preferencjach (głównie film) nie musisz się w ogóle niczego obawiać. Wieczorami, dobrej jakości filmy wyglądają na OLEDzie rewelacyjnie ze względu na perfekcyjną czerń, brak efektu halo, bardzo dobre kąty i bardzo dobrą równomierność ekranu. Jeśli kupisz 75" LCD nawet z najwyższej półki to w tych kategoriach będziesz miał gorszy jakościowo obraz i to będzie widać gołym okiem. Większy ekran to jednak również bardzo duży plus gdy się dalej siedzi. Musisz sam zdecydować co bardziej Cię interesuje - większy ekran, czy też najlepsza jakość obrazu. Co do telewizora to proponuję LG B7 65" za ok 14 500 zł. Sony A1 jest dużo droższy i poza zasięgiem cenowym. Ma gorszą równomierność ale ma też lepsze ulepszacze ekranu (gradacja, likwidacja szumów) które są cenne w gorszych jakościowo materiałach.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...