Skocz do zawartości
lulek4560

Sony UHP-H1 vs Panasonic DMP BDT700 vs Sony BDP S7200 vs Pioneer BDP-180/X300 a może coś innego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

To mój pierwszy post na tym forum i miło mi wszystkich powitać

Chciałbym się Was poradzić w sprawie wyboru odtwarzacza blu-ray

Jako iż posiadam telewizor plazmowy(troszkę już starszy) TX-P50G20 i jest to oczywiście matryca Full HD to generalnie nie interesują mnie odtwarzacze UHD-może kiedyś,ale jak narazie jestem z obrazu na plazmie zadowolony i nie widzę powodu wymiany,tak że skupiam się tylko i wyłącznie na odtwarzaczach FHD

Muszę przyznać że dość sporo przeszukiwałem fora jak i czytałem wszelakie recenzje o sprzęcie i generalnie pozostały do wyboru te które są w opisie tematu,choć głównie skupiłem się na dwóch a mianowicie Sony UHP-H1 oraz Panasonic BDT700,chciałbym już taki lepszy sprzęt który będzie na lata no i muszę przyznać że mam niemałą zagwózdkę,bo jak to wiadomo jedni zachwalają taki drudzy znowu taki i już nie wiadomo

Napiszę może na czym mi zależy-przede wszystkim priorytet to piękny ostry obraz,jak najmniejsze szumy video ,dźwięk  oraz bezproblemowa i w szczególności bardzo cicha praca napędu podczas odtwarzania

Jeśli chodzi o obraz to troszkę czytałem że podczas filmów 24p czasem wystepuje zjawisko jakby szarpania,przycinania,braku płynności czyli tzw judder-jest to dla mnie ważne i chciałbym tego uniknąć więc proszę weźcie to pod uwagę który player zapewni najlepszą wydajność jeśli chodzi o uniknięcie tego zjawiska

Czytałem też wypowiedzi że każdy player przy płycie blu-ray zapewni taki sam obraz,nie wiem jak to jest w praktyce ale różnie ludzie się o tym wypowiadają,być może tak jest a jedyna różnica jaką można zaobserwować to zróżnicowanie obrazu w barwie tzn.jedne dają obraz cieplejszy inne chłodniejszy itp,nie wiem nigdy nie porównywałem tak tylko sobie myślę

Druga sprawa to skalowanie DVD do FHD(1080p) tu też dobrze aby player miał dobry skaler i  dawał jak najlepszy obraz troszkę płyt DVD mam,jednak głównie skupię się na blu-ray

I teraz tak:

Panasonic- podobno ma bardzo dobry skaler oraz daje świetny obraz z bluray i DVD,niezły dźwięk nie wiem jak z głośnością napędu ale gdzieś wyczytałem że kiepsko radzi sobie z porysowanymi oraz źle wytłoczonymi płytami,do tego dość kiepskie multimedia oraz słaba praca w sieci z aplikacjami,kiepski wyświetlacz isłaba jakość samego playera (plastik)

Sony - tu z kolei wzmocniona konstrukcja,cichy napęd,lepiej radzi sobie z multimediami oraz sieć i aplikacje lepsza obudowa,bardzo dobry dźwięk oraz Bluetooth,odczyt SACD oraz DVD-AUDIO,ale z kolei nie wiem jak z płynnością obrazu(judder) jaki ma obraz z płyty bluray oraz skalowanie DVD do 1080p,czy będzie na takim samym poziomie

Nadmienię jeszcze iż poduwagę brałem jeszcze fakt aby player posiadał wyjście cyfrowe coax gdyż filmy będę oglądał tylko i wyłącznie na systemie dwukanałowym i chciałbym w tym celu wykorzystać DACA poprzez właśnie cyfrowe coax i dalej do wzmacniacza stereo,więc dobrze by było aby któryś z playerów miał jak najlepszej jakości owe wyjście coax,ewentualnie mógłbym ominąć DACA i po analogu do wzmacniacza jeśli player będzie dobrze sobie tak radził

I tak już kończąc bo rozpisałem się strasznie mam troche myślenice bo każdy ma coś  po troch i najlepiej było by wybrać oppo,ale budżet założyłem do ok 1300 zł

Ale tak jak to mówiłem głownie zależy mi 1 najlepszy obraz 2 dźwięk 3 cicha praca napędu podczas odtwarzania 4 dobry skaler z DVD do FHD  sieć i multimedia mogę pominąć do tego mam odtwarzacz Dune HD Base 3D

Poradzicie coś koledzy?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby docenić jak dobry obraz daje którykolwiek z tych playerów musisz najpierw wymienić swój tv, który był znakomity ale 8 lat temu. W dzisiejszych realiach jest to już bardzo przeciętny odbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..Problem w tym że plazm już nie produkują,a obraz z mojej jak dla mnie jest świetny i na dzień dzisiejszy nie chcę go zmieniać

Po prostu zależy mi na jak najlepszym playerze do tego tv co mam z jak najlepszym obrazem i niskim judderem

Dodam jeszcze tylko że odtwarzacz musi być czarny(ciemny)

Pozdrawiam i czekam na konkretne opinie,może ktoś ma z wyżej wymienionych bądź porównywał obydwa i może coś konkretnego podpowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lulek4560 napisał:

Hmm..Problem w tym że plazm już nie produkują,a obraz z mojej jak dla mnie jest świetny i na dzień dzisiejszy nie chcę go zmieniać

Dawno, dawno temu kiedy wiekszość ludzi jeździła maluchami, przesiadka w Poloneza sprawiała wrażenie przemieszczania się S klasą Mercedesa, a czy Polonez ma cokolwiek wspólnego z tym poważnym autem z gwiazdą na masce?  To po pierwsze.  Po drugie - " Każdy łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo" I po trzecie - Panasonic lepszy.

PS> Judder jest i będzie kłopotem bo g20 ma syfiasty upłynniacz. Dlatego patrz pierwszy post :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa moim zdaniem jest prosta, jeżeli mówisz że masz dostępny (Nowy) odtwarzacz Sony UHP-H1 w cenie 1300,- to bież.

Nic lepszego za tą kwotę nie dostaniesz.

Trzymając go osobiście w rękach absolutnie nie miałem wrażenia jak bym trzymał ''wydmuszkę'' świetna konstrukcja, sztywna wylewka itp.

 

Podzespoły też wysoki poziom, jak by nie było nad nim jest tylko X800 :)

Widziałeś ile on potrafi formatów ''łyknąć''? można śmiało powiedzieć że to kombajn multimedialny, z resztą jak sam piszesz że już tyle recenzji czytałeś pewno już nie raz, nie dwa to przeczytałeś.

Natomiast nie wiem jak radzi sobie z piratami, no chyba że to Cię nie interere. ;)

 

Ps. Może załóż temat na głównym Forum Sony tam więcej użytkowników się o nim wypowiada z tego co wiem.

https://www.sony.pl/electronics/odtwarzacze-blu-ray-disc/uhp-h1/reviews-ratings

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Xisiek napisał:

Polonez ma cokolwiek wspólnego z tym poważnym autem z gwiazdą na masce

owszem 4 kółka i tym i tym dojedziesz :-)

ja tam jestem zadowolony-może nie jest to poziom ST60,czy VT60 ale daje radę - zresztą do dziś plazmy wśród prawdziwych kinomaniaków są wyznacznikiem wzorowego obrazu

Ostatnio oglądałem jakiegoś oleda od lg z 2016 i powiem szczerze że jedynie jeśli chodzi o czerń to może konkurować z plazmami i na materiale 4k jest pięknie,a poza tym do plazmy jeszcze mu daleko,może kiedyś... niestety, materiałów w 4k brak jedynie netflix-ba nawet prawdziwych 1080p jest mało

Ale zbiegliśmy z tematu mi poprostu chodzi o najlepszy player do mojego tv

Jeżeli faktycznie g20 ma syfiasty upłynniacz to właśnie potrzebuję playera który jak najbardziej zniweluje owy efekt i da dobry obraz do tego tv

Robert 1988 dzięki za podpowiedź a miałeś okazje może tego Sony(ciągnie mnie właśnie do niego) testować bądź nawet porównywać do Panasonica?

Nie wiem jak ten Panas ma z głośnością napędu z drugiej strony myślę sobie jeszcze tak czy panas nie lepszy bo tv też mam panasonica i czy nie będzie większej tzw."synergii" sprzętu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lulek4560 napisał:

ja tam jestem zadowolony-może nie jest to poziom ST60,czy VT60 ale daje radę - zresztą do dziś plazmy wśród prawdziwych kinomaniaków są wyznacznikiem wzorowego obrazu

Od razu zaznaczę, że to nic osobistego i to co napisze poniżej napisałbym każdemu, kto by takie bzdury napisał :) Osobiście jest mi obojętne  na czym oglądasz i jakie masz przekonania. Prostuje tylko dlatego, że to profesjonalne forum i sporo osób je poczytuje/czerpie stąd wiedzę, więc trzeba pewne rzeczy tłumaczyć aby fakty były faktami.

Plazmy były bardzo fajne w czasach kiedy były produkowane, acz pod koniec produkcji było już naprawdę ciężko, dlatego Panasonic rozważając wszystkie za i przeciw podjął taką a nie inną decyzję. Naturalnie można doceniać pewne zalety PDP serii 60 Panasonica i dziś ale to w sumie nie ma żadnego znaczenia bo GT 20 jest lata świetlne za tymi modelami, które idealne też bynajmniej nie są.  

Tym samym GT 20 wśród kinomaniaków już od dawna żadnym wyznacznikiem dobrego obrazu nie jest i nie może być dlatego, że lepszy obraz można zobaczyć od paru lat na średniej klasie LCD o Oledach nie wspominając.

Polecam lekturę testu GT20 i porównanie  wartości kontrastu oraz czerni z obcenie testowanymi tv (masa testów na portalu)

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1285749683

4 godziny temu, lulek4560 napisał:

Jezeli faktycznie g20 ma syfiasty upłynniacz to właśnie potrzebuję playera który jak najbardziej zniweluje owy efekt i da dobry obraz do tego tv

Każdy z w/w playerów poda to co jest na plycie, czyli najczęściej 24p - będzie więc szarpanie.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lulek4560 napisał:

Ostatnio oglądałem jakiegoś oleda od lg z 2016 i powiem szczerze że jedynie jeśli chodzi o czerń to może konkurować z plazmami i na materiale 4k jest pięknie,a poza tym do plazmy jeszcze mu daleko,może kiedyś... niestety, materiałów w 4k brak jedynie netflix-ba nawet prawdziwych 1080p jest mało

Tylko Cię tak wydaje ;-). Nie jest mu daleko tylko oled to duchowy następca każdej plazmy. Pod każdym praktycznie względem oled jest lepszy od każdej plazmy. Co nie zmienia faktu, że najlepsze plazmy były ok. Ale dzisiaj naprawdę wiele się zmieniło i nie ma co już wracać do takich tematów.

Co do bluraya to kolega Ci wyżej dobrze poradził (tez bym wybrał tego sony w takiej kasie) i pewnie ciężko będzie o dodatkowe sensowne opinie bo siedzimy już w czasach Ultra HD Blu-ray. Tak samo Xisiek napisał prawdę z 24p. I tak większych różnic w samym obrazie nie zauważysz między tymi modelami. W ślepym teście pewnie nie byłoby szansy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumię-wezmę więc mocno pod uwagę tego Sony,choć zastanawiam się bo skoro dużych różnic nie odczuję a judder i tak będzie to nie wiem czy nie wziąść takiego taniego np. LG BP420/620 który również w sieci ma dobre opinie,oraz jest bardzo cichy i tym samym zaoszczędzić dużo pieniędzy

Tymczasem dziękuję wszystkim bardzo

Pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru powiedz kiedy podasz recenzje odtwarzacza Hi-Res Audio SONY Blu-ray UBP-X800, i ''graj belki'' SONY T-MT300|HT-MT301(?)

Pytam wiesz dlatego bo kiedyś widziałem zapowiedz jak pisałeś na Fanpage.

:rolleyes:

Po za tym też jestem ciekaw jak wypadnie w recenzji u Was, bo szukam jakiegoś uzupełnienia w tej postaci do XE93.

Dnia 12.08.2017 o 15:49, lulek4560 napisał:

Rozumię-wezmę więc mocno pod uwagę tego Sony,choć zastanawiam się bo skoro dużych różnic nie odczuję a judder i tak będzie to nie wiem czy nie wziąść takiego taniego np. LG BP420/620 który również w sieci ma dobre opinie,oraz jest bardzo cichy i tym samym zaoszczędzić dużo pieniędzy

Tymczasem dziękuję wszystkim bardzo

Pozdrawiam

Powiem Ci tak kolego miły dołóż 130,- PLn i kup https://www.sony.pl/electronics/odtwarzacze-blu-ray-disc/bdp-s6700 lepiej na tym wyjdziesz niż z tym odtwarzaczem LG. :)

Bardzo fajny sprawdzony odtwarzacz Sony Blu-ray...

Poczytaj o nim.

Bardzo dobry jest wart ceny która jest ''przyzwoita''

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Po przeczytaniu tego postu odnoszę wrażenie, że największym profesjonalizmem, o którym ktoś wcześniej tu wspomniał, wykazał się tylko autor wątku.
lulek4560 bardzo dokładnie określił swoje oczekiwania oraz sprzęt jaki posiada i zadał bardzo konkretne pytanie.

A tu teksty typu: złe, niedobre, najlepiej zmień tv, dołóż, a może jeszcze lepiej sprzedaj mieszkanie, dom, kup pałac, zmień galaktykę :)

Przypomnę, że odbiór obrazu jak i dźwięku jest dość subiektywnym zjawiskiem i jeśli autor pisze, że jest zadowolony tzn. że tak jest i "."
Natomiast porównania do polonezów itd. to zwykłe ignoranctwo. Nie sztuką jest kupić co roku nowy TV.

Plazma G20 była w sprzedaży w 2010/11 roku i również w moim odczuciu "zjadała" kolorem, dynamiką czy płynnością obrazu wszystkie LCD dostępne na rynku. I choć obecne lcd są niezłe, to do plazm nadal nie dorosły. Plazm, które nota bene ubili księgowi. Bo skoro można zrobić coś taniej...i dolepić kilka fajnych naklejek to się i tak sprzeda.

Efekt - często ludzie podziwiają w sklepach tropikalną demo-zieleń, kupują a następnie w domu na każdym kanale tv widzą twarze "surogatów" (czyt. Biorą "merce" -  Niemiec płakał jak sprzedawał :) ).

Owszem technologia 4k + HDR jest świetna również i w moim odczuciu ale czy warto teraz płacić za nią dla garstki filmów UHD na płycie, jednocześnie wymiotując na widok obrazu telewizyjnego. Każdy sobie musi odpowiedzieć na to pytanie.

Odnoszę wrażenie, że autor wątku świadomie zakupił swój telewizor i ceni sobie wysoką jakość obrazu.

lulek 4560, telewizor jaki posiadasz w klasie FHD jest naprawdę godną pozycją. Ja osobiście bym nie zmieniał na 4K, jeśli nadal jesteś zadowolony z tego który posiadasz.

Co do przedmiotowych odtwarzaczy, podpowiem - jeśli nie chcesz przepłacać obniż loty na np.:

SONY BDP-S1700
SONY BDP-S3700
SONY BDP-S6700

Ta grupa odtwarzaczy różni się między sobą "multi wszechstronnością", typu bluetooth, miracast. SONY BDP-S6700 posiada ponadto interpolacje do 4k.

UWAGA!!! - miej na uwadze, że ww. modele nie posiadają wyjścia toslink, jeśli takowego będziesz w ogóle używał. (tylko HDMI i coaxial)


Piszę o tej grupie ponieważ ostatnio podłączyłem model s6700 do plazmy panasonic txp46g20e. Wierz mi, że można z ustawień g20 i S6700 wycisnąć taki obraz, że szczęka opada. Judder - nie stwierdzony, skalowanie DVD - bardzo dobre, ostrość, kolor, gradient, płynność obrazu z blu-ray czy mkv - poprostu bajka. Model s7200 to właściwie to samo tylko ma większy deck pasujący do zestawu tzw. wieży (+ przeglądarka internetowa). Oczywiście są to moje subiektywne odczucia ale jak najbardziej Z A D O W A L A J Ą C E ! ! !

PS - jeszcze Ci się ta plazma nie wypaliła ?? Gdy były w sprzedaży "specjaliści" mówili - nie bierz plazmy bo się wypalają! SZOK co ?! :) - przepraszam za złośliwość.

 

Pozdrawiam

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manio21

 

Dziękuję Ci bardzo

Cieszę się że i ty również doceniasz plazmę

Ja na dzień dzisiejszy nie zamienił bym na nic innego

Tak jak napisałeś , obraz TV 4K jest piękny,ale tylko na materiale 4K bądź na blu ray przeskalowanym do 4K(a nie czarujmy się,materiału 4K jak na lekarstwo),ale już na zwykłym SD to tak kolorowo nie jest i tu plazma(nawet taka przestarzała) niestety bije na głowe LCD czy nawet OLED-porównywałem w sklepie na zwykłym materiale z naziemnej więc nikt mi nie wmówi że jest inaczej

Tak czy inaczej wybrałem Sony UHP-H1,myślę że w cenie 900zł za nowy to była dobra oferta

ogólnie jestem zadowolony-płynność super obraz piękny,choć nie mam porównania do innych odtwarzaczy

A swoją drogą jakie są najlepsze ustawienia,aby wycisnąć z niego cały potencjał,zakładam że menu ustawień takie same ma BDP-s6700-trochę właśnie sporo tych ustawień i trochę można się pogubić jak to wszystko ustawić aby efekt był jak najlepszy

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lulek 4560 - pamiętaj, że nie ma najlepszych ustawień do obrazu (tak jak z dźwiękiem)! Gdyby było inaczej nie mielibyśmy opcji korekcji.

Ja zrobiłem tak - w samym S6700:

  1. Nastawienia wideo:
  • format ekranu - pełny;
  • Rozdzielczość wyjścia wideo: AUTO;
  • Wyjście 24 (tu też wszystko AUTO);
  • Wyjście 4K - Auto1;
  • YCbCr/RGB (HDMI) - YCbCr (4:4:4)
  • Wyjście HDMI w Deep Colour - 16 bitów
  • SBM - Włącz
  • Red. szumów IP Content Pro - Film-średni

W trakcie odtwarzania są dodatkowe opcje wideo ale tych jeszcze nie ruszałem :)

Stara przestarzała Plazma TX-P46G20ea:

  1. Menu obrazu
  • Tryb obrazu - Kinowy
  • Kontrast - 45
  • Jasność - 0
  • Kolor - 30
  • Ostrość - 10
  • Balans bieli - Normalny
  • Intensywne kolory - włączony
  • Tryb ECO - wyłączony
  • Redukcja szumów - wyłączony

        2. Menu konfiguracja - inne ustawienia

  • IFC - włączony
  • Super rozdzielczość Maksimum
  • Tryb oszcz - wyłączony
  • 16:9 Overscan - wyłączony

 

Ustawienia testowałem na filmach Blu-ray oraz ich ripach w mkv, m.in: Avatar, Marsjanin - obłęd!!! Kolor, płynność, ostrość - miazga :) i wiele innych, których nie będę już wymieniał, że nie wspomnę o bajkach dla dzieci typu Kraina lodu czy Vaiana :)

Przy niektórych DVD te ustawienia mają zbyt mocne kolory np. zieleń w "Byliśmy żołnierzami" - dla wygody, bez ciągłej zabawy suwakami, przełączam tv na np. tryb profesjonalny (wcześniej zdefiniowany) lub THX i jakoś to świeci...jakoś świeci ;)

PS - Gdybym obecnie szukał tv z pewnością rozglądałbym się za 4K z HDR i nowymi naklejkami na rantach ekranu ale pamiętajmy, że te "ficzery" to nie jest też jakaś rewolucja, na skalę pierwszej emisji telewizji kolorowej, żeby pozbyć się naprawdę świetnego, ww. ekranu.

Pozdrawiam i życzę wielu soczystych seansów :)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie największy problem miałem z :

1: YCbCr/RGB (HDMI)

2: Wyjście HDMI w Deep Colour

Nie wiedziałem jak to dokładnie ustawić

Przy czym, w tym Deep Colour nie mam 16 bitów-do wyboru jest tylko 10 lub 12,wyłącz i auto

Najlepiej było by dać wszystko na auto i niech tv sobie dostosuje

A rozdzielczość wyjścia wideo dałem na 1080p-w sumie to chyba bez znaczenia czy auto czy 1080p,jedyna różnica to taka że przy auto skaluje chyba tv a przy 1080p odtwarzacz. Ja dałem na 1080p bo wydaje mi się że sony uhp-h1 może mieć lepszy skaler niż ten w mojej plaźmie (choć prawde mówiąc w ustawieniach mojego tv nie ma żadnych opcji,ustawień dotyczących skalowania,więc nie wiem jak to do końca wygląda)

A co do ustawień w plaźmie to nie przeszkadza ci włączenie IFC - ja mam to wyłączone bo fakt,płynność jest idealna ,ale za to obraz jest taki nienaturalny,taki troche efekt "teatru",dlatego mam to wyłączone,a i bez tego nie zauważyłem jakiegoś drastycznego pogorszenia płynności

Edytowane przez lulek4560

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie wszystkiego na auto nie każdemu musi pasować :) Przy ustawieniu wyjścia wideo na 1080p, blu-ray nie będzie skalował do 4K (istotne jak nabędziesz taki TV) i nalęzy o tym pamiętać.

IFC jednym pasuje innym nie. Ja używam tego od zawsze, może z przyzwyczajenia - kiedyś posiadałem TV Philips matchline III - tam dopiero był efekt teatralny!!! WOW
A czy to naturalne czy nie ?! Hmm. To jak z filmami nagrywanymi np. kamerą Go pro (patrz Youtube) - jednym wystarczy i pasuje klatkarz w 30 fps inni wybierają 60 fps.

Da się do tego przyzwyczaić a nawet z tym żyć ;)

Zauważ, że podbite kolorki przy ustawieniu balansu bieli na Normalny, jak wyżej podałem, nie wypaczają koloru skóry, co mi zaimponowało, ponieważ od tego zaczynam ustawienie koloru na oko (bez np. kolorymetru). Nie jest to oczywiście regułą dla każdego filmu.

Setup jaki podałem wyżej nie należy traktować jako normę ale może dla kogoś będzie jakimś punktem wyjściowym lub zachętą do eksperymentowania - najważniejsze to ustawić pod siebie !!!  Jak w moim pierwszym poście, to są bardzo subiektywne sprawy !!! (to tak jak z wyborem np. słuchawek HI-Fi - każdemu inne "podejdą pod ucho").

Ja jestem bardzo zadowolony, a jeszcze zajrzę do opcji ustawień obrazu w odtwarzaczu dostępnych podczas projekcji.

PS - HDR też jest nienaturalny a ogląda się świetnie. Tak, tak - podam już ostatni przykład :lol:

Jak spojrzymy prosto w słońce, niech będzie zachodzące, to czy ludzkie oko umożliwia dostrzeganie szczegółów w cieniach ?!( vide przysłona w aparacie fotograficznym)

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez manio21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...