Skocz do zawartości
hepa

Yamaha a-s701 czy a-s501

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuje zakup wzmacniacza do stereo. Wcześniej miałem Denona 1911, ale nie był to zakup trafiony. 

Potrzebuje Waszej opinii odnośnie wybrania sprzętu. Nie mam dużego pokoju. Około 4 na 5 m. 

Ze względów wyglądu podoba mi się Yamaha, trochę tez Onkyo.

I tu moje pytanko: 

Dozbierac do Yamahy A-S701, czy wziąć Yamahe A-S501?

Wolalbym mieć nowy sprzęt. Ewentualnie może coś innego zaproponujecie, w granicy - 1600-2600.

Tak na poważnie dopiero teraz zacząłem się tym interesować, wiec za bardzo nie wiem co jest na 'topie'.

Na razie potrzebuje sam wzmacniacz, reszta pewnie kiedyś.

Co do brzmienia, na pewno będę testował te 2 wzmacniacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup używany wzmak stereo za kilkaset złotych z lat 80/90 ubieglego stulecia. Japoński bądź jeszcze lepiej brytyjski.

Wydasz kilkaset złotych co odpowiada kwocie za dzisiejsze nowe 3  - 4 tys zł.

Kupuj z eBaya, nie z allegro.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy doradźcie mi coś,

Zastanawiam się nad Yamahą A-S701 albo Yamaha A-S801.

Chodzi mi o to czy warto dopłacać do Yamahy A-S801 - prawie 1300 zł. - Yamaha A-S701 kosztuje 2500 zł.

801 ma wejście do komputera USB, czego nie ma 701.

Aktualnie mam komputer stacjonarny, który ma wyjścia cyfrowe SPDIF. Z tego co wiem, to teraz nie robią laptopów z takimi wyjściami.

Z komputera stacjonarnego nie zrezygnuję, bo potrzebuję duży monitor i większe możliwości.

 

Czy jest sens dokładać 1300 zł na rzecz 801 ?

Czy np. za 5 lat nie będę potrzebował takiego USB ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz DAĆ po USB to tak

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

DAC

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak Yamahę A-S701. W porównaniu do Denona 1911, to zupełnie coś innego. Na dobrą sprawę nie ma co równać amplitunera z takim wzmacniaczem. Sporo osób mówi, że amplituner nie nadaje się do muzyki. Mam takie same zdanie. Przez 6-7 lat słuchałem Denona jako coś 'super'. Zmieniłem te super na kiepskie, kiedy podłączyłem starą wieżę Philipsa i porównałem bas. Denon jakoś nie ma tego basu. W Yamaszce słucham na zerowych ustawieniach i tyle mi odpowiada, a bas jest wystarczający.

Ogólnie jestem zadowolony z tego wzmacniacza.

Brzmi ładnie, dźwięk podoba mi się. Pianinko słychać konkretnie, widać różne jaskrawe/wysokie dźwięki. Bas ma miękki, głęboki, taki jaki bym chciał.

W Denonie nie słyszałem takich momentów. Tam jakby wszystko stłumione, bez wyrazu.
Nie sądziłem, że może być taka różnica dźwięku pomiędzy amplitunerem a wzmacniaczem stereo.


Na tą chwilę gram z Monit.Audio.BX2, ale mam zamiar wymienić na coś większego.
Mam na komputerze sporo plików FLAC, puszczam przez SPDIF, mniej więcej sobie radzi.


To chyba tyle.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ten Denon był po prostu za słaby na BX2 by je pobudzić do grania.

Też mam denona (chyba  2313) i bas jest bardzo dynamiczny, ale amp ledwo zipie przy stereo i zdarza mu się odłączyć od przegrzania (oczywiście przy sporej głośności, mimo to dziwne skoro tylko dwie kolumny napędza)

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tu chodzi o impedancję głośnika ?
np. moje BX2 są 8 ohms.


Nie jestem specem, ale może się ktoś wypowie ..

8 ohms głośnika to większe obciążenie dla wzmacniacza czy 4 ohms ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaus71 - nie widziałem jeszcze jak wygląda takie samoistne wyłączenie sprzętu. U mnie Denon pracował (chyba) stabilnie, choć też próbowałem czasem głośniej. Ale całkiem możliwe, że kolumny były nie dobrane do całości. Kupowałem je w ciemno, a kiedy podłączyłem 1 raz, to zauważyłem - jakby ciszej grały.
Teraz mam Yamahę, i z tyłu jest przełącznik - na 8 Ohms. i BX2 grają już normalnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...