Skocz do zawartości
newkind

Sony KD-55XE9005 czy Samsung UE55MU8000 czy Panasonic TX-58EX780E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tydzień temu oddałem do sklepu mojego KU6400 po całym jednym dniu w domu, gdyż miał wadę podświetlenia matrycy i trochę mnie to zniechęciło do Edge LED. Jako, że postanowiłem zwiększyć budżet TV do 6000zł i chciałbym dziś dokonać zakupu potrzebuję trochę finalnych rad. Dodam tylko, że pomieszczenie, w którym będzie oglądany TV jest bardzo słoneczne.

Rzeczy, na których mi zależy 4K, HDR, 120HZ, matryca VA, Netflix 4K HDR, bezproblemowy YouTube 4K (HDR). Nie zależy mi na Androidzie, ale jeśli wybrany TV go będzie miał to będę z tym żył ;)

 

Póki co w grę wchodzą 3 modele :

1. Sony KD-55XE9005

2. Samsung UE55MU8002

3. Panasonic TX-58EX780E

 

Sony :

ZALETY : Dobra czerń, dobry kontrast, mocne podświetlenie Direct LED, dobry upłynniacz i wbudowany procesor obrazu, większa jasność niż w Samsungu

WADY : Bardzo niedopracowany Android (ten opis przeraża https://docs.google.com/document/d/1EPzlq_ipIPMCDoMqMgDl0IuKmTsMoZHeKKwE_zxbFUk/pub#h.1laxj4utjvzv), brak natywnego (TVN) Playera, brak HBO GO Polska (to akurat nie jest jakieś kluczowe), podobno potrafi przymulić

 

Samsung :

ZALETY : Tizen wraz z YouTube, Netflix, Player HBO Go, sprawne niemulące menu, lepszy kontrast niż w Sony (?)

WADY : Podobno są awaryjne i często serwisowane, Edge LED (z wady powodu podświetlenia oddałem KU6400 po 1 dniu w domu), mniejsza jasność niż w Sony

 

Panasonic :

O tym w zasadzie wiem najmniej, poza tym, że ma dosyć archaiczny system (nie wiem jak jest z aktualizacjami do Netflixa, YouTube i HBO GO) i pilota sprzed epoki.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony albo Panasonic , lepsza opcja jest zeszłoroczny dx900

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś przewaga Panasa nad Soniakiem? I przypadkiem dx900 nie kosztuje dużo ponad 6k?

Edytowane przez newkind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, newkind napisał:

Jakaś przewaga Panasa nad Soniakiem?

Tylko jeżeli ktoś gra na konsoli i jest mega wyczulony na input lag, tak jak ja. Generalnie dla 95% graczy każda wartość poniżej 40 ms będzie dobra i nieodczuwalna, więc input lag w okolicach 31 ms w xe90 będzie idealny do gier. Panasonic ma 21 ms i ja generalnie preferują telewizory z wartością poniżej 30 ms, ale dla większości osób nie będzie żadnej różnicy podczas grania na obu modelach.

Plusem panasonica są też świetne możliwości kalibracyjne.

Jednak co do jakości obrazu dla mnie wygrywa xe90. Fakt android może wydawać się bublowaty, ale i tak system ten uległ poprawie i mimo wszystko ja bym kierował się jednak jakością obrazu, a ta w sony będzie lepsza.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym za panasonic idzie jeszcze to ze posiada 3 cale wiecej moze to nie duza różnica ale jednak . POZDRO

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za opinie. Ostatecznie padło na Sony, więc jutro powinienem dostać mojego 55EX9005. Mam nadzieję, że będę zadowolony :)
Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, norbert120 napisał:

Sony albo Panasonic , lepsza opcja jest zeszłoroczny dx900

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
 

Dx 900 do 6 tys? :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie denerwują tacy ludzie. Gość prosi o tv za 6000zl i ci nie proponują dx900. Może jeszcze zd9 i C7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK można było kupić dx900 za coś bodaj z okolic 6tys PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę żyjemy w RP. Podaj link do strony z tym DX-em.

ps. też się zastanawiam nad zmianą tv (obecnie sam 55f6770). Brałem pod uwagę panasa ex780 i soniacza xe90 w 65". Mam w sumie czas bo tv mam ale bliżej świąt może coś z oleda będzie na poziomie w/w.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ary czytaj prosze posty ze zrozumieniem a jak Cię tak to denerwuje to zmień forum podałem które wybrać i dodałem co lepszego od tego jest a nie ze w tej cenie . POZDRO a spiny zachowaj dla siebie

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienię forum tylko dlatego, że jesteś upośledzony

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, norbert120 napisał:

Ary wybaczam Ci bo nie wiesz co czynisz . Hehehe . POZDRO

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
 

12latki i ich eksperymenty z interpunkcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Wszystkim!

Mam dylemat, zastanawiam sie nad tv przewijajacych sie w tym temacie, tylko niewiem który wybrać.

Sony 55xe9005 v Samsung 55mu8002 v Panasonic 58ex780

Uzytkowanie:

Jako monitor również do gier pod PC.

Z czasem być mozw dokupie najnowszego xboxa.

Od czasu do czasu jakieś filmy w HD i Full Hd, oraz telewizja naziemna.

Dobrze by było by mial niski input lag.

Na poczatku myslalem nad Samsungiem 55mu7002 ale 8002 wydaje się że ma Cit lepszy obraz, ale cena tego wyszego Samsuga bardzo sie nie różni od Panasa i Soniaka stąd tez ten dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich opiniach/rankingach masz taką kolejność:

  1. Panas - najlepsze odwzorowanie kolorów / kontrast , z drugiej strony firefox os - nie jest już rozwijany przez mozillę
  2. Sony - lepszy HDR, android - błędy i lagi systemu
  3. Samsung - przekłamania katalogowe, stabilny i płynny os

Matryce VA - słabsze kąty. Każdy z w/w ma 120Hz. Dla typowego Kowalskiego zauważyć różnice będzie ciężko. TV są dość zbliżone jakościowo. Najlepiej iść i zobaczyć w live co bardziej odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System w Panasonicu to właściwie ich własny system z wykorzystaniem Firefoxowego interfejsu. Od czasu upadku FirefoxOS wprowadzali nawet aktualizacje, chociażby hdr 4k w aplikacji youtube. Ale fakt, nie wiadomo co będzie dalej. Gdzieś czytałem, że twierdzą, że będą to rozwijać ale jak wyjdzie w praktyce pewnie pokaże seria telewizorów na 2018

Edytowane przez pinkibass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny dylemat. Po wielodniowych bólach głowy wybór padł na samsunga mu800. Póki co jestem b. zadowolony. Szybki tizen, obraz też bez zastrzeżeń. Wygląd super. Długo na pierwszym miejscu był panas. O nim ktoś dobrze napisał-chcesz mieć tylko odbiornik TV o b. dobrym obrazie i wyglądzie to go bierz. Chociaż dla mnie miał trochę za ciemną matrycę/ Sony i samsung /zdecydowanie jaśniejsza, ale kto co lubi. Od sony odstręczała mnie swego czasu - cena w porównaniu do tych dwóch / podobno trochę spadła/ i sporo narzekań na ogólnie pojętą awaryjność. Na testach Maciek panasa stawiał na równi z serią MU/ ciut wyżej poziomował samsunga, czerń i hdr/. Generalnie każdy z tych 3 tv. ma sporo zalet i mało wad i co nie wybierzesz to będziesz zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sklaniam sie ku Sony, ale ra rozmaita awaryjność i input lag na poziomi 34ms mnie odstrasza.

Na duży + to ze podobno mozna go uruchomić w 120hz na PC i 17ms.

Ogólnie obraz i hdr na rdzo wysokim poziomoe lepszym od Samsunga.

Panas ma lepsze kolory, sle nie wiem jaki input lag ma Panas w rozmiarze 58 pod PC. Pod konsolę ponoć 25ms.

A Samsung najniższy inputlag 21ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jednak tego  Sony KD-55XE9005 + soundbar  ht-rt3 za 5700zł w saturnie.

W zasadzie pewnie bym go nie kupił gdyby w cenie nie dorzucali tego soundbara.

Mam tylko najdzieje że ten input lag będzie znośny, jeśli nie to zrobie zwrot, i zamówie Samsunga bądź Panasa.

Edytowane przez LGV8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogole wrazenie nie sa żadne nadzwyczajne. Może dlatego ze oglodam tv z telewizi naziemnej a tylko TVP1 i 2 sa w Full HD.

Pod wzgledem jakości obrazu nie pozwala, szczegolnie jeśli chodzi o ostrość w ruchu. Jest ona przecietna, szczegolnie to widzialem podczas ogladania skoków. Choc w filmach roqniez jest to widoczne nawer w Full hd. Płynności rownoez nie mozna ustawiać na max, ponieważ podczas dynamicznych ruchów pozostaja takie smugi za obiektem ktory sie dynamicznie porusza. 

Jak działa HDR to sie noe wypowiem, ponieważ nie testowałem. Nie mam narazie filmu który korzysta z hdr.

Co do ogladania TV to chetnie bym spróbował jak radzi sobie Panas. Ponoć lest lepszy.

Android całkiem znosny. Choć czasem potrafił sie przywiesic a nawet zresetować, ale to bardzo rzadko. Moze z 2 razy sie zdążyło. Inna sprawa że ze smata to ja glownie you tuba używam.

Do gier to jestem zaskoczony pozytywnie poniewaz na moim poczciwym GTX 670 udalo i sie odpalić fullhd w 120hz co prawda tylko w 16tyś. Kol. 8bit, RGB. Przez kabel HDMI 1.3v.

Być może tylko 16tys. Kolorow ponieważ karta i kabel nie obsluguje hdmi 2.0. 

Natomias udalp mi sie stworzyć inna niestandardowa rozdzielczość, fullhd 105hz 32tys.kol. 8bit, RGB. Niestety chrome 4:4:4 noe uzyskałam, może wina kabla albo sie nie da.

I przy takim odświeżeniu nie mozna narzekać na input lag, i sama płynność jest super. Dla graczy PC-towych z dobrym sprzętem mozna śmiało polecać.

Po przełączaniu a 60hz na pierwszy rzut oka widać różnica w płynności obrazu po ruchch samej myszki. Input lag trudno wyczuć, ale minimalnie jest  odczuwalny. W FPS wyczulonych graczy moze troche przeszkadzać.

Dodam ze w 60hz odpalamy w chrome 4:4:4 co daje  ciut ostrzejsze obraz. W gram na to zupelnie nie przeszkadza. Mi podczas przeglodania neta również.

Z hdr w grach również nie korzystałam wiec sie nie wypowiem.

Ogolnie zastanawiam sie jeszcze czy noe zwrócić Soniaka i nie zamówić Panasa. Gdybym była promocja na Panasa to bym napewno wymienił.

Podsumowując do ogladania Tv dla osób nie korzystających lub korzystających rzadko z HDR. Kupił bym Panasa.  Dodatkowo niższy inpit lag, dlatego Panasa wybrał bym pod konsole.

Natomiast Sony, kapryśny android, ktory jednak ma sporo aplikacji. Dla graczy PC ogromny plus za możliwość odpalenia TV w 120hz i 105hz. Dla kogoś kto grał na monitorze 120hz nie trzeba zbytnio przekonywać. Dla niektórych, ostrość w ruchu moze nie przeszkadzać. 

Edytowane przez LGV8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiło mnie to, co opisałeś, biorąc pod uwagę źródło sygnału z komputera. Filmy będę właśnie odtwarzał na komputerze i przesyłał sygnał kablem hdmi. Jeżeli dysponuję komputerem i5-2500K, 16Gb RAM i MSI GTX670, to stanowi to jakieś ograniczenie dla TV i przesyłu palety barw? Ja właśnie decyduję o zakupie i najwyraźniej będzie to 58ex780e. Dzięki za wyjaśnienia.

Edytowane przez Kojak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysponujesz tym samym sprzetem co ja :) Tylko mam 8 GB RAM. 

W poprzednim poście pomyliłem 8bit z 8bpc, sorki.

Ograniczenie jest tylko podczas tworzenia rozdzielczości niestandardowej 1920x1080

120hz 16bit 8bpc, RGB.

105hz 32bit 8bpc, RGB.

Rozdzielczość natywna: 60hz 32bit, 8bpc lub 12bpc. Chrome 4:4:4

Innych rozdzielczości standardowych nie sprawdzałem, ale nic ponad 60hz. 4K na takim sprzecie i tak nie będę używał.

Dodatkowo znalazłem filmik ze w 120hz uruchomisz 32bit tylko pewnie z kartą pod hdmi 2.0.

Oraz znalazlem na stronie sony tez pewne info na temat 120hz.

https://community.sony.pl/t5/televisores/kd-55xe9005-1080p-120hz-1440p-120hz-si-con-algun-pero/m-p/2353860

 

Swoja droga jestem ciekawy czy na Panasie 58ex780e nie mozna by odpalić fullhd np. w 100hz albo 105hz. Na zagranicznych forach pisza ze w 120hz nie mozna, ale moze nie probowali wszystkich konfiguracji.

Ja na soniaku próbowałem, 75, 85,100, 110,115,120hz. I każda szla w 16bit.

Tylko 105hz pozwoliła mi na moim sprzecie uruchomić 32bit. Najprawdopodobniej jest to zwiazane z karta ze nie ma hdmi 2 0 i przewodem. Seria GTX 9xx dopiero ma wejscie hdmi 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@5 lat temu jak go kupowałem to sprzęt dawał radę. Po dwóch latach dołożenie ssd, wymiana gtx560 na gtx670 i oc całości - nadal było dobrze. Teraz chyba muszę zgłębić temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...