Jump to content
8lukasz6

ustawienia sony kd55xe9005

Recommended Posts

Witam wszystkich :D trochę głupia prośba ale mieszkam za granica i jestem posiadaczem telewizora jak w temacie :D człowiek duzo czyta o kalibracji ale tutaj w Niemczech kompletnie nie wiem gdzie mam to szuka i dla tego prośba do ludzi którzy posiadaj ten tv po kalibracji i jak by ktoś by był dobry i ogólnie mi udostępnił  ustawienia kalibracyjne jakie ma no do normalnego oglądania do oglądania filmów czy granie na konsoli :D ja wiem ze to kosztuje cetnie sam bym zapłacił żeby zrobić sobie taka kalibracjie ale nie bardzo mi się opłaca brać 55cali tv do polski i jechać 1000km na urlop z tv :D 

Tylko wiesz, że prawdziwą kalibrację robi się indywidualnie dla każdego egzemplarza. Przepisywanie ustawień z innego tv może wiele nie dać albo i pogorszyć jakość obrazu.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

wiem czytalem pogorszyc to napewne nie ale napwno polepszy :D ale i tak nie będzie to to samo jak bym zrobil kalibracjie na moim tv :D ake zawsze mozna miec podkladke i poznmiej prob i bledow zrobic pod siebie :D

rtings testowało 55" właśnie, udostępniają ustawienia, zerknij sobie (X900E to właśnie XE9005 na Europę):
http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e/settings

Aczkolwiek podzielam zdanie vadera (:P), przepisywanie ustawień kalibracyjnych naprawdę może pogorszyć jeszcze obraz, sam się o tym przekonałem.

AliVCuN.png

Edited by Fjubens

1 godzinę temu, 8lukasz6 napisał:

a to juz widzialem ale chcialem porownac z inna kalibracjia dlatego napisalem na forum :D

Niestety nie da rady tak sprytnie zrobić jakbyś chciał. Kalibrowanie tv oznacza pomierzenie danej sztuki a następnie wyrównanie jej do wzorca.  Jako, że jest spory rozstrzał pomiędzy egzemplarzami wpisywanie ustawień z innego tv jest po prostu bezsensu.  

PS. A tak na marginesie Niemcy to nie pustynia i w parę sekund wuj google podpowiada np. http://www.hifi-regler.de/shop/service/isf-kalibrierung_fuer_tv-geraete-100006351-neutral.php

to jest sklep internetowy który dal artykul o kalibracji i nie da sie go zamowic unich w sklepi :D ale dzieki za pomoc

a wogole da sie przypisac rozne ustawienia pod kazde wejscie hdmi ??

23 minuty temu, 8lukasz6 napisał:

to jest sklep internetowy który dal artykul o kalibracji i nie da sie go zamowic unich w sklepi :D ale dzieki za pomoc

a wogole da sie przypisac rozne ustawienia pod kazde wejscie hdmi ??

Powinna być taka możliwość. W Samsungu jest np. "Apply Picture Settings" i można wybrać All Sources (na wszystkie źródła będą te ustawienia wstawione) albo Current Source (tylko obecne, na inne wejścia HDMI te ustawienia się nie skopiują).

W Philipsie też coś podobnego było, więc dziwne jakby Sony o tym nie pomyślało. Może być po prostu trochę inaczej nazwane.

Edited by Fjubens

O to inna prośba już nie odnośnie kalibracji a ustawień ? Póki nie znajdę w Niemczech serwisu który to robi to jakie warto mieć włączone parametry tv do oglądania filmów i grabią na konsoli zbox one ? Czyli jaki kontras np i podświetlenia jakie funkcje maja być włączone itp ? A góry dziękuje za podpowiedz bo tego trochę jest 

Chyba nie czytałem ? Tak można ale człowiek się nie zna za bardzo na tym Heheh dlatego pytam ludzi którzy znają się i może będą chcieli się podzielić swoim doświadczeniem i pomogą ?

Witam!

Kupiłem kd55xe9005 i jestem bardzo zadowolony, wszystko jest OK poza tym że po optyku nie mam dźwięku na kinie domowym (kino LG, działa bez problemu, mam do niego podłączony dekoder TV Sat a wcześniej dokładnie w ten sam sposób miałem podłączony TV LG). Przetestowałem już chyba wszystkie ustawienia i nic. Żeby obejrzeć coś z YouTube muszę włączać głośniki TV. Proszę o pomoc, jeżeli macie jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem będę wdzięczny :)

Dodam że optyka wymieniłem i nadal nic...

Edited by Mario73

3 minuty temu, Mario73 napisał:

Witam!

Kupiłem kd55xe9005 i jestem bardzo zadowolony, wszystko jest OK poza tym że po optyku nie mam dźwięku na kinie domowym (kino LG, działa bez problemu, mam do niego podłączony dekoder TV Sat a wcześniej dokładnie w ten sam sposób miałem podłączony TV LG). Przetestowałem już chyba wszystkie ustawienia i nic. Żeby obejrzeć coś z YouTube muszę włączać głośniki TV. Proszę o pomoc, jeżeli macie jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem będę wdzięczny :)

A czemu nie podłączyć dekodera sat bezpośrednio do kina LG?

@Mario73 dobrze zrozumiałem że oglądając w xe 9005 You Tube chcesz mieć dzwięk w głośnikach kina domowego ?  Czy w TV próbowałeś/wybrałeś takie ustawienie przy pomocy pilota -   Action menu > Głośnik > System Audio ?

@Maciej Koper Dekoder i odtwarzacz BD mam podłączone do kina, chciałbym też telewizor bo jednak dźwięk z głośników TV jest słaby. Generalnie wcześniej wszystkie trzy urządzenia (TV, BD i TV Sat) podłączone są do kina poprzez rozdzielacz (nie znam nazwy tego czegoś :) ) i przed zmianą TV wszystko działało. Więc przypuszczam że problem leży po stronie TV.

2 godziny temu, diana napisał:

@Mario73 dobrze zrozumiałem że oglądając w xe 9005 You Tube chcesz mieć dzwięk w głośnikach kina domowego ?  Czy w TV próbowałeś/wybrałeś takie ustawienie przy pomocy pilota -   Action menu > Głośnik > System Audio ?

@diana Tak właśnie tak chcę oglądać, tym bardziej że kilka dni temu działało z innym TV (LG) W TV oczywiście ustawiłem >system audio, wyjście słuchawkowe/audio>wyjście audio (stałe), cyfrowe wyjścia audio>automat 1 (ale miałem też ustawione Automat 2 i PCM) Ale cały czas nic :(

Edited by Mario73

1 godzinę temu, diana napisał:

Poziom głośności cyfrowego wyjścia audio masz na maxa ?

Zgadza się, ustawione na maxa.

Może rozepnij połączenia i na nowo podłącz oczywiście przy wyłączonych urządzeniach , czy na końcówce kabla optycznego masz ; światełko ; jakie to urządzenie/rozdzielacz do którego masz połączone ? . Mam wprawdzie wzmacniacz stereo ale nie robi to raczej różnicy w przesyłaniu dzwięku TV-Kino a ustawiałem w ten sposób

na pilocie Action menu -głośnik - zaznaczony wybór ; System Audio ;

ponownie Action menu - Dzwięk -dzwięk tv cyfrowa- zaawansowane-wspólne-głośność cyfrowego wyjścia -max

związane z wyjściem - zakres dynamiki d.d skoonpresowany , poziom dzwięku MPEG max , zakres dynamicki HE-AAC -skompresowany , poz. dzwięku HE-AAC max

jeszcze w cyfrowe wyjście audio mam ustawienie PCM . 

konwerter podobny do tego  tylko mój jest zasilany z USB TV.

http://allegro.pl/konwerter-audio-spdif-coaxial-toslink-2xrca-nr-i6823776600.html  

11 godzin temu, diana napisał:

Może rozepnij połączenia i na nowo podłącz oczywiście przy wyłączonych urządzeniach , czy na końcówce kabla optycznego masz ; światełko ; jakie to urządzenie/rozdzielacz do którego masz połączone ? . Mam wprawdzie wzmacniacz stereo ale nie robi to raczej różnicy w przesyłaniu dzwięku TV-Kino a ustawiałem w ten sposób

na pilocie Action menu -głośnik - zaznaczony wybór ; System Audio ;

ponownie Action menu - Dzwięk -dzwięk tv cyfrowa- zaawansowane-wspólne-głośność cyfrowego wyjścia -max

związane z wyjściem - zakres dynamiki d.d skoonpresowany , poziom dzwięku MPEG max , zakres dynamicki HE-AAC -skompresowany , poz. dzwięku HE-AAC max

jeszcze w cyfrowe wyjście audio mam ustawienie PCM . 

konwerter podobny do tego  tylko mój jest zasilany z USB TV.

http://allegro.pl/konwerter-audio-spdif-coaxial-toslink-2xrca-nr-i6823776600.html  

Zaraz sprawdzę te ustawienia. Światełko :) jest na końcu kabla optycznego z TV. Generalnie to mam konwerter coaxial na optyk i to podłączone do przełącznika (optical selector) na którym wybieram źródło (dekoder sat, odtwarzacz BD, TV) z którego chcę podać dźwięk na kino domowe, samo urządzenie jest sprawne bo dźwięk z dekodera sat na kino domowe podaje bez problemów.

1 godzinę temu, Mario73 napisał:

Zaraz sprawdzę te ustawienia. Światełko :) jest na końcu kabla optycznego z TV. Generalnie to mam konwerter coaxial na optyk i to podłączone do przełącznika (optical selector) na którym wybieram źródło (dekoder sat, odtwarzacz BD, TV) z którego chcę podać dźwięk na kino domowe, samo urządzenie jest sprawne bo dźwięk z dekodera sat na kino domowe podaje bez problemów.

Ustawiłem i działa :) Dzięki @diana. Jest jednak małe "ale" działa tylko jak podłączę bezpośrednio do kina, po podłączeniu do przełącznika (optycal selector) dźwięk zanika. Co ciekawe dekoder sat i odtwarzacz BD podłączone do tego samego rozdzielacza przesyłają dźwięk przez kino domowe. Ehh chyba jestem za stary :) żeby to ogarnąć.