Skocz do zawartości
Hico

Pomocy z oppo 203 lub 205

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy kogoś kto posiada oppo 203 lub 205 i tv LG OLED serii od b6 lub b7 i wyższych literkach.

Ma oppo i obejrzał film z BD w formacie przeskalowanym do UHD i potem ten sam film z płyty UHD i czy widzi róznice i czy mocną.

Bo muszę do jutra oddać oppo 205, a nie doszły mi filmy w UHD dziś i nie wiem czy pozbywać się swojej oppo 105:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam OPPO.

Przecież odpowiedź jest oczywista. HDR i szeroka paleta załatwiają sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki kupiłem wczoraj film "7 wspaniałych i szczerzę nie widzę różnicy może to winna kabla ? Bo używam 1.4.

Nie rozumiem czemu jest oczywista ja tak nie uważam, że wrzucenie danych suchych musi przełożyć się na to co widzimy.

Edytowane przez Hico
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat  ten film ma trochę efektów HDR. Trzeba było kupić The Martian :) .

Kabel nie ma wpływu.

Nie wiem jak masz ustawiony telewizor i jakie parametry ustawiłeś w OPPO.

Fabryczne tryby HDR w OLEDach LG sa słabe. Skalibruj TV.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Hico napisał:

Oki kupiłem wczoraj film "7 wspaniałych i szczerzę nie widzę różnicy może to winna kabla ? Bo używam 1.4.

Widzisz, bo zabawa w HDR lepiej wygląda na scenach, gdzie masz dużo elementów ciemnych i jasnych, wtedy jest to bardziej takie spektakularne "wow". Tego filmu nie widziałem, ale znając realia mogę powiedzieć, że western to nie jest gatunek, w którym można pokazać wiele bajeru HDRu ;) Tutaj bardziej potrzeba czegoś pokroju Xmena, Lucy, nowego Ghostbusters.

2 godziny temu, pmcomp napisał:

 Skalibruj TV.

Maluteńka popraweczka -skalibrujtv.pl ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamże oczywiście chodź przekaz miał być ... aby skalibrował telewizor ;) .

Siedmiu wspaniałych ma trochę efektów HDR przy operowaniu słońcem. Krajobrazy przy zachodzącym słońcu wyglądają wybornie.

Akurat ten film oglądałem testowo z projektora na dużym ekranie i z BD i z BD-UHD i jest przepaść.

 

BTW nie kupuj OPPO 205 bo nie ma sensu. Chyba, że będziesz się bawić w audio po analogach i wykorzystasz jego DACa dla innych źródeł. Do kina 203 jest wsamkurat.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na b6 na ustawieniach HDR wysokie. W oppo nic nie zmieniałem.Już oddałem: )

A na Zjawie wyjdzie temat UHD bo juz na BD wygląda kosmicznie dobrze. Nie wiem czy nie zamienic b6 na c7.

Może na projektorach jest róznica, a OLEDY robia dobra robotę  i nie ma już takiego efektu. Ale jeden film przetestowałem i to tylko trochę. Bo miedzy moim sony BRP-S780  a oppo 105 była duża róznica na Sony 55x9005b  i magiaoppo zadziała. Ale miedzy 105 a 205 wyszło to  nie było róznicy by wydać 8k na trochę lepszą jakość. Rozważe kupienie 203 bo UHD jakiś muszę mieć. Może stanieją bo dolar leci w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na krzywego? To juz lepiej na E6. HLG i 3D.

 

Na fabrycznym HDR wysoki w E6 nie dawało się oglądać. Bardzo przekłamane kolory.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pmcomp napisał:

Na krzywego? To juz lepiej na E6. HLG i 3D.

 

Na fabrycznym HDR wysoki w E6 nie dawało się oglądać. Bardzo przekłamane kolory.

Na C7 nie na c6 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że odświeżę :)
Jak połączyć LG Oled 55 b7 z OPPO i dalej Atoll + kolumny.
Chodzi mi o oglądanie np jakiś koncertów z TV
sumując, czy OPPO połączone z TV po HDMI przyjmie sygnał audio z LG i puści dalej na Atoll ?

czy może w aspekcie AUDIO  funkcje  smart TV zawarte w LG OLed 55 b7 lepiej zastąpić możliwościami sieciowymi OPPO 103 ?

dzięki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...