Skocz do zawartości
Suderin

Zakup TV ks9500/dx900/ks7000

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, w związku z przeprowadzką do nowego mieszkania, udało mi się namówić żonę na przesiadkę z naszej wysłużonej plazmy LG 50 cali, na jakiś wypasiony telewizor :)

wstępnie założyłem budżet w wielkości około 7000, jednak szybko zostałem sprowadzony na ziemie, a apetyt rośnie w miarę jedzenia - i nie widzę innej możliwości jak dorzucić troche do zakupu.

Po przeczytaniu testów i licznych wypowiedzi mam 2 poważnych rywali ( zależy mi najbardziej na stosunek/cena  danego produktu ) a oto oni:

Panasonic 65DX900

Samsung 65KS9500

no i... po przemyśleniach Samsung 75KS7000

Biorąc pod uwagę ceny, to tego 75KS7000 mógłbym mieć za około 14, a wiadomo 10 cali to już jakiś kosmos.

Z tego co wyczytałem to mega jakość jest na tym Panasonicu DX900, w cenie obecnie 12,5 natomiast samsung ks9500 ma porównywalną-ewnetualnie marginesalnie gorszą jakość do panasa w cenie 9,5, natomiast ks7000 z tych trzech oferuję stosunkowo najgorszy obraz-jednak nie wiem czy dla mnie nie wystarczający, a cale robią swoję w cenie 14 tyś.

Który moglibyście mi polecić z tych 3? TV używany będzie do oglądania filmów 4k ( również w miarę dostępności Ultra HD, a tu wiadomo jak będą to dla efektów chętnie obejrzymy) no i PS4 Pro :)

Odległość od ekranu około 2,8m, w poleceniach proszę nie kierować się "jedynie" jakością obrazu, ponieważ wiadomo że panas w tym wygrywa, a przy zakupie ks9500 zawsze około 3tyś zostają w kieszeni a i tak już mocno przekroczyłem swój plan

Przepraszam nie samsung 75KS7000 tylko UE75MU7002T, zresztą jaka jest różnica między KS a MU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tylko że KS9500 z 4 letnią gwarancją jest w sklepach stacjonarnych Samsunga nie za 9499 zł, a za 8999 zł ;) A to zawsze dodatkowe 5 stówek w kieszeni.

Jest to potwierdzone info bo kupowałem go w zeszłym tygodniu B) Plus jeden z forumowiczów dzwonił dziś i też dostał taką cenę z 4 letnią gwarancją.

Edytowane przez Stfforek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej czytam o tym KS9500 tym bardziej jestem do niego przekonany, bo jednak 13 za telewizor to dla mnie trochę za dużo. A jak wrażenia? jesteś zadowolony z tego 9500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko nie być zadowolonym z ks9500, bo to topowy telewizor lcd. :) Fald robi robotę (chociaż ma mniej stref niż dx900), do konsoli też będzie bardzo dobry ze względu na niskiego input laga. W takiej cenie zdecydowanie jest wart zakupu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, vader_4747 napisał:

Ciężko nie być zadowolonym z ks9500, bo to topowy telewizor lcd. :) Fald robi robotę (chociaż ma mniej stref niż dx900), do konsoli też będzie bardzo dobry ze względu na niskiego input laga. W takiej cenie zdecydowanie jest wart zakupu. ;)

Dokładnie, a mnie dziwi na dziś dzień porównywanie DX900 i ZD9 z Samsungiem KS9500 i pisanie, że DX900 jest lepszy. Na pewno model od Panasonica ma więcej stref, obrazowo pewnie też lepiej będzie, ale tutaj w 65" mamy do czynienia z prawie 30% różnicy w cenie i jeśli dla kogoś te 30% dopłaty to za dużo (i wcale się nie dziwię, bo to jakieś 3500 zł więc kwota niemała), to nie widzę sensu na siłę pchać się czy to w ZD9 czy w DX900.

Jedyne co na pewno warto sprawdzić przed zakupem to czy zakrzywienie Ci nie przeszkadza, bo tutaj opinie są bardzo różne.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o taką opinię mi chodziło, dokładnie tak jak kolega wyżej napisał 30% to wcale nie mała różnica w cenie, a nie przekłada się to na 30% lepszy obraz :)

A idąc tym tropem myślenia, czy model KS7000 który można odstać za 6000 jak będzie miał się do tego 9500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Suderin napisał:

Właśnie o taką opinię mi chodziło, dokładnie tak jak kolega wyżej napisał 30% to wcale nie mała różnica w cenie, a nie przekłada się to na 30% lepszy obraz :)

A idąc tym tropem myślenia, czy model KS7000 który można odstać za 6000 jak będzie miał się do tego 9500?

To już będzie zdecydowanie większa różnica w jakości i na pewno ją odczujesz. Ks9500 to telewizor ze zdecydowanie wyższej półki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Suderin napisał:

Właśnie o taką opinię mi chodziło, dokładnie tak jak kolega wyżej napisał 30% to wcale nie mała różnica w cenie, a nie przekłada się to na 30% lepszy obraz :)

A idąc tym tropem myślenia, czy model KS7000 który można odstać za 6000 jak będzie miał się do tego 9500?

Jest duża różnica, miałem do maja KS7500, obraz jest piękny, w tej klasie to bardzo dobry TV, z niezłym HDR, ale to wciąż krawędziak. Zmieniłem na KS9500 i to jest bajka, czerń, HDR zwala z nóg, naprawdę tu nie ma co porównywać bo różnicę zobaczy natychmiast nawet laik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Suderin napisał:

Właśnie o taką opinię mi chodziło, dokładnie tak jak kolega wyżej napisał 30% to wcale nie mała różnica w cenie, a nie przekłada się to na 30% lepszy obraz :)

A idąc tym tropem myślenia, czy model KS7000 który można odstać za 6000 jak będzie miał się do tego 9500?

Wszystko zależy do czego głównie służy TV. U mnie na pierwszym miejscu jest sport i tutaj różnice praktycznie nie będą widoczne (mam KS7500). Dla maniaków kina z dobrego źródła oczywiście tak. Ale czy dla człowieka nie skupiającego się na blu rayu różnica ceny modeli przekłada się na wrażenia to wątpię a trochę wiem co mówię bo przesiadłem się z modelu A786.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, w_wilk napisał:

 U mnie na pierwszym miejscu jest sport i tutaj różnice praktycznie nie będą widoczne (mam KS7500). 

Jeżeli ten sport oznacza jeszcze w dodatku piłkę nożną to tutaj nawet IPSowe 1 000:1 spokojnie daje radę :D

Suderin koledzy w sumie już wszystko napisali, ja tylko mogę dodać tyle - nie ma obecnie na rynku tv o lepszej relacji jakość obrazu/przekątna/cena/HDR fun. Proponuję ks9500 + koniecznie kalibrację, wówczas jesteś na takim poziomie, że na dobrym materiale jest pozmiatane po calosci ! Za zaoszczędzona kaskę może kupić sobie sporo wydań 4k uhd i fun jeszcze wzrośnie. :)

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xisiek napisał:

Jeżeli ten sport oznacza jeszcze w dodatku piłkę nożną to tutaj nawet IPSowe 1 000:1 spokojnie daje radę :D

 

Akurat kopana jest daleko w kolejce ale w meczach NHL obraz nadąża za krążkiem. :D

Jak dla mnie wystarcza i do filmów a szkoda mi wydawać więcej kasy gdy za kilka lat pewnie będzie zmiana na OLED. Teraz niestety wymiana elektroniki przyśpiesza i to niezależnie od jej zużycia.

Edytowane przez w_wilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak była duża różnica w cenie między KS7000/7500 a KS9500 to można było gdybać. W lutym kupując ks7500 dałem 7500 zł a KS9500 kosztował wtedy 13.500. Teraz przy takiej różnicy w cenie to głupota kupować krawędziaka jak w tak atrakcyjnej cenie jest FALD, różnica w obrazie jest naprawdę duża na korzyść 9500.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Suderin napisał:

A jak wrażenia? jesteś zadowolony z tego 9500?

Bardzo jestem zadowolony!:) Mam jasny salon (by nie powiedzieć bardzo jasny) i KS9500 sprawuje się idealnie w nim za dnia. Jakość czerni, HDR na prawdę robią wrażenie. Nie żałuję ani przez chwilę że dołożyłem do tego TV (na początku planowałem Sony XE9005 55 cali, ale dzięki temu forum dopłaciłem). TV odtwarza wszystko co do niego podłączę.

Przy mojej sztuce nie widzę na razie żadnych mankamentów. W użytkowaniu jest bardzo "user friendly", wszystko działa szybko, sprawnie i wygląda przejrzyście. Tylko LG według mnie ma lepszy system. Za tą kasę nic tylko brać B)

A o zakrzywieniu zapomniałem po 2 dniach:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hennepin napisał:

 przy takiej różnicy w cenie to głupota kupować krawędziaka jak w tak atrakcyjnej cenie jest FALD, różnica w obrazie jest naprawdę duża na korzyść 9500.

Otóż to, jeżeli tylko budżet pozwala nic lepszego się nie wymyśli.

11 godzin temu, w_wilk napisał:

Akurat kopana jest daleko w kolejce ale w meczach NHL obraz nadąża za krążkiem. :D

Piszesz o smuzeniu, ja miałem na myśli tylko kontrast :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wybór padł i zakupiłem tego samsunga 65ks9500, zakupiłem w MM ze względu na dostępność rat 50x0 :)

czekam na dostawę, bo był dostępny jedynie w formie wysyłkowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Suderin napisał:

czekam na dostawę, bo był dostępny jedynie w formie wysyłkowej

No to gratulacje z okazji zakupu ;) Pochwal się wrażeniami jak już go dostaniesz.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra decyzja, sam miałem dylemat, ale nie dałem 3,5tyś więcej jeszcze przy 2 latach gwarancji..
W MM dostałeś 4 lata gwarancji? Sprawdź dobrze tv czy jest oryginalnie zapakowany przed odbiorem..
Myślę że jak odpalisz jakieś dobre demo 4K+HDR to będziesz zbierał psyhę z podłogi :) polecam nawet YT i kanał The HDR Channel, albo filmik Peru 8K HDR 60FPS

PS. Do kolegów, czym czyścicie ekran swojego KS9500? Pytam bo znajomy z serwisu Samsunga mówił żeby uważać na to czym się czyści, niestety przez nieuwagę można zetrzeć powłokę i... będzie lustro widziane przy wyłączonym tv. Na pewno nic z alkoholem.. Nie powiedział co jest najlepsze bo nie wie ;/ ale kazał uważać.


Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w wyposażeniu szmatka i info woda rozpylona na nią

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie delikatnie nawilżona letnią wodą ta szmateczka z mikfrofibry, delikatnie dociskamy do ekranu i później suchą częścią mikrofibry na sucho. Każdy inny środek nawet ten przeznaczony do TV/LCD zniszczy powłokę "oka ćmy" i będą paskudne niebiesko/fioletowe plamy. Ten TV przez tą powłokę jest bardzo trudny do czyszczenia,  jeszcze raz - tylko i wyłącznie nawilżona wodą ściereczka z mikrofibry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad 7500 i 9500. Miałem okazję, dzięki uprzejmości znajomego ze sklepu, testować w domu oba. U mnie albo Netflix albo ps4pro leci. Szczerze, to różnica była widoczna. Tylko czy warto dopłacić? Stwierdziłem, że nie. Filmów na blu-ray nie oglądam, tylko na Netflix. Za zaoszczędzone pieniądze (trochę dołożyłem) kupiłem kino domowe, z funkcją rozbudowy o dodatkowe głośniki (dolby atmos). 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ary napisał:

Też się zastanawiałem nad 7500 i 9500. Miałem okazję, dzięki uprzejmości znajomego ze sklepu, testować w domu oba. U mnie albo Netflix albo ps4pro leci. Szczerze, to różnica była widoczna. Tylko czy warto dopłacić? Stwierdziłem, że nie. Filmów na blu-ray nie oglądam, tylko na Netflix. Za zaoszczędzone pieniądze (trochę dołożyłem) kupiłem kino domowe, z funkcją rozbudowy o dodatkowe głośniki (dolby atmos). 

A oglądasz z oświetleniem czy wieczorami po ciemku?

Zastanawiam się czy faktycznie nie spotkałeś się z jakąś ogromną różnicą w czerni przy tej drugiej opcji.

Generalnie KS9500 stał się bardziej opłacalny, bo cena względem premierowej spadła mu znacząco. Nieco inaczej jest z KSami z serii 7, bo tutaj wcale nie ma jakiejś dużej różnicy cenowej między premierą a dzisiejszym stanem.

HDR na Netflixie moim zdaniem nie istnieje, tzn. nie ma żadnego efektu więc tutaj się nie dziwię, że szkoda dopłacać, ale wspomniałeś o PS4 Pro, testowałeś np. jakiegoś Uncharted 4, Ratchera albo HZD w HDR na obu telewizorach? Nie było dużo lepiej na KS9500?

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fjubens napisał:

HDR na Netflixie moim zdaniem nie istnieje, tzn. nie ma żadnego efektu więc tutaj się nie dziwię, że szkoda dopłacać, ale wspomniałeś o PS4 Pro, testowałeś np. jakiegoś Uncharted 4, Ratchera albo HZD w HDR na obu telewizorach? Nie było dużo lepiej na KS9500?

A to ciekawe... Oglądałem jakiś czas temu Okję w Dolby Vision na 4k - jakość obrazu była rewelacyjna (kolory, kontrast, rozbłyski) i chciałbym, aby wszystkie materiały na Netflixie były dostępne właśnie w takiej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jakość obrazu na platformie netflix to wiadomo, że mogłoby być lepiej. Jednak wszystko zależy też od danego materiału. Właśnie skończyłem oglądać serial Jessica Jones (świetny tak na marginesie) w Dolby Vision i hdr jest zauważalny. Nie jest może najwyższych lotów, ale zdecydowania widać różnicę.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Fjubens napisał:

A oglądasz z oświetleniem czy wieczorami po ciemku?

Zastanawiam się czy faktycznie nie spotkałeś się z jakąś ogromną różnicą w czerni przy tej drugiej opcji.

Generalnie KS9500 stał się bardziej opłacalny, bo cena względem premierowej spadła mu znacząco. Nieco inaczej jest z KSami z serii 7, bo tutaj wcale nie ma jakiejś dużej różnicy cenowej między premierą a dzisiejszym stanem.

HDR na Netflixie moim zdaniem nie istnieje, tzn. nie ma żadnego efektu więc tutaj się nie dziwię, że szkoda dopłacać, ale wspomniałeś o PS4 Pro, testowałeś np. jakiegoś Uncharted 4, Ratchera albo HZD w HDR na obu telewizorach? Nie było dużo lepiej na KS9500?

Okno mam od północy, więc jasno nie mam. Oglądam raz rano, raz po południu, a czasami również i wieczorem. Ks9500 ma super głośniki. Jest różnica i to kolosalna, w porównaniu do ks7500. Natomiast reszta tak jak pisałem.

Hdr na konsoli sprawdzałem na U4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...