Skocz do zawartości
Franzose

Sony ubp-x800 i 10-cio letni projektor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 3-ech tygodni posiadam odtwarzacz uhd sony ubp-x800 i używam go wraz z już 10-cio letnim projektorem sony vpl-aw15, który chyba jako jedyny mi znany projektor hd ready wspiera sygnał 1080/24p. Mimo wieku projektora nadal jestem miło przez niego zaskakiwany. Wielokrotnie słyszałem, że trudno z pewnej odległości dostrzec różnice w ostrości między hd ready i full hd. Ciekawy byłem, jakiej jakości obraz wyświetli ten projektor z płyty uhd przeskalowany do 1080/24p. Wraz z płytą uhd (Pasażerowie) w opakowaniu była również płyta blu-ray i wynik porównania mocno mnie zaskoczył. Poza widocznie mniejszym nasyceniem kolorów obraz z płyty uhd jest zauważalnie ostrzejszy. Dla mnie obraz był poprostu lepszy. Mniejsze nasycenie kolorów wogóle mi nie przeszkadzało, a tam gdzie się pojawiały kolory były one lepszej jakości. Nie jestem videofilem, ale gdybym miał to porównać do audio, to przychodzi mi na myśl porównanie dobrego subwoofera, który gra kiedy trzeba do słabego subwoofera, który odzywa się cały czas i buczy robiąc tanie efekty. Wracając do video to zastanawia mnie dlaczego obraz jest zauważalnie ostrzejszy. Na telewizorze kd55-xe9005 obraz z płyty uhd nie powalił mnie. Lepsze wrażenie robią testowe programy uhd z astry lub materiały dostępne w 4k na necie. Na projektorze z powodu ograniczenia rozdzielczości płyta uhd wypada lepiej od skalowanych w dół materiałów 4k z YT. Myślałem, że wymiana odtwarzacza spowoduje potrzebę wymiany projektora. Stwierdziłem, że mogę z wymianą poczekać, tym bardziej, że mam zapasową oryginalną lampę sony (obecna druga świeci już prawie 2000h w trybie eco i projektora właściwie prawie nie słychać - powód dla ktorego go kupiłem :-D) i ilość dostępnych tytułów 4k jest nadal niewielki. Mam nadzieję, że ceny projektorów 4k będą spadać przy jednoczesnej poprawie ich jakości.

Jeszcze dodam, że do dzisiaj nie dałem nabrać się na wymianę wzmacniacza wielokanałowego na nowy z nowymi dekoderami np. dts hd-master audio. Potwierdzam, że nie ma znaczenia, gdzie nastąpi konwersja do pcm w odtwarzaczu blu-ray, czy we wzmacniaczu. Dlatego cieszy fakt, że oprócz świetnego obrazu odtwarzacz ubp-x800 dostarcza świetny sygnał w formacie pcm. Dolby atmos (kompatybilny z dolby trueHD) z płyty Pasażerowie przekonwertowany do pcm brzmi rewelacyjnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...