Skocz do zawartości
Bronson666

Co dalej z LCD?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo na rok 2017 ani Panasonic ani Sony ani Samsung nie wydali modelu flagowego tv lcd z pełnym podświetleniem matrycy. Wręcz wypuścili gorsze tv niż serie zeszłoroczne. Nadal na szczycie są ZD9, DX900 oraz KS9500 z 2016 roku. Zastanawiam się co dalej z tą technologią, czy na rocznik 2018 powrócą topowe LCDeki z full ledami? Czy jednak znowu czeka nas powrót do krawędziówek? Czy jedyna droga ku postępowi i najwyższej jakości w tv to wypalający się i ciemny Oled? W takim razie co z HDRem, który jest rejestrowany na filmach do 4000 nitów? Na czym to wykorzystać? Czy kiedykolwiek doczekamy się matryc osiągających ponad 2000 nitów? Jak sądzicie czy Panasonic wdroży do telewizorów swój ostatni wynalazek jakim są matryce IPS o kontraście milion do jednego? Czarne chmury zebrały się nad branżą tv. Tak źle i tak niedobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Póki co jest LCD i OLED oraz cisza na innymi rozwiązaniami na przyszlosc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadne czarne chmury. Marketing. Zaporzyczajac z innej branzy, Tic-toc cycle.

Z ta roznica, ze tutaj nie ma pasywnych lat cyklu, tylko jest to taniec 3 kroki do przodu, 2 do tylu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam starego trinitrona z 1982r. (jako eksponat) i oczywiście on też ma swoje obciążenia technologiczne, ale ma jedną zaletę- działa tak samo od 35 lat.

Przed chwilą przeczytałem o ''krzaczkach'' na ośmiomiesięcznym co by nie było topowym dx 900,a to się nie da włączyć,a to wyłączyć  itd itp...- dyskwalifikujące awarie.

Ja nie twierdzę,że dzisiejsze telewizory (ale nie tylko) są gorsze od swoich dziadków i że stare się nie psuły, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że są po prostu  niedopracowane.Zaraz ktoś powie , że zaawansowane, skomplikowane, nieliczne przypadki -bla, bla, bla...

Skoro nie mogą poradzić sobie z czernią  w ledach (w co trudno uwierzyć, bo przy mocy obliczeniowej dostępnych procesorów mozna zastosować tyle stref,żeby było czarno),czy innymi mankamentami, to niech to chociaż działa. 

Nie wiem, czy jest to celowy zabieg ,czy pochodna wyścigu i ciśnień  by nie być gorszym od konkurencji , ale już nie w sensie jakości, tylko ilości .

,,Może nasz telewizor nie świeci najlepiej i działa krótko, ale damy ci osiem portów usb, dziesięć dekoderów, androida, 3D, ambilight i bezprzewodową łączność z NASA"- ludzie ja chcę TELEWIZOR !

Już Leonardo da Vinci parę lat temu stwierdził : ,, Prostota jest szczytem wyrafinowania".

Diękuję już mi lepiej.:wacko:

 

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dziś nikt nie robi sprzętu na lata, towar ma podzialac troche, potem ma być kłopotliwi i się zepsuć, aby klient kupił nowy a nie miał jeden tv na 20 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Xisiek said:

Ale dziś nikt nie robi sprzętu na lata, towar ma podzialac troche, potem ma być kłopotliwi i się zepsuć, aby klient kupił nowy a nie miał jeden tv na 20 lat :D

W sprzęcie RTV to nic nowego. Kiedyś, kiedy w tych urządzeniach było dużo części mechanicznych, często były bardziej zawodne niż dziś. Np. kamera Panasonica z lat 90-tych zepsuła mi się po nagraniu w sumie zaledwie kilkunastu godzin, tak samo magnetowid, a następnie wieża równie znanej marki - wszystko niewiele używane, wszystko niedługo po gwarancji.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Qleks napisał:

W sprzęcie RTV to nic nowego. Kiedyś, kiedy w tych urządzeniach było dużo części mechanicznych, często były bardziej zawodne niż dziś. Np. kamera Panasonica z lat 90-tych zepsuła mi się po nagraniu w sumie zaledwie kilkunastu godzin, tak samo magnetowid, a następnie wieża równie znanej marki - wszystko niewiele używane, wszystko niedługo po gwarancji.
 

 Powiem Ci  dziwne. Mi magnetowid służył dłużej niż kasety VHS wytrwały na rynku, natomiast telewizory - miałem kiedys tv Hitachi 20 cali  bodaj z 88/89r - działa cały czas (bez jakiejkolwiek usterki) aż do momentu jak weszła cyfrowa naziemna -  nie miał bodaj Euro. Wówczas ustąpił miejsca jakiemuś Sony 25 cali, z lat 90tych - działa do dziś bez usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy w tej branży, to producenci kreują rynek, czy raczej odpowiadają na zapotrzebowanie.

Jeżeli pierwsze, to nie mamy nic do gadania ,nie tylko w kwestii co jest produkowane ,ale też jak długo.

Jako konsument wolałbym , aby obowiązywała druga opcja ,bo wtedy kupowałbym rzeczywiście to, co chcę mieć.

Wyobraźcie sobie , że wchodzicie do salonu i decydujecie w co ma być wyposażony Wasz telewizor (tak jak w salonach samochodowych).Pełna personalizacja, od wnętrzności po obudowę.

- Dzień dobry,zależy mi na najlepszym obrazie.

-  Proszę bardzo , najlepsza matryca ,najlepsza czerń i procesor , idealne odwzorowanie ruchu, hdr 100 000 ,a za złotówkę okulary spawalnicze.:D

Prawda, że piękne?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Xisiek napisał:

Ale dziś nikt nie robi sprzętu na lata, towar ma podzialac troche, potem ma być kłopotliwi i się zepsuć, aby klient kupił nowy a nie miał jeden tv na 20 lat :D

Niektórzy producenci poszli o wiele dalej. Nie wiem czy wiecie, ale niektórzy producenci, specjalnie tak projektują/projektowali swoje produkty, aby psuły się szybciej i aby po okresie gwarancyjnym ulegały awarii. Na takim oszustwie został złapany swojego czasu Samsung, który montował w swoich produktach kiepskiej jakości kondensatory, których czas życia miał być specjalnie obniżony. Polecam http://wyborcza.pl/1,145452,20348175,zaprogramowane-awarie-dlaczego-sprzet-psuje-sie-tak-szybko.html

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA miał z tego tytułu chyba spore problemy nawet - jakiś odszkodowania - coś jak VW gate z dieslami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...