Skocz do zawartości
toki0987

Onkyo rz1100 problem z centralnym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Do amplituner mam podpięty wzmacniacz MF m6 500i do niego klipsch rf 7 mk2 . Centralny klipsch RC 64 mk2 podpięty pod onkyo Rz 1100 i tu pojawia się problem głośnik centralny cicho gra w porównaniu do frontów.  Nie ma tej dynamiki i mocy  , dźwięki z centralnego  wydają się płaskie .  Co może być przyczyną  . Czy amplituner sam ustawia impedancje kolumn ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ustawiłes głośnośc w amplitunerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej normalne, że fronty ze wzmacniaczem będą grać lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk org czy lektor?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica?

Na 99% przy dodatkowym wzmaku problemem jest niewłaściwe ustawienie głosności na wzmaku i Onkyo.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pmcomp napisał:

A jak ustawiłes głośnośc w amplitunerze?

Nie rozumiem a jak miałem ustawić ? . Cały czas mam wrażenie ze fronty zagluszaja centralny  . 

Nie ma różnicy czy lektor czy orginalny . Wzmacniacz robi jako końcówka mocy ma wejście Main in i nie ustawiam na wzmacniaczu głośności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz albo mikrofon pomiarowy i amplituner sam ustawi parametry w procedurze kalibracyjnej albo uzywasz miernika głośności np. takiego:

 

Sound-pressure-meter-01.jpg&key=ad61d6de

 

 

albo odpowiedniego programu na iPhonea, pewnie na Androidzie też jest

i ustawiasz ręcznie dla każdego głosnika taki sam poziom głosności.

Zapewne było to dokładnie napisane w instrukcji obsługi.

 

Zakładam, że u Ciebie regulacja głosności jest na dwóch potencjometrach, we wzmaku stereo i w amplitunerze. Cholernie upierdliwa sytuacja. Zobacz czy twój wzmak można przełączyć w tryb końcówki mocy.

 

EDIT: z tego co zerknąłem ten wzmak może pracować jako końcówka mocy. Ale czytam, że tak masz podłączone.

Teraz musisz skalibrowac system mikrofonem pomiarowym jak napisałem na początku.

Pozdro

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wzmacniacz idzie przelaczyc w tryb końcówki mocy . 

Kalibracja na ampitunerze zrobiona za pomocą mikrofonu . Z racji na słabą akustyka pomieszczenia ampituner ustawia  mi fronty na -7 db zaś głośnik centralny  -7.5 db . Fronty ustawione na Full band zaś centralny na 60 Hz. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli poziomy głośności masz prawidło, poprostu wzmacniacz gra lepiej niż amplituner, to normalne.

Możesz trochę to poprawić podnosząc głośność centralnego na -4db na przykład.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób mały eksperyment.

Pod tego MFa podłącz na lewy kanał lewy kanał z Onkyo, a pod prawy kanał głosnik centralny i wujście z centrala z Onkyo. I posłuchaj co sie dzieje.

A potem podłącz central z Onkyo do MFa i prawej kolumny i posłuchaj co się dzieje.

Jeśli masz głosnik centralny z innej serii niż oba fronty to też tak sie może dziać. pamietaj, że głosnik centralny jest praktycznie głośnikiem dialogowym i za duzo to sie w nim nie dzieje.

 

EDIT: u Ciebie wygląda, że przetworniki w kolumnach L, R i C sa co najmniej podobne i to raczej nie to.

 

pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośnik centralny jest z tej samej serii co fronty . Nic jak będzie chwilka czasu zrobię  tak jak kolega pisze. 

Oczywiście  głośnik centralny  służy głównie do odtwarzania dialogów  . Z tym ze u mnie wygląda to tak  ,jak się dużo dzieje w filmie ,jest dużo akcji itd. To fronty mają tyle mocy ze praktycznie zagluszaja mi dialogi i wszystko co się dzieje w centralnym . Co ciekawe nawet przy samej kalibracji amplitunera słychać  ze centralny słabiej gra od pozostałych głośników  , tzn.szumy wydobywające się z centralnego są bardziej płaskie i cichsze  niż z posostalych głośników. 

Rozumiem ze amplituner ustawia impedancje kolumn automatycznie  na 8ohm ?

Pozdro

 

Edytowane przez toki0987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amplituner sam nie ustawia impedancji. W zaleznosci od impedancji kolumny, o ile nie jest za niska dla danej koncowki mocy, dobierasz poziom glosnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Impedancję się zmienia samemu ale domyślnie jest 8ohm. Przynajmniej ja tak mam.
Niemniej, fronty masz ze wzmacniacza zasilane, więc to co ustawione na amplitunerze, nie ma na nie wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaka zmienić impendancje  w onkyo Rz 1100  na 8 Ohm . Można to jakoś sprawdzić? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem w końcu  centralny pod wzmacniacz a następnie pod pre out amplitunera . Problem dalej ten sam brak dynamiki ,głośnik gra słabo.  Podłączyłem  pod amplituner stary centralny jamo s 60 i musze powiedzieć ze było dużo lepiej.  Czy jest możliwe ze z centralnym klipsch RC 64 jest coś  nie tak ? Mam wrażenie ze głośnik centralny za dużo  obcinanie z  dźwięku . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...