Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic EZ1000 TEST telewizora OLED 2017 Ultra HD HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Ekran po walce wymieniony.

Pierwsze co się rzuca w oczy jaśniejszy niż poprzednik.

Banding zero. 🙂 to już standard w Panasonic i jakże miła odmiana przy wymianie serwisowej do LG (technik z Panasonica jasno powiedział że wymienił kilkanaście ekranów OLED dla Panasa ,ale zawsze była to pierwsza jakość.

 

Czekam na kalibrację 🙂 wtedy potwierdzę wyższą jasność panelu do poprzednika...

Mam nadzieję że bez przygód i wytrzyma bez wypaleń znów z 10 tys godzin./...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2019 o 17:45, ma_ko napisał:

Ekran po walce wymieniony.

Napisz coś więcej o tej walce, wiele osób na forum boi się kupować Panasonic ze względu na nienajlepsze opinie o serwisie. Jak Tobie się udało wygrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, efel napisał:

Napisz coś więcej o tej walce, wiele osób na forum boi się kupować Panasonic ze względu na nienajlepsze opinie o serwisie. Jak Tobie się udało wygrać?

No i potwierdzam Panasonic to syf na syfem. Genialne TV najgorszy jaki sobie wyobrażasz serwis, odrzucają wszystko. Rzeczoznawca, przed-sądowe pisma itd...

Nie licz że ktoś tam uzna wypalenie, Twoja wina itd..., nie biorą odpowiedzialności za nic. 

naprawdę trzeba mocno się "napracować" i być zdeterminowanym...., jesli nie chcesz tego wszystkiego przeżywać w razie W to kup LG....

Ale faktem jest TV jest genialny....

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

Napisz coś więcej o tej walce, wiele osób na forum boi się kupować Panasonic ze względu na nienajlepsze opinie o serwisie. Jak Tobie się udało wygrać?

Mi z Panasonica jeszcze nic się nie zepsuło lodówka,czajnik itp.Oczywiście przy normalnym użytkowaniu.Wygrywają spory raczej ''cwaniacy'' w Polsce,zwykli ludzie są naciągani na każdym kroku-ubezpieczenia,wyższe raty,abonamenty.

 

W dniu 16.12.2019 o 17:45, ma_ko napisał:

Mam nadzieję że bez przygód i wytrzyma bez wypaleń znów z 10 tys godzin./

Oczekiwać od Oleda perfekcyjnej pracy 20 dziennie przez 2 lata to trochę przegięcie nawet od Panasonic-a😁

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gangi007 napisał:

Oczekiwać od Oleda perfekcyjnej pracy 20 dziennie przez 2 lata to trochę przegięcie nawet od Panasonic-a😁

a niby czemu przegięcie - ja tam oczekuję 5 lat pracy po 7-9h dziennie od swojego LG - chyba większość ma takie oczekiwania

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, klaus71 napisał:

a niby czemu przegięcie - ja tam oczekuję 5 lat pracy po 7-9h dziennie od swojego LG

😪

Między dwudziestoma a siedmioma godzinami  pracy dziennie jest chyba różnica???

20 godzin na dobę-w takim przypadku gwarancja powinna wynosić 1 rok.Kupując elektronarzędzie na firmę jest właśnie rok gwarancji.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, gangi007 napisał:

Między dwudziestoma a siedmioma godzinami  pracy dziennie jest chyba różnica???

liczba godzin wyjdzie ta sama po 5 latach - więc nie ma róznicy

  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, klaus71 napisał:

liczba godzin wyjdzie ta sama po 5 latach - więc nie ma różnicy

To zapraszam na 20 godzin pracy fizycznej na dobę przez dwa lata u mnie przy zbieraniu CEBULI😁

Edytowane przez gangi007
  • Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, gangi007 napisał:

To zapraszam na 20 godzin pracy fizycznej na dobę przez dwa lata u mnie przy zbieraniu CEBULI😁

związku nie widzę - dla tv wszystko jedno ile h działa dziennie - czas na kompensacje ma

z zaproszenia nie skorzystam - bo zakładam że budżetu na mnie nie masz :)

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gangi007 napisał:

To zapraszam na 20 godzin pracy fizycznej na dobę przez dwa lata u mnie przy zbieraniu CEBULI😁

Kupujesz nowe auto...

Masz dwa lata gwarancji Jeździsz nim nie jak "Janusz od cebuli" robiąc 10 tys km rocznie na pole i z powrotem...

Tylko jeździsz nim robiąc 100 tys rocznie..., auto pada, pada silnik lub skrzynia i jak rozumiem jesteś super honorowy i stwierdzasz że za dużo używałeś auta... i robisz na własny koszt....

 

Serio jak wypociny twoje przeczytałem to mi ręce opadały....

 

Producent zarzeka się że 100 tys H pracuje TV bez pogorszenia jakości wyświetlania, montuje super hiper "metody czyszczenia ekranu" one nie skutkują, wydałeś określoną kwotę na TV mający 24 miesięczną gwarancję na sprzęt gdzie nie ma mieć miejsce jakakolwiek wada fabryczna... Nie istotne czy TV chodzi 2 h na dobę czy 20h na dobę producent ma zabezpieczyć Twój zakup opieką gwarancyjną przez cały czas jej trwania..., chyba że umowa zakupu i jej towarzysząca gwarancja mówią inaczej...

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ma_ko napisał:

Producent zarzeka się że 100 tys H pracuje TV bez pogorszenia jakości wyświetlania, montuje super hiper "metody czyszczenia ekranu" one nie skutkują, wydałeś określoną kwotę na TV mający 24 miesięczną gwarancję na sprzęt gdzie nie ma mieć miejsce jakakolwiek wada fabryczna... Nie istotne czy TV chodzi 2 h na dobę czy 20h na dobę producent ma zabezpieczyć Twój zakup opieką gwarancyjną przez cały czas jej trwania..., chyba że umowa zakupu i jej towarzysząca gwarancja mówią inaczej...

OLED to nie jest tak uniwersalny telewizor jak LCD. No, nie jest do wszystkiego. 100 tys godzin świecenia matrycy to "marketingowy bełkot" i nic pozatym. Na tym forum większość wypowiadających sie osób to inteligentni i świadomi użytkownicy. Chcesz to katuj swoją matryce OLED 20 godzin dziennie, ale zarazem bądz świadom że długo tak uciągniesz bo do takiego użytkowania jest przewidziana technologia lcd. Analogicznie w motoryzacji, jak jezdzisz 100 tys rocznie to kupujesz Diesla który jest gorszy, ale bardziej ekonomiczny i trwalszy. Benzyna jest lepsza, ale za to wiecej pali i silniki kończą sie przy niższych przebiegach. Identycznie jest w LCD i OLED, gdzie LCD to Diesel a OLED to benzyna.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 3
  • Dzięki 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Waldo94 napisał:

OLED to nie jest tak uniwersalny telewizor jak LCD. No, nie jest do wszystkiego. 100 tys godzin świecenia matrycy to "marketingowy bełkot" i nic pozatym. Na tym forum większość wypowiadających sie osób to inteligentni i świadomi użytkownicy. Chcesz to katuj swoją matryce OLED 20 godzin dziennie, ale zarazem bądz świadom że długo tak uciągniesz bo do takiego użytkowania jest przewidziana technologia lcd. Analogicznie w motoryzacji, jak jezdzisz 100 tys rocznie to kupujesz Diesla który jest gorszy, ale bardziej ekonomiczny i trwalszy. Benzyna jest lepsza, ale za to wiecej pali i silniki kończą sie przy niższych przebiegach. Identycznie jest w LCD i OLED, gdzie LCD to Diesel a OLED to benzyna.

Nie masz pojęcia a aktualnej motoryzacji..., może zatrzymałeś się na latach 90..., wtedy jeszcze silniki Diesla były trwałe...

Czy go katuje, nie..., to TV codzienny pracuje w salonie... Poza tym uwierz jestem bardziej świadomym użytkownikiem niż większość na tym forum 🙂 różnica jest taka że ja używam TV może intensywnie, ale używam a nie modlę się przed nim...

Jak się zepsuje lub mi znudzi kupie nowy, 🙂 bo to mój kolejny OLED i żadnego nie zakatowałem, bo pojawienie się wypaleń po 11 tys H przy tym jak się pojawiają u większości użytkowników którzy zgłosili to tu na forum to się okaże że własnie ja mam większą świadomość tego jak tego używać niż ci co je zarżną po 1000-2 tys H maks 🙂

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ma_ko napisał:

Nie masz pojęcia a aktualnej motoryzacji..., może zatrzymałeś się na latach 90..., wtedy jeszcze silniki Diesla były trwałe...

Nie prawda, odniesienie nadal jest trafne, z tym że na przestrzeni 20 lat różnice nieco sie zatarły. Obecne Diesle są mocno "uturbione" czyli krótko mówiąc przekombinowane i to jest główny powód że są mniej trwałe od tych sprzed 20-laty.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Waldo94 napisał:

Analogicznie w motoryzacji, jak jezdzisz 100 tys rocznie to kupujesz Diesla który jest gorszy, ale bardziej ekonomiczny i trwalszy. Benzyna jest lepsza, ale za to wiecej pali i silniki kończą sie przy niższych przebiegach.

Tak było kiedyś, dopóki producenci samochodów nie połapali się że ludzie robią tak jak napisałeś i wymyślili jak na nich zarobić. Marże na samochodach w salonach są niskie (mówię o podstawowym wyposażeniu), więc trzeba zarobić na serwisie. A serwisowanie diesla po gwarancji to jest masakra. Wszystkie diesle mają wynalazki typu EGR, DPF które są z gwarancją: gwarantują, że coś padnie po xxx kilometrach. Pracuję w firmie która ma sporą flotę samochodów osobowych. Już od dawna nie kupujemy diesli, tylko benzyniaki o prostej konstrukcji silnika (np wolnossące) bo taki samochód będzie w perspektywie 10 lat sprawiał mniejsze problemy i nawet uwzględniając wyższy koszt paliwa będzie tańszy w eksploatacji (diesel który jest u mechanika oprócz tego, że generuje koszty naprawy to nie jeździ, czyli nie zarabia i generuje jeszcze większe koszty)

  • Plusik 3
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, efel napisał:

Tak było kiedyś, dopóki producenci samochodów nie połapali się że ludzie robią tak jak napisałeś i wymyślili jak na nich zarobić. Marże na samochodach w salonach są niskie (mówię o podstawowym wyposażeniu), więc trzeba zarobić na serwisie. A serwisowanie diesla po gwarancji to jest masakra. Wszystkie diesle mają wynalazki typu EGR, DPF które są z gwarancją: gwarantują, że coś padnie po xxx kilometrach. Pracuję w firmie która ma sporą flotę samochodów osobowych. Już od dawna nie kupujemy diesli, tylko benzyniaki o prostej konstrukcji silnika (np wolnossące) bo taki samochód będzie w perspektywie 10 lat sprawiał mniejsze problemy i nawet uwzględniając wyższy koszt paliwa będzie tańszy w eksploatacji (diesel który jest u mechanika oprócz tego, że generuje koszty naprawy to nie jeździ, czyli nie zarabia i generuje jeszcze większe koszty)

Masz całkowitą racje i oczywiście podpisuje sie pod tym. Diesel na dzień dzisiejszy ma sens tylko i wyłącznie, jeśli chcemy zakupić samochód z większym silnikiem czyli od 2 litrów w górę. W małych pojemnościach to gra nie warta świeczk. Zresztą to tak samo jak kupować OLEDA i oglądać na nim wyłącznie tv naziemną :D

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Umarł król" niech żyje Król....., EZ po 3 wspaniałych latach będzie tym drugim..., HZ2000 zaświecił....., 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...