Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic EZ1000 TEST telewizora OLED 2017 Ultra HD HDR

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, gret2013 napisał:

Jak się tak przyjrzeć to jednak widać banding :D Szczególnie prawa strona i jedna gruba krecha. 

Albo to mi już pada na mózg i wszędzie widzę krechy :D

Pamiętaj że te zdjęcia mają mocno podbitą ekspozycję i wyolbrzymiają problem. Stawiam tezę, że w rzeczywistości tego nie widać praktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, gret2013 napisał:

Jak się tak przyjrzeć to jednak widać banding :D Szczególnie prawa strona i jedna gruba krecha. 

Albo to mi już pada na mózg i wszędzie widzę krechy :D

Ma_ko przerobił tyle różnych paneli OLED, że ma naprawdę rozeznanie jak mało kto. Jeśli więc pisze, że nie ma to znaczy że nie ma. Poza tym proponuję porównać Ci te same ujęcia na LG, tam faktycznie jest kicha, na EZ jest w porównaniu wybitnie czyściutko.

PS> Co nie zmienia faktu, że EZ1000 jest adekwatnie wyżej wyceniony niż B/C/E 7.

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma_ko trafił po prostu na dobry/bardzo dobry egzemplarz EZ1000. Natomiast wspomniał też, że w Panasonicu mamy tę samą loterię co na LG, więc Panasonic nie ma tu paneli OLED "premium" bez bandingu co sugeruje tu Xisiek.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Ez1000 to nie jest 100% idealnie bez bandingu, ale skala problemu do jednostek z LG które przerobiłem,jest minimalna, nie mam tzw "pytań" :-) ,ale Panasonic w tym względzie naprawdę nie odbiega od "normy", może faktem jest ze z Ez1000 jest mniej "odnotowanych problemów" ,ale sadzę ze wpływ na to ma brak tego TV na rynku USA (oficjalna dystrybucja) i mikro sprzedaż w porównaniu do LG w EU..., nawet tam ten TV pierwotnie był wyceniony "kosmicznie" nie piszę poziomów aktualnych bo są one naprawdę już mocno urealnione, ale czy jest on więcej warty niż B7 czy c7? śmiem wątpić, może trochę, ale nie 70-80% zaryzykowałbym ze maks 20%, ze z względu na soundbar, faktycznie lepszą jakość wykonania (overall), jakość obrazu po wyjściu z pudełka bez kalibracji i tyle... Ja naprawdę staram się rozstrzygać sprawę maksymalnie obiektywnie...

Wczoraj oglądałem W7..., serio banding masakra, Tyle ze LG temu człowiekowi ponoć zdeklarowało wymianę na sztukę wartościowa ( w zasadzie zrobi to sklep po akceptacji nowego panelu przez klienta...) wiec nie ma świętych krów...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to ciekawe ma_ko czemu Panasonic i Sony mają tak dużo wyższą cenę niż LG. Tracą przez to na prawdę sporo rynku OLEDowego. W USA ponoć również 92% rynku telewizorów OLED posiada LG... Gdyby ceny były bardziej wyrównane, to te liczby na pewno by tak nie wyglądały. Być może LG Display celowo sprzedaje panele OLED po zawyżonej cenie, aby chronić LG Electronics. Ciekawe czy ceny nowych, tegorocznych OLEDów będą bardziej wyrównane.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty Subman, te po.j.e.b.y z Sony i Panasonic nadal uważają ze sprzedają cuda na "kołach" i żyją w swiecie japońskiej mentalności, my nie robimy błędów, my jesteśmy najlepsi..., stąd te głupie ceny....

I faktycznie każą płacić za swoje Know how , tyle ze to ich Know how się mocno dewaluuje bo LG odrabia bardzo szybko lekcje...

Jak szybko nie wpadnie na rynek jakiś YOLED to te firmy znikną , juz od lat widać ze Panas celuje w profesjonalizm lub pseudeoprofesjonalizm...

Najgorzej dla mnie wypada Samsung, bo olał OLED, Micro LED to pieśń przyszłości(aczkolwiek bardzo, interesująca nuta), nie pokazują żadnego porządnego Fald...,

 

Ale tez prawdą jest ze potrafią dołożyć do pieca takimi DX900 i ZD9..., Ja nadal uważam ze Dx900 to jest ich pokaz siły do potęgi N, jasne w świecie OLED to może az tak efektownie nie wygląda, ale TEN TV naprawdę jest miazgą...

Edytowane przez ma_ko
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Subman napisał:

więc Panasonic nie ma tu paneli OLED "premium" bez bandingu co sugeruje tu Xisiek.

Ja nic nie sugeruje, stwierdzamy jedynie fakt, który widzi każdy kto śledzi  historię/przeboje z oledami ma_ko. Nie wiem po co, ale to Ty sam wprowadziles interpretacje o jakimś premium.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ale kolega Mako pisze prawdę to co widzi Ja dzięki  niemu kupiłem swojego dx 900 i dzięki  jego doradztwu go skalibrowalem a na tego mojego LCD nic nie powiem gra sobie i ma swoje wady jak wszystkie tv i nigdy przenigdy nie będzie idealnego tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 H na zegarze, TV skalibrowany..., ja pier....ole jaki ten TV jest nudny :-)....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ma_ko napisał:

nudny :-)....

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo nie ma się czego czepić :-) haha (żart)..., tęsknie za LG...

Był problem z ruchem, ale koledzy z Australii wrzucili poprawkę i jest OK..., bo w wypadku Panasonic to niestety prędzej się wymienimy poprawkami jakie uda nam się uzyskać lokalnie niz tymi które Panas da centralnie...

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2018 o 20:09, Subman napisał:

Tak swoją drogą to ciekawe ma_ko czemu Panasonic i Sony mają tak dużo wyższą cenę niż LG. Tracą przez to na prawdę sporo rynku OLEDowego. W USA ponoć również 92% rynku telewizorów OLED posiada LG... Gdyby ceny były bardziej wyrównane, to te liczby na pewno by tak nie wyglądały. Być może LG Display celowo sprzedaje panele OLED po zawyżonej cenie, aby chronić LG Electronics. Ciekawe czy ceny nowych, tegorocznych OLEDów będą bardziej wyrównane.

Nie wiesz ???

Poszukaj w necie co to jest brand index :) . Powodzenia.

A najlepiej jak masz dojścia jak kształtował się dla każdej marki przez ostatnie 20 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/22/2018 at 11:40 PM, pmcomp said:

Nie wiesz ???

Poszukaj w necie co to jest brand index :) . Powodzenia.

A najlepiej jak masz dojścia jak kształtował się dla każdej marki przez ostatnie 20 lat.

A ty, kompuś, poszukaj jakiegoś dobrego kursu języka polskiego i zapisz się tam szybciutko. Przy okazji możesz też poszukać miejsca, w którym ktoś spróbuje nauczyć cię zasad dobrego wychowania.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tys H minęło..., jak nudno... najlepiej wydana kasa na TV w moim życiu :-)

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ma_ko napisał:

3 tys H minęło..., jak nudno... najlepiej wydana kasa na TV w moim życiu :-)

ma_ko, na pewno masz już 3000 godzin na liczniku ?  Od 19 marca byłoby to aż 1700 godzin w ok. 60 dni. Wychodzi ponad 28h/dobę, więc coś się nie kalkuluje.

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2018 o 17:09, ma_ko napisał:

EZ 1000 pierwszy TV OLED w którym widzę Marco Polo praktycznie bez banding.....

EZ10002.jpg

Marco Ez1000.jpg

Info dla zainteresowanych dotyczące paneli OLED i ich pracy, potwierdzające moje domysły na podstawie obserwacji ze TV OLED potrzebuje czasu by mieć wartości nominalne jakości obrazu...w pierwszych godzinach użytkowania napięcia zasilające paneli jest mniejsze i zwiększa się krok po kroku. Istnieje pierwszy etap (A) do 100 godzin, następnie drugi etap B do 200 godzin, a następnie ostatni etap (C) od 201 godzin. 
Ma to na celu umożliwienie matrycy stopniowego dojścia do wartości nominalnych , uniknięcia podatności na wypalenia i spowodowani by  starzenie się panelu  było w najlepszy możliwy sposób zrobione pod względem jednolitości...

 

Na pewno jest tak Panasonic na 99% w LG.

No tak mi piszą w sytemie, znaczy nie całe 3000 tys, jakoś 2890 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2018 o 10:23, ma_ko napisał:

No tak mi piszą w sytemie, znaczy nie całe 3000 tys, jakoś 2890 :-)

Hmm to może ten licznik liczy ile TV jest podłączony do prądu, bo nie wierzę że oglądasz 24h na dobę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 nie, ale 20....haha u mnie Tv biega non stop do tego ja jestem niestety osobą cierpiącą na bezsenność i nadrabiam nocami..., z ciekawości zapytam Panasonica jak to jest bo ilość cyklów zaczął i mi wyświetlać w formie literowej... a3c lub jakoś inaczej... sam teraz się załapałem ze tych godzin tez za duzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ma_ko napisał:

24 nie, ale 20....haha u mnie Tv biega non stop do tego ja jestem niestety osobą cierpiącą na bezsenność i nadrabiam nocami..., z ciekawości zapytam Panasonica jak to jest bo ilość cyklów zaczął i mi wyświetlać w formie literowej... a3c lub jakoś inaczej... sam teraz się załapałem ze tych godzin tez za duzo...

Myślałem, że to zapis szesnastkowy, ale w systemie dziesiętnym wyszłoby 2620, więc zdecydowanie za dużo :) 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subman serio teraz się zainteresowałem tym i zobaczyłem ze mam cykle kompensacji w ex librisach literowych zamiast godzin... :-)

Juz puściłem info do Panasa... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widać, że dobry TV, bo na Ceneo nadal w horrendalnych cenach...

Edytowane przez PsiCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ma_ko

Ja chyba czegoś nie rozumiem:

Dnia 2.01.2018 o 20:03, ma_ko napisał:

Czy obraz jest inny, tak jest..., miałem prze 3 dni E7 (dziś E7 w pudełku czeka na odbiór od LG) i Ez1000 obok siebie... to naprawdę inna para kaloszy... nie ze jest lepiej czy gorzej bo to kwestia percepcji odbioru obrazu, jest inaczej...., ale niestety nie bez "łyżki dziegciu"...

Tak na dziś to zostawię, a co więcej dołożę do pieca :-), nie polecę nikomu Ez1000.....

Tutaj myślałem, że chwalisz LG. I że nie polecasz Panasa. Ale potem...

Dnia 22.02.2018 o 17:07, ma_ko napisał:

1000 H na zegarze, TV skalibrowany..., ja pier....ole jaki ten TV jest nudny :-)....

To jak to jest?

I o co chodzi z tą poprawką płynności, też mnie to interesuje.

Edytowane przez Plebann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze obraz jest inny na Panasonic zaraz po wyjęciu z pudła od LG poprotsu te TV są lepiej skalibrowane fabrycznie..., a ze nie było idealnie to nie było bo na tamten moment był problem z ruchem...

Dnia 7.08.2018 o 10:54, Plebann napisał:

@ma_ko

Ja chyba czegoś nie rozumiem:

Tutaj myślałem, że chwalisz LG. I że nie polecasz Panasa. Ale potem...

To jak to jest?

I o co chodzi z tą poprawką płynności, też mnie to interesuje.

Po pierwsze obraz jest inny na Panasonic zaraz po wyjęciu z pudła od LG po prostu te TV są lepiej skalibrowane fabrycznie..., a ze nie było idealnie to nie było bo na tamten moment był problem z ruchem..

 

Po ostatniej poprawce jest dożo lepiej niż w LG pod względem ruchu z włączonymi opcjami poprawy ruchu, Panasonic nie buduje artefaktów jak robi to LG.

Wiem ze w UK nadal jest problem, ale oni mają problem z aplikacjami BBC...

 

A  że TV nudny no wiesz, jak się wymieniło 7 OLED LG z różnych powodów, a Panasonic prawie bez wad..., to może być nudno ?

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja użytkowania EZ1000 E...., prawie dwa lata..., ideału..., przestało być ideałem bo od kilku dni widzę wypalenie w postaci kwadracika o ograniczeniu wiekowym lewy róg ekranu...

 

11 tys godzin prawie na liczniku i jest pierwszy "grzybek" gdyby nie to reszta ideał...

 

Ciekawe co na to Panasonic..., obstawiam po moich doświadczeniach z nimi przy DX900 że będzie niezła jazda....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...