Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE93 TEST (KD-55XE9305) najwyższy model LED LCD 4K HDR od Sony z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Chodzi mi głównie o to czy faktycznie ta różnica na korzyść tych najlepszych procków Sony jest tak mikroskopijna że różnic trzeba by szukać pod lupą, czy też różnica na korzyść tych najlepszych procesorów Sony, jednak jest dość dobrze widoczna ale nadmierne jej podkreślenie mogło by być jednak źle odebrane przez inne firmy. 

Być może jakby postawić oba obok siebie jakieś drobne różnice można być wyłapać, ale ile osób tak (z)robi... :)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem -sądzisz że Sony ma asa w rękawie, ale obawia się nim pochwalić "szerzej"?

PS. Natomiast już nie drobna różnica jest obecność DV na pokładzie droższego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ku.wa, Wulfen zaatakował Hdtv polska. To Sonybot jest? Sory za komentarz, nie mogłem się powstrzymać?

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ku.wa, Wulfen zaatakował Hdtv polska. To Sonybot jest Sory za komentarz, nie mogłem się powstrzymać

Ciekawe czy tu też dostanie bana jak na pewnym portalu o konsolach

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby. Ludzie tu zaglądają, by upewnić się co kupić. A jeden fanboy z drugim tylko namieszają, wciskając kity. 7tys to nie w kij dmuchał.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba po to jest forum? I tak większą wyrocznią jest test, który pisze człowiek znany od lat i mający za sobą setki testów. Według tych samych procedur dla każdego TV. Dobrze wiemy, że siedzi tutaj wysyp promotorów, sprzedawców i innych maniaków. Całe jednak szczęście, że nie mamy tutaj folwarku jak na sklepie Olsztyńskim czyli hdtv.com.pl/ Forum jest od dyskusji... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, vader_4747 napisał:


Ciekawe czy tu też dostanie bana jak na pewnym portalu o konsolachemoji5.png

A co tam "pokazał"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tytule że najwyższy model od sony a jest przecież jeszcze jeden: xe94 i jest lepszy od 93(?)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, vader_4747 napisał:


Ciekawe czy tu też dostanie bana jak na pewnym portalu o konsolachemoji5.png

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 

Na żadnym konsolowym portalu  nie dostałem bana. Po co te kłamstwa? Jak chcesz dyskutować to odpowiadaj merytorycznie na moje argumenty a nie wymyślaj bajek na mój temat.

Edytowane przez Wulfen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Wulfen napisał:

Tak jak kilka dni temu mówiłem, XE93 jest najjaśniejszym TV w HDR jaki istnieje, jest jeszcze odrobinę jaśniejszy niż ZD9 i dx900. XE93 spokojnie może konkurować z najlepszymi TV.

Takie porównanie średniej jasności w HDR najlepszych telewizorów:

ZD9 - 1052,5 nitów

DX900 - 1067,5 nitów

XE93 - 1096 nitów !!!!!!!

Dokładnie, to nie ta liga, XE93 odstawia B6 o lata świetlne.

Wygaszanie w obu tv jest podobne.

Po lewej stronie xe93, po prawej ks9500

aWLhDXq.jpg

No i to zdjęcie pokazuje, że lepiej radzi sobie KS9500, nie wspominając już o filmach z pasami gdzie będą czarne na FALDzie a na XE93 będziesz widział rozjaśnienia, fizyki nie przeskoczysz żadnymi czarami.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Cytat

nie wspominając już o filmach z pasami gdzie będą czarne na FALDzie a na XE93 będziesz widział rozjaśnienia, fizyki nie przeskoczysz żadnymi czarami.

Na pasach KS9500 ma rzeczywiście  lepszą czerń - kontrast ponad 20 000 : 1. Chociaż w XE93 i tak jest dobra - kontrast 12 000:1 (trzeci obrazek w teście) co daje całkiem niezłą czerń.

Ale już druga scena z testu ma lepszą czerń na XE93 - kontrast 8100:1, a w samsungu ks9500 tylko 5500:1. Dla przypomnienia i porównania: https://hdtvpolska.com/samsung-ks9500ks9800-ue65ks9500-test-flagowy-model-suhd/

Edytowane przez Wulfen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.07.2017 o 20:07, mmpeg-4 napisał:

Konkretnie to zafrapowały mnie niektóre recenzje czy stwierdzenia (w tym też kiki) że np seria XD83 która nie miała procka X1, miała zdecydowanie zauważalnie gorsze skalowanie...

Niech zgadnę... druga recenzja była od Johna Archer'a? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spotkaniach prasowych na świecie już się utarło: John Archer czyli zagraniczny Kiki XDDDDD (sorry musiałem....).

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na spotkaniach prasowych na świecie już się utarło: John Archer czyli zagraniczny Kiki XDDDDD (sorry musiałem....).


Sir. "Kickyourass" into infinty of black VA, 120Hz matrix of TCL P60! :D

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Sorry, też musiałem!...

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to niej est największą bolączką.Większą jest źle działający system android i ciągłe zwiechy.

Dnia 9.07.2017 o 10:46, Damiano85 napisał:

Hmmm... tylko jeden komentarz będzie tu na miejscu:

https://youtu.be/-L2o5OHTgKU

Do tego ciagłe zwiechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Leeonsjo napisał:

Ale to niej est największą bolączką.Większą jest źle działający system android i ciągłe zwiechy.

Do tego ciagłe zwiechy.

Bo to nie jest smartfon z wypasionymi ''bebechami' to tylko Android w tv!

Wszystko działa OK tylko bawić się z głową, nooo chyba że się ma otwartych kilka aplikacji i się cuduję pieron wie jak to TV łapię zadyszkę.

 

Dnia 9.07.2017 o 10:46, Damiano85 napisał:

Hmmm... tylko jeden komentarz będzie tu na miejscu:

https://youtu.be/-L2o5OHTgKU

A kto powiedział że każdy model z serii ma takie duże nie równe podświetlenie?

Sprawdzałeś każdą sztukę w PL? hymmm..

Jeden może mieć takie duże jak wyżej na foto, drugi mniejsze a trzeci WCALE!

Ludzie nie siejcie nie wiadomo jakiej afery, tv wyłapał tak duże noty na świecie że konkurencja w tyle i cisza jak na Naszej Klasie.

A HDR idzie ramie w ramie z takimi kocurami jak ZD9 czy DX900 a jaka jest przepaść $$$.

Ten link do filmiku dobrze pasuję do tv z grzeczności nie powiem jakich, ale widać to ostatni czasy na forum. ;)

Dla mnie większym zdziwieniem było jak ludzie masowo nabywali tv serii KS.. Mimo że obudowy rozlatywały się nagminnie, klejone były jakimś klejem czy taśmą dwustronną wypalone bad pixele w hurtowych ilościach i co? Nic sprzedawał się jak(...) ;)

Poza tym można dodać że z tego co widzę XE93 ''55 można wyłapać za już 8200,- PLn :)

Myślę że to co oferuję ten tv w tej kwocie nie ma co więcej rozwijać tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Robert_1988_KrK napisał:

A kto powiedział że każdy model z serii ma takie duże nie równe podświetlenie?

Na fotce wyżej nie chodzi o nierówne podświetlenie tylko o przebijanie się przez pasy.I ma to każdy model serii 9305

1 godzinę temu, Robert_1988_KrK napisał:

Wszystko działa OK tylko bawić się z głową, nooo chyba że się ma otwartych kilka aplikacji i się cuduję pieron wie jak to TV łapię zadyszkę.

Byłem w sklepie i sprawdzałem z pendriva jak wyglądają filmy hd po zakończeniu już nie szło normalnie powrócić do oglądania poprzedniego źródła ,sprzedawca zasugerował wyłączyć tv i włączyć. Czy to był zbyt skomplikowany manewr dla tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony najpewniej ciągle robi oszczędności, zamiast dać nieco mocniejszy procesor i sypnąć ciut więcej pamięci to ...dają na styk i potem takie oto kwiatki jak kolega wyżej napisał.

2 godziny temu, Robert_1988_KrK napisał:

A kto powiedział że każdy model z serii ma takie duże nie równe podświetlenie?

To niestety nie jest wada sztuki, tak wygląda HDR na dowolnym krawędziaku, który ma mocne podświetlenie i "wygasza/rozjasnia" się pionowymi pasami/kolumnami.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2017 o 12:30, Xisiek napisał:

To niestety nie jest wada sztuki, tak wygląda HDR na dowolnym krawędziaku, który ma mocne podświetlenie i "wygasza/rozjasnia" się pionowymi pasami/kolumnami.

ja tu nie widzę pionowych kolumnaWLhDXq.jpg

Po prostu strefy w xe93  są większe niż w zd9 i dx900, więc przy scenach ze światłami znajdującymi się blisko pasów będzie widać poświatę również na pasach. Zauważ że w tamtej scenie z batmana na środku ekranu w  filmie też jest światło, ale na pasach u góry i na dole już żadnej poświaty nie ma.

Edytowane przez Wulfen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2017 o 10:23, Robert_1988_KrK napisał:

A HDR idzie ramie w ramie z takimi kocurami jak ZD9 czy DX900 a jaka jest przepaść $$$.

Nie do końca... Zgoda jeśli chodzi o samą jasność, ale dwa wymienione przez Ciebie telewizory ze względu na ilość stref zabiją XE93 pod względem czerni, będzie to widoczne zwłaszcza w trybie HDR, gdzie telewizor świeci na maksa. Jak będzie ciemna scena, jedynie z jakimś jasnym elementem, to będzie przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2017 o 22:51, Mr.Hankey napisał:

Nie do końca... Zgoda jeśli chodzi o samą jasność, ale dwa wymienione przez Ciebie telewizory ze względu na ilość stref zabiją XE93 pod względem czerni, będzie to widoczne zwłaszcza w trybie HDR, gdzie telewizor świeci na maksa. Jak będzie ciemna scena, jedynie z jakimś jasnym elementem, to będzie przepaść.

Nie zmienia to faktu, że xe93 święci fenomenalnie, ma dobrą czerń, a w filmach z hdr na Netflix, gdzie nie ma czarnych pasów, obraz jest niesamowicie miodny. Z tegorocznych modeli póki co nr1 jeśli chodzi jakość/cena

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ary napisał:

Nie zmienia to faktu, że xe93 święci fenomenalnie, ma dobrą czerń, a w filmach z hdr na Netflix, gdzie nie ma czarnych pasów, obraz jest niesamowicie miodny. Z tegorocznych modeli póki co nr1 jeśli chodzi jakość/cena

90% filmów ma pasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Leeonsjo napisał:

90% filmów ma pasy!

Aż tyle już filmów na nim (prywatnie) obejrzeliście?

WOW:excl:

 

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.08.2017 o 21:48, Leeonsjo napisał:

90% filmów ma pasy!

Ok, super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...