Skocz do zawartości
grzes07

Petycja do LG o wsparcie dla Dolby Atmos i Dolby Digital + dla telewizorów OLED 2016 (modele B6, C6, E6 i G6)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę podpisywać petycję do LG o wsparcie dla Dolby Atmos i Dolby Digital + za pośrednictwem połączenia HDMI ARC w wersji 2016 dla telewizorów OLED (modele B6, C6, E6 i G6). Ostatnia petycja o wprowadzenie HDR-Gaming-Modus w modelach (modele B6, C6, E6 i G6) przyniosała pożądany efekt i miejmy nadzieję że w tym wypadku będzie podobnie.

https://www.change.org/p/lg-electronics-dolby-atmos-and-dd-over-hdmi-arc-for-2016-lg-oled-tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w nowszych modelach oni wspierają chyba tylko tę wersje Atmosa, która będzie w streamach typu Netflix. Normalnego Atmosa na dolby THD to nie prześlesz przez arc.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raf7705
Oficjalna informacja LG:

Cytat

2017 LG OLED TVs currently support Dolby Atmos playback via Dolby Digital Plus through internet streaming, cable/broadcast and side-load (USB). Dolby Atmos playback delivered via Dolby TrueHD through Blu-ray is not currently supported, but will be enabled in 2017 LG OLED TVs with a software update.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, raf7705 napisał:

Ale w nowszych modelach oni wspierają chyba tylko tę wersje Atmosa, która będzie w streamach typu Netflix. Normalnego Atmosa na dolby THD to nie prześlesz przez arc.

 

 

A czym się różni Atmos na Netflixie od Atmosa na np. blu-ray'u?

Pytam poważnie bo .... nie wiem. Moim zdaniem powinien się różnić ... NICZYM.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozni sie tym ze moze byc bezstratny Dolby TrueHD albo stratny Dolby Digital+ (AC-3, AC-4) Dalej nie trzeba chyba juz tlumaczyc kwestii jakosci, bitrate'u, czy koniecznosci bitstreamu.

Dlatego tez pierwsze pytanie, ktore padlo bylo zwiazan3 z bitrate'em tego streama.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie ma tak dobrze.

Atmos do streamu, to insza inszość. Poczytaj sobie o tym.

Generalnie jest oparty na DD+, nie na DD THD.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mam co do tego watpliwosci co do tego ze stratny DD+

P.s. Czytam w biegu i dopiero zalapalem, ze to nie do mnie odpowiedz

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no. To było do pmkompa, bo naraz żeśmy pisali, najwyraźniej, nie było Twojego posta, jak zaczynałem swojego.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjasnienie. Nie spotkałem się nigdzie z Atmosem w ścieżce DD+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły 5.1 leci w DD+ 192 kbps więc nie spodziewałbym się wiele wyższych wartości dla samego Atmosa na Netfliksie. Ale warto to sprawdzić, chociaż póki co raczej pozostają statsy na routerze oczywiście po wcześniejszym odłączeniu od niego wszelkich innych urządzeń, które mogą dać przekłamania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wyjasnienie. Nie spotkałem się nigdzie z Atmosem w ścieżce DD+.

No bo to będzie dopiero w streamach. Na płytach jest oparty na Dolby THD. Szczerze, to nie spodziewał bym się po takim atmosie dużo więcej,niż po zwykłym upmixie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na BD też zdarza się Atmos oparty na DD+, ale to jeśli już to głównie w dodatkowych ścieżkach dźwiękowych, np. niemiecka i francuska ścieżka dźwiękowa w Everest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Atmos jest w sciezce DD na PIERWSZEJ plycie testowej Atmosa, ktora kazdy, kto ma taka instalacje w domu magluje od 3 lat.

Hamburgery maja Dolby Atmos w streamach VUDU od ponad roku.

Byly zajawki na tym firum.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płyty nie mam. Hamburgery mają, racja. Ale my w Europie żyjemy
U nas dopiero wchodzi w osobie Netflixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy może coś słychać w sprawie petycji? Mamy już rok 2019 czyli pewnie o aktualizacji można tylko pomarzyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie upgraduje 3-letniego smartfona a Ty chcesz zeby zrobili to z telewizorem.???.Chyba pora sie otrzasnac i kupic nowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, peyo111 napisał:

Nikt nie upgraduje 3-letniego smartfona a Ty chcesz zeby zrobili to z telewizorem.???.Chyba pora sie otrzasnac i kupic nowy...

apple chyba upgraduje - nawet dłużej  - póki RAM nie staje się problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...