Skocz do zawartości
Ary

Tv do konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pozwolę sobie pominąć tabelkę z pytaniami.

Szukam tv do konsoli ps4pro oraz filmów, które lecieć będą albo w tv albo na np. CDA. Zależy mi na hdr i szerokiej palecie kolorów, dlatego też zmieniam telewizor.

Zastanawiam się nad 65ks7500 i 55c6v (zakrzywione telewizory naprawdę dają radę)

Pytanie:

1. Wiem, że zupełnie z innej beczki, ale czy nc+ bądź Vectra mają lepszy sygnał niż cyfrowy Polsat? Który ogólnie polecacie?

2. Czy filmy w internecie bądź w "dekoderze" wykorzystają moc oleda czy może jakość będzie taka sama na tańszym ks7500, a dopiero filmy na blu-ray wykorzystają "czerń"?

Gdyby tak było, to szkoda dokładać do oleda.

3. Gdzieś wyczytałem i teraz nie mogę znaleźć, że oled ze względu na swoją budowę, lepiej wyświetla gry, z racji tego, że ma dodatkowe wygładzanie krawędzi. 55 LED ma tzw. "schodki", a oled już ładnie wygładzone. 

3,5 metra do tv. Teraz mam jakiegoś lg 55' na 50hz matrycy i muszę przyznać daje radę, a kosztuje tylko 2,5k.

Najważniejsze dla mnie czy czerń oleda widać tylko na filmach blu-ray i grach czy może i w filmach na np. HBO czy axn.

Do Samsunga nie mam zaufania, ale różnica w cenie 1500 złoty, a otrzymuje się dodatkowo 15'. Sony w podobnej cenie niestety odstaje w jakości HDR.

Wybaczcie za chaos, ale szukam już od jakiegoś czasu tv, przeglądam fora i mam taki mętlik w głowie, że niestety przekłada się to na moją pisownię i składnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 - nc+ ma generalnie lepszej klasy dekodery dzięki czemu to co widać na ekranie jest zazwyczaj sporo lepszej jakości niż cp. Vectry nie znam, więc nie umiem odnieść do w/w.

Ad.2 im lepszy sygnał podasz tym lepiej obraz wygląda na oledzie, im słabszy tym magia oleda ucieka. Przy słabym sygnale obraz będzie nieco lepszy na LCD. 

Ad.3 pierwsze słyszę, to chyba jakiś bajkopisarz wymyślił 

Ad.4 czerń oleda widać głównie po ciemku 

zdecydowanie zamiast ks7500, zainteresuj się ks9500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Właśnie skończyłem czytać o ks9500, a tu nagle mi polecasz :)

65Ks7500 za 6500, a ks9500 za 9500. Różnica spora, ale zysk z hdr ogromny. Nie mniej gry już by gorzej wyglądały na 65', a za 8000 mógłbym przyjąć C6V. Plus taki, że filmy oglądam bądź gram tylko w nocy, więc czerń i hdr będzie mocno na plus.

Budżet max to właśnie 8k, więc gdybyś coś innego mógł polecić, to byłbym wdzięczny. Ks9500 jest świetny, ale niestety 55' nie ma u nas.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź

Edytowane przez Ary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy Ci na HDR to się nawet nie zastanawiaj, ja w lutym kupiłem KS7500 (KS9500 kosztował wtedy 13 500) i HDR był widoczny, robił wrażenie ale w maju postanowiłem zmienić na KS9500 i to jest przepaść :) Tu masz naprawdę efekt wooow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale 55' nie ma u nas, a 65' jest za drogi. Dać 5tys za ks7500 to nie majątek. 65' też się mieści w 8tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając tylko HBO go i netflix oraz grając na PS4, warto dokładać do 65c6 czy nie zauważenia różnicy z 65ks9500? Różnica 4 tysięcy. Warto dopłacać czy brać KS za 9k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oglądasz na wprost to możesz brać Samsung

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

^^ To jest amerykański model KS9500 to u nas odpowiednik KS9000 ( czyli krawędziak) amerykański odpowiednik naszego KS9500 to KS9800 i żadne tam pasy już nie świeca bo to telewizor FALD.

Tutaj masz dokładną rozpiskę.

http://www.flatpanelshd.com/article.php?subaction=showfull&id=1460114926

Zwróć uwagę na obudowę, FALD ma masywniejszą nóżkę i inny tył ( brak srebrnej listwy)

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za ostatnią radę. Myślałem jeszcze nad xe930 ale skoro ks9500 to fald, to nie ma nad czym się zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sorry za odkop. Mając 3,7 metra do tv, siedząc w miarę ciemnym pokoju, sam, grając na PS4 i oglądając Netflix, lepszy będzie 65xe9005 czy może 55b6? Max jakie mogę wydać to 7tys. A może 55xe93?

Cena u znajomego w sklepie równo 7tys za każdy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.07.2017 o 17:01, Ary napisał:

ale skoro ks9500 to fald, to nie ma nad czym się zastanawiać.

A czemu nie zakupiłeś super samsunga? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem. 2 razy miałem wymieniany, aż zażądałem oddania pieniędzy bo to była kpina. 3 tv z ponad 20 bad pixelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa to szmelc. Dobrze uczyniłeś. :)

65'' XE9005 za 7000,- Znajomy raczej bardzo Cię lubi.

Spójrz na Ceneo ---> https://www.ceneo.pl/50217725#mh=L9Y5ln7W43004sonyHzQihoQoluShIbcBsI4peiEkyhOQpTqyZVFoK1JpukHgbuGQJYinZ_Ee2t-nzUj4iqNY6lWhB9d00jRg07dn555tzCwnoi9wSU0Mntri4xTAVH_3Eqy6OiVTiuFeoL3tRoW23ISOyGAd-LH2NG6KofVThF_5yhofp47l1rRJAP9sJeY6Jd6vQA2

A najlepszy jest Albatros kto tam robi zakupy ceny nie wiem, PROSTO. z innej galaktyki(...) :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźmie jako zakup pracowniczy.

Z tych 3 polecasz najbardziej xe9005? Nie lepiej mniejszy, ale OLED? Do tego z dolby vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nic nie daje takiej frajdy jak przękątna. Poza tym 55 cali ogladanie z prawie 4m, hmmm-  to nie to.  Ten model Sony  jest naprawdę mocno udany i za dnia nawet będzie lepszy od oleda. 

PS> Będąc ostatnio w sklepie dużej sieci, mym oczom ukazał się "las" :D a dokładnie ktoś nie zadbał o odpowiedni sygnał na nowym C7 -  nie było dobrze - posteryzacja/banding na twarzy aktora waliła po oczach aż miło  :(

 

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...