Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Pablo1964

Kopiowanie z HDD na DVD na Sony RDR-HX...

Question

Witam,

Po roku użytkowania modelu 910 głównie jako cyfrowego video na własny użytek (czyli nagrywanie wyłącznie na HDD), postanowiłem zrobić dla rodziców kopię na płycie filmu nagranego z TV. Sięgnąłem więc po instrukcję i:

1. Utworzyłem playlistę,wycinając reklamy z posiadanego na dysku materiału o długości 2h30min;
2. Powstałą playlistę o długości 2h03min skopiowałem na płytę DVD-RW dobierając automatycznie poziom kompresji (automat wskazał SLP - nagranie trwało tyle ile film, czyli nieco ponad 2 godz.)
3. Sfinalizowałem płytę.

Moje zdziwienie było ogromne, gdy odtwarzacz rodziców (Grundig Xenaro GDP 4200), który nigdy nie miał problemów z odczytem także nagranych płyt, tym razem pokazał komunikat \"no disc\". Postanowiłem sprawdzić, czy płytę da się odtworzyć i skopiować na komputerze. Komputer za pierwszym razem napisał, że płyta zawiera błędy, lecz za drugim przeczytał ją i skopiował, tym razem na DVD+RW. Pospiesznie sprawdziłem, że nowo utworzona płytka DVD+RW \"chodzi\" u rodziców, więc zostawiłem im film do obejrzenia.

Niestety, płyta podczas odtwarzania zaczęla się zacinać, podobno bardzo często, a po ok 1,5 godz. odtwarzacz się wyłączył.

Koledzy, powiedzcie, proszę, gdzie popełniłem błąd. W szczególności nurtują mnie następujące kwestie:

1. czy istnieje prostsza metoda skopiowania materiału z dysku na płytę z wyrzuceniem reklam?
2. Dlaczego odtwarzacz nie widzi nagranej na nagrywarce płyty, natomiast widzi jej 1:1 kopię?

Powstał mi zamęt w głowie, będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam Edited by Pablo1964

Share this post


Link to post
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...