Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung MU7000 / MU7002T TEST telewizora Ultra HD 2017 120Hz!

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przywrócić do poprzedniego firmware? Rzeczywiście mimo wyłączonej opcji autoaktualizacji zaktualizował się i pogorszyło się wszystko, smurzenie obraz i najważniejsze pojawił się konflikt z odtwarzaczem zidoo. Muszę odpinać kabel HDMI z amplitunera żeby działało sterowanie pilotem od tv amplitunerem (głośność i wyłączanie wszystkiego pilotem TV) !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2020 o 18:48, deusexe napisał:

Jak przywrócić do poprzedniego firmware? Rzeczywiście mimo wyłączonej opcji autoaktualizacji zaktualizował się i pogorszyło się wszystko, smurzenie obraz i najważniejsze pojawił się konflikt z odtwarzaczem zidoo. Muszę odpinać kabel HDMI z amplitunera żeby działało sterowanie pilotem od tv amplitunerem (głośność i wyłączanie wszystkiego pilotem TV) !!

Ustawienia =>Ogólne => Rozpocznij konfiguracje
Powinno pomóc.

Edytowane przez 85kucol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogło, już robiłem pełny reset każdego urządzenia łącznie z amplitunerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 27.02.2020 o 20:39, deusexe napisał:

Niestety nie pomogło, już robiłem pełny reset każdego urządzenia łącznie z amplitunerem.

Ustawiemia =>pomoc techniczna=> diagnnostyka =>reset w menu TV powinien wg mnie zalatwic sprawe jesli tego nie robiles. 
Nie stosowalem  u mnie bo  problemów jak narazie nie mam i mam nadzieje ze nie bedzie.
Pozdr.

Edytowane przez 85kucol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 85kucol napisał:

Ustawiemia =>pomoc techniczna=> diagnnostyka =>reset w menu TV powinien wg mnie zalatwic sprawe jesli tego nie robiles. 

Właśnie tak robiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kontaktowales sie z SAMSUNGiem? Wyslij e-mail o pomoc techniczna. Opisz cala sytuacje.
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, 85kucol napisał:

A kontaktowales sie z SAMSUNGiem? Wyslij e-mail o pomoc techniczna. Opisz cala sytuacje.
Pozdr.

Kontaktowałem się telefonicznie, konsultant stwierdził, że muszę na innym amplitunerze sprawdzić i zrobił reset zdalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników. Mam 55MU7052 i problem z youtube, a mianowicie po włączeniu TV i włączeniu youtuba wszystko jest "niedostępne", w sensie mogę wyszukiwać, ale nie mogę już włączyć filmu itd. Są same tytuły filmików, ale nie ma w ogóle obrazków podglądu. Po próbie włączenia czegokolwiek kręci się kółeczko ładowania i to wszystko.

Jedyne rozwiązanie tego problemu, to albo usunięcie wszystkich danych z aplikacji albo reinstalacja. Inną "metodą" jest przeklikanie lewo-prawo menu (w sensie ikonek pod domkiem z pilota tzn. youtube - tv - netflix itd. od lewa do prawa kilku sekundowe bezsensowne klikani). Głupie, ale działa...

Miał ktoś taki problem lub wie jak go rozwiązać, bo jest to nie ukrywam dosyć irytujące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PrzytrzymajPrzytrzymaj na pilocie guzik power do czasu wyłączenia i włączenia tv ponownie. Może też reset prądowy na kilka minut?  na pilocie guzik power do czasu wyłączenia i włączenia tv ponownie. Może też reset prądowy na kilka minut? 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie często pojawia się zawieszone kółeczko ładowania przy Netflixie. Pomaga wtedy, jak już wspomniał kolega wyżej, przytrzymanie przycisku power na pilocie przez kilka sekund, TV się wtedy zrestartuje i załaduje aplikacje Smart na nowo.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@harry.wesoly @NobelM dzięki wielkie Ziomeczki! Wygląda, że pomogło. Próbowałem 3 razy po restarcie i rzeczywiście działa, póki co. Mam nadzieję, że zostanie tak i te restarty nie będą konieczne regularnie co 2 dni :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam wersje 55Mu7000 czy ktos probował ustawic w xbox one s/x 120 hz . Chciałem wczoraj sprawdzić  bo tv podobno ma matryce 120hz i hdmi 2.0 czyli 1440p120hz jest w zasiegu. Niestyty u mnie nawet po wymuszeniu ustawien w xbox one s 120 hz obraz znika , na pc tez nie mam do wyboru przy 1440p 120 hz tylko 60 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania:

  • Wersja 1290.3Upgrade File(USB type)

Brak historii zmian.

  •  
Edytowane przez Adik-Xtreme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem wczoraj. U mnie na 65MU7052 bez zadnych problemów smiga jak ta lala wszystko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy do TV z 120 hz matrycą ale hdmi 2.0b jestem w stanie dostarczyć jakikolwiek sygnał 120 hz? Czyt to skompresowany np. yuv 4.2.0 czy o niższej rozdzielczości?

A może takie tv po hdmi przyjmują wyłącznie 60 hz max a matryce upłynniają do 120 hz.

Swoja drogą hdmi 2.0b nie jest w stanie przyjąć pełnego sygnału 4k 60 hz HDR i obraz taki musi być kompresowany np. do yuv 422 ale gdyby  go skompresować do yuv 420 (120 hz) lub puścić pełne rgb ale w 1440p i 120 fps. Czy komuś kiedykolwiek udało się przyjąć jakikolwiek sygnał 120 fps na tv z hdmi 2.0b?

W dniu 17.10.2020 o 07:53, czlowiek1984 napisał:

Witam mam wersje 55Mu7000 czy ktos probował ustawic w xbox one s/x 120 hz . Chciałem wczoraj sprawdzić  bo tv podobno ma matryce 120hz i hdmi 2.0 czyli 1440p120hz jest w zasiegu. Niestyty u mnie nawet po wymuszeniu ustawien w xbox one s 120 hz obraz znika , na pc tez nie mam do wyboru przy 1440p 120 hz tylko 60 .

I jak tam udalo sie z 120 fps?

Czy ktokolwiek testował ten tv z xsx w 120 fps przy 1440p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj monit o nowej wersji 1300.
Jechać z tematem czy czekać albo nawet ominąć ?

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kaeres napisał:

Dzisiaj monit o nowej wersji 1300.
Jechać z tematem czy czekać albo nawet ominąć ?

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

Ja zaktualizowałem i żadnych zmian nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zaktualizowałem. Mam nadzieję, że rozwiąże to moje problemy z YT a mianowicie częste problemy z doczytywaniem materiałów po zmianie konta na inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jeszcze ktos tu zaglada.
Pytanie TV z tego co wiadomo tv 65 cali ma matryce 120Hz posiadam 65MU7052 podlaczylem pod niego PS5 i wchodze w inoframcje o wyjsciu video na PS5 i wyskakuje mi wiadomosc ze oblusgiwane jest tylko 60Hz dzwonilem do Samsunga z pytaniem odnosnie tego, babka nie byla w stanie mi udzielic odpowiedzi tak wiec ten TV posiada matryce 120Hz czy nie bo juz zgupialem. Kupilem ekstra duzo lepszy kabel hdmi 2.1 niz ten co jest dolaczony w zestawie obraz nieco lepszy ale dalej nie ma obslugi 120Hz. Pozatem TV ma porty HDMI 2.0 czy 2.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV ma porty HDMI 2.0... A kable mają inne oznaczenia, nie ma kabla HDMI 2.1 to musisz sam zgłębić temat. Matryca faktycznie też czytałem, że 65'' ma 120 Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, 85kucol napisał:

Ciekawe czy jeszcze ktos tu zaglada.
Pytanie TV z tego co wiadomo tv 65 cali ma matryce 120Hz posiadam 65MU7052 podlaczylem pod niego PS5 i wchodze w inoframcje o wyjsciu video na PS5 i wyskakuje mi wiadomosc ze oblusgiwane jest tylko 60Hz dzwonilem do Samsunga z pytaniem odnosnie tego, babka nie byla w stanie mi udzielic odpowiedzi tak wiec ten TV posiada matryce 120Hz czy nie bo juz zgupialem. Kupilem ekstra duzo lepszy kabel hdmi 2.1 niz ten co jest dolaczony w zestawie obraz nieco lepszy ale dalej nie ma obslugi 120Hz. Pozatem TV ma porty HDMI 2.0 czy 2.1 ?

Mam nadal ten tv i również PS5. Tv ma matrycę z odświeżaniem 120Hz, ale hdmi 2.0, więc z PS5 tego 120Hz nie wyciągniesz samym kablem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, maczu napisał:

Mam nadal ten tv i również PS5. Tv ma matrycę z odświeżaniem 120Hz, ale hdmi 2.0, więc z PS5 tego 120Hz nie wyciągniesz samym kablem. 

a istnieje jakis sposób aby to uzyskac?
Pomijajac kupno nowego tv z HDMI 2.1 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 85kucol napisał:

a istnieje jakis sposób aby to uzyskac?
Pomijajac kupno nowego tv z HDMI 2.1 :D

Nie sądzę. Na początku też mnie to bolało i chciałem już wymieniać TV, ale jak trochę poczytałem, a potem sam pograłem to już mi przeszło. Nie ma opcji aby zagrać na PS5 w 120 klatkach i 4k. Już teraz gry każą wybierać pomiędzy 60fps i FHD lub 30fps i 4k. Jest dosłownie kilka gier, które podobno działają w 60fps i 4k np. fifa i bodajże rocket league. 

Druga sprawa, że jak obejrzałem filmy na yt z porównaniami klatek to pomiędzy 60 a 120 różnica jest wg mnie minimalna. Z 30 na 60 różnica jest naprawdę spora i czuć to podczas gry. Dzięki tym 60fpsom przeszedłem ponownie kilka gier ogranych na PS4 i było warto. 

Ogólnie rzecz biorąc nie spinałbym się na Twoim miejscu 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...