Skocz do zawartości
booshista

TV 4k do 3500, matryca VA, 49"-55"

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej na wprost, ew. lekko pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Duże okna od strony wschodniej, słońce pada bezpośrednio przez krótki czas
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Lepiej nie mówić...
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, matryce VA, dobrą płynność, 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? laptop, chromecast
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy i seriale na Netflix i innych streamach
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, lecz niezbyt często
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 49'-55'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Mały kontrast i jasność, słabe kąty widzenia, skakanie poruszającego sie obrazu
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Pewnie!

 

Witam :)
Przyznam, że cały temat TV jest ciężkim orzechem. Chciałbym, aby ten telewizor służył mi przez dłuższy czas, stąd decyzja 4k (UHD?). To, że matryca ma być VA a nie IPS to tak naprawdę decyzja podjęta po lekturze tego forum ;) Głównie korzystać będe ze streamingów takich jak Netflix, HBO GO itp. Posiadam Chromecasta 2 ze względu na moj obecny telewizor, który jest pozbawiony jakicholwiek funkcji, a wygodnym jest puszczać filmy za pomocą telefonu (również sciągnięte na dysk poprzez aplikacje LocalCast) czy muzykę z Tidal. Stream gier również jest ciekawą opcją, posiadam dobre łącze internetowe.
Dodam, że mam własne głośniki EDIFIER więc dźwięk z telewizora jest kwestią drugorzędną. 
Chciałbym uniknąć telewizorów zakrzywionych, no chyba, że nie takie one złe, jak je malują ;) 

Nurtuje mnie pytanie :Czy lepiej wziąć VA ale curved niż płaski z matrycą IPS ??? 

Moją uwagę przykuł model UE55KU6400/6470, tylko czy mam 100% pewności, że te matryce będa VA nie IPS (czytałem gdzieś, że przy Samsungach to sie zdarza często)

Edytowane przez booshista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Samsung  ma bardzo duzo negatywnych komentarzy.Przeczytaj np watek o modelu KS  samsunga.

Zdecydowanie mniej awaryjny jest panasonic ,sony.

Bardzo dobry wybor  to  np model ex700 panasonica.To odpowiednik modelu  dx700  z ubieglego roku.W modelu  ex700   input lag w trybie  gra jest bardzo dobry, wynosi 21ms.Taka  informacja  jest  w recenzji w linku nizej.

 

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1494309442

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Grundig wrócił :D

Jak Panasonic w końcu wyszedł z modelem, który ma sensowny input lag (21ms), to teraz się okazuje, że input lag jest ważny wg Grundiga. :D

A jak były dylematy w tamtym roku u osób szukających TV i dwa modele KS7000 (4K HDR 21ms) vs DX750 (4K HDR 55ms), to cytat:

"Input lag moze wynosc nawet  100 ms"

I opowiadanie w kółko jak to input lag nie ma żadnego znaczenia

Edit: W ogóle co to za brednie teraz Grundig wypisuje w innych tematach też?

"(input lag) lepszy niz w znacznie drozszych samsungach"

Przecież Samsungi też po 20-25ms mają zależnie od konkretnego modelu, no i teraz niby różnica między 25, a 21ms jest kolosalna, a przedtem nie miało żadnego znaczenia dla Ciebie, że Panasonic DX750 ma 55ms.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja Fjubens - masz pamięć chłopie.

Ale ja i tak się cieszę, że kolega grundig wrócił -będzie weselej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W  poprzednich komentarzach zwracaliscie uwage na input lag  .Specjalnie teraz o  tym  wspomnialem.Dla mnie input lag nie ma zadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli w nosie mam input lag bo glownie bede gral w gry, w ktorych to nie jest jakies esencjonalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jesli w nosie mam input lag bo glownie bede gral w gry, w ktorych to nie jest jakies esencjonalne?

Też lubię grać w szachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nieetyczne i głupie jest wypisywanie bzdur w stylu:

"(input lag) lepszy niz w znacznie drozszych samsungach"

Skoro KSy 7000, ale i wszelakie KU, czy to 6450 czy to 6640 czy 6100 czy pozostałe z tych serii różniące się numerem, ale nie matrycą (inna podstawka albo 'exclusive' dla danej sieci) mają odpowiednio 21 oraz 20ms w 4K oraz w 4K HDR.

Czyli tyle samo, czy nawet odrobinę mniej co ten EX700 Panasonica.

Ale nawet i z nowej serii np. MU7000 ma 21ms input laga w 4K HDR, a w 4K 4:4:4 zaledwie 19.8 ms.

Także widzę, że zapowiada się kolejna seria idiotycznych wpisów.

W przypadku modeli z poprzedniego roku było "Bierz DX750, bo Samsung KS ma znacznie gorszą czerń" (mimo zbliżonego wyniku poziomu czerni albo takiej różnicy, która nie jest nawet zauważalna dla oka, jak Gmeru czy Maciej potwierdzali), teraz będzie na topie "Bierz EX700, bo ma LEPSZY input lag niż Samsung"

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba zdecyduje się na 55" ks 64xx, są szeroko dostępne i mają wspierany system (nie to co Firefox os..). Tych minimalnych różnic i tak nie zauważe.
Dzięki :)

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, booshista napisał:

W takim razie chyba zdecyduje się na 55" ks 64xx, są szeroko dostępne i mają wspierany system (nie to co Firefox os..). Tych minimalnych różnic i tak nie zauważe.
Dzięki :)

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Sprawdź w sklepie na miejscu jednak przy zakupie KU czy jest matryca PLS czy VA, bo Samsung tu mieszał z tym trochę i poszczególne sztuki były na PLS. 

 

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz bo w 55 ku6xxx to jest dramat ostatnio... jak 6400 mialy va to teraz loteria, jak do ku6000 pchali pls to teraz powrocily va, 6450, 6470 itd byly na va wszystkie a ostatnio polazilem po ekspo na sklepie i w 1 pls w drugim va... no az strach kupowac tv bez wypakownania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla grundiga inputlag niema znaczenia tylko dlatego ze on nie gra na tv. To i po co mu niski inputlag :)

ale fakt... moglby w inny sposob doradzac forumowiczom ktorzy szukaja tv pod konsole czy pc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MasterBialy napisał:

Dla grundiga inputlag niema znaczenia tylko dlatego ze on nie gra na tv. To i po co mu niski inputlag :)

ale fakt... moglby w inny sposob doradzac forumowiczom ktorzy szukaja tv pod konsole czy pc :P

Ale to nawet nie chodzi o to czy gra i input lag dla niego jest ważny, tylko w ubiegłorocznych modelach graczom właśnie wciskał i tak DX750 na 55ms, a teraz ogłasza wszem i wobec, że EX700 z takim samym input lagiem jak te Samsungi wszystkie ma niby input laga mniejszego i uznaje to za największy sukces i kwestię nr 1. Nagle też wyczuwa różnicę między 20.5, a 21ms mimo iż wcześniej 55ms, a 21ms nie miało żadnego znaczenia.

Zerknij na ten temat:

"(...)bo juz nawet jak ktoś chce niskiego laga do gier, to grundig mu wciska Panasa - co ma laga podwójnego do wiodącej marki."

Cała pierwsza strona w tym temacie wystarczy żeby wiedzieć z kim się ma do czynienia i że dobro szukającego TV to najmniej grundigowi na sercu leży.

+

 

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sposób by sprzedawca sprawdził jaka to matryca, poza palcowym testem po ekranie?
Pytam, bo mialem zamiar kupic przez internet, wiekszosc modeli jest o pare set zlotych tansza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też nad LG 58uh635v, wygląda na to, że 58" maja panele va.

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj 58uh635v ma matryce va. kupowałem na początku maja w mediaexpert za 3499zl. bardzo fajny tv. troche nierownomierne podswietlenie ale w tej cenie i tak niszczy philipsy soniaki na ips czy samsungi na pls.

jest lepiej wykonany niz samsungi ku6400 i mozesz dokupic magic pilota. dla mnie rewelacja pilot z myszka.  Lepszy smart niz w panasie. czyta wszystko z usb z napisami txt srt. mozna samemu ustawic synchronizacje napisow(co 0.5sec +-) w playerze

Szkoda tylko ze brak usb 3.0

Edytowane przez mml
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj 58uh635v ma matryce va. kupowałem na początku maja w mediaexpert za 3499zl. bardzo fajny tv. troche nierownomierne podswietlenie ale w tej cenie i tak niszczy philipsy soniaki na ips czy samsungi na pls.
jest lepiej wykonany niz samsungi ku6400 i mozesz dokupic magic pilota. dla mnie rewelacja pilot z myszka.  Lepszy smart niz w panasie. czyta wszystko z usb z napisami txt srt. mozna samemu ustawic synchronizacje napisow(co 0.5sec +-) w playerze
Szkoda tylko ze brak usb 3.0



A powiedz, puszczales filmu 4k na USB 2.0? Smigalo to?

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam hdd pod usb 3.0. podlaczylem do tv dziala bezproblemowo. segreguje sobie wszystkie pliki multimedialne. Odpalalem timelapsy w 4k i dzialalo bardzo fajnie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Product Managera jednej z większych sieci sklepów RTV zapytanie czy Samsung UE55KU6400 ma matryce VA czy IPS
Odrazu odpisał, że VA.
Po mojej wiadomości

Cytat

Dziękuję za szybką odpowiedź. Czy mogę traktować tą wiadomość jako część opisu produktu przy zakupie? 

Pytam, ponieważ wielu posiadaczy tego modelu otrzymało telewizory z matrycą IPS pomimo oficjalnego opisu, który mówi o matrycy VA. 
 

odpisał:

Cytat

Proszę dać mi dzień na 100% upewnienie się – poproszę o oficjalne potwierdzenie bezpośrednio Product Managara TV Samsunga na Europę.

 

Więc zobaczymy co ma do powiedzenia na ten temat Samsung ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung nie odpowie Ci na pytanie jaka matryca siedz w tv.

w 55ku6400 zaczeli wsadzac pls :)

skad to wiem? Z tego forum to taz i dwa z tego ze na sklepie w kotrym pracuje mam 55ku6400 na matrycy PLS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba popukac palcem w matryce. tylko tak można się upewnić. Jak kupowałem 58UH635V to obok stał 55KU6470 i po obstukaniu ekranu niestety PLS :/

Samsung na pewno ci nie odpisze jaka maja matryce wsadzona. będą cie kierowac do ich strony głownej z opisem tv. i tyle.

Z drugiej strony LG nie miało problemu zeby napisać mi na maila ze w 58UH635V siedzi uwaga "IPS 1500/100". 

LG polska.jpg

Edytowane przez mml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motyla noga, to jaką ja mam pewność, że LG który zamówię przez neta (bo w ME zostały 2 w całym pomorskim i oba są na wystawie) będzie miał VA skoro producent twierdzi, że IPS? To jest jakiś czeski film z tymi matrycami

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez booshista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie dowiedzialem od faceta ktory zajmuje sie tv zawodowo (naprawy, kalibracje) w modelach na 2016 nie bylo zadnego ipsu w rozmiarze 58".

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, booshista napisał:

Motyla noga, to jaką ja mam pewność, że LG który zamówię przez neta (bo w ME zostały 2 w całym pomorskim i oba są na wystawie) będzie miał VA skoro producent twierdzi, że IPS? To jest jakiś czeski film z tymi matrycami

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Tu masz odpowiedź na swoje rozterki. http://www.displayspecifications.com/en/model/1e28506 . Zresztą na zagranicznych forach również jest potwierdzenie, że matryca w modelu 58UH 630V jest VA. Inne wielkości tego modelu jak i model UH635V również maja matryce MVA.

 

Skończył się czas edycji, ale tu jest jeszcze dokładny opis matrycy z kodu https://www.avforums.com/threads/lg-58uh635v-hdr-tv.2037146/

15 godzin temu, mml napisał:

Z drugiej strony LG nie miało problemu zeby napisać mi na maila ze w 58UH635V siedzi uwaga "IPS 1500/100".

Sami nie ogarniają jaki sprzęt mają, ale na pewno maja słabo szkoloną kadrę sieci informacji i skutkuje to takimi informacjami jak wyżej.....

Edytowane przez Onufrykor[beeep]ała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...