Skocz do zawartości
djgromo

2 pary słuchawek - filmy oraz internet/muzyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pomału wymieniam sprzęt audio. Moje Sennheisery HD555 wyglądają jak płacz i rozpacz mimo, że dalej bardzo ładnie grają (moim zdaniem). No, ale do rzeczy: chcę kupić 2 pary słuchawek niekoniecznie takich samych i niekoniecznie 2 pary na raz, być może w odstępie 2-3 miesięcy. Jedna para będzie docelowo do filmów z blu raya. Chcę żeby słuchawki były bardzo komfortowe, najlepiej żeby miały duże muszle i były obszyte welurem (nie znoszę skóry na nausznikach), co do pałąka to bez różnicy. Słuchawki muszą być otwartej budowy, przewiewne.

 

Generalnie kiedyś miałem plan zbudować kino domowe, kupiłem nawet fajne kolumny podłogowe tylko jak już miałem przymierzać się do amplitunera to okazało się, że musiałem się szybko przeprowadzić i temat się oddalił. Z miejscem teraz bardzo słabo, zastanawiam się czy przy moich warunkach jest dalej sens się pchać w kolumny + amplituner. Dopóki nie kupię amplitunera to słuchawki będą musiały lecieć bezpośrednio z TV. W związku z tym preferuję żeby domyślnie przewód od słuchawek był zakończony małym jackiem a same słuchawki miały względnie małą impedancję. 

 

Do filmów rozważam:

- HD598

- HD598 SE (te ciężko dostać w Polsce, podobno wersja tylko dla Amazona)

- HD599

- DT 880

- DT 990

 

Oprócz tego do komputera chciałem kupić jakieś lepsze słuchawki. Te docelowo podłączę przez jakiś DAC/AMP więc można trochę bardziej poszaleć. W głównych słuchawkach lubię dużą scenę i neutralną barwę. Generalnie tutaj najbardziej myślę nad:

- HD600

- HD650

 

Jakie słuchawki polecacie do moich celów?

Takie jeszcze pytanie techniczne. Czy jeśli mam Xbox One S i film w UHD Blu Ray i konsola jest podłączona bezpośrednio do TV to z głośników/słuchawek pójdzie dźwięk w jakości DTS TRUE HD? Czy do tego potrzeba amplitunera, który ten format zdekoduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do kina wyłącznie to: https://www.sony.co.uk/electronics/headband-headphones/mdr-hw700ds

 

5034509.jpg

 

I nie potrzebujesz żadnego amplitunera. I lepszego dźwieku dookólnego nie uzyskasz na niczym. W bonusie bezprzewodowość. Wygodne i znakomite dźwiekowo. Do stereo absolutnie sie nie nadają.

 

PS. SONY możesz podłączyć pomiędzy konsolę i TV. Kanałem zwrotnym ACR z TV nie dostaniesz nic więcej niż 5.1.

 

A co do stereo to już zupełnie inna historia. HD600 to znakomite słuchawki. Możesz poszukać też HD580. Do tego koniecznie odpowiedni wzmak, np. lampowy OTL Skorpion HV-1 Dubiela.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić te słuchawki od Sony. Filmy i gry mnie interesują. Tylko jest jedno ale. Do stacji może być podłączona tylko 1 sztuka. Czy jest możliwość, by podłączyć 2 pary (w sumie też 2 stacje) do TV? Mam małe dzieciaczki, a z żoną łatwiej będzie coś oglądać, mając słuchawki. Ewentualnie RS 175, ale one mają już gorszy dźwięk przestrzenny. Do gier średnie, ale za to 2 pary da się podłączyć do jednej stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Ary napisał:

Chciałbym kupić te słuchawki od Sony. Filmy i gry mnie interesują. Tylko jest jedno ale. Do stacji może być podłączona tylko 1 sztuka. Czy jest możliwość, by podłączyć 2 pary (w sumie też 2 stacje) do TV? Mam małe dzieciaczki, a z żoną łatwiej będzie coś oglądać, mając słuchawki. Ewentualnie RS 175, ale one mają już gorszy dźwięk przestrzenny. Do gier średnie, ale za to 2 pary da się podłączyć do jednej stacji.

Z tego co czytałem to ta stacja nie ma portów HDMI 2.0 i nie wspiera HDR. Dla mnie to je dyskwalifikuje jako słuchawki do filmów. Jakby odświeżyli samą stację to można by się zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Ary napisał:

W takim razie co polecasz?

W sprawie zamkniętych nie wypowiem się, bo nie śledzę takich słuchawek. Samemu buduję pomału kino domowe na polskich STX-ach.

Co do słuchawek w jakich wybieram pojawił się nowy czarny koń: Sennheiser HD660 S. W tym miesiącu mają oficjalnie je zapowiedzieć, ale już jest pierwsze info na stronie. Z tym, że to będą otwarte słuchawki stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozważyć taką opcję Hdmi z odtwarzacza wchodzi do takiego splittera który rozdziela sygnał na audio i video. Video do tv albo proj https://www.amazon.co.uk/dp/B01GH4MEYC/ref=cm_sw_r_cp_apap_F3SdAq7rZnUgc

Splitter podlaczasz do tego nadajnika bluetooth ktory pozwala sparować dwie pary słuchawek
https://www.amazon.co.uk/dp/B06WD8Z21S/ref=cm_sw_r_cp_apap_J2ltNQ4qNo1na

Na koniec potrzebujesz jeszcze sluchawki na bluetooth. Jakość głównie zależy od słuchawek. Ja używam z cowin e7 jak dla mnie ten setup daje radę https://www.amazon.co.uk/dp/B01JLIY9LM/ref=cm_sw_r_cp_apap_CFpnNa5Vsjxqh
Pozdro.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...