Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS6262 TEST 2017 z Ambilight i matrycą IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to dobrze - zdania są mocno podzielone, na tym forum panuje opinia że jednak lepiej jak jest VA. Teoria swoje, a praktyka swoje - bo są modele na VA, które mają koszmarny obraz, a są modele na IPS, które biją je na głowę. Może akurat ten model szczytem technologii nie jest, ale rozmiary będące na VA wypadają gorzej od rozmiarów na IPSie. :D

A sam panel switching to tylko takie określenie na zmiany paneli w ramach jednego modelu. Wydawałoby się, że jak robimy całą serię na jednym typie sprzętu, to całą serię - a nie, że w każdym rozmiarze będzie coś innego. Zaczął to chyba Samsung, a obecnie robi to chyba każdy oprócz LG.

Edytowane przez JarekWML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, JarekWML napisał:

Teoria swoje, a praktyka swoje - bo są modele na VA, które mają koszmarny obraz, a są modele na IPS, które biją je na głowę. 

Ho, ho intrygujące spojrzenie. Może tak "choćby" z 3 konkretne przykłady na powyższą tezę (wraz z cenami) jakbyś podał by się trochę nam rozjaśniło :D

10 godzin temu, Szymon R napisał:

(...)obraz z kalibracja profesjonalna był bardzo dobry o wiele lepszy niz tryb fabryczny taki jaki widziałem w sklepie. Stąd też moje pytanie odnośnie ustawień.

Tutaj chodzi tylko o profil barwny/balans bieli nie o jakość obrazu jako całość, która oceniasz głównie patrząc na poziom czerni, kontrast, pokrycie palety barw i efektywność pracy uplynniacza. Philips na IPS to jedna z najgorszych opcji jaka jest na rynku, poczytaj sobie forum zrozumiesz dlaczego. :)

10 godzin temu, Szymon R napisał:

 co do Twojego SUVa za 50 tys. to na pewno nie da sie takiego zrobić bo by nikt nim nie jezdził bo by się rozpadał albo nie był na tyle bezpieczny ;-) 

 Jeden z lepiej sprzedających się SUV ów w Polsce kosztuje od ok. 40 tys. zł. To Dacia Duster.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xisiek napisał:

Ho, ho intrygujące spojrzenie. Może tak "choćby" z 3 konkretne przykłady na powyższą tezę (wraz z cenami) jakbyś podał by się trochę nam rozjaśniło :D

Porównaj w podobnej półce modele - Sharpa (który jest okropny pod każdym względem), i nawet Samsunga z serii MU6100. Okropności :D
Żebyśmy mieli jasność - to też nie jest szałowy sprzęt. Tutaj sensowny zakup robi się dopiero od Sonego z serii XE70 - chyba topowego jeżeli chodzi o poprawianie obrazu.

Edytowane przez JarekWML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.01.2018 o 19:41, Xisiek napisał:

Tutaj chodzi tylko o profil barwny/balans bieli nie o jakość obrazu jako całość, która oceniasz głównie patrząc na poziom czerni, kontrast, pokrycie palety barw i efektywność pracy uplynniacza. Philips na IPS to jedna z najgorszych opcji jaka jest na rynku, poczytaj sobie forum zrozumiesz dlaczego. :)

 Jeden z lepiej sprzedających się SUV ów w Polsce kosztuje od ok. 40 tys. zł. To Dacia Duster.

I dlatego że znajdują się kupcy na SUVa za 40tys. zł. to znajdzie sie kupiec też na tv philipsa za 2 tys. bo mu taki tv bedzie wystarczał -> ja ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Szymon R napisał:

I dlatego że znajdują się kupcy na SUVa za 40tys. zł. to znajdzie sie kupiec też na tv philipsa za 2 tys. bo mu taki tv bedzie wystarczał -> ja ;-)

Oczywiście masz prawo kupić sobie dowolny tv, włącznie z jednym z najgorszych, nam to zupelnie obojetne -nie handlujemy telewizorami  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Xisiek napisał:

Oczywiście masz prawo kupić sobie dowolny tv, włącznie z jednym z najgorszych, nam to zupelnie obojetne -nie handlujemy telewizorami  :)

obecnie posiadam 7 letni Sony 40" i nie jestem maniakiem TV ani innych takich spraw, bo wole wydac 4tys. na wylot na wakacje dla mojej całej rodziny niż na tv, wiec te 2tys. na które chce przeznaczyć na nowy 55" tv sądze ze to dobre rozwiązanie ;)  nawet jak uważasz że to najgorszy tv ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Szymon R napisał:

 nawet jak uważasz że to najgorszy tv ;) 

Źle na to patrzysz. To nie jest tak, że ja czy ktokolwiek inny tak uważa, to są fakty a nie subiektywna/swobodna ocena. Ale tak jak pisałem możesz sobie kupić taki "wybitny" model - Twoja kasa, Twój problem :)

Dnia 5.01.2018 o 22:02, JarekWML napisał:

Porównaj w podobnej półce modele - Sharpa (który jest okropny pod każdym względem), i nawet Samsunga z serii MU6100. Okropności :D
 

Widziałem MU61.. , typowy średniak ale i tak wyraźnie lepszy od tego Philipsa.

Sharp, no cóż, z dawnych lat świetności zostało już tylko logo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marconnetti napisał:

Najnowszy soft naprawia to.

Witam,

Potwierdzam !! Nie ma lagow od softu z 17.01.2018. Została jeszcze kwestia np. Jak odpalam stronkę vod.tvp.pl i włączam jakiś serial to tv się wyłącza, sama stronę można przegladac, ale po włączeniu serialu tv się wyłącza, zgłosiłem to do serwisu.

Cieszę się, że lagow już nie ma, kilka postów wcześniej kolega pisał, że jak serwis coś mi pomoże na ten input lag to zje swoją skarpetke, czekam na film z tego najlepiej w full hd, albo jak masz czym to w 4k :):):)

 

Dnia 29.11.2017 o 09:13, efel napisał:

@CookBass

Zjem swoją skarpetkę, jeżeli Philips Ci pomoże w rozwiązaniu problemu. Jeżeli większy input lag występuje tylko w jednej grze, albo jednym trybie na konsoli to oni będą zrzucać winę że to wina konsoli/gry/złej pogody/kiepskiego prądu i zbyt twardej wody w Twojej okolicy. Będziesz czekał miesiącami na poprawkę i jeżeli się doczekasz, to popsuje ona coś innego w Twoim TV. Szkoda nerwów na tą firmę. Jeżeli oni wypuszczają sprzęt na rynek z popsutym oprogramowaniem, a nie raz udowodnili że nie potrafią doprowadzić tego oprogramowania do porządku aktualizacjami to naprawdę kiepsko to wygląda... 

KOLEGO czekam na film najlepiej w full hd, albo 4k jak zadasz swoją skarpetke :)

Sprawa input laga została rozwiązana! 

Soft z 17.01.2018 naprawia to i nie mam lagow przy włączonym wszystkim co możliwe jeśli chodzi o ultra hd. Nie muszę przekazać na tryb komputerowy itd. Dziala tak jak powinno na najlepszych ustawieniach tv :)

W końcu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, CookBass napisał:

KOLEGO czekam na film najlepiej w full hd, albo 4k jak zadasz swoją skarpetke :)

Sprawa input laga została rozwiązana! 

Soft z 17.01.2018 naprawia to i nie mam lagow przy włączonym wszystkim co możliwe jeśli chodzi o ultra hd. Nie muszę przekazać na tryb komputerowy itd. Dziala tak jak powinno na najlepszych ustawieniach tv :)

W końcu!

sock.jpg

Chciałem ją zjeść, ale pies mi ją porwał, widać był bardziej głodny :). Jestem zaskoczony postawą Philipsa, niecałe 2 miesiące i problem rozwiązany. No no...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

sock.jpg

Chciałem ją zjeść, ale pies mi ją porwał, widać był bardziej głodny :). Jestem zaskoczony postawą Philipsa, niecałe 2 miesiące i problem rozwiązany. No no...

:):) spoko 

Przed chwilą, CookBass napisał:

:):) spoko 

Swoją drogą mam prawie identycznego psa;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zastanawiam się nad kupnem tego tv 65\". Mam 3,2m od ściany i boję sie, że 55\" będzie za mały. Jak myślicie ? Cena spoko jak za tyle cali, ale cudów z tego telewizora nie oczekuje. Nie jestem jakimś maniakiem tv, chce sobie na nim trochę pograć w PS4, jakieś filmy z kobietą. Po aktualizacji softu widzę że się trochę poprawiło.

I czy faktycznie 65" posiada matryce VA, bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim,

powiedzcie czy nie brakuje wam w tym tv "chwilowego OSD", które pokazuje co na danym kanale za treść jest wyświetlana, o której się zaczeła o której kończy i ewentualnie co będzie następne - tak przy przełączaniu kanałów.

Mnie to strasznie męczy, wiem że jest GUIDE ale mi chodzi o bieżące wyświetlanie przy zmianie kanału.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.02.2018 o 20:59, Prolumo napisał:

Dzięki. Grzegorz, a to nie zależy od dekodera ? Tak jak w Polsacie czy nc+ wyświetla się normalnie, chyba że ciągniesz sygnał analogowo. Możesz powiedzieć coś więcej o tym tv ? Na dniach kupuje 65" i zastanawiam się nad nim.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że ten tv jest jako drugi w domu i na nim mam tylko  DVB-T - przy przełączaniu nie ma tego chwilowego OSD - co dla mnie jest ogromnym uniedogodnieniem :(

Chyba jednak warto dopłacić parę groszy na tv z androidem ...wtedy zawsze można sobie coś doinstalować.

 

 

Edytowane przez Grzegorz Latocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie Was, zastanawiam się nad kupnem tego philipsa jednak rozważam tez lg UJ634V oba w 55’ , który wybrać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten który jest tańszy. Oba nie prezentują sobą nic, oprócz tego że są duże i niedrogie. Obraz na obu wyglada jak przez brudna szybę.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Somebody101 napisał:

Ten który jest tańszy. Oba nie prezentują sobą nic, oprócz tego że są duże i niedrogie. Obraz na obu wyglada jak przez brudna szybę.

Serio aż tak źle ? A co polecasz w tym przedziale cenowym ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za 3tys dostaniesz już w 55 calach Sony 55xe7005 przede wszystkim na matrycy VA takze dużo wyżej kontrastowo i z lepsza ostrościa. I będzie to dużo lepszy wybór niż te 2 które wymieniles

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...