Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS6262 TEST 2017 z Ambilight i matrycą IPS

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, CookBass napisał:

Witam,

TV Philips PUS6262/12 65 cali kupilem niecaly miesiac temu.

Interesowal mnie tv 65 cali, a on byl w dosyc dobrej cenie jak na ta wielkosc.

Kupilem, ale zwykle zbieram opinie na temat sprzetu jaki kupuje, porownuje itp.

Nie jestem specem od tv, ale podstawową wiedzę posiadam, widziałem info na tym forum o input lagu, ale widzialem też komentarze, że to wina softu i pewnie to zostanie zmienione.

Na ten moment tv przyjemny jestem zadowolony poza input lagiem!

Mam ostatnią aktualizację z wczoraj z końcówką 61, lagowanie zglosilem dzisiaj do serwisu tv, nagralem filmik z lagiem na prośbę serwisu i wysłałem dzisiaj do serwisu mailem. Próbowałem zmieniać gniazda hdmi, wyłączać wszystkie "wzmacniacze" obrazu itd. i nie pomogło. U mnie input lag występuję widocznie w fifa 17 na ps4 i wydaje mi się, że wpływ ma to, że jest to gra obsługująca hdr.  Grając w gta v czy ufc 2 od EA nie zauważyłem lagu, ale wyłączając opcje hdr z poziomu konsoli lag też występował.

Na bieżąco będę pisał o dalszej historii z input lagiem. Proszę też innych, którzy mają z tym problem o pisanie i wymienianie doświadczeń. Planuje jeszcze wymienić przewód HDMI na jakiś porządny i wtedy sprawdzić. Na ten moment czekam na informacje od serwisu Philipsa.

Mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany, bo tv przyjemny i ciekawy bajer z Ambilightem.

No ja mam laga i widać to szczególnie w fifa 17 na ps4, w innych grach jak np. gta v, ufc2, hitman nie zauważyłem,ale w fifie jest to bardzo widoczne i występuje w jednym meczu dosyć często.

Mam model pus6262/12 65 cali uhd i czekam na info od serwisu, wyslalem im filmik z lagiem, na ich prosbe, mam nadzieje,  że coś tutaj się z tym w końcu zmieni i że to kwestia softu, choć coraz bardziej wątpię i jeśli to nie ustąpi to będę reklamował i chciał od nich inny model w tej cenie, albo zwrot kasy i odbiór tv z ich strony.

Koniecznie dawaj znać jak ta sprawa się rozwija. Sam jestem bardzo ciekaw. Mi odpisali jedynie, że nic nie wiedzą, aby taka aktualizacja miała miejsce. Mam wrażenie, że nie są świadomi problemu ;) Jutro przyjdzie TV to dam znać co i jak. Na  co dzień korzystam z monitora 29UM58-P z lagiem na poziomie ~9 ms, więc może być ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CookBass

Zjem swoją skarpetkę, jeżeli Philips Ci pomoże w rozwiązaniu problemu. Jeżeli większy input lag występuje tylko w jednej grze, albo jednym trybie na konsoli to oni będą zrzucać winę że to wina konsoli/gry/złej pogody/kiepskiego prądu i zbyt twardej wody w Twojej okolicy. Będziesz czekał miesiącami na poprawkę i jeżeli się doczekasz, to popsuje ona coś innego w Twoim TV. Szkoda nerwów na tą firmę. Jeżeli oni wypuszczają sprzęt na rynek z popsutym oprogramowaniem, a nie raz udowodnili że nie potrafią doprowadzić tego oprogramowania do porządku aktualizacjami to naprawdę kiepsko to wygląda... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w ciągu 2 dni niby mają się ustosunkować do problemu, myślę że ostatecznie można oddać i zwrot kasy, albo inny model na prawach reklamacji itp. Obyś się kolego mylił, bo nie brzmi to optymistycznie.

 

Dodatkowo informowalem ich, że mam za ścianą w sypialni inny tv lg 49 cali i tam do samego końca grałem w fife17 i nie było żadnych lagow, mało tego mogę w każdej chwili przepiac ps4 pod tamten tv i udowodnić serwisowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wczoraj przyszedł do mnie mój model, ale dopiero dziś miałem okazje bardziej się nim pobawić. W sumie już napotkałem pierwszy problem. Po podłączeniu kablem HDMI do komputera telewizor albo nie wykrywa sygnału, albo wykrywa, ale ekran miga, albo ostatecznie telewizor uruchamia się ponownie. Nie wiem czy to wina kabla, stery aktualne. Karta to GTX1070. Nie mam pojęcia co jest nie tak. Jutro spróbuję jeszcze na innym kablu. Póki co sprawdziłem na wszystkich trzech portach HDMI i niestety dalej to samo. Uniemożliwia mi to sprawdzenia laga, chociaż po tym jak udało się wyłapać sygnał kilka sekund bawiłem się myszką na pulpicie i niestety jest on bardzo wyraźny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do serwisu, czekają na informacje od techników po tym jak wysyłałem im filmik z lagiem z Fify.

Zauważyłem, że włączając fife w trybie tv komputer nie ma lagow wcale, ale jakość obrazu jest dużo słabsza niż normalnie z hdr i resztą tych wzmacniaczy obrazu.

Testowałem też wczoraj na Project cars 2 tez w hdr gierka i też dużo się dzieje, ale tam laga nie ma :)

Kartka graficzna kozak swoją drogą :) też myślałem ostatnio o kupnie czegoś pecetowego do giercania :)

2 godziny temu, Damyen napisał:

Cóż, wczoraj przyszedł do mnie mój model, ale dopiero dziś miałem okazje bardziej się nim pobawić. W sumie już napotkałem pierwszy problem. Po podłączeniu kablem HDMI do komputera telewizor albo nie wykrywa sygnału, albo wykrywa, ale ekran miga, albo ostatecznie telewizor uruchamia się ponownie. Nie wiem czy to wina kabla, stery aktualne. Karta to GTX1070. Nie mam pojęcia co jest nie tak. Jutro spróbuję jeszcze na innym kablu. Póki co sprawdziłem na wszystkich trzech portach HDMI i niestety dalej to samo. Uniemożliwia mi to sprawdzenia laga, chociaż po tym jak udało się wyłapać sygnał kilka sekund bawiłem się myszką na pulpicie i niestety jest on bardzo wyraźny ;)

Kartka graficzna kozak swoją drogą :) też myślałem ostatnio o kupnie czegoś pecetowego do giercania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2017 o 09:13, efel napisał:

@CookBass

Zjem swoją skarpetkę, jeżeli Philips Ci pomoże w rozwiązaniu problemu. 

Hehe, podoba mi się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, CookBass napisał:

Kartka graficzna kozak swoją drogą :) też myślałem ostatnio o kupnie czegoś pecetowego do giercania :)

Działa super, szczególnie po mocnym OC, a teraz jest szczególnie fajnym kąskiem bo ceny spadły :) Co do telewizora - problemem może być zbyt długi kabel. Używam prawie 7-metrowego kabla HDMI. Sprawdzę dziś wieczorem jeszcze na 3-metrowej wersji. Mam nadzieję, że będzie spoko, bo chętnie pobawiłbym się z padem w dłoni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moze ktos sprawdzic zwyklym prostym sposobem, czyli ekran kompa i tv na nich stoper z dokladnoscia do 6 miejsc po przecinku .CYK fotka i bedziemy wiedziec. W euro agd jest dobra promocja na niego i troche sie na niego napalilem?????? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można się napalic na jeden z najgorszych tv, ot i zagadka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku wydajesz 2,5tys na tv i ty mi mówisz ze to z jeden najgorszych...to może kup mi telewizor za np.. 10tys...co to znaczy że gorszy..poprostu każdego w tym kraju robli sie w.....kupujac ten model w jednym ze znanych sieci sprzedaży czy sprzedawca mowil ze to najgorszy model..nie!!!.a moze kogoś stac tylko na Mante...

Edytowane przez Piotr Horecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Xisiek napisał:

Jak można się napalic na jeden z najgorszych tv, ot i zagadka :D

Nie prosilem o Twoja opinie na temat tv,  wiec z łaski swojej zachowaj komentarz dla siebie i nie rob syfu na forum kolego... Poza tym czytajac recenzje nie odnioslem wrazenia, ze jest to syf. Aktualnie mozna kupic 65 cali za 4000,  znajdz drugi taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Piotr Horecki napisał:

Czlowieku wydajesz 2,5tys na tv i ty mi mówisz ze to z jeden najgorszych...to może kup mi telewizor za np.. 10tys...

Czlowieku a kto tu mówi o tv za 10 tys ???!!! Ahh fantazja albo ból głowy niektórych ponosi.

1 minutę temu, lordsith napisał:

Nie prosilem o Twoja opinie na temat tv,  wiec z łaski swojej zachowaj komentarz dla siebie i nie rob syfu na forum kolego... Poza tym czytajac recenzje nie odnioslem wrazenia, ze jest to syf. Aktualnie mozna kupic 65 cali za 4000,  znajdz drugi taki.

Ale przyjacielu to nie jest forum zamknięte tylko otwarte i każdy ma prawo sobie wyrażać opinie, na tym to polega. Po tym wpisie jednak od razu widac, po co piszesz :D

Wiesz chociaż czemu ten Philips to jeden z najgorszych modeli na rynku czy nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem na początku..ten model służy mi do sporadycznego grania...ogolnie jestem zadowolony sa lekkie problemy ale po aktualizacji nie mam wiekszych sciec z androidem i poprawil mi sie tez obraz...co do lagu to tak jak na filmie bez zmian...pytanie czy firma Philips cos z tym zrobi...?

Edytowane przez Piotr Horecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Xisiek napisał:

Czlowieku a kto tu mówi o tv za 10 tys ???!!! Ahh fantazja albo ból głowy niektórych ponosi.

Ale przyjacielu to nie jest forum zamknięte tylko otwarte i każdy ma prawo sobie wyrażać opinie, na tym to polega. Po tym wpisie jednak od razu widac, po co piszesz :D

Wiesz chociaż czemu ten Philips to jeden z najgorszych modeli na rynku czy nie? 

Wyobraź sobie, że czytanie ze zrozumieniem opanowalem juz dosyc dawno i zrozumiałem recenzje,  ktorej Ty pewnie nawet nie widziales...pisze konkret i zadaje pytanie o input lag i tylko to mnie interesuje. Na prawde nie obchodzi mnie Twoja opinia na temat telewizora. Są tu opinie ludzi ktorzy zakupil ten sprzet i wiedza o czym pisza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na pewno nie jest to najgorszy tv tylko powiedzmy dolna półka tv 65 cali w zbliżonych do siebie parametrach.

Generalnie obraz wyświetla i to nieźle, można oglądać, neta przegląda, grać i wszystko jest spoko.

Jak ktoś jest fanatykiem i kolor, jakość dzwięku i inne są dla niego niezwykle ważne to raczej niech szuka w zakresie gdzieś od 7000 tysi w takim rozmiarze.

Ja mam laga w jednej grze, poza tym wszystko ok, ambilight fajny bajer i reszta też ok.

Wolę na pewno ten niż mniejszy, bo 48 cali lg w sypialni ze względu na różnicę w wielkości i oglądaniu.

Edytowane przez CookBass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.12.2017 o 11:00, lordsith napisał:

Wyobraź sobie, że czytanie ze zrozumieniem opanowalem juz dosyc dawno i zrozumiałem recenzje,  ktorej Ty pewnie nawet nie widziales...pisze konkret i zadaje pytanie o input lag i tylko to mnie interesuje. Na prawde nie obchodzi mnie Twoja opinia na temat telewizora. Są tu opinie ludzi ktorzy zakupil ten sprzet i wiedza o czym pisza. 

Ehhh, kolego Tobie się fora pomyliły. Pisanie, że Philips jest super to czarne forum handlarza, u nas się pisze prawdę -  to po pierwsze, a po drugie - aby wiedzieć o czym się pisze, to trzeba mieć doświadczenie i rozumieć testy - czyli, bez urazy, to czego Ty nie posiadasz.  

Z tego względu Twoja opinia na temat tego tv zupełnie mnie nie interesuje  - opowiadasz bajki. A jak słaby jest to model,  to może stwierdzić sobie każdy udając się do sklepu i porównując ten tv z każdym innym, nawet w mocny świetle jarzeniowym.  

 

A konkretnie kiepsko jest bo  (to dla zainteresowanych, nie dla Ciebie):

-  fatalna czerń 0,14cd/m2 (dowolny VA oferuje przynajmniej 4 krotnie lepszy wynik)

- wieczorem/po ciemku  mamy szarość, a pod kątem czarne pasy filmowe stają się srebrne

-  niski kontrast 800-1100 :1

- kiepska jakość komponentów

- 125ms input laga we wszystkich trybach

- kiepskie pokrycie szerokiej palety kolorów DCI P3 - 80%

- słaba ostrość obrazu ruchomego (powielanie)

- HDR tylko na papierze (brak zakresu, brak światło siły)

- kiepskie wsparcie producenta (soft)

- fatalny serwis

 

Oczywiście, można kupić i wmawiać innym, że to super sprzęt - ale to nie to forum kolego, my tutaj prawdę piszemy :)

pozdrowionka

 

 

 

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po zmianie softu na Autorun_TPM177E_012.002.070.061  kazda fifa juz nielaguje bo tez mam ten tv i ps pro

w starszych wersjach SOFTU  mozna wylaczyc HDR I tez powinno byc dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki Soft tylko nazwa różni się Tym, że nie ma na początku autorun.

To jest to samo ? Nie wiesz może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

znalazłem ten model w rozmiarze 55 cali w cenie 2099 w kilku znanych sklepach RTV, gdy pojechałem obejrzeć go na żywo obraz wyglądał na rozmyty, tak jakby był za mgłą.... czy da sie to w jakis sposób ustawić żeby takiego efektu nie było, bo sądze ze cena jak na taki tv jest atrakcyjna.

Dodam że potrzebuje tv do normalnego użytkowania bez grania w konsole bo nie posiadam, jedyne nad czym sie zastanwiam to nad Netflix'em aby oglądać filmy/seriale i youtube dla dzieci.

Nie jestem "specem" w tematyce tv!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak nie da się zrobić przyzwoitego SUVa za 50 tys. zł tak samo nie da się poprawić obrazu tego tv jakimikolwiek suwakami, tam zwyczajnie siedzi kiepski panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest jakaś choroba, paranoja, czy nie wiem jak to nazwać :D Ten TV ma panel VA w 65 calach i w 50 calach, i w tamtych rozmiarach wypada znacznie gorzej. 43 jest znowu na IPSie i wypada dużo lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, JarekWML napisał:

Przecież to jest jakaś choroba, paranoja, czy nie wiem jak to nazwać :D Ten TV ma panel VA w 65 calach i w 50 calach, i w tamtych rozmiarach wypada znacznie gorzej. 43 jest znowu na IPSie i wypada dużo lepiej. 

a w 55 jaki jest panel ??

9 godzin temu, Xisiek napisał:

Tak jak nie da się zrobić przyzwoitego SUVa za 50 tys. zł tak samo nie da się poprawić obrazu tego tv jakimikolwiek suwakami, tam zwyczajnie siedzi kiepski panel.

Zadałem pytanie na forum po przeczytaniu testu. Jest w nim fragment o kalibracji z porównaniem ustawień obrazu w tv gdzie ustawienia fabryczne były jakie same jakie widziałem w tv na półce w sklepie RTV, po czym pokazane jest najlepsze ustawienia tv oraz najlepsza kalibracja oraz referencja. Przy porównaniu tych 4 obrazów obraz z kalibracja profesjonalna był bardzo dobry o wiele lepszy niz tryb fabryczny taki jaki widziałem w sklepie. 

Stąd też moje pytanie odnośnie ustawień.

A co do Twojego SUVa za 50 tys. to na pewno nie da sie takiego zrobić bo by nikt nim nie jezdził bo by się rozpadał albo nie był na tyle bezpieczny ;-) Dla mnie TV służyłby do ogladania, bo nie mam wygórowanych wymagań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 cali ma panel IPS, tak samo jak 43. Nie wiem skąd w teście pojawia się 49 calowa wersja na IPS, skoro w sklepach nigdzie takiej nie spotkałem. :D
Trochę smuci ten panel switching, Philips chyba za bardzo zapatruje się na Samsunga.

Edytowane przez JarekWML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...