Skocz do zawartości
PLukowiak

Sens kalibracji taniego tv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 
Jakiś czas temu bardzo zagłębiłem się w temat kalibracji TV. Przeglądając również liczne testy na HDTV Polska widać wyraźnie, że jest różnica po kalibracji sprzętu. 
 
Mam co do tego pewne pytanie: oglądając dzisiaj reklamę niezwykle taniego TV, ponoć polskiego jakim jest Manta o przekątnej 50 cali za śmieszne pieniądze jak na taką wielkość - 1299zł zacząłem się zastanawiać czy jest sens kalibracji tak "taniego" telewizora?
 
Omawiany model to LED5003, choć nieznacznie lepszy, bo z upłynniaczem obrazu (chyba) oraz androidem jest LED9500S (tylko 100zł droższy).
 
Jestem ciekaw czy po takiej kalibracji można uzyskać lepszy bądź taki sam obraz jak np model jakiegoś Panasonica, Samsunga, LG, który kosztuje 2 razy tyle bądź więcej.
 
Nie interesuje mnie Smart TV, szmery bajery, TV oglądam z NC+ więc jakość kanałów uważam za przyzwoitą do takiej wielkości ekranu
 
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, PLukowiak napisał:

 

Jestem ciekaw czy po takiej kalibracji można uzyskać lepszy bądź taki sam obraz jak np model jakiegoś Panasonica, Samsunga, LG, który kosztuje 2 razy tyle bądź więcej.

Aby dokładnie odpowiedzieć trzeba by najpierw zrobić pomiary tego tv, a tego nikt do tej pory nie robił i najpewniej nigdy nie zrobi. To raz.

Dwa, mając pomierzoną taką "bazę" można by gdybać, niemniej biorąc pod uwagę cenę detaliczną tego tv strach się bać po ile musiała go kupić "Manta", więc szukanie tam jakości imho strata czasu. 

Po trzecie wreszcie z duża dozą prawdopodobieństwa w środku jest panel 3ciego sortu, kupiony w cenie "odpadu"  więc nawet nie ma co marzyć o sensownej jakości - tak bez,  jak i po kalibracji.

PS. Poza tym ten tv nawet nie musi miec CMS'a aby szło go wyrównywać.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W telewizorach pokroju Manta nie da się specjalnie przeprowadzić kalibracji, więc odpowiedź brzmi nie. Do tego matryce są skrajnie śmieciowe. Po co kupować takie produkty, przy takich różnicach w cenie względem TV Samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że lepiej nawet kupić najtańszy model Samsunga niż coś pokroju takiej Manty? Przykładowo model UE49K5100 bądź dołożyć do UE49K5600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, PLukowiak said:

Czyli wychodzi na to, że lepiej nawet kupić najtańszy model Samsunga niż coś pokroju takiej Manty? Przykładowo model UE49K5100 bądź dołożyć do UE49K5600?

Jeżeli mają Auto Motion Plus, to tak. W najniższej półce często nie ma "upłynniaczy", a to podstawa - bez tego, zamiast płynnego obrazu w filmach będziesz miał smużące slajd-show 24 razy na sekundę.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych wielkościach matryc, w tym roku najtańsze tv z matrycami 100hz zaczynają się od 6 tysięcy zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To nie jest prawda.

Masz 55" Opticum z matrycą 100/120Hz, DVB-T/C/S na pokładzie, sprzetowym H.265 oraz z Androidem na pokładzie. W cenie poniżej 2.500 zł.

Pisałem o nim.

A jak świeci? Sam oceń. Te TV mają wadę, są trudno dostepne w normalnych sieciach. Ale w Szczecinie znajdziesz :) .

 

Pozdro 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

To nie jest prawda.

Masz 55" Opticum z matrycą 100/120Hz, DVB-T/C/S na pokładzie, sprzetowym H.265 oraz z Androidem na pokładzie. W cenie poniżej 2.500 zł.

W takim razie trzeba tylko fotkę z menu serwisowego i fotkę z testu UFO i jeżeli wszystko się zgadza i jest prawidłowo zrealizowany DE - BLUR i de -judder to mamy nowy hit dla fanów sportu. Tylko przypominam że takie firmy jak Hisence albo DEXP oznaczają swoje tv jako 100hz ale tak na prawdę są 50 hz.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...