Jump to content
Sign in to follow this  
PLukowiak

Sens kalibracji taniego tv

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Jakiś czas temu bardzo zagłębiłem się w temat kalibracji TV. Przeglądając również liczne testy na HDTV Polska widać wyraźnie, że jest różnica po kalibracji sprzętu. 

Mam co do tego pewne pytanie: oglądając dzisiaj reklamę niezwykle taniego TV, ponoć polskiego jakim jest Manta o przekątnej 50 cali za śmieszne pieniądze jak na taką wielkość - 1299zł zacząłem się zastanawiać czy jest sens kalibracji tak "taniego" telewizora?

Omawiany model to LED5003, choć nieznacznie lepszy, bo z upłynniaczem obrazu (chyba) oraz androidem jest LED9500S (tylko 100zł droższy).

Jestem ciekaw czy po takiej kalibracji można uzyskać lepszy bądź taki sam obraz jak np model jakiegoś Panasonica, Samsunga, LG, który kosztuje 2 razy tyle bądź więcej.

Nie interesuje mnie Smart TV, szmery bajery, TV oglądam z NC+ więc jakość kanałów uważam za przyzwoitą do takiej wielkości ekranu

Pozdrawiam

2 godziny temu, PLukowiak napisał:

Jestem ciekaw czy po takiej kalibracji można uzyskać lepszy bądź taki sam obraz jak np model jakiegoś Panasonica, Samsunga, LG, który kosztuje 2 razy tyle bądź więcej.

Aby dokładnie odpowiedzieć trzeba by najpierw zrobić pomiary tego tv, a tego nikt do tej pory nie robił i najpewniej nigdy nie zrobi. To raz.

Dwa, mając pomierzoną taką "bazę" można by gdybać, niemniej biorąc pod uwagę cenę detaliczną tego tv strach się bać po ile musiała go kupić "Manta", więc szukanie tam jakości imho strata czasu. 

Po trzecie wreszcie z duża dozą prawdopodobieństwa w środku jest panel 3ciego sortu, kupiony w cenie "odpadu"  więc nawet nie ma co marzyć o sensownej jakości - tak bez,  jak i po kalibracji.

PS. Poza tym ten tv nawet nie musi miec CMS'a aby szło go wyrównywać.

Edited by Xisiek

W telewizorach pokroju Manta nie da się specjalnie przeprowadzić kalibracji, więc odpowiedź brzmi nie. Do tego matryce są skrajnie śmieciowe. Po co kupować takie produkty, przy takich różnicach w cenie względem TV Samsunga?

Czyli wychodzi na to, że lepiej nawet kupić najtańszy model Samsunga niż coś pokroju takiej Manty? Przykładowo model UE49K5100 bądź dołożyć do UE49K5600?

2 hours ago, PLukowiak said:

Czyli wychodzi na to, że lepiej nawet kupić najtańszy model Samsunga niż coś pokroju takiej Manty? Przykładowo model UE49K5100 bądź dołożyć do UE49K5600?

Jeżeli mają Auto Motion Plus, to tak. W najniższej półce często nie ma "upłynniaczy", a to podstawa - bez tego, zamiast płynnego obrazu w filmach będziesz miał smużące slajd-show 24 razy na sekundę.

W tych wielkościach matryc, w tym roku najtańsze tv z matrycami 100hz zaczynają się od 6 tysięcy zł.

To nie jest prawda.

Masz 55" Opticum z matrycą 100/120Hz, DVB-T/C/S na pokładzie, sprzetowym H.265 oraz z Androidem na pokładzie. W cenie poniżej 2.500 zł.

Pisałem o nim.

A jak świeci? Sam oceń. Te TV mają wadę, są trudno dostepne w normalnych sieciach. Ale w Szczecinie znajdziesz :) .

Pozdro 

Edited by pmcomp

1 godzinę temu, pmcomp napisał:

To nie jest prawda.

Masz 55" Opticum z matrycą 100/120Hz, DVB-T/C/S na pokładzie, sprzetowym H.265 oraz z Androidem na pokładzie. W cenie poniżej 2.500 zł.

W takim razie trzeba tylko fotkę z menu serwisowego i fotkę z testu UFO i jeżeli wszystko się zgadza i jest prawidłowo zrealizowany DE - BLUR i de -judder to mamy nowy hit dla fanów sportu. Tylko przypominam że takie firmy jak Hisence albo DEXP oznaczają swoje tv jako 100hz ale tak na prawdę są 50 hz.

Edited by mmpeg-4