Skocz do zawartości
devilll

Onkyo TX-NR609 - Ustawienia dźwięku.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Chodzi mi konkretnie o ustawienia dźwięku "Listening Mode" Nagrałem filmik jak to wygląda u mnie.

Oto on > https://www.youtube.com/watch?v=GK8fQffTCNQ

Ustawcie sobie głośniej najlepiej, aby słychać było wyraźnie.

Chodzi o to, że myślałem dotychczas aby tam było ustawione np DTS albo też THX Cinema, bo to wtedy najlepszy dźwięk idzie, taj słyszałem przynajmniej. Problem w tym, że co tam nie ustawię, to dźwięk jest stłumiony co słychać na filmiku, no słychać ewidentnie że dźwięk to nie to, to w ogóle żaden dts, jest za bardzo stłumiony. Dzieje się tak kiedy ustawię tam wszystko, oprócz jednego, czyli ALL Ch. Stereo, wtedy dźwięk idzie normalnie, słychać, pięknie basy z suba itd. 
Troszkę dziwne moim zdaniem takie ustawienie, o co tutaj chodzi?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz to z czego odtwarzasz ten film i jak to jest z onkyo podpięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To już kwestia ustawień na himedia, w programie jakim odtwarzasz dany film. Musisz tam ustawić bitstream i wtedy onkyo sobie zdekoduje dźwięk. W onkyo powinien być ustawiony tryb direct, wtedy w zależności od typu dźwięku wyświetli Ci dts, dd albo ich wersje HD.

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuję tego poszukać w ustawieniach Hi Media i zobaczę jak to gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mógłby mi pomóc w ustawieniu dźwięku wielokanałowego ponieważ mam z tym problem, ampli rzeczony Onkyo 609, odtwarzam przez HDMI z projektora LG - web os 3.5, z aplikacji netflix, w projektorze ustawione wyjście audio HDMI ARC, czyli w zasadzie chodzi mi o sam przesył dźwięku. W ampli w menu HDMI ustawione auto, w menu kanału np TV ustawione Direct - nie wiem czy właściwie ponieważ nie ma dźwięku. Proszę szanownych forumowiczów o pomoc. 

Edytowane przez DedmikeHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...