Skocz do zawartości
Norbert71

Dune 102 - problem z oprogramowaniem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z dekoderem IPTV Dune 102. Dekoder ma zrobiony update systemu do wersji 150721_1920_r10r1 i oficjalnie działa pod PolskyTV. Ponieważ ta aktualizacja zablokowała możliwość instalacji oprogramowania/aplikacji z innych firm to czy jest możliwość cofnięcia jej do starszej wersji? Znalazłem na stronie producenta plik ze starszą wersją oprogramowania ( klik ) w wersji 150721_0135_b9 ale nie bardzo mam pomysł jak go wgrać/zamienić w dekoderze. Jeśli uda mi się to zrobić to wtedy będę mógł wykorzystać dekoder w innej firmie/telewizji a jeśli nie to ..... kosz. Jakieś pomysły?

Temat poruszałem na innym forum więc jeśli ktoś to zauważył to proszę nie komentować bo tam nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Norbert71 napisał:

Witam, mam problem z dekoderem IPTV Dune 102. Dekoder ma zrobiony update systemu do wersji 150721_1920_r10r1 i oficjalnie działa pod PolskyTV. Ponieważ ta aktualizacja zablokowała możliwość instalacji oprogramowania/aplikacji z innych firm to czy jest możliwość cofnięcia jej do starszej wersji? Znalazłem na stronie producenta plik ze starszą wersją oprogramowania ( klik ) w wersji 150721_0135_b9 ale nie bardzo mam pomysł jak go wgrać/zamienić w dekoderze. Jeśli uda mi się to zrobić to wtedy będę mógł wykorzystać dekoder w innej firmie/telewizji a jeśli nie to ..... kosz. Jakieś pomysły?

Temat poruszałem na innym forum więc jeśli ktoś to zauważył to proszę nie komentować bo tam nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Z tego co pamiętam do Dune jest możliwość wgrania każdej wersji oprogramowania, a nie tylko najnowszej.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp - skoro można to podaj sposób jak wgrać stare oprogramowanie do dekodera bo to jest właśnie sens problemu.

@korek2 - dzięki za podpowiedź. Niestety ale sposób podany przez producenta nie działa. Piszą że w momencie włączenia dekodera powinien on automatycznie rozpoznać zawartość na USB i rozpocząć procedurę instalacji oprogramowania a to nie prawda. W momencie podlączenia flash drive i włączenia dekodera nie dzieje się nic. Instalacja ręczna też nic nie daje - dekoder widzi plik ''dune_firmware.dff'' ale nie można go zainstalować. Próbowałem zmiany pliku z oprogramowaniem na starszy i jest to samo - plik jest widoczny na flash drive ale nie można nic z nim zrobić. Spróbowałem również odłączyć dekoder od zasilania, podpiąłem flash drive i włączyłem dekoder podpinając zasilanie .... na ekranie pojawia się ładny napis DUNE HD  a pod spodem LOADING i tyle, nie dzieje się nic więcej. Problemem jest aktualizacja w wersji 150721_1920_r10r1 która blokuje powrót do starszej wersji oprogramowania. Piszą o tym również tutaj - jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele odtwarzaczy produkowane dla PolskyTV mają inne oprogramowanie niż odtwarzacze sprzedawane w sklepach. Mogą mieć też inną specyfikację (np. ilość pamięci). Dune oferował je dystrybutorom telewizji internetowych jako dekodery. Urządzenia mogą mieć też inny zestaw licenji (np. mogą nie dekodować DTS). Dystrybutorzy IPTV potem sprzedawali je z umową np. na 12m i decoder za 1euro itd. Dlatego sprzęt ten jest poblokowany i nie jest łatwo przerobić go na wersję komercyjną. Są już o tym conajmniej dwa wątki na tym forum...

Hakerskich rozwiązań trzeba szukać na rosyjskojęzycznych forach, a potem działać na własną odpowiedzialność, z ryzykiem że sprzęt może potem nie wstać wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że wszystko się zgadza z tą różnicą że do momentu aktualizacji xxxx_1920_xxxxx można było ''bawić'' się z dekoderem instalując aplikacje innych firm dzięki czemu można było je wykorzystać w np.: PolskaTV. Niestety ale ta aktualizacja zablokowała tą mozliwość ....... szkoda. Problem częściowo sam się rozwiązał - dekoder wylądował u nowego właściciela i pracuje jako ...... router ponieważ ma taką funkcję. Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadmieniam, że usługa Polsky TV to piractwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnowię temat - skoro nie można cofnąć aktualizacji to może jest możliwość usunięcia aplikacji PolskyTV z oprogramowania dekodera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune, oprócz normalnych odtwarzaczy dostępnych w sklepach, produkuje też urządzenia dla dostawców IPTV. Generalnie sprzęt jest ten sam (choć może mieć np. inną wielkość pamięci), ale ma też inne oprogramowanie. Dune stosuje blokady, aby na tych urządzeniach dla IPTV nie instalować oprogramowania dla sprzętu sklepowego i odwrotnie. Zamawiający sprzęt pod IPTV sam jest odpowiedzialny za sprzedaż, wsparcie, dystrybucje oprogramowania itd. To oprogramowanie ma wbudowane aplikacje (lub pozwala na instalacje dedykowanych aplikacji) dla danego operatora. Aplikacji tych nie da się zainstalować na urządzeniach sklepowych. Itd. itd.

W ramach danego urządzenia można instalować sobie oprogramowanie dedykowane dla niego, nowsze wersje starsze itd.

Ale widziałem że  są serwisy takie jak polbox.tv (strony mają blokady aby nie otwierać ich z Polski). Można tam pobrać firmware dla różnych modeli Dune (sklepowych i też wersji IPTV) aby "przerobić" odtwarzacz na zgodny z Polbox. Taki firmware to zmodyfikowana wersja do jednorazowej instalacji, omijająca blokady zgodności oprogramowania które założył Dune. W serwisie oczywiście nie ma informacji o konsekwencjach instalacji takiego zmodyfikowanego oprogramowania.

Jeżeli ktoś zainstaluje to np. na sklepowym odtwarzaczu, przerobi go na model "polbox", taki jak sprzedawany przez dostawcę IPTV. I od tej pory odtwarzacz będzie już można tylko aktualizować oprogramowaniem dla polboxa. Aby wrócić, trzeba by mieć kolejne zmodyfikowane oprogramowanie do modyfikacji odtwarzacza "polbox" na "sklepowy". A nie wiem czy takie można gdzieś znaleźć.

Polbox jest przykładem, widziałem ich strony, instrukcje aktualizacji i to jak udostępniają różne wersje oprogramowania. Analogiczne reguły dot. krzyżowej aktualizacji urządzeń przerobionym oprogramowaniem dotyczą wszystkich wersji odtwarzaczy Dune, a więc Polbox, PolskyTV, KartinaTV i innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...