Jump to content
Xisiek

Eurowizja - ESC 2017 Kijów

Recommended Posts

W najbliższą sobotę - 13.05. - w Kijowie, na Ukrainie odbędzie się kolejny finał konkursu Eurowizji, transmisja na tym samym kanale od lat (start studiem bodaj 20:30).   Jako, że oprócz warstwy muzycznej (różnie ocenianej - każdy ma swój osąd) jest też warstwa wizualna, która biorąc pod uwagę wysoki poziom realizacji i dopieszczenia zaawansowanej scenografii zazwyczaj cieszy oko większości videofili ale i zwykłego Kowalskiego - łączenie ciemnych lokalizacji z jaskrawą scenografią wypada niezmiernie atrakcyjnie nawet na dość prostych telewizorach. 

Dziś, wieczorem jest drugi z półfinałów. W pierwszym półfinale nasze reprezentantka, Kasia Moś,  "przeszła" i dopisana została do sobotniego koncertu finałowego. Choć imho ten utwór, pomimo niewątpliwie klasowego głosu wokalistki, nie bardzo pasuje do klimatu tego konkursu, 3mam kciuki aby nie tylko od publiczności/emigracji dostał wysokie noty.

Wykaz wszystkich uczestników tu : https://eurovision.tv/parti[beeep]ants

Po wtorkowym półfinale do swojego top 5 wrzucam: (przekornie) - Portugalię - bardzo ciekawy wokal i antyefekciarskie podejście oraz Mołdawię - za bardzo sympatyczną choreografię

Zapraszam do zgadywania, typowania, narzekania i co kto tam sądzi o zabawie w konkurs piosenki Eurowizja :D

Oba tegoroczne półfinały to duże wyzwanie dla proja. Od strony audio juz słabo. Niemniej 3mam kciuki za kasie z link four;-)

Oj słabiutkie tegoroczne ESC, słabiutkie. Chyba nikt tam nie chciał jechać. Wczoraj udało mi się odgadnąć 9 z 10 finalistów, bo po prostu nie było bata, żeby tak słabe piosenki przeszły dalej.

Z rzeczy wkurzających: komentarz pana Artura 0. który próbuje narzucić swoje dziwaczne gusty; Belgia z tak przeraźliwie nudną piosenką w finale; rustykalna otoczka; prowadzący którzy próbują z siebie robić klaunów ale wychodzi im to gorzej niż niektórym forumowiczom ;) 

I kicha Malta nie weszła, no ale to właśnie jest Eurowizja, czasami wyniki są dziwne. W takim wypadku robię wymianke na Austrię :)

Qleks ten wczorajszy półfinał też mi wydawał jakiś taki poniżej oczekiwań, taki za mało energetyczny bym rzekł. Ale nie ma co się sugerować -" trzęsienie ziemi" ma byc na sobotni finał a i wykonawcy powinni być bardziej klasowi !

13 godzin temu, montas napisał:

Oba tegoroczne półfinały to duże wyzwanie dla proja. Od strony audio juz słabo. Niemniej 3mam kciuki za kasie z link four;-)

Podobne wrażenie jeżeli chodzi o audio - ale to może być wina TVP, bo naprawdę było przeciętnie. W Linku się cieszą, to stawia ich reklamę w bardziej prestiżowym świetle, a Kasia pewnie żałuje, że wydarzenia nie miały odwrotnego terminarza :D

I finał Eurowizji rozpoczął typowy przedstawiciel Izraela...

A teraz Polska :)

Wykonanie eleganckie, ale ja nijak nie mogę pojąć dlaczego ktoś na Eurowizję (konkurs piosenki lekkiej i przyjemnej) pisze utwór, który straszy.

A, że można na wesoło i barwnie pokazuje Białorus.

Austria też na wesoło i bajkowo a i muzycznie bardzo okej.

Jakiś taki sobie ten finał, po obejrzeniu wszystkich "ofert" żadna jakosc szczególnie nie spowodowała przytupywania nóżką... Cóż niedługo wyniki, ja do swoich typów dorzucam Francję. 

PS. Nie jest to do końca moja bajka, ale wokalistka z Belgii tym swoim głosem może powalczyć i to mocno.

Trafiony, zatopiony - Portugalia wygrywa :)

No cóz konkrus w tym roku był taki jak piosenka, która go wygrała. Raczej skromny,  niezbyt efektowny i w gruncie rzeczy dość przeciętny. Ale w sumie, może to i lepiej - biorąc pod uwagę to co dzieje się na wschodzie tego kraju, gdzie "zielone ludziki" napier...... ostrą amunicją w mieszkańców Ukrainy to i tak nie do końca jestem przekonany czy Eurowizja - konkurs finałowy, w tym kraju była najlepszym pomsyłem.

PS> @ambidark usuneli Ci filmik z "jutjuba":D

Edited by Xisiek

Niby są tacy, którzy twierdzą, że o gustach się nie dyskutuje, ale naprawdę ciężko mi zrozumieć jak można oglądać eurowizje.;)

Powiem Ci przewrotnie, że mi czasem też :D A tak całkiem serio, to myślę, że to kwestia podejścia. Idąc do opery czy filharmonii oczekujesz innych doznań, niż jadąc na koncert grupy metalowej. Przynajmniej ja tak mam. Dla mnie osobiście Eurowizja to przede wszystkim show, klasowy obraz i ciekawość kto co pokaże i jak wypadnie, muzyka jest dużo później.

PS. A co do oglądania, to ponoć ponad 200mln ludzi to ogląda ... :P