Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Basko 12 napisał:

Witam. Mam 65C7 i wypalenia na nim. Serwis przyjeżdza w następnym tygodniu z nową matrycą. Zastanawiam się czy po wymianie gwarancja zostaje przedłużona czy zostaje termin z kupna telewizora

Na każdą część wymienioną w ramach gwarancji masz nową gwarancję 2 letnią. Czyli jak Ci się wypali nowa matryca znowu w ciągu 2 lat, to powinni wymienić (najpewniej dostaniesz wtedy nowy TV bo będzie już wtedy model C10 i nie będzie już matryc zapasowych do C7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fakturę zakupu a nie mam gwarancji. W MediaExpert wcisnęli mi, że nie potrzebna. Czy to problem. Nie wiem czy na gwarancji serwis dokonuje jakiegoś wpisu ważnego przy ewentualnej następnej reklamacji. Jednak oled to delikatne cacko. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja faktura czyli dowód zakupu powinien wystarczyć. Ale zawsze możesz podejść do sklepu to ci gwarancję podbiją z datą zakupu.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam fakturę zakupu a nie mam gwarancji. W MediaExpert wcisnęli mi, że nie potrzebna. Czy to problem. Nie wiem czy na gwarancji serwis dokonuje jakiegoś wpisu ważnego przy ewentualnej następnej reklamacji. Jednak oled to delikatne cacko.
Potrzebna jest karta gwarancyjna, nie musi być podbita, serwis dokonuje tam wpisu i jest konieczna przy wizycie technika

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.06.2019 o 09:26, Basko 12 napisał:

Mam fakturę zakupu a nie mam gwarancji. W MediaExpert wcisnęli mi, że nie potrzebna. Czy to problem. Nie wiem czy na gwarancji serwis dokonuje jakiegoś wpisu ważnego przy ewentualnej następnej reklamacji. Jednak oled to delikatne cacko. ?

 

37 minut temu, JohnnyCash napisał:

Potrzebna jest karta gwarancyjna, nie musi być podbita, serwis dokonuje tam wpisu i jest konieczna przy wizycie technika

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
 

Nie jest potrzebna karta.

Ostatnio serwis naprawiał mi w domu gniazdo HDMI. Na infolinii potrzebowali dowód zakupu i nr seryjny.

Technik po naprawie zaproponował wpis do książeczki, ale podejrzewam, że jest gdzieś w pudle na strychu, więc...;) 

Każda naprawa jest odnotowana w bazie LG i nie wymaga potwierdzenia w książce gwarancyjnej.

Dnia 7.06.2019 o 09:10, Basko 12 napisał:

Witam. Mam 65C7 i wypalenia na nim. Serwis przyjeżdza w następnym tygodniu z nową matrycą. Zastanawiam się czy po wymianie gwarancja zostaje przedłużona czy zostaje termin z kupna telewizora

 

Mógłbyś wrzucić zdjęcia? Jestem ciekawy, jakiego rodzaju wypalenia uznał serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

 

Kilka dni temu kupiłem ps4 pro i mam kilka pytań odnośnie podłączenie i ustawień o razu. Mój zestaw to lg 65b7, yamaha ysp2700 oraz ps4 pro.

1. Aktualnie mam spięte ps4 pro bezpośrednio do tv, soundbar jest podłączony kablem arc, i tu pytanie czy lepiej podłączyć ps4 pro do soundbara? Jeżeli tak to co wtedy z hdr 10, i np funkcja ultra Deep colour. Podobno są też wtedy problemy z uruchomieniem się niepotrzebnie ps4 pro jak uruchomi się soundbar i tv,

2. Jakie są najlepsze ustawienia obrazu zarówno na tv jak i na konsoli. Poszukalem trochę info i aktualnie ustawiłem to tak :

Ikona zmieniona na pc, sdr w trybie gra, hdr też w trybie gra, w ps4 ustawiłem jeszcze rgb na ograniczony. Czy powinienem też coś zmienić w tv ?

 

Odnoszę wrażenie że hdr w trybie gra jest za ciemny. W standardzie duzo lepiej sie prezentuje...  wiem też że tryb hdr ma lepszy input leg więc mi na nim zależy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Migot napisał:

Ikona zmieniona na pc

To błąd. Tryb PC jest potrzebny tylko jak masz PC podłączony do TV i zależy Ci na drobnych kolorowych czcionkach (chroma 4:4:4). Konsekwencją tego jest fakt że matryca pracuje wtedy w trybie 8 bit, czyli w trybie HDR, gdzie masz kolor 10 bitowy będą problemy.

13 godzin temu, Migot napisał:

w ps4 ustawiłem jeszcze rgb na ograniczony

Można to tak ustawić, nie zapomnij tylko ustawić w TV Poziom czerni na: 'niski' dla takiego ustawienia konsoli. W obu trybach: SDR i HDR osobno.

Ja ogólnie preferuję tryb RGB pełny, bo gry w SDR wyglądają 

13 godzin temu, Migot napisał:

Odnoszę wrażenie że hdr w trybie gra jest za ciemny. W standardzie duzo lepiej sie prezentuje...  wiem też że tryb hdr ma lepszy input leg więc mi na nim zależy...

To jest 'cecha' oledów 2017 LG. Tryb HDR Gra jest ciemniejszy niż pozostałe tryby, ponieważ LG zdecydowało, że dla nich ważniejsze jest zachowanie detali w najjaśniejszych partiach obrazu. Wtedy większość gier HDR, które się pojawiały były masterowane do 10 tys nitów i taka decyzja miała sens: włącz sobie np Uncharted 4 i w dżungli popatrz w niebo. W trybie HDR Gra, obraz ogólnie jest ciemniejszy, ale widać detale w chmurach. Przełącz sobie na tryb HDR Standard i zobaczysz zamiast tych detali rozlaną białą plamę. To była decyzja projektowa ze strony LG i oni wybrali tą drogę. 

Jak to poprawić? W zasadzie są tylko dwie opcje. Pierwsza to w TV włączyć dynamiczny kontrast na niski, albo nawet na wysoki - to trochę pomoże, ale ma wadę, bo dynamiczny kontrast generalnie zniekształca i przekłamuje obraz. Drugi sposób to suwak jasności w grze - niektóre nowsze gry mają dwa suwaki: jasność maksymalna i 'paper white' - wtedy jesteś w stanie wyregulować tym drugim suwakiem taką jasność o którą Ci chodzi. Jeżeli suwak jasności w grze jest jeden, to generalnie jego podniesienie też da efekt, ale może nam zacząć świecić czerń - tu już zależy od konkretnej gry, jak to będzie interpretowała w trybie HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

To błąd. Tryb PC jest potrzebny tylko jak masz PC podłączony do TV i zależy Ci na drobnych kolorowych czcionkach (chroma 4:4:4). Konsekwencją tego jest fakt że matryca pracuje wtedy w trybie 8 bit, czyli w trybie HDR, gdzie masz kolor 10 bitowy będą problemy.

Można to tak ustawić, nie zapomnij tylko ustawić w TV Poziom czerni na: 'niski' dla takiego ustawienia konsoli. W obu trybach: SDR i HDR osobno.

Ja ogólnie preferuję tryb RGB pełny, bo gry w SDR wyglądają 

To jest 'cecha' oledów 2017 LG. Tryb HDR Gra jest ciemniejszy niż pozostałe tryby, ponieważ LG zdecydowało, że dla nich ważniejsze jest zachowanie detali w najjaśniejszych partiach obrazu. Wtedy większość gier HDR, które się pojawiały były masterowane do 10 tys nitów i taka decyzja miała sens: włącz sobie np Uncharted 4 i w dżungli popatrz w niebo. W trybie HDR Gra, obraz ogólnie jest ciemniejszy, ale widać detale w chmurach. Przełącz sobie na tryb HDR Standard i zobaczysz zamiast tych detali rozlaną białą plamę. To była decyzja projektowa ze strony LG i oni wybrali tą drogę. 

Jak to poprawić? W zasadzie są tylko dwie opcje. Pierwsza to w TV włączyć dynamiczny kontrast na niski, albo nawet na wysoki - to trochę pomoże, ale ma wadę, bo dynamiczny kontrast generalnie zniekształca i przekłamuje obraz. Drugi sposób to suwak jasności w grze - niektóre nowsze gry mają dwa suwaki: jasność maksymalna i 'paper white' - wtedy jesteś w stanie wyregulować tym drugim suwakiem taką jasność o którą Ci chodzi. Jeżeli suwak jasności w grze jest jeden, to generalnie jego podniesienie też da efekt, ale może nam zacząć świecić czerń - tu już zależy od konkretnej gry, jak to będzie interpretowała w trybie HDR.

Dzięki za odp. Zastanawiam się jeszcze czy nie zrobić czegoś takiego. Tryb RGB zostawię na AUTO na ps4 pro, a w ustawieniach tv: tryb gra SDR Wysoki, tryb gra HDR niski. Wtedy ps4 powinno sobie wybierać automatycznie prawda? Gdzieś mi się o uszy obiło, że jest jakis bug w ps4, że mimo ustawień na auto, zawsze rgb jest na wysoki...

Co do trybu PC to sugerowałem się forum reddit, tam prawie każdy mówi, żeby to odpalić np. tu: 

Spoiler

"If you are not in PC mode you are only getting 4:2:0 chroma instead of 4:4:4 (or 4:2:2 in HDR), which means you are losing out on 3/4th of chroma resolution in SDR and half the chroma resolution in HDR. On the B7 specifically you need to change the HDMI input icon to "PC" and you need to set "HDMI ULTRA HD Deep Color" to "On" for the HDMI port you are using to get 4:4:4 in all modes."

 

Zauważyłem też dziwną rzecz. Większośc ustawień mam na szaro i nie da się ich zmienić. Czy ja muszę odblokować jakieś ustawienia zaawansowane cyz jak to zrobić?

No i ostatnie pytanie, czy nie lepiej by było jednak ps4 podłączyć bezpośrednio do soundbara:) ?

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2019 o 12:53, Migot napisał:

Zastanawiam się jeszcze czy nie zrobić czegoś takiego. Tryb RGB zostawię na AUTO na ps4 pro, a w ustawieniach tv: tryb gra SDR Wysoki, tryb gra HDR niski. Wtedy ps4 powinno sobie wybierać automatycznie prawda? Gdzieś mi się o uszy obiło, że jest jakis bug w ps4, że mimo ustawień na auto, zawsze rgb jest na wysoki...

Nie. Żeby było poprawnie w konsoli i w TV musi to być ustawione tak samo czyli:

  • W TV poziom czerni Niski odpowiada w PS4 RGB Ograniczony
  • W TV poziom czerni Wysoki odpowiada w PS4 RGB Pełny

Tylko te dwie kombinacje są prawidłowe, zostawiając coś gdzieś na auto narażasz się na to, że automat nie zadziała i dostaniesz skopany obraz,. Większość ludzi nie potrafi 'na oko' stwierdzić, że coś jest nie tak i myślą że tak ma być. Widziałem już sytuacje, że nieprawidłowe ustawienie funkcjonowało latami i dopiero po zmianie TV się okazywało że nowy TV wyświetla obraz 'inaczej' niż stary, bo domyślnie ma tą opcję lepiej skorelowaną z aktualnym ustawieniem w konsoli. Najlepiej ustawić to ręcznie i odtworzyć z pendrive w konsoli jakieś plansze testowe, żeby się przekonać samemu, że nic nie ginie.

Dnia 10.06.2019 o 12:53, Migot napisał:

Co do trybu PC to sugerowałem się forum reddit, tam prawie każdy mówi, żeby to odpalić np. tu: 

Pierwsze zdanie z reddita jest prawidłowe. Drugie nie. Na wszystkich TV LG do dnia dzisiejszego jest taki 'bug', albo ograniczenie, że w trybie PC matryca pracuje w 8 bitach. Więc jak zapodasz jej sygnał HDR z 10 bitami, to nie tyle cośtam stracisz - tylko zobaczysz wyprane kolory, albo masakryczny banding. Nie wiem czy jesteś w stanie zobaczyć to na konsoli, bo nie wiem czy są jakieś gry na PS4 które generują pełny 10 bitowy kolor w HDR. Ja to na pewno widziałem na komputerze PC podłączonym do B7 podczas odtwarzania filmów HDR z 10 bitowym kolorem - myślałem początkowo, że to jest 'bug' który poprawią, ale przy recenzji nowszych modeli LG już mówiono o tym że to taki 'feature' i tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel Okey w takim razie wyłączyłem tryb PC. Powoli przyzwyczajam się do ciemniejszego trybu HDR gra. Co do ustawień RGB czytałem że w SDR lepiej mieć wysoki poziom czerni a w hdr niski więc dlatego myślałem, że zostawiając to na auto konsola sama sobie dopasuje jaki ma ustawione TV. Czyli muszę zdecydować się albo na niski albo na wysoki zarówno w sdr i hdr i wybrać na konsoli odpowiedni pełny lub ograniczony... bez sensu chyba ? Jest jakaś zasada co lepiej wybrać na oledzie? Niski czy wysoki?

Pokusiłem się o twoją porade i chciałem ustawić dynamiczny kontrast, żeby minimalnie poprawić jasność i niestety u mnie są tylko następujące opcje do wyboru:

  • wył
  • niski
  • średni
  • auto

Brak wysokiego... dziwna sprawa, czyżby w nowym sofcie celowo z tego zrezygnowali?

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , zauważyłem dziś u siebie , że z Youtube podaje mi na amplituner tylko DD 2.0 nie wiem od kiedy jest taka sytuacja bo dawno nie oglądałem YT na tv , wcześniej było 5.1 . Z aplikacji Netflix czy odtwarzacza idzie poprawnie w 5.1. Ktoś może zauważył taką sytuację u siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YT jest bardzo mało materiałów w 5.1, osobiście spotkałem się z tym formatem tylko na jakiś urywkach z filmów Blu-ray i blu-ray UHD.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.06.2019 o 09:33, Barnaba napisał:

 

Mógłbyś wrzucić zdjęcia? Jestem ciekawy, jakiego rodzaju wypalenia uznał serwis.

Właśnie jestem po wizycie serwisu i wymianie matrycy. Wrzucam zdjęcie wypaleń. Na zdjęciu widać tylko te w dolnej części ekranu. Powstały jeszcze dwie kreski poziome długości ok 3 cm i pozioma cienką kreską przez cały ekran najbardziej widoczna na białym tle w górnej czèści ekranu. 

20190610_222440.jpg

Dnia 31.05.2019 o 08:49, JohnnyCash napisał:

Dodam jeszcze, że nowa matryca z racji tego, że jest z 2019r. święci inaczej niż ta z 2018 z lutego, o ile na poprzedniej wystarczyło mi zmniejszenie podświetlenia i temp. bieli w trybie Kino to tutaj obraz na starych ustawieniach wpada w zielone, a czerwony jest mocno przesycony w reklamach... 
 

Serwisant podał ci datę produkcji nowej matrycy ? Mój nie wiedział z kiedy jest . Można to jakoś stwierdzić ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kKadajo napisał:

Na YT jest bardzo mało materiałów w 5.1, osobiście spotkałem się z tym formatem tylko na jakiś urywkach z filmów Blu-ray i blu-ray UHD.
 

Zgadza się,  nie mniej jednak fakt jest taki , że coś jest nie tak,  akurat oglądam fajny serial produkcji  Youtube  i wcześniejsze odcinki oglądałem w 5.1 a teraz mam stereo więc lipa .

Edytowane przez meksykanin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A daj linki to sprawdzę u siebie.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest tylko dolby digital 2.0, sprawdziłem inne filmiki gdzie na pewno było 5.1 i też teraz jest 2.0
Wydaje mi się że to może być wina aplikacji YT

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aplikacja SCREEN SHARE działa tylko jak w telewizorze połączenie z internetem jest przez wi-fi czy na stałym stałym łączu też powinno chodzić ? Nie pamiętam jak to było wcześniej  ale teraz nie umiem wyszukać w telefonie telewizora. Dopiero przy włączonym równocześnie  lub samym wi-fi w tv w połowie przypadków połączę się i udostępnię ekran smartfona. Ktoś wie co jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSTRZEŻENIE Witam chciałbym wszystkich ostrzec przed P.Marcinem Suwałą który sprzedaje telewizory LG w Internecie jako firma online Zanim opiszę swoją historię z tym człowiekiem chciałbym tylko zaznaczyć że jestem osobą przewlekle chorą i niepełnosprawną. Długo zbierałem pieniądze na swój wymażony telewizor ,któregoś dnia zobaczyłem ogłoszenie na OLX tv Philips  55' led cena 1740zł nowy, dla mnie oferta była bardzo korzystna więc zadzwoniłem. Oferta była aktualna wysyłka za pobraniem 1740 plus 100zł kurier. Zgodziłem się telewizor przyjechał ale z uszkodzoną matrycą więc zadzwoniłem do Pana Marcina z reklamacją. Powiedział że mam się niczym nie martwić odesłać mu telewizor a on mi pieniądze odda. Oczywiście odesłałem lecz on odmówił przyjęcia pod pretekstem mojej wysyłki za pobraniem, miałem wysłać bez pobrania a on mi by przelał pieniądze na konto, tylko że nie wziął odemnie num konta. Po dwóch tygodniach telewizor wrócił zadzwoniłem do niego że oddam sprawę na policję no i się zaczęło. Zachował się jak zwykły oszust ham i prostak że mam sobie zap.......lać na tą policję a pieniędzy nie dostanę zaczął mi ubliżać i straszyć. Najśmieszniejsze jest to że w kraju w którym rzekomo rządzi Prawo i Sprawiedliwość większe prawo mają złodzieje i oszuści to ja się pod takim rządem nie podPiSuję. Zatem ostrzegam wszystkich przed tym człowiekiem tyle mogę zrobić. Dobrze że chociaż jest Internet 

 

IMG_20190216_191520.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Jurek Gruszkowski napisał:

OSTRZEŻENIE Witam chciałbym wszystkich ostrzec przed P.Marcinem Suwałą który sprzedaje telewizory LG w Internecie jako firma online Zanim opiszę swoją historię z tym człowiekiem chciałbym tylko zaznaczyć że jestem osobą przewlekle chorą i niepełnosprawną. Długo zbierałem pieniądze na swój wymażony telewizor ,któregoś dnia zobaczyłem ogłoszenie na OLX tv Philips  55' led cena 1740zł nowy, dla mnie oferta była bardzo korzystna więc zadzwoniłem. Oferta była aktualna wysyłka za pobraniem 1740 plus 100zł kurier. Zgodziłem się telewizor przyjechał ale z uszkodzoną matrycą więc zadzwoniłem do Pana Marcina z reklamacją. Powiedział że mam się niczym nie martwić odesłać mu telewizor a on mi pieniądze odda. Oczywiście odesłałem lecz on odmówił przyjęcia pod pretekstem mojej wysyłki za pobraniem, miałem wysłać bez pobrania a on mi by przelał pieniądze na konto, tylko że nie wziął odemnie num konta. Po dwóch tygodniach telewizor wrócił zadzwoniłem do niego że oddam sprawę na policję no i się zaczęło. Zachował się jak zwykły oszust ham i prostak że mam sobie zap.......lać na tą policję a pieniędzy nie dostanę zaczął mi ubliżać i straszyć. Najśmieszniejsze jest to że w kraju w którym rzekomo rządzi Prawo i Sprawiedliwość większe prawo mają złodzieje i oszuści to ja się pod takim rządem nie podPiSuję. Zatem ostrzegam wszystkich przed tym człowiekiem tyle mogę zrobić. Dobrze że chociaż jest Internet

Wklej może linka do ogłoszeń tego człowieka na olx. Dobrze że napisałeś ale nie wiemy o kogo chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Waldo94 napisał:

Wklej może linka do ogłoszeń tego człowieka na olx. Dobrze że napisałeś ale nie wiemy o kogo chodzi.

Oszustow nie brakuje niestety, tym bardziej na OLX

Edytowane przez konrado75
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Pytanie do posiadaczy nc+ z oledem. Ostatnio mając moduł nc+ z kartą w gnieździe telewizora na przeglądarce oleda przestałem mieć możliwość oglądania filmów z nc+go. Zaczął się pojawiać komunikat z numerem błędu a dedykowanej aplikacji nc+ w smart tv LG jeszcze nie ma. Na infolini nc+ (a tam niekiedy bzdury wygadują) byli zdziwieni, że tak można było oglądać. Dowiedziałem się od nich  ,że pewnie to był jakiś bug oprogramowania i zapewne go naprawiono. A w ogóle to na przeglądarce telewizora nie powinno być możliwości oglądania filmów z nc+go i teraz mam ok. Dlatego zamieniłem wymieniony wyżej moduł z kartą na tuner 4K Ultrabox. Wszystko jest ok, może jakość obrazu troszkę niższa, tylko w czasie programowania wyjścia  HDMI z tunerem dochodzę do programowania pilota Magic. Tego tunera nie ma na liście OLED65C7V. Ktoś może wie czy można to jakoś obejść by zaprogramować pilot MAGIC LG na ten tuner i choćby  przełączyć kanały pilotem z oleda ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...