Skocz do zawartości
garuh

TX-65DX900E vs OLED65C6V vs XE93

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was o pomoc w bardzo ważnym i z racji budżetu koniecznie najlepszym wyborze telewizora. Wiem że Panasonic TX-65DX900E to mega sprzę, ale waham się nad przejściem na OLED, a Sony wybrałem ze względu na Androida, choć i tak pewno podepnę Chromcast Ultra do czegokolwiek. 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wpost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno na wprost telewizora ale są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? TX-P42ST60E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? DLNA, SMART, 3D, HDR
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD i 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Wszystkie możliwe
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4h/dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową, ale to raczej małe znaczenie ma
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy i muzyka
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Oczywiście że tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Oczywiście że tak
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zdecydowanie wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali minimum
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Problemy z odtwarzaniem napisów oraz wolne oprogramowanie
19. Preferencje co do marki ? Panasonic, Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Najlepiej aktywne 3D ale jak dobre pasywne to czemu nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 15 tyś. zł

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, sugestię i opinię. 

 

Edytowane przez garuh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED, będziesz bardzo zadowolony. Kilka miesięcy temu sam byłem w podobnej sytuacji i nie do końca byłem przekonany do LG, ale nie mam się tak naprawdę do czego przyczepić - jedynie mógłby być większy niż 65 cali :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z plazmy zdecydowanie polecałbym przesiąść się na OLED.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej plazme panasa, potem 55eg910v, teraz mam 65c6v. Bierz oleda jakość obrazu jest rewelacyjna do tego 3d na tym telewizorze to bajka.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za poparcie dla OLED'a :) owszem, czerń z plazmy może oddać jedynie OLED w pełni, ale ten Panasonic jest tak wyczesany w kosmos że szok, jedynie ten jego nieszczęsny Smart eh no ale i tak to chyba najlepszy LED jaki może być w tej cenie. Muszę gdzieś zobaczyć tego LG, bo Panasa widziałem i jest czad. 

A to nieszczęsne zakrzywienie LG to nie jest jakaś lipa przy 65 calach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba tv to szczyt, oba są znakomite i oba mają pewne przywary/niedoskonałości. Osobiście polecam zapoznać się z każdym osobiście w domu i wybrać ten co bardziej przypasi, plus tej sytuacji jest taki, ze każdy wybór jest dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem obejrzeć tego OLED'a na żywo, oczywiście w znanym markecie więc wszystko było wymaksowane i wyglądało super fantastic, obok tego zakrzywionego 65C6V stał wyprostowany jego odpowiednik, w tym sklepie droższy o 4 tysiące :o:o:o na necie widziałem różnicę 2 tysięcy! Skąd się bierze taka zachłanność producentów to ja nie wiem eh Nadal wydaje mi się że zakrzywienie przy 65 calach to bezsens :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za poparcie dla OLED'a owszem, czerń z plazmy może oddać jedynie OLED w pełni, ale ten Panasonic jest tak wyczesany w kosmos że szok, jedynie ten jego nieszczęsny Smart eh no ale i tak to chyba najlepszy LED jaki może być.

Gdybys jednak z jakichs wzgledow zdecydowal sie na Panasonica, pierwsza rzecza jaka powinies IMHO sprawdzic jest uniformity. Zawieszonego, czy martwego piksela nawet nie dostrzezesz z dystansu, ale DSE potrafi byc zabojcze w tych modelach, a kiedy raz je zobaczysz bedziesz je widzial juz zawsze i odbierze Ci to wszelka radosc z nowego nabytku.
Plansza 50%Grey to podstawowe narzedzie w niezbedniku wybierajacego taki tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tą radę. Miałem zamiar brać do kalibracji i oceny kogoś kto się zna więc może by w tej kwestii pomógł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam podobny dylemat - E6 czy DX900 i cały czas nie mogę się zdecydować. Gdyby były trochę tańsze, to już dawno dokonałbym zakupu, a tak ciągle się szczypię i liczę, że cena jeszcze trochę spadnie... Sprawdzałem już oba dosyć dokładnie i oba tv są świetne, chociaż zarówno jeden jak i drugi ma swoje wady, o czym pisałem szerzej w odpowiednich tematach. Osobiście nie wziąłbym C6 ze względu na to cholerne zakrzywienie, które jest dla mnie nieakceptowalne... Albo dokładaj kasę do E6, albo bierz DX900, bo to jest rewelacyjny telewizor, zwłaszcza że piszesz, że kąty nie mają dla Ciebie znaczenia, bo i tak oglądasz na wprost, a to jest tak naprawdę największa wada tego TV. Halo na wprost naprawdę niewielkie, a czerń na wygaszeniu minimalnym lepsza niż na plaźmie w zdecydowanej większości scen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te słowa :) normalnie zapragnąłem jeszcze bardziej tego Panasa :D jakoś to LG mnie nie przekonuje, to jak z ciuchami, niby wiem że dobre, niby wiem że markowe i najwyższa klasa, ale kurde nie czułbym się w nich dobrze. A co do tego DX900E to tak w ogóle dowiedziałem się, że niby została tylko jedna sztuka w Polsce! Nie wiem czy to dobry pomysł mówić tutaj o tym, ale jeden sklep ma dosłownie jedną sztukę i finito, nie ma więcej. Możliwe to jest? Trochę dziwne mi się to wydaje by tak za[beeep]isty sprzęt się skończył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio, koleś z zaufanego sklepu ma tą sztukę i mówi że nie, nie ma nigdzie. Ale skoro znam ten sklep, cenę mają dobrą, to nie będę szukał dalej bo po co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam To bierz jak ci dają dobrą cenę Bo jak będziesz szukał dalej to się w kozi róg zapędzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, garuh napisał:

 jakoś to LG mnie nie przekonuje, to jak z ciuchami, niby wiem że dobre, niby wiem że markowe i najwyższa klasa, ale kurde nie czułbym się w nich dobrze. 

Też tak myślałem kilka miesięcy temu, ale nie żałuję zakupu. Znaczek LG jest praktycznie niewidoczny, sam telewizor wygląda rewelacyjnie (B6). A przesiadałem się z plazmy Panasonica. która mi się nie podobała wizualnie. W tym roku zmienię Kuro na też prawdopodobnie Oled LG 77. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, franus122 napisał:

Witam To bierz jak ci dają dobrą cenę Bo jak będziesz szukał dalej to się w kozi róg zapędzisz

Cena to 14790 zł, 65c6v znajdę w podobnej cenie, bez tego durnego soundbar'a, więc cena nie jest czynnikiem decydującym niestety.

 

21 godzin temu, dickus napisał:

Też tak myślałem kilka miesięcy temu, ale nie żałuję zakupu. Znaczek LG jest praktycznie niewidoczny, sam telewizor wygląda rewelacyjnie (B6). A przesiadałem się z plazmy Panasonica. która mi się nie podobała wizualnie. W tym roku zmienię Kuro na też prawdopodobnie Oled LG 77. 

 

Kurde, ja mam teraz plazmę Panasonica i strasznie mi się wizualnie podoba, jest elegancka i solidnie to wygląda. Ten LG jest tak cieniutki że go w ogóle nie widać jak zawiśnie na ścianie hehe ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, garuh napisał:

Kurde, ja mam teraz plazmę Panasonica i strasznie mi się wizualnie podoba, jest elegancka i solidnie to wygląda. Ten LG jest tak cieniutki że go w ogóle nie widać jak zawiśnie na ścianie hehe ;) 

I to daje najlepszy efekt - w ciemnym pomieszczeniu wydaje się jakby obraz był na ścianie bo telewizora praktycznie nie widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update...

Zdecydowałem się na Panasa, bo kurde jak szaleć to szaleć, a on jest najlepszy w swojej klasie i co z tego, że nie zakrzywiony i ma "słabe" kąty widzenia. Według ma wystarczające a jak się czasami rozpali to można śmiało zgasić światło i czytać książkę :D Nie miałem za wiele jeszcze czasu by testować jego jakość ani wszystkie możliwości ale i tak robi za[beeep]iste wrażenie. Z takich istotnych wad to bez wątpienia jest system, jest przestarzały i słaby ogólnie, ponadto dojście do gniazd to jakaś tragedia, nie dość, że są głęboko na tylnej ścianie telewizora to jeszcze przykryte jakąś durną klapą eh Niestety polecono mi wieszak przyścienny, bez możliwości regulacji odchylenia i odległości od ściany, więc każda ingerencja w okablowanie wiąże się z koniecznością zdjęcia go z wieszaka (sic!) :o Niemniej jednak jestem bardzo zadowolony, muszę go jedynie nie co skalibrować, wymienić cały sprzęt na 4k, kupić PS4 Pro i będzie git :D 

A tak z innej beczki mam pytanie, a w zasadzie dwa. Ponieważ w zestawie z telewizorem za 15k nie ma okularów 3D zastanawiam się czy okulary z poprzedniego telewizora (P42ST60E), aktywne i do Full HD, powinny działać dla tego telewizora? Bo jakoś nie mogę zmusić ich do tego :( 

Inna sprawa to bluetooth, który telewizor posiada. Czy powinno się dać sparować go np. ze słuchawkami bezprzewodowymi? Też mi się to nie udaje i nie wiem czy coś robię źle czy to po prostu niemożliwe :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...