Skocz do zawartości
jurgiel

UE49KU6400 czy UE50J6250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę was o poradę. Do poniedziałku w jednym sklepów jakie odwiedziłem jest przeceniony o 15% samsung UE49KU6400 i kosztuje 2550zł. Czy warto go brać czy jestem w stanie kupić coś lepszego w tej cenie. Wiem ze ma 4k ale narazie to jest mi nie potrzebne, zadowolę się też dobrym FullHD. Poza tym obsługa sklepu uparcie twierdzi że ten tv ma 100Hz a z tego co ja znalazłem to chyba ma 60Hz, mam racje? a jeśli ma to 60Hz będzie mi jakoś dokuczać w tym tv? podobno ma wiele funkcji upłynniających. Do tej pory miałem tv ue40H6400 (chyba ma 100Hz) i byłem z niego bardzo zadowolony (nie korzystałem ze smarta tylko oglądanie tv). 

Jeszcze w oko wpadł mi ue50j6240 który podobno ma 100Hz matryce. Czy będzie on lepszym wyborem od tego ue49ku6400, gdy pominiemy 4k i weźmiemy pod uwagę sam obraz (samo oglądanie tv z upc).

Bardzo proszę o radę. W skrócie z jakiego telewizora będzie ładniejszy obraz przy normalnym użytkowaniu na kablówce.

Jeśli macie jakieś inne propozycje to jestem otwarty na nie. Może być mniejszy jeśli będzie miał lepszy obraz od tych dwóch i mieścił się w przedziale do 2550zł :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? prawie zawsze na wprost 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? miałem eu40h6400 i byłem z niego bardzo zadowolony
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz, najlepiej matryce 100hz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? upc
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? w planach konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wszystkiego po trochu
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? jeśli będzie fajnie chodził to czemu nie, ale nie musi być
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? w planach konsola
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej popołudnie wieczór
17. Preferencje co do wielkości? od 43  w górę
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiepski obraz, nierówne podświetlanie, obraz który sprawia wrażenie "teatru", przycinanie ("zawiechy")
19. Preferencje co do marki ? samsung ale jestem otwarty na inne marki
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2550zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam model jak miałeś matryca 100hz va (ale bez 3d)  w rozmiarze 50''

 

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue50j6240aw?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

http://www.redcoon.pl/B703240-Samsung-UE50J6240_TV-LED?refId=ceneo&?utm_source=ceneo&utm_campaign=custom&utm_medium=product

 

EDIT:

Teraz doczytałem na tym forum że ponoć dopiero 60'' ma suwak DE-BLUR 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku6400 ma na 99% matryce VA ale musisz isc do sklepu i paluchem sprawdzic :)

i ma on matryce 60hz. Do tego 4k i dajacy sie zauwazyc hdr.

 

50j6240 to model fullhd na matrycy VA 120hz.

 

jesli nie potrzebujesz 4k i hdr to bierz j6240 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KU6400 a dokładnie 6470S( taki posiadam więc o nim mogę się wypowiedzieć) ma bardzo dobry ( wg. mnie) obraz. Panel 60 Hz w niczym mi nie przeszkadza, sport ( piłkę np.) ogląda się przyjemnie. Myślę że jednak te 4K i minimalny HDR to jednak przewaga tego tv nad kolegą fullhd, nie widzę specjalnej różnicy pomiędzy panelami 60 a 120 Hz, przynajmniej w oglądaniu codziennym tego nie zauważam. Podłączone mam PS4 i dekoder NC+, obraz i gry super, internet po kablu - smart bardzo szybki. Też do tej pory nie używałem smarta, a teraz youtube jest jednym z kanałów tv które lecą u mnie najczęściej.

Tak naprawdę jeśli panele 60Hz byłyby takie dziadowskie, pogarszające obraz itp. to raczej nie montowano by ich w tv. Nikt przecież tego by nie kupił. Powtarzam - 60 Hz w niczym nie przeszkadza, obraz bardzo dobry. Może to zasługa upłynniaczy samsungowych ale jest naprawdę bajka. Polecam

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, rgomez napisał:

Tak naprawdę jeśli panele 60Hz byłyby takie dziadowskie, pogarszające obraz itp. to raczej nie montowano by ich w tv. Nikt przecież tego by nie kupił. 

 

 

A wierzysz w to co piszesz?

CCC = cena czyni cuda. Jak będzie TANIO to kupią. I jakość nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KU6400 a dokładnie 6470S( taki posiadam więc o nim mogę się wypowiedzieć) ma bardzo dobry ( wg. mnie) obraz. Panel 60 Hz w niczym mi nie przeszkadza, sport ( piłkę np.) ogląda się przyjemnie. Myślę że jednak te 4K i minimalny HDR to jednak przewaga tego tv nad kolegą fullhd, nie widzę specjalnej różnicy pomiędzy panelami 60 a 120 Hz, przynajmniej w oglądaniu codziennym tego nie zauważam. Podłączone mam PS4 i dekoder NC+, obraz i gry super, internet po kablu - smart bardzo szybki. Też do tej pory nie używałem smarta, a teraz youtube jest jednym z kanałów tv które lecą u mnie najczęściej.
Tak naprawdę jeśli panele 60Hz byłyby takie dziadowskie, pogarszające obraz itp. to raczej nie montowano by ich w tv. Nikt przecież tego by nie kupił. Powtarzam - 60 Hz w niczym nie przeszkadza, obraz bardzo dobry. Może to zasługa upłynniaczy samsungowych ale jest naprawdę bajka. Polecam, chyba że autor tematu zamiast oglądać na tv programy i cieszyć się obrazem woli patrzeć w specyfikacje i szukać wad, których ten tv za wiele nie ma . I znowu to - według mnie. Jeszcze raz - w tej kategorii cenowej telewizor godny polecenia.
 
 
 

 
A wierzysz w to co piszesz?
CCC = cena czyni cuda. Jak będzie TANIO to kupią. I jakość nie ma tu nic do rzeczy.

Tak wierzę, zamiast szukać pierdół, przewagi tego nad tamtym, oglądam tv i jestem zadowolony. Pewno że nie jest to klasa premium ale ( masz rację) cena też nie jest wysoka. Dla zwykłego człowieka, którego nie stać na bajery za pierdylion złotówek jest to bardzo dobry telewizor i ogląda się przyjemnie. I myślę że niektórzy powinni już się udać na jakieś premium forum gdzie zachwycali by się herzami i hdrami za miliony. To forum powinno być pomocne też dla normalnych, nie zboczonych wzrokowo i słuchowo koneserów, ludzi którzy mają jakieś tam pieniądze i oczekiwania i chcą pomocy. Mam taki tv więc dzielę się spostrzeżeniami, staram się być obiektywny i pomocny. Tak Ci się źle ogląda na 60Hz panelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to starałem się przekazać.

95% nabywców TV nie ma pojęcia co to jest 50/60 czy 100/120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie może mają ale różnicy aż tak znaczącej ja przynajmniej nie widzę. Może ślepy jestem a może Samsung dobrze opanował technikę oszukiwania oczu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Samsungi 60hz mają strobujący tryb ruchu LED, jak go załączycie , to w tym trybie ruch jest bardzo ostry i wyraźny przy szybkim w ruchu ale włączenie tego trybu powoduje spadek jasności i powoduje momentami echo konturów.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rgomez, jak chcesz się mniej więcej zorientować na spokojnie u siebie w domu jaka jest różnica między tv 100 a 50hz, to na piłce nożnej włącz sobie tryb ruchu LED, i zobacz na napisy na bandach przy szybkim ruchu albo wyrazistość twarzy na widowni czy w ogóle na jakikolwiek obraz w szybkim ruchu a potem wyłącz ten tryb Led. Tryb ruchu LED daje przybliżoną ostrość/czytelność obrazu w ruchu do tv 100hz ale ma efekty uboczne takie jak migotanie i spory spadek jasności obrazu oraz echo. No ale jak włączycie na tv 50hz tryb LED a potem odłączycie ten tryb to wtedy będziecie wiedzieć ile tracicie mając matrycę 50hz, na matrycy 100hz obraz w ruchu byłby jeszcze nieco ostrzejszy ale już bez tych efektów ubocznych o których pisałem. I wtedy pojęcie będziecie mieli dość dokładne na czym polega ta różnica między matrycami 50 vs 100hz.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zauważyłem, ten tryb LED prawie nic nie daje poza tym, że obraz jest ciemny i trochę męczy wzrok. Niby smużenia tak nie widać bo przy każdej zmianie klatki podświetlenie gaśnie, ale to jest tylko subiektywna poprawa. Matryca zachowuje się dokładnie tak samo, ruch wcale nie jest ostrzejszy. Do matrycy 100hz jeszcze bardzo wiele brakuje.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten tryb testowałem w modelach Sony i tam to faktycznie działa ale strasznie miga, na Samsungu testowałem tylko bardzo krótką chwilę i jakby było nieco lepiej, być może tam to nie daje takich rezultatów jak na Sony. 

Tak czy inaczej na tv 50hz rozmazywanie jest widoczne mniej lub więcej niemal bez przerwy na szybszych ruchach.

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedź. Połaziłem dziś po sklepach i już podnieśli mi cenę tego ue49ku6400 do 2650zł :/ więc chyba go sobie odpuszczam. 

Mam jeszcze do was pytanie odnośnie tego ue50j6240 jaki ma input lag bo jakoś sierota jestem i nigdzie nie mogę znaleźć. Czy da się fajnie na nim grać na konsoli (w planach xbox).

I jeszcze pytanko jak na tym tv chodzi smart czy jest dużo słabszy od tego z modelu ku6400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak edytować post więc pisze jeden za drugim za co przepraszam. 

Już przymierzam się do kupna tego ue50j6240 i szukam sklepu i jedna rzecz wzruciła moją uwagę. W sklepach Saturn i MediaMarkt ten model występuje z symbolem UE50J6240AW i pytanie co to jest to AW. czy to oznacza jakąś okrojoną wersje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MasterBialy1 dzięki za odpowiedź ale przez ten uśmieszek trochę zwątpiłem czy zartujesz czy serio piszesz. Trochę nie chce mi się wierzyć żeby dodawali od tak sobie jakieś symbole do nazwy producenta tak dla bajeru. Czy dla mojego świętego spokoju może ktoś to jeszcze potwierdzić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2017 o 21:07, jurgiel napisał:

Już przymierzam się do kupna tego ue50j6240

Ale pamiętaj o wejściu w menu i sprawdzeniu czy na pewno są dwa takie suwaki, jak będzie tylko jeden ''redukcja drgań'' to nie kupuj bo to oznacza matrycę 50 hz, suwaki muszą być dwa z tym najważniejszym suwakiem ''redukcja rozmycia'' :

20161124_161659.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telewizor dzisiaj zamowiłem i jeszcze dzisiaj do mnie przyjechał :) ogólnie jestem z niego zadowolony ale nie mam na nim żadnego sygnalu żeby go przetestowac. Jutro będzie upc. Jedyne co mam to sygnal ze smartfona screen mirroring. Póki co obraz mi się podoba. 

Co do suwaków to niestety mam tylko jeden ale jak czytam o nich to piszą że mając jeden suwak matryca jest też 100Hz bo podobno w menu serwisowym tak mają napisane więc sam już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poniższym filmiku jest powiedziane jakie oznaczenie w menu serwisowym oznacza matrycę 100hz :

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...