Skocz do zawartości
Darek Prywatnie

Prośba o poradę w sprawie konfiguracji Dolby Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

... a dokladniej troche "pseudo-Atmos" - bo nie mam dedykowanych atmosowych glosnikow i bylem ciekaw czy Waszym zdaniem... zadzialaja (jako-tako?) wycelowane w sufit (z bardzo wysokiej polki) relatywnie male monitory (takie z glosniczkiem srednio-niskonowym ca. 14cm? + 3/4 calowy tweeterek)?  I jeszcze -  dzisiaj mam uklad 7.2, z tym, ze wszystkie glosniczki "efektowe" wisza bardzo wysoko... Jest sens ustawic to jako 5.2.4 czy raczej 7.2.2?

Dzieki!

Pozdrawiam

DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrysuj i podeślij jak wygląda ta konfiguracja.

Tak w ciemno to moim zdaniem lepiej 5.2.4 niż 7.2.2.

Czemu chcesz te monitory celować w sufit? Nie lepiej je po prostu pod sufitem zawiesić?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp  rysowanie to nie jest moja kluczowa sprawnosc, ale jakis tam pogladowy szkic ponizej.  Ogolnie to jest tak, ze moje przednie glosniki do stereo stoja na podlodze, a do kina na polce nad nimi -  ca. 1.2m od podlogi.  Te "niby-Atmos" moge postawic na najwyzszej polce (prawie przy suficie, 2.4m od podlogi) i wlasnie skierowac w strone sufitu (zeby byly ceiling-firing:)) - nie mam opcji, zeby je powiesic.  Jeszcze centralny glosnik jest na polce )ca. 1.0m od podlogi), wszystkie pozostale (nie liczac subow) wisza na scianach prawie przy suficie i sa skierowane poziomo (czyli jakby dzwiek rozchodzi sie rownolegle do sufitu) - tylko tak to moglem zrobic.  Glosniczki przednie i te "pseudo-Atmos" to bylyby Focale Bird lub Dome - zobaczymy co bedzie lepiej gralo, centralny to taka pasywna belka LCR (ale podlaczone tylko C) Paradigm, a pozostale to bardzo slabe mikro-glosniczki z jakiegos taniego zestawu jamo - i o dziwo to w sumie jakos-tam daje rade nawet w moim relatywnie sporym salonie (duzo lepiej, niz sie spodziewalem... ogolnie to robiac kilka lat temu uznalem, ze nie interesuje mnie za bardzo kino domowe, a teraz jakby stopniowo zmieniam zdanie:).  

IMG_2499.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera. Kanapę masz w 1/3 odległości, a powinna byc w ... 2/3.

 

Chyba w Twoim ustawienu lepszy byłby jednak 7.2.2 gdzie górne głośniki to ... tył gdzieś pomiędzy bocznymi a tylnymi ...

 

albo

 

z tych tylnych surrowundowych zrobić górne i dac je pod sufit blizej ekranu i dołożyc przednie górne.

Czyli 5.2.4. 

 

Jak rozumiem suby są wynikowe i nie ma opcji umieścić ich z przodu?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak teraz patrze to moze jednak bardziej w polowie - bo zmierzylem do brzegu a nie do oparcia.  Ale faktycznie - za blisko, zwlaszcza mnie to wkurza w stereo... Ale nic nie poradze - jest jak jest i inaczej nie bedzie:)

Niestety nic nie moge przesuwac, nie porysowalem tutaj okien, drzwi i innych specyficznych elementow + te glosniki mam mocno pochowane (pewnie ze szkoda dla dzwieku, ale z zyskiem dla estetyki).  

DP

Edytowane przez Darek Prywatnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombińuj tak jak ja i ... wyrzuć stereo na ... boczną ścianę :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i bede sluchal prawym uchem:)?  W sumie na lewe jestem nieco gluchy, wiec moze by to i nie bylo jakies straszne?  A powaznie:  wlasnie zastanawiam sie nad tym, czy tych srodkowych glosnikow nie zdefiniowac jako tylne Atmos, obecnych tylnych jako surround (ale sa daleko bardzo) i tak wlasnie zrobic 5.2.4?  Albo po prostu zostawic jak jest i dodac tylko te gorne z przodu jako 7.2.2.  W kazdym wypadku pozostaje pytanie, czy wystarczy miec po prostu glosniki bardzo wysoko, zeby zadzialaly jako atmos?  Nawet jak nie wisza w dol i sa relatywnie bez-basu?

Aha - bo moze to nie jasno powiedzialem - na razie uklad jest taki jak narysowany bez gornych glosnikow z przodu.  I tylko te gorne z przodu chce dodac do obecnego 7.2 (wtedy byloby 7.2.2) i ew. przedefiniowac inne (do 5.2.4)...  Ale troche to rzezbienie, bo to i tak sa dosyc slabe glosniczki...

Edytowane przez Darek Prywatnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...