Skocz do zawartości
jolley

55" 4K, matryca VA, poniżej 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz iśc i sam sprawdzić na pólce sklepowej :)
Co do ku6100, też byłem przeciwny zakrzywieniu, ale jak już mam ten TV w domu to zakrzywienie w niczym nie przeszkadza, nawet jeśli oglądam TV pod duzym kątem  to jest spoko  i nic się niewyraźne nie robi :)
No i dorwiesz go za 3k już z tego co gdzieś na ceneo widziałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale chyba ktoś tu taką wiedzę posiada? Przynajmniej tak mi się wydawało parę miesięcy temu. O 55 calowej wersji to wiem (z tegoż forum) że tam są matryce PLS, ale na ówczesną wiedzę w 49 powinny być VA. Chyba że to się zmieniło z czasem, i zaczęli pakować do mniejszych modeli badziew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest problem,  bo samsung miesza ostro z matrycami... w 55ku6000 była na początku VA od bodajże listopada 2016 zaczeli pchać PLS.
W 55ku6400 były na 100% SVA,  a  ostatnio tu na forum ktoś pisał, że ma już 3 ten TV i ciągle ma PLS.  (albo to było o którejś 60  serii ku6xxx).

Tej wiedzy posiąść się po prostu nie da, to trzeba pójść i pomacać :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi głównie o wersję 49 cali. Właśnie taki posiadam czyli dokładnie 49KU6470S. Według Twojego testu wynika że mam VA i ździwiłbym się gdyby tak nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mml napisał:

Szkoda tylko ze 55Ku6100 jest zakrzywiony. Gdyby nie był wybor tez byłby łatwiejszy. Sam miałem kupować tv do 3500 ale postanowiłem dołożyć i polować na 55KS7000 w jakiejs promocji za 4500-4800

Z tego co widzę ks7000 sie porozchodzilo, w MM tylko ekspozycja i 5,5k :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy w 55ku6500 jest matryca VA? Czy ogolnie w curved tv samsunga jest mozliwosc na trafienie modelu z PLS?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie
Byłem dzisiaj w sklepie, przygotowany, z samplami w 4k z http://4ksamples.com/.
LG jakość obrazu bardzo dobra wg mnie, ale zaniepokoiło mnie jedno. Kiedy kamera na samplu Elysium 4K Trailer ukazuje krajobraz, pływając jakby, samo płynięcie obrazu jest ok, ale ziemia jako tako delikatnie przeskakuje - wygląda to nieciekawie.
Mecz Barcy i Atletico wygląda bardzo ok. Reszta w miarę też.

Kwestia tych szybkich hm "przelotów" kiedy kamera jakby leci. Co sądzicie o tym? Czyżby 60Hz się kłaniało, czy idzie to wyprowadzić w ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może ma jakiś sposób na powyższy problem?
wina ustawień czy matrycy tv?

puściłem tego samego sampla na LG 55UH6507, gdzie jest też matryca 60Hz - sprzedawca zapewniał 100 :) i tam dużo lepiej, dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie opisu nie można orzec na 100% co jest nie tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszę dokładnie.
Obraz z lotu ptaka - płynny, który się przesuwa.
Dół, tj. zabudowania, ziemia, trawa :D przesuwają się wraz z obrazem z lotu ptaka, ale delikatnie przeskakują, nie ma idealnej płynności

Cięzko to opisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z testu Macieja, dotyczy tv LG co mają matryce 100hz :

menu1.jpg

 

''TruMotion, czyli upłynniacz zlokalizowany jest także w ustawieniach Opcji obrazu.   Pierwszy suwak odpowiada za ostry ruch przy materiałach 50/60 klatkowych (tzw. materiałach wideo), czyli na przykład transmisjach sportowych i innych tego typu, gdzie ruch jest płynny, ale bez „poprawiaczy” ma tendencję do smużenia.  Drugi suwak decyduje o stopniu ingerencji w materiał 24 klatkowy (filmy). Za jego pomocą możemy wyregulować poprawę płynności tak, by ograniczyć charakterystyczne „kinowe” szarpanie, które wynika z tego, że 24 klatki nie wystarczają by odwzorować zjawisko ruchu płynnie. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć złoty środek, który poprawi płynność zachowując charakter filmu, czyli nie spowoduje efektu opery mydlanej.''

Czyli, szarpanie obrazu leczy suwak DE-JUDDER, a rozmazywanie w w szybkim ruchu leczy suwak DE-BLUR

EDIT:

W cytowanym tekście jest błąd, bo to co jest opisane pod pojęciem pierwszego suwaka to dotyczy drugiego.

 


 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten LG58UH635V ma 60Hz od Panasa

Tu jest pies pogrzebany

Edytowane przez jolley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, jolley napisał:

Opiszę dokładnie. 

(...)
Cięzko to opisać

Fajnie, że sam dochodzisz do pewnych wniosków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre tv 50hz (te w nieco wyższej półce cenowej) mają redukcję szarpania obrazu, czyli suwak De-Judder, na matrycach 50hz da się zastosować tą funkcję w przeciwieństwie do pełnowartościowej redukcji smużenia. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Xisiek napisał:

Fajnie, że sam dochodzisz do pewnych wniosków...

oj nie łap za słówka. Chyba skumałeś co poeta miał na myśli :D

Chyba łyknę ten TV, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi w 55" i powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ten LG58UH635V ma 60Hz od Panasa
Tu jest pies pogrzebany


A to zle:)? Bardzo porzadna matryca. Mam DXM710 z ta matryca - jest mega.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2017 o 00:14, jolley napisał:

oj nie łap za słówka. Chyba skumałeś co poeta miał na myśli :D
 

Pewnie, tylko tak jak sam zauważyłeś niełatwo to opisać, a poza tym z opisu można dojść do mylnych wnioskow, trzeba zobaczyć na własne oczy,  ewentualnie filmik oblukac :)

Ponoć ex700 jest już w sklepach, zobacz może wejdziesz w Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Tv zakupiony - LG 58UH635V.

Podłączyłem go dopiero 2 dni temu, więc prawie nic nie mam obcykanego. Obraz jest bardzo ok. Szukałem jakiejś porządnej kalibracji tego tv ale znalazłem na zagranicznym forum ustawienia podświetlenia, kontrastu itp, i kilka ustawień typu trudno motion. Czy znajdę jakiś porządny artykuł do kablibracji tego modelu?

Zaniepokoiło mnie również jedno, podczas przeglądu filmików na YouTube. Nie wiem czy to kwestia matrycy 60Hz. Na pierwszych sekundach poniższego filmiku w 4k, postacie lecących osób pokrywają się pikselami i 'przeskakują' lekko.

Posiadacze 60Hz matryc, możecie sprawdzić czy też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocno zastanawiałem się nad tym tv (UH635V) ale nigdzie nie znalazłem informacji na temat jakości hdr a przede wszystkim wartości inputa lag - jak wrażenia z grania na konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na Xbox 360 i gracz że mnie żaden. Także jeżeli chodzi o lag to nie jestem wyznacznikiem, aczkolwiek nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu. 

Jeżeli chodzi o tv to obraz jest bardzo dobry. Treści 4k wyglądają  super. Ciekawostką jest jednak to iż dzwoniąc do LG aby dowiedzieć się coś o matrycy, mówią że jest w nim ich autorski IPS w dodatku 100hz, nie MVA od innoluxa. Ja mam napewno VA i w sklepie też było VA.

W tych pieniądzach polecam ten TV no i oczywiście rozmiar. Jednakże teraz mógłby być większy :D (mimo oglądania z 2,5m)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jolley, ile dałeś za TV i gdzie kupowałeś jak można wiedzieć?

Mam ten sam problem z wyborem TV, Twój model lub KU6400 lub KU6470. O ile byłem już zdecydowany na któryś z samsungów to z tymi matrycami IPS jestem zmieszany:), Przy LG trochę boję się 58" chociaż jak napisałeś, że oglądasz z 2,5m, a ja mam 2,7-3 to chyba nie będzie źle:)

Napisz jeszcze proszę jak z oglądaniem sportu - piłki nożnej na tym TV - piłka to piłka, czy jakaś kometa:)

Pozdrawiam

Rafał

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...