Skocz do zawartości
Maciej Koper

JVC DLA-RS420 TEST projektora 2017 z 4K / eShift i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
5 minut temu, Irokez napisał:

pmcomp pamiętam jeszcze niedawno robiłeś tyrady o tym że nie ma czego oglądać bo filmów UHD niewiele, że to nie ma natywnego 4k itd. a teraz proszę jaka zmiana ;)
 

 

A nie zmieniło się cos w tym czasie?

Poczytaj DOKŁADNIE CO PISAŁEM !!! I nie wyrywaj z kontekstu.

Pisałem, że na 4K jest w Polsce za wcześnie. I miałem rację. Popatrz jakie gówniane telewizory i projektory były wtedy dostarczane. O TV 4K z HDMI 1.4 to już nawet nie chce mi sie pisać. I popatrz jaka jest dzisiaj oferta BD UHD na rynku i ile kosztują płyty. Ja płace zazwyczaj po ok. 75 - 100 zł/szt (potrójne wydanie BD UHS + BD + digital). A mamy więcej treści w 4K UHD ze streamingu? Uppps ... czasem N-pseudo 4K ;) . I popatrz jakie TV i jakie projektory są aktualnie dostepne i porównaj do tego co było.

 

 

5 minut temu, Irokez napisał:

"Widzimy zatem, że rozdzielczość UHD/4K jest znacznie bardziej ważna w przypadku projektora niż telewizora. Pierwszy rząd kanap, odsunięty 3 – 3,5 metra od nawet 120″ ekranu, nie budzi w nikim zastrzeżeń. 
 

 

I jaki wniosek ???

Bo to jest dobra odległość. A my chcemy mieć 4K z 65" z 5-u metrów. Powodzenia. Wtedy mamy fullHD z szerokim gamutem i HDR. Jak ja w sypialni.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmcomp napisał:

 

A nie zmieniło się cos w tym czasie?

Poczytaj DOKŁADNIE CO NAPISAŁEM !!!

Pisałem, że na 4K jest w Polsce za wcześnie. I miałem rację. Popatrz jakie gówniane telewizory i projektory były wtedy dostarczane. O TV 4K z HDMI 1.4 to już nawet nie chce mi sie pisać. I popatrz jaka jest dzisiaj oferta BD UHD na rynku i ile kosztują płyty. Ja płace zazwyczaj po ok. 75 - 100 zł/szt (potrójne wydanie BD UHS + BD + digital).

 

I jaki wniosek ???

Bo to jest dobra odległość. A my chcemy mieć 4K z 65" z 5-u metrów. Powodzenia. Wtedy mamy fullHD z szerokim gamutem i HDR. Jak ja w sypialni.

1. A teraz że co, ze jest super hiper i projektory JVC urywają tyłek? ;) Stary kupiłeś ok świetnie, ale nie wmówisz mi że ma sens pakowanie takiego projektora do normalnego salonu z jasnym ścianami. Tak widziałem na własne oczka gdy zmieniałem Benq W1070 na zupełnie inną klasę projektora VPL-HW55es z ekranem MS i nie było takiej różnicy która usprawiedliwiała wydawanie grubo ponad 10k na ekran + projektor. Nie było aż takiej różnicy w kontraście i kłania się tutaj pomieszczenie. 

2. Gdzie ja pisałem o 4K na 65" z 5 metrów? Bo nie bardzo rozumiem Twój wywód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Irokez napisał:

1. A teraz że co, ze jest super hiper i projektory JVC urywają tyłek? ;) Stary kupiłeś ok świetnie, ale nie wmówisz mi że ma sens pakowanie takiego projektora do normalnego salonu z jasnym ścianami. Tak widziałem na własne oczka gdy zmieniałem Benq W1070 na zupełnie inną klasę projektora VPL-HW55es z ekranem MS i nie było takiej różnicy która usprawiedliwiała wydawanie grubo ponad 10k na ekran + projektor. Nie było aż takiej różnicy w kontraście i kłania się tutaj pomieszczenie. 

2. Gdzie ja pisałem o 4K na 65" z 5 metrów? Bo nie bardzo rozumiem Twój wywód.

1. mam rozumieć, że teraz zaczynamy dyskutować o kasie ? Dla mnie ma sens, dla Ciebie nie ma sensu. Ludzie są różni.

2. Nic nie poradzę :) . My znaczy klienci chcemy mieć 4K i siedzieć jak było tzn. daleko od TV. A przy 4K trzeba się znacznie przysunąć. Żeby było jak było. Jak dalej nie rozumiesz to weź kartke papieru w kratke i sobie rozrysuj.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmcomp napisał:

1. mam rozumieć, że teraz zaczynamy dyskutować o kasie ? Dla mnie ma sens, dla Ciebie nie ma sensu. Ludzie są różni.

2. Nic nie poradzę :) . My znaczy klienci chcemy mieć 4K i siedzieć jak było tzn. daleko od TV. A przy 4K trzeba się znacznie przysunąć. Żeby było jak było. Jak dalej nie rozumiesz to weź kartke papieru w kratke i sobie rozrysuj.

No z tego co czytam to faktycznie ludzie są różni.
Poza tym widzę że czytanie ze zrozumieniem u Ciebie nie jest mocną stroną - pozdrawiam i bez odbioru bo widzę że dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pa.

Ja nie mam ochoty nikomu nic wmawiać.

Nie chcesz, nie oglądaj, nie kupuj. Mamy wolny kraj. Droga wolna.

Czyli dalej nie rozumiesz i kartki nie weźmiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 5/8/2017 o 23:09, Irokez napisał:

No trochę odleciałeś... z metra będziesz oglądał tego Oleda? :) 

Mam 120 cali z 4.3 metra dla 1080p i dosłownie NIKOMU obraz nie przeszkadza, a przewinęło się u mnie trochę znajomych na seansach filmowych.

 z 1,5-2m to bez problemu

i wtedy twój ekran jest już całkiem malutki 

ale ja oglądam sam i na słuchawkach (w nocy) - jak budowałem dom to nie wpadłem na to by dorzucić salkę kinową w piwnicy

więc jedyne zalety projektora - wielkośc ekranu i pozycjonowanie dzwięku w moim przypadku nie mają znaczenia

zostałbym tylko z wadami/problemami użycia projektora więc oczywiste jest że wybieram jakość ekranu plazmy/oled a uniwersalność mam w gratisie

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...