Skocz do zawartości
Maciej Koper

JVC DLA-RS420 TEST projektora 2017 z 4K / eShift i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

JVC DLA-RS420 TEST projektora 2017 z 4K / eShift i HDR

Projektory JVC wzięliśmy pod lupę po raz pierwszy w ubiegłym roku. Jakość ich obrazu przerosła nasze oczekiwania. Modele takie jak DLA-RS400, czy DLA-RS500 ustanowiły wyznacznik w dziedzinie kontrastu, oraz, jak się później okazało, jakości oddania materiału Ultra HD. Nadszedł nowy rok, a wraz z nim nowe modele projektorów. Producent postanowił odświeżyć całą serię, dodając cyfrę "2" na drugiej pozycji. Zamiast RS600, mamy więc RS620. Następcą RS500 został RS520. W dniu dzisiejszym trafi pod lupę najtańszy z modeli - RS420, a więc potomek RS400. Wszystkie modele JVC Reference Series są urządzeniami klasy High End, które wymagają wysokiej jakości obsługi zarówno przed jak i posprzedażnej, a także profesjonalnej kalibracji.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się skończy pitolenie że na jvc nie zagrasz ,bo za duże opóżnienie.Myślę że to bardzo dobry ruch ze strony producenta ,zagrać na 120 calach musi robić wrażenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam RS-49 (Maciej kalibrował) i chodzi jak złoto B)

Przy lagu 128ms przeszłam bez problemu Wiedźmina 3 (PC) na ustawieniach 'wysokich', rozdzielczość HD, grało się super :lol:

 Jedyny powód zmiany to na kolejny JVC z natywnym 4K (sorry, e-shift to nie to). 

Jeśli ktoś się zastanawia na JVC, to ja gorąco polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Aelirenn napisał:

 

 Jedyny powód zmiany to na kolejny JVC z natywnym 4K (sorry, e-shift to nie to). 

 

 

To wygląda na to, że sobie poczekasz. Ja też czekałem ponad dwa lata i stanął u mńie RS520.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z głośnością projektora, w teście nie ma nic na ten temat.

Druga sprawa, da radę zastąpić tv przy użyciu ekrany MSFuture?

W dzień normalny tryb lampy w nocy eco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu trybach jest głosniejszy niz mój dotychczasowy X7. Zapewne wynika to w większej jasności, a co za tym idzie mocy lampy. Róznica jest dość znaczna z tego co pamietam 160 vs. 245W. Czyli więcej watów trzeba mechanicznie schłodzić w uproszczeniu.

Praktycznie trybu niskiego nie słychać. W HDR już wiatrak słychać ale przy głośniejszym czyli normalnym słuchaniu z systemu kina domowego to nie przeszkadza.

 

Moim zdaniem nigdy projektor nie zastapi telewizora do codziennego uzytkowania.

Z kilku powodów:

- upierdliwość włączania systemu

- hałas wentylatora

- brak kontrastu nawet na ekranie MS przy oglądaniu w dzień. Do OLEDa to przepaść

- cena lampy.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmcomp napisał:

 

To wygląda na to, że sobie poczekasz. Ja też czekałem ponad dwa lata i stanął u mńie RS520.

Pozdro

Dlaczego nie Sony VW550? Od jakiegoś czasu analizuję rynek projektorów 4K i dla mnie to byłby aktualnie wybór, chyba że czegoś nie wiem? 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, pmcomp napisał:

- cena

- kontrast

- HDR

 

- różnica w cenie oczywiście ma znaczenie

- kontrast: Sony podaje 350 000:1, JVC kontrast dynamiczny 1 300 000:1 i naturalny 130 000:1 - jak to można porównać? 

- HDR - jaki jest problem w projektorze Sony? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dickus napisał:

- kontrast: Sony podaje 350 000:1, JVC kontrast dynamiczny 1 300 000:1 i naturalny 130 000:1 - jak to można porównać? 

- HDR - jaki jest problem w projektorze Sony? 

 

No przecież można porównać. 350.000:1 w SONY to kontrast dynamiczny. Podobnie w JVC 1.300.000:1 to kontrast dynamiczny. Choć i jeden i drugi jest zapewne nieporównywalny bo mierzony w innych warunkach. Dlatego cenię JVC bo podają kontrast natywny (130.000:1). SONY nie podaje.

http://www.sony.pl/pro/product/projectors-homecinema/vpl-vw550es/specifications/#specifications

http://jvc-pro.pl/projektory-detale/jvc-dla-rs520.html

 

Żeby w tym SONY uzyskac poprawny HDR należy projektor skalibrować. W RS420/520/620 HDR mamy "out of the box". Nie jestem pewien czy SONY obsługuje HLG, w specyfikacji nie ma o tym słowa.

Nie widziałem SONY po kalibracji. Albo inaczej, widziałem podczas porównania do SONY VW5000 podczas Audio Video Show 2016. I szczerze mówiąc dziwię się, że SONY zdecydowało się na takie porównanie. Bo przy starszym bracie 550-ka wypadła bardzo ... blado. RS520 mam od dwóch tygodni. Tryby fabryczne THX i HDR na pierwszy rzut oka były super. Podobnie jak w dotychczasowym X7. Jednak Maciek w kalibracji wyciągnął z nich maxa :) .

 

Gwoli ścisłości SONY ma o 100 lumenów mniej ale lampa wytrzyma o 1500 godzin więcej (wg. deklaracji producenta).

Moc lampy w SONY 280W, w JVC 265W. najprawdopodobniej ta różnica przekłąda się na poziom hałasu. SONY 26dB, JVC 21dB w tym samym niskim trybie.

 

Oczywiście nalezy pamiętać, że SONY ma natywną matrycę 4K, a JVC fullHD z e-Shift4.

To chyba w skrócie wszystkie najważniejsze cechy różniące te dwa projektory.

 

Tu na szybko skrót do testu SONY:

https://hdtvpolska.com/sony-vw550-vpl-vw550es-test-projektora-ultra-hd-4k-z-przetwornikiem-sxrd/

 

 

 

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pmcomp napisał:

Moim zdaniem nigdy projektor nie zastapi telewizora do codziennego uzytkowania.

Z kilku powodów:

- upierdliwość włączania systemu

- hałas wentylatora

- brak kontrastu nawet na ekranie MS przy oglądaniu w dzień. Do OLEDa to przepaść

- cena lampy.

1.zadna

2.hmm nie slyszalny 

4 .cena lampy tu sie zgodze .

3.do oleda i do zwyklego lcd takze chyba ze mamy zachmurzone niebo wtedy rolety moga byc podniesione i bardzo dobra jakosc

choc ostatnio mocno zastanawiam sie nad

 liderami ekranow Arl czyli

http://www.seymourscreenexcellence.com/

oraz 

http://www.screeninnovations.com/

 

no i zapowiedziany ostatnio

http://stewartfilmscreen.com/screen-materials/flexible-front-projection/phantom™-halr™

 

Tutaj cen jeszcze nie znamy..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam z z bandingiem, ktory pojawia sie juz w poprzednich  generacjach JVC, po uruchomieniu uplynniacza?

Pytam, bo czesc uzytkownikow x7500 i x5500 rwie w ciszy wlosy z glowy, albo sprzedaje praktycznie nowe projektory.

Czy jest on naprawde uciazliwy, bo  przyznaje ze ceny tych nieprzechodzanych uzywek bywaja atrakcyjne.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak tam z z bandingiem, ktory pojawia sie juz w poprzednich  generacjach JVC, po uruchomieniu uplynniacza?

Pytam, bo czesc uzytkownikow x7500 i x5500 rwie w ciszy wlosy z glowy, albo sprzedaje praktycznie nowe projektory.

Czy jest on naprawde uciazliwy, bo  przyznaje ze ceny tych nieprzechodzanych uzywek bywaja atrakcyjne.

 

Prawdę mówiąc nie wiem o co chodzi.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, binary napisał:

A jak tam z z bandingiem, ktory pojawia sie juz w poprzednich  generacjach JVC, po uruchomieniu uplynniacza?

Pytam, bo czesc uzytkownikow x7500 i x5500 rwie w ciszy wlosy z glowy, albo sprzedaje praktycznie nowe projektory.

Czy jest on naprawde uciazliwy, bo  przyznaje ze ceny tych nieprzechodzanych uzywek bywaja atrakcyjne.

Nie pomyliłeś się czasem? 

X5500, X7500 to identyczne proje z RS420 i RS520.

Nie zauważyłem żadnego bandingu ani na X7 ani na RS520.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

Panie Macieju a jak wypada RS420 w porównaniu do Epsona TW9300 ? Oba dostały rekomendację w teście "Bardzo Polecamy"

Zastanawiam sie nad projektorem i o ile byłem przekonany do TW9300 tak teraz ten JVC troche namieszał, głownie za sprawą zmniejszenia input laga

Jak to jest z ostrościa i jasnościa ww. Patrzac na lumeny, Epson jest chyba jaśniejszy co może przydać sie w HDR, JVC ma lepszą czerń ?

Zależy mi też na 3d a z tego co wiem JVC ma chyba niższe odświżanie w stosunku do 120hz Epsona w 3d, może Pan to potwierdzić który z nich pod tym względem jest lepszym wyborem do 3D ? Chodiz mi głownie o brak crosstalku oraz brak zmęczenia (migotania) w technologii aktywnej ?

Na czym polega w modelu JVC 520 certyfikacja THX 3D ? czyli w 3d powinien być lepszy niż 420 ktory tej certyfikacji nie ma i czy ten model ma wyższe odświeżanie 3d w stosunku do RS420 ? 

Do szarego matowego ekranu gain 0.8 100" ogladanego z 3-4m,  oddzielnego pokoju z kontrolowanym światłem (ale nie w pełni zaadaptowana sala kinowa jasny suft i ściany), filmy bez TV.

Do takich warunków który z tych projektorów by Pan polecił ?

Dziękuję.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Epson nie ma szans do JVC ze względu na technologię LCD.

W Twoim pomieszczeniu, szczególnie na ekranie 0.8, przy jasnych ścianach na Epsonie "nie będziesz miał czerni". Porównaj parametry kontrastu obu projów, pamiętając, że JVC podaje statyczny, a Epson dynamiczny.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napiszę o 3d. Niestety przy projektorze LCD i aktywnym 3d, zawsze coś tam tego crosstalku będzie widoczne. Sporo zależy od konkretnego filmu, jedne są zrobione lepiej inne gorzej.
Ja trochę straciłem chęć na 3d na projektorze, wolę na tv z pasywnym 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

raf7705 ja wręcz przeciwnie. wczesniej oglądałem tylko na wypasionym LGku z pasywna technologia, ale jak zobacyzłem 3d na DLP to zbierałem szczęke z podłogi (obraz full HD) i zadnego crosstlaku, ghostingu i migotania 144hz, 3000 lumenów itp wg mnie nie ma powrotu. Dlatego szukam czegoś zbliżonego w projektorach z wyższej półki potrafiących odtwarzać też zrodla 4k, bo powrót do TV z 3d to bylby dla mnie krok wstecz.

Czy jest porektor z wyższej półki ktory daje też świetne i JASNE 3d ? 

Czy najlepiej mieć jednak dwa projektory oddzielnie do 2d i do 3d...

JVC z tego co sie orientuje to taki odpowiednik OLEDów w świecie projektorów ;) jeśli chodzi o czernie

Tylko ze z tego co wyczytalem to one sa ciemne. 

"przy maksymalnym przybliżeniu obrazu, jasność lampy (po kalibracji) wyniosła dokładnie 1325 lumenów w trybie high i 920 w trybie ECO"
Źródło: https://hdtvpolska.com/jvc-dla-rs420-test-projektora-2017-z-4k-eshift-i-hdr/ 

czy HDR w takim projektorze w ogóle ma sens ? bo 3d to juz wiem ze nie, bo tam jest wymagana jasność (pmcomp zreszta sam potwierdzil ze nie oglada 3d na swoim bo za ciemno i woli na TV :)

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR z RS520 jest rewelacyjne. Moim zdaniem lepsze niż z OLEDa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to super. 

Grunt że to działa, jak słyszę z pierwszej ręki.

Ja bardzo poważnie zastanawiam sie nad RS420 ;) 

Muszę zobaczyć na żywo jak wygląda hdr i 3d na ww i sobie porównam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, że ten projektor należy skalibrować. Szczególnie w trybie HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...