Skocz do zawartości
scottbrown

Optoma GT1080 short throw i nieprzystosowany salon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zakupiłem niedawno projektor - Optoma GT1080E 3000 ANSI lumenów, kontrast 25 000:1, short throw
https://www.optomaeurope.com/projectorproduct/gt1080e

 

Pomysł na projektor zrodził się w celu zagospodarowania wnęki w salonie (jej wymiary to 2,45 wys, 3,3 szerokości, 1,9m głębokości), jako że na suficie jest mały murek idealnie zasłaniający projektor. W miejscu gdzie stoją dwa stoliki znajduje się obecnie sofa. Okno przysłania firana, niedługo pojawią się rolety black out

Pokój jak widzicie jest typowo nie przystosowany do KD - celowo pozbawiliśmy go telewizora, a więc do projektora zastanawialiśmy się nad ekranem elektrycznym - z napinaczami. Zdaje sobie sprawę że jednak ekran ramowy będzie lepszym rozwiązaniem - pytanie tylko który?

Białe ściany we wnęce mogę zakrywać czarnymi kotarami, sufit może mi się uda wywalczyć z kobietą żeby przemalować na czarno. Nie chciałbym malować tam ścian bocznych - bo zrobi się tam mała dziupla.

Problem jest z rzutem obrazu na ścianę, jak to w jasnym pomieszczeniu wszystko świeci (rzut odbywa się na ścianę gdzie wisiał obraz). Pod spodem amplituner, blu-ray i gramofon - wszystko w czerni.
Czy Waszym zdaniem bez przemalowywania jest szansa osiągnąć zadowalające rezultaty? Macie może pomysł na to jaki ekran by się tu sprawdził ?

Wydaje mi się że optymalny obraz to 230-250cm w podstawie, przy odległości oglądania ok 5m, rzut odbywać się będzie z sufitu, odległość od ekranu ok 130 cm

907020711_asqenxa.jpg

 

Dzięki za pomoc.
 

Pozdrawiam,
Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, scottbrown napisał:


Białe ściany we wnęce mogę zakrywać czarnymi kotarami, sufit może mi się uda wywalczyć z kobietą żeby przemalować na czarno. Nie chciałbym malować tam ścian bocznych - bo zrobi się tam mała dziupla.

 

 

Pomaluj koniecznie całą tą wnękę. Nie wyjdzie dziupla bo będzie tam wisiał ekran. Jesli ramowy to jego powierzchnia rozjaśni dziuplę. Jeśli zwijany to jeśli zostawisz ten obraz i jeszcze go jakoś podświetlisz to na czarnym będzie fantastycznie sie prezentować.

Zakładam, że na okno dasz jakies grube i ciemne zasłony czy kotary.

Jak zamierzasz rozwiązać audio? 

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do audio mam Yamahe RX-V1000, Tannoye M3 - jako przednie, M1 na podstawkach (gres bazaltowy, kolce, podstawki) jako satelity, MC - jako centralny oraz subwoofer mx Sub10

41 minut temu, pmcomp napisał:

Zakładam, że na okno dasz jakies grube i ciemne zasłony czy kotary.

walczę z 2gą polówką - na razie robię rolety blackout..  stopniowo muszę przekonać nad słusznością zaciemnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Ją czy wieczorem do bara bara w sypialni woli jasno czy ciemno.

:) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli wchodzi w grę ekran ramowy, to tylko specjalizowany ARL do jasnego otoczenia, typu Magiscreen, ale wtedy na pewno nie z projektorem short-throw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...