Skocz do zawartości
harry2517

Dune HD Smart D1 - limit wielkości dysku HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze,

Przeczesuję właśnie speficyfikację sprzętu, forumy i wyszukiwarki i nie mogę znaleźć odpowiedzi...

Czy istnieje limit wielkości wewnętrznego dysku HDD, którego ciągle obsłuży Dune Smart D1?

Mój dysk 2TB jest już pełen i znudziło mi się ciągłe decydowanie, który film musi zostać skasowany, jeśli chcę wrzucić coś nowego. Zatem czas na upgrade.

Będzie to 4TB lub 6TB (najpewniej WD Red, bo się mało grzeją i 5400rpm). Obsłuży 6TB?

 

Znalazłem jedynie coś takiego:

What is the maximum hard drive size useable in the unit?

This question is a little tougher since the largest format drives are so new. We fully support all commercially available internal hard drives with the latest beta firmware. With that being said, the Smart series case is very small, and Dune HD does not recommend using a fast high capacity drive due to heat generation. You can use a large hard drive, but it is not recommended for full time usage (leaving the player on at all times).
 
Tak więc pytanie pozostaje akutalne: czy pracuje u kogoś z Was dysk 6TB w Dunie z sigmą 8642/8643? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś po prostu na polskich stronach Dune'a? Tam, w specyfikacji, jest podane że do 2TB.

http://dunehd.pl/dune_smart_d1.html

Obsługa większych dysków pojawiła się w kolejnej generacji odtwarzacz (Base 3D itd.). Tak na prawdę granicą jest ok. 2.4TB. Jeżeli zainstalujesz dysk większy niż 2TB, możesz spróbować podzielić go na partycje, pierwsza max 2.4TB, druga na resztę. Nie ma gwarancji że ta druga będzie obsługiwana poprawnie. Jeżeli nie - była by do użycia tylko z poziomu PC (podłączenie USB lub przepięcie dysku, nie po LAN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam DuneHD Duo, na tym samym procku. WD Red 6 Tb działa bez żadnych problemów.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bardzo starym (model przed smartami i przed duo/max) dune hd 3.0 dyski 3TB działają bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was wykonywał już zapisy z poziomu tych starszych Dunów na obszarze dysku powyżej 2.4GB?

Sam fakt widoczności partycji i potwierdzenia pojemności nie gwarantuje działania. Widziałem przypadki kiedy zapisy (np. przez sieć, po sambie) na obszarze dysku powyżej 2.4GB tworzyły pliki które wypełnione był zawsze tylko zerami.

Normalnie nie wiadomo na jakim obszarze dysku zapisywane są dane. Aby dojść do problemów (lub potwierdzić ich brak, trzeba zapełnić dysk gdzieś na 2.5TB i wtedy sprawdzać czy kolejne pliki są zapisywane poprawnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd jest dobrze. Zajęte 2800/6000. Filmy wrzucone jako ostatnie odtwarzają się prawidłowo.45d82a362ce3394985d4ace00224599f.jpg

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jakaś cisza w temacie nikt nie używał 8TB?

Pewnie wszyscy już mają inne urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - u mnie to powoli sentymentalny złom :(

Jeszcze podłączony ale podobnie jak toshiba hd-dvd stanowi ozdobę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg specyfikacji nie obsługuje powyżej 2TB, więc ciężko znaleźć kogoś, kto wyda kilkaset złotych na dysk 8TB aby zrobić testy. Ktoś z odtwarzaczem Dune Smart musiałby mieć taki dysk "przy okazji", ale jak widać ciężko o taki przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...