Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przegląd odtwarzaczy Ultra HD Blu-ray od Panasonic

Panasonic to aktualny lider w promowaniu formatu Ultra HD Blu-ray. Na ten moment posiada (aż!) 5 odtwarzaczy Ultra HD Blu-ray w swojej ofercie. To naprawdę dużo, zważywszy, że na rynku cały czas są producenci, którzy albo nie mają w ogóle takowego playera albo mają jeden. Dostajemy wiele pytań odnośnie różnic między modelami, które oferuje japońska firma. Czas zatem przyjrzeć się czym tak naprawdę różnicą się dostępne modele i dla kogo są przeznaczone.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna (miałem już wybrać 700) ,ale po porównaniu wybiorę jednak 400:D ,gdyż z tego co widzę to one różnią się tylko tym,że 400 nie ma certyfikatu oraz parę dodatkowych funkcji na rzecz 400

Wielkie dzięki dla Macieja (imiennik mojego syna:D) za porównanie wszystkich modeli

Przy okazji ŻYCZĘ WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIAT:D

 

Edytowane przez maniunio57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mój sąsiad chce zakupić 400-ke ale ona chyba istnieje na razie tylko ... wirtualnie.

 

BTW czy na pewno wszystkie te Panasy wyświetlą YT 4K czyli maja zaimplementowane sprzętowe wsparcie dla VP9 Prof 2?

Maćku, sprawdziłeś czy tylko przepisane z panasonikowego pressa?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według informacji od Panasonic Polska 400-ki mają być w polskiej dystrybucji dopiero na przełomie ma-czerwiec:wacko:(sam jestem zainteresowany zakupem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
400 czy 300 lepszy? Mogę kupić 300, ale sam już nie wiem(?)... http://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/dvd-blu-ray-and-home-cinema/blu-ray-and-dvd-players/panasonic-ub300-10161123-pdt.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tu 400tka... ciut droższa, choć i tak trochę to drogie... :/ http://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/dvd-blu-ray-and-home-cinema/blu-ray-and-dvd-players/panasonic-dmp-ub400ebk-4k-ultra-hd-blu-ray-player-with-4k-ultra-hd-upscaling-10161140-pdt.html?istCompanyId=bec25c7e-cbcd-460d-81d5-a25372d2e3d7&istItemId=xrwwwaxwaw&istBid=tztx&srcid=198&cmpid=ppc~gg~0043+%28PLA%29+BLU-RAY+%26+DVD+PLAYERS~All+Blu-Ray+%26+DVD~Exact&mctag=gg_goog_7904&kwid=GOOGLE&device=m&ds_kids=92700015677147303&PLA=1&gclid=CjwKEAjwxurIBRDnt7P7rODiq0USJADwjt5DVvQSPsuwpknRhTFn97lkapp1C2k-6RQM-apr6J6H7BoCU9rw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CIbD2rW29dMCFZcK0wodwUABQQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zdjęciu kontrolerów nie ma dodatkowego przycisku \"hdr setting\"...?
Na zdjęciu kontrolerów nie ma dodatkowego przycisku \"hdr setting\"...?

Jest, sorrki...starość nie radość

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  Wszystkich.

Panowie,

z wielkim zainteresowaniem przeczytałem test  tych  odtwarzaczy i  zaczymam coraz częściej zastanawiać się na rozbudową swojego zestawu o odtwarzacz UHD. 

 W związku z tym  mam pytanie:

Jeśli dobrze rozumiem to wg testujących nie ma różnicy (zbytniej  różnicy) w jakości obrazu pomiędzy tymi playerami. A co z dźwiękiem ?

Czy porównując jakość dźwięku -zwłaszcza efekty filmowe (atmos  etc..) jest różnica pomiędzy tymi  playerami ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego pytam i się  zastanawiam nad sensem  kupowania drogiego  odtwarzacza bluray skoro  za  przetwarzanie dźwięku odpowiada  amplituner? Gdzie i kiedy  warto płacić kupę kasy na bluray typu oppo 205 skoro  3 razy tańszy Panasonic robi tę samą robotę?

Zakładając oczywiście kwestię kina i odtwarznia filmów.

Dobrze rozumiem że  przykładowo wspomniane przeze mnie oppo 205 będzie  lepszym rozwiązaniem dla osób szukających uniwersalnego Playera do  filmu i do muzyki niż  tańsze modele?Natomiast osoby które poszukują Playera do filmów -zwłaszcza jeśli mają dobry Ampli - mogą celowość w tańsze opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy, któregoś z modeli panasonica. Czy Wam tez tak grzeje sie sprzęt w trybie czuwania? Mam 300ke i jest niepokojąco ciepła z prawej strony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2017 o 18:13, sihborx napisał:

Właśnie dlatego pytam i się  zastanawiam nad sensem  kupowania drogiego  odtwarzacza bluray skoro  za  przetwarzanie dźwięku odpowiada  amplituner? Gdzie i kiedy  warto płacić kupę kasy na bluray typu oppo 205 skoro  3 razy tańszy Panasonic robi tę samą robotę?

Zakładając oczywiście kwestię kina i odtwarznia filmów.

Dobrze rozumiem że  przykładowo wspomniane przeze mnie oppo 205 będzie  lepszym rozwiązaniem dla osób szukających uniwersalnego Playera do  filmu i do muzyki niż  tańsze modele?Natomiast osoby które poszukują Playera do filmów -zwłaszcza jeśli mają dobry Ampli - mogą celowość w tańsze opcje?

To poczytaj co OPPO 203/205 potrafią i sam sobie odpowiedz.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zawsze możesz zakupic nanowsze dziecko Samsunga ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tych relacji jakie udało mi się zdobyć to konkluzja była taka jak konkluzja  kolegi gmeru  w  teście porównawczym  Panasonic-ów

Czyli  w kwestii mnie interesującej..... Nie warto lub inaczej.... Nie ma potrzeby.

Ps;

Niestety nie mam  przekonania Samsunga.

Ubolewam że w stajni  denona cisza. Jakby wypuścili coś  na miarę poprzednika czyli  3313 to by mi spasowało. Ale na to się   nie  zanosi 

 W jednym salonie demona dowiedziałem się że będę oferować właśnie  oppo.

Pps-  U pioneera pioniera też  cisza 

Wiecie o co chodzi?

 

Pozdrawiam 

Edit: chodziło mi o test kolegi  Macieja 

Edytowane przez sihborx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników odtwarzaczy bluray UHD, czy zwykłe płyty bluray nie uhd są odtwarzane z lepszą jakością niż na zwykłym odtwarzaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsung ubd k8500 i ma upskaler i zarówno ja jak i żona mamy wrażenie że jest lepszy obraz w porównaniu do Samsunga bd f6500, ale to może efekt placebo

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2017 o 16:55, NormanS napisał:

Pytanie dla posiadaczy, któregoś z modeli panasonica. Czy Wam tez tak grzeje sie sprzęt w trybie czuwania? Mam 300ke i jest niepokojąco ciepła z prawej strony. 

Rozwiązałeś zagadkę z nagrzewaniem odtwarzacza?. Jeżeli jeszcze go posiadasz to możesz opisać jak ogólnie się sprawuje , czy generowany obraz ; zauważalnie  jest lepszy od zwykłego Blu Ray ; Odtwarzałeś może płyty CD na tym Panasie , czy były jakieś problemy ? Gdzie zakupiłeś jeżeli można wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadki nie rozwiązałem, cała prawa połówka jest gorąca, Odłączam go po prostu z wtyczki jeżeli nie oglądam filmów z BD. Przestało mi to przeszkadzać. Jeżeli chodzi o różnicę w zwykłych płytach to kompletnie jej nie widzę w stosunku do PS4 PRo. Zauważyłem ją natomiast po przeprowadzeniu kalibracji dwóch trybów pod HD i UHD. Obraz z płyt UHD naprawdę jest zauważalnie lepszy jakościowo. Płyt CD nie sprawdzałem ale niebawem przeprowadzę zapewne jakiś test i zdam relację. :)

AAaa zakup w Euro Rtv Agd za 1219.00 (brutto :P )

Edytowane przez NormanS
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość w stereo z CD po wyjściach analogowych to bedzie totalna porażka. Lepiej zagra start CD z przelomu lat 80/90 ubiegłego stulecia za kilkaset zlotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie konstruktorzy Bluray zaprojektowali choć jedno wyjście usb z tyłu odtwarzacza (UB400 i 300) - istotne dla tych co chcą mieć na stałe podpięty dysk i nie chcą mieć otwartej przy tym przedniej klapki z wystającym kablem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu odtwarzacza bluray uhd i będzie to raczej Panasonic. Maciej napisał że pomiędzy UB900 a modelami 400 i 300 nie ma żadnej różnicy w jakości obrazu. Z kolei w zagranicznych testach piszą że UB900 ma zdecydowanie najlepszej jakości obraz - przyznam że trochę jestem zdezorientowany. Wolałbym wydać 1000 zł mniej i cieszyć się tą samą jakością obrazu - ale czy rzeczywiście może być tak pięknie? Czy Macie jakieś doświadczenia z tymi odtwarzaczami?

Edytowane przez tommor
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...