Skocz do zawartości
wkexe

TV do 3000 zł 50 - 55 cali 100 hz 4k lub fullhd

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie coś się dogadać nie możecie :D.

Generalnie wszystkie te TV są dostępne w RTV Euro Agd, każdy zmacam organoleptyczne. 

Kolejność końcowa będzie taka:

Samsung UE60KU6000W

Sony KDL-55W809C - tu faktycznie może być problem z dostaniem egzemplarza nie ze zwrotu lub wystawy

Sony KD-55XD7005 - tego chyba bym jednak odrzucił ze względu na IPS

Stąd głównie chyba będzie wybór miedzy Samsungiem a Sonym KDL-55W809C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Xisiek napisał:

Tosmy chyba różne TV ogladali. Sony nie ma żadnych szans do Samsunga jeśli idzie o jakość obrazu, choć przyznaje demo, które puszcza Sony na IPS jest doskonale i bardzo mylące.

A ja powtórzę po raz kolejny - VA nie czyni od razu lepszego telewizora. W kwocie UE60KU6000 wolałbym się pouganiać za 58DX700. Miałem okazję porównać te dwa modele w rozmiarze 50 cali, na tym samym kanale - i naprawdę, KU6000 po prostu był marny. Przy założeniu że granie nie jest ważne, można go wziąć pod uwagę, zamiast tego badziewia od Samsunga. Sony również wypadał lepiej, ale w momencie porównywania ich nie stały obok siebie, a kilka metrów obok. A w mocniejsze światło z sufitu raczej ciężko mi będzie uwierzyć.

Powtarzałem to, powtarzam, i będę powtarzał - KU6000 to marny telewizor. Krawędziowo podświetlany KU6400 już wypada lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 58dx700 nie jest już nigdzie dostepny poza ekspozycją... Byłby dla mnie idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze go nie widziałem, ale z tego co widzę po forum, nie warto go nawet oglądać.

W sumie to wybieram już tylko pomiędzy: 

Samsung UE60KU6000W i Sony KDL-55W809C

Przy czym jeśli faktyczne zobaczę, że ta 60 jest gorsza widokowo to biorę tego sony KDL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JarekWML napisał:

A ja powtórzę po raz kolejny - VA nie czyni od razu lepszego telewizora. W kwocie UE60KU6000 wolałbym się pouganiać za 58DX700. Miałem okazję porównać te dwa modele w rozmiarze 50 cali, na tym samym kanale - i naprawdę, KU6000 po prostu był marny. Przy założeniu że granie nie jest ważne, można go wziąć pod 

W uproszczeniu i nie wchodząc w detale, w 9 na 10 przypadków TV na VA daje wyraźnie lepszy obraz od TV na IPS i to wynika z fizyki a nie z jakiegoś widzi mi sie. 

A co do porównania dx700 iku6000 i jego odmian - to się zgodze, Panas widocznie ładniejszy obraz, tylko co z tego skoro ponoć nigdzie go nie ma - tylko po expo/zwroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tx-58dxu701? Jest przedostatni w sklepie :). Nieuzywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, wkexe napisał:

A co powiecie o tx-58dxu701? Jest przedostatni w sklepie :). Nieuzywany.

Sprawdź matrycę, czy nie używany i brać! Jak sprawdzić ilość godzin pracy i włączeń jest instrukcja na forum.

Edytowane przez Onufrykor[beeep]ała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, wkexe napisał:

A co powiecie o tx-58dxu701? Jest przedostatni w sklepie :). Nieuzywany.

DX700, DXU701, DXM710, DXE720 i wszelkie innego rodzaju odmiany to ten sam telewizor, ze świetnym obrazem (i w zasadzie niczym więcej :D). Jeżeli jest nówka, bierz.

Dopiero DX750 i wyżej to inne modele, ale to będzie widać po cenie.

 

 

1 godzinę temu, Xisiek napisał:

W uproszczeniu i nie wchodząc w detale, w 9 na 10 przypadków TV na VA daje wyraźnie lepszy obraz od TV na IPS i to wynika z fizyki a nie z jakiegoś widzi mi sie.

Czyli nie każdy, i KU6000 jest jednym z tych wyjątków. Naprawdę, wybierz się do sklepu i popatrz jaki to wspaniały wyświetlacz :P

Edytowane przez JarekWML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukałem DX700 ale nie mogłem znaleźć, teraz byłem w sklepie i pan stwierdził, że jeden maja zapakowany na magazynie, już dzwoniłem i  czekam na potwierdzenie. Ewentulanie jakby się okazało, że mają tylko powystawowe, bo mają w 4 sklepach koło mnie - tak Pan powiedział, to na co zwrócić uwagę jakbym ewentulanie brał powystawowy? Ile taki telewizor może świecić? Tj. w przypadku monitra Eizo jakie mam, mówi się o żywotności 50 000 godzin, gdzie powyzej 25 - 30 tysięcy już jest średnio jeśli chodzi o podświetlenie i pierwotne barwy. A jak z TV? Czy można się coś targować na miejscu jak jest to powystawowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wkexe napisał:

No właśnie szukałem DX700 ale nie mogłem znaleźć, teraz byłem w sklepie i pan stwierdził, że jeden maja zapakowany na magazynie, już dzwoniłem i  czekam na potwierdzenie. Ewentulanie jakby się okazało, że mają tylko powystawowe, bo mają w 4 sklepach koło mnie - tak Pan powiedział, to na co zwrócić uwagę jakbym ewentulanie brał powystawowy? Ile taki telewizor może świecić? Tj. w przypadku monitra Eizo jakie mam, mówi się o żywotności 50 000 godzin, gdzie powyzej 25 - 30 tysięcy już jest średnio jeśli chodzi o podświetlenie i pierwotne barwy. A jak z TV? Czy można się coś targować na miejscu jak jest to powystawowy?

Targować jak najbardziej! Godziny najlepiej spojrzeć w menu serwisowym, teraz nie pamiętam jak się tam wchodziło. Ilość godzin podziel sobie przez 10, i będziesz miał mniej więcej ile dni stoi. Na tej podstawie ocenisz czy jest sens brać taki telewizor, który wcale nie jest oszczędzany - na ekspozycji są katowane trybem jaskrawym.

Edytowane przez JarekWML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kiszka, nie mają nieodpakowanego. 

Na co w takim razie zwrócić uwagę jeśli chodzi o zakup powystawowego TV? Ile czasu pracy byście już oceniali na telewizor nie wart uwagi? Ile można urwać z takiego TV? Rozglądał bym się za tym konkretnym modelem. Mam kilka sklepów w których stoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, JarekWML napisał:

Czyli nie każdy, i KU6000 jest jednym z tych wyjątków. Naprawdę, wybierz się do sklepu i popatrz jaki to wspaniały wyświetlacz :P

Nigdy nikomu nie polecilem żadnego TV w ciemno. Model 60 ku6000, który widziałem absolutnie nie miał żadnych braków i oferował bardzo dobry, wysycony obraz. Nie wiem co widziałes i co tam Ci nie pasilo - napisz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić w menu ile razy się włączał/wyłączał w menu i ile godzin świecił?

Jest jeszcze dostępny Panasonic TX-50DXU701 50 cali - czy to jest odpowiednik 58 calowego w rozmiarze 50? Tj. czy ma te same dobre cechy?

Edytowane przez wkexe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, wkexe napisał:

A jak sprawdzić w menu ile razy się włączał/wyłączał w menu i ile godzin świecił?

Jest jeszcze dostępny Panasonic TX-50DXU701 50 cali - czy to jest odpowiednik 58 calowego w rozmiarze 50? Tj. czy ma te same dobre cechy?

Śmiało po sprawdzeniu i nie stwierdzeniu wad możesz brać te TV. Tak te same parametry, tylko różnią się wielkością matrycy, ale radzę kupić 58 ;). Sprawdzanie: wybierz na pilocie Menu, wejdź do zakładki Pomoc, wybierz Informacje o systemie i w wierszu "ID...4 są te informacje o czasie pracy gdzie pierwszy rząd cyfr to ilość godzin pracy, drugi-ilość załączeń.

Edytowane przez Onufrykor[beeep]ała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pojechałem do pierwszego EuroRtvAgd sprawdzić przebieg pierwszej 701 z ekspozycji, na co Pan sprawdził, i okazało się iż w magazynie centralnym mają jeszcze jedną sztukę nierozpakowaną ;), ma być u mnie jutro :D. Tak więc jak dobrze pójdzie to jutro stanę się posiadaczem TX-58DXU701 :)

Pytanie - mam paragon, za TV już zapłacono, mam kartkę z dniem dostawy na jutro, pytanie - czy jest opcja by się okazało iż tego TV jednak nie ma na magazynie centralnym i mieli pomyłkę w systemie? Co wtedy (oprócz kosmicznej awantury)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj spokojnie na TV, podlacz zobacz czy nie ma jakiś wad - dużego cloudingu/paskudnej nierówności podswietlenia czy mocnego dse. To jest bardzo dobry tv wiec 3maj kciuki aby był ok :)

PS. Nie przejmować się na zapas proszę!

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za pomoc, TV stoi już u mnie, rozłożony ;). Dostałem nowy, prosto z magazynu, wszystkie folie sam rozrywałem ;), sprawdzony również w Pomocy - ilośc godzin 00000 ;).

Pierwsze wrażenie: ekran super, podstawowe funkcje smart jak youtube, tvn player działają bez zarzutu, firefox działa ślamazarnie wolno, załadowałem jedną stronę i strasssznie długo to trwało.

Uwaga jest też do playera z usb - na 12 filmów w 6 odtwarzany był obraz ale bez dźwięku - da się to poprawić?

Zapytanie jeszcze o kabel zasilający - nie był on podpinany, tylko wychodzi z TV i wchodzi pod klapkę na śrubkę, czy da się go wymienić na dłuższy? Tj. czy odkrecenie tej śruby to utrata gwarancji? :) Czy pod tą klapką będzie standardowa wtyczka 2 pin jak do urządzeń elektronicznych u nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie i tak zamierzam podłączać lapka jak oglądam fajniejsze filmy, ze wzlgeud na dźwięk 5.1 (niestety wzmak nie ma hdmi więc z TV dźwięku 5.1 nie prześle, optyk nie działa), ale np. seriale, które odpalam i mają stereo fajnie jakby chodziły na TV bez niczego. Nie mniej, nie narzekam, bo na funkcjach smart prawie wcale mi nie zależało ;).

 

Ogólnie TV śmiga aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...