Skocz do zawartości
wkexe

TV do 3000 zł 50 - 55 cali 100 hz 4k lub fullhd

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Siedzimy na wprost, kąty nie ważne. 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od zachodu, są rolety na okna.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak. 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Matryca 100 hz, 55 cali (ideał, niechętnie 50 cali), 4k (ideał, mniej chętnie fullhd)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Kablówka HD, filmy z komputera po HDMI HD, 4k.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Amplituner z kinem 5.1, na czas oglądania filmów podłączam laptopa
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy i seriale (głównie z PC-ta), przyrodnicze (Animal Planet itd.), sport (piłka nożna głównie ważne mecze światowe typu Liga Mistrzów, Mistrzostwa Świata, na codzień nie oglądam piłki), druga połówka na pewno seriale kobiece ;)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  Nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Sporadycznie mogę podpiąć laptopa by pograć w fifę, granie na TV nie jest ważne. 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem.
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali i okolica +- 2 cale - ideał, jeśli nic nie ma w moim przedziale cenowym to 50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Długie czasy przełączania kanałów, długie myślenie w EPG.
19. Preferencje co do marki ? Brak. Nie boję się dzikich marek typu Thompson,  TLC itd.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Zbędny bajer, jak będzie to będzie, jak nie, to nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Maks to 3000 zł, idealnie jakbyśmy zeszli poniżej tej kwoty.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie, sam sobie skalibruje TV.

Sytuacja wygląda tak, iż planuje zakup telewizora, kryteria to: najlepiej matryca 100 - 120 hz, wielkość - 55 cali, rozdzielczość - ideał to 4k, ale jeśli nie ma nic ciekawego to wolę zejść do fullhd. Jeśli chodzi o odświeżanie, to jeśli ktoś wyjaśni czy faktycznie cisnąć w te 100 hz by było, zamiast 50/60 hz, to jestem w stanie zrezygnować ze 100 - 120 hz dla rozdzielczości 4k zamiast fullhd. Prosiłbym o informację, czy te 100 hz jest tak naprawdę super ważne i potrzebne, ponieważ tak naprawdę na pierwszym miejscu są u mnie filmy i seriale, sport jak wspominałem, oglądam przy dużych wydarzeniach, a czytałem iż tam jest ważna takowa matryca.

Generalnie widziałem dużo TV 55 cali, 4k w moim budżecie, ale wszystkie oczywiście były z matrycami 50/60 hz - czy jest to tak super ważne? Czy może lepiej wziąć 55 cali, 4k, 50 hz z dobrej jakości wyświetlaczem czy lepiej cisnąć w 55 cali, full hd ale 100/120 hz?

Funkcje smart fajnie jakby były (interesuje mnie Android TV), ale nie decydują one praktycznie o niczym u mnie tj. docelowo pod TV będzie podpięty komputer w formie serwera multimedialnego itd.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat poruszany wiele  razy.Najlepszy telewizor  full-hd  50 cali z panelem 120 hz  to panasonic  tx-50ds630e.

50 cali   4k , panel 60 hz ale z dobrymi wynikami w testach i komentarzami  to  panasonic  tx-50dx700e,dx710 dx720.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś z full hd w rozmiarze 55 cali do 3000 lub coś w rozmiarze 55 cali 4k, 60 hz i dobrymi komentarzami :)?

 

 

Okej, czytając forum, zmieniłem zdanie, proszę o podanie dobrego telewizora w rozmiarze 55 cali, full hd, na matrycy 100 - 120 hz w cenie do 3000 i taki biorę ;). 4k odpuszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma telewizora  55  cali  full-hd z panelem 120hz   do 3000  zl.Mam  na mysli modele telewizorow  z 2016  roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, grundig napisał:

Witam

Temat poruszany wiele  razy.Najlepszy telewizor  full-hd  50 cali z panelem 120 hz  to panasonic  tx-50ds630e.

50 cali   4k , panel 60 hz ale z dobrymi wynikami w testach i komentarzami  to  panasonic  tx-50dx700e,dx710 dx720.

 

tx-50ds630e w praktyce nie do dostania jako nowy. Tylko sztuki z ekspozycji. Przerabiałem temat w zeszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, wkexe napisał:

..... proszę o podanie dobrego telewizora w rozmiarze 55 cali, full hd, na matrycy 100 - 120 hz w cenie do 3000 i taki biorę ;). 4k odpuszczam.

Takie coś tylko w Erze :)

Edytowane przez Onufrykor[beeep]ała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, wkexe napisał:

Okej, czytając forum, zmieniłem zdanie, proszę o podanie dobrego telewizora w rozmiarze 55 cali, full hd, na matrycy 100 - 120 hz w cenie do 3000 i taki biorę ;).

Musisz powiększyć budzet. Poza tym jest problem z dostępnością, wiec dużo łatwiej kupić 4k 60Hz niż FHD 120Hz. Poza tym jest kilka wątków podobnych do tego, które pewno juz czytales :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Xisiek napisał:

Musisz powiększyć budzet. Poza tym jest problem z dostępnością, wiec dużo łatwiej kupić 4k 60Hz niż FHD 120Hz. Poza tym jest kilka wątków podobnych do tego, które pewno juz czytales :)

Już powiększyłem... do 4000.

W oko wpadł: Philips 55PUS6561/12

Czy Philips 55PUS6561/12 i Philips 55PUS6561 to jest to samo? Co oznacza 12?

---------------------------------------------------------------

Ogólnie szukam teraz 55 cali (warunek konieczny), 100/120 hz, 4k lub fullhd, do 4000 zł. Ten  Philips 55PUS6561/12 jest coprawda na IPS, ale raczej mi to nie będzie przeszkadzać - nie mniej zaraz jadę oglądać TV na żywo w markecie. Boję się jedynie iż część osób pisało o artefaktach na filmach gdzie kamera jest w ruchu i postacie też. Nie wiem czy mnie to nie będzie denerwowało - zauważyłem coś podobnego u kolegi na innym Philipsie i nie wiem czy dam z tym rade :)

Edytowane przez wkexe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo, w Philipsach końcówka /12 to było oznaczenie regionu sprzedaży. Sam model oszałamiający nie jest, lepszym wyborem będzie Sony KD55XD7005, też na Androidzie, ale z 60Hz matrycą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips????? Oj kolega nie czytał wątków o tym modelu na forum i w ogóle chyba nieuważnie przeglądał podobne wątki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem ;), dlatego pytam, jest to w sumie chyba jedyny dostępny TV poniżej 4000 zł ze 120 hz matryca w rozmiarze 55 cali, 4k. Chorowałem na serie 7xx ale jest niedostępna w sprzedaży i oprócz pojedynczych powystawowych nie ma innych.

Do Jarek WWL -  Ten Sony jest już powyżej 4000 zł. Mówię o normalnych sklepach, bo na ceneo w jakiś dziwadłach jest poniżej 4000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro czytales, to przyznam, ze nie pojmuje czemu rozwazasz w ogole ten TV? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie w media za 3999 zł.

4 minuty temu, Xisiek napisał:

Skoro czytales, to przyznam, ze nie pojmuje czemu rozwazasz w ogole ten TV? 

Co jest w nim tak faktycznie złego? Z testu hdtvpolska była dobra ocena, poza oczywiście czernią na IPS-ie. Bardziej mnie martwią artefakty, które mogą się pojawić itd. Ogólnie przejrzałem dużo TV i ten został na placu boju. Fakt, było dużo fajniejszych, ale niestety nie są dostępne już w sprzedaży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatalna matryca- raz, fatalny kontrast i czerń- dwa, beznadziejny (nie)dzialajacy uplynniacz -trzy, pojawiające się plamy na matrycy-cztery, beznadziejny serwis unikający napraw-piec, może cos mi ucieklo... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co alternatywnego byś polecił do kwoty 4000 zł 55 cali 4k na 120hz? Rozważam zakup tego TV przez net, jak mi nie podjedzie to go oddam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarty żartami, ale Maciej Koper mimo wszystko naznaczył ten telewizor taką oceną - a on coś na temat telewizorów chyba wie ;)

0884274d968ea065918395b7b8d1280f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie TV praktycznie dostają polecenie, poza tym w teście plam na matrycy wychodzących po czasie oraz "wyśmienitego" serwisu raczej nikt nie odkryje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja generalnie nie celuje w żadną markę, chciałbym jak najlepiej wydać pieniążki na TV :). W oku mam jeszcze: 

SAMSUNG UE55KU6000 - ten znowu na matrycy PLS

Sony KD-55XD7005 - aczkolwiek ten jest też na ips a do tego na 60 hz

Co mamy jeszcze Panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że serwis o którym tak się rozpisywaliście ostatnio, jest autoryzowany nie tylko przez tą jedną markę, ale i przez Sonego, Samsunga, Panasonica czy Appla :D

No chyba że nawiązujesz do innego tematu, w którym autor próbował reklamować przepięcie, a wy stwierdziliście że serwis do [beeep]y bo nie chcą uznać uszkodzenia mechanicznego na gwarancji, która go nie obejmuje. :D

 

Cały czas nie mogę się pozbyć wrażenia, że wasza alergia na marki stosujące IPSy jest przeraźliwie chora. Bo o ile LG można smarować za używanie matryc RGBW, o tyle Sony czy Philips w półce średniej też klepią IPSy, i uwierz mi, da się na to patrzeć. Śmieszą mnie za to ludzie, którzy kupując taki TV, oczekują tego samego co dostaną wydając 2 tysiące więcej, bo pewien handlarz z sąsiedniego forum im to powiedział. Seria PUS6561 nie jest konkurencją dla serii KS7000, litości.

Edytowane przez JarekWML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wkexe napisał:

A co alternatywnego byś polecił do kwoty 4000 zł 55 cali 4k na 120hz? Rozważam zakup tego TV przez net, jak mi nie podjedzie to go oddam.

Mi tam dynda co kolega sobie wybierze, ale skoro chcesz kupić jeden z najgorszych TV jaki jest na rynku, prosisz o rady tutaj, dostajesz je a potem i tak chcesz kupić to chyba jest dziwne. 

Juz tak kończąc 120Hz w tym modelu to nieuzyteczna  kicha. Każdy kto twierdzi inaczej zwyczajnie mija się z prawda. Oczywiście jest takie forum gdzie kiki handluje i sprzedaje IPS od Philipsa twierdząc (oczywiście niezgodnie z prawda), ze to świetne TV są :D

PS. A co kupić - masz napisane.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie chcę kupić kichy ;), to chyba jasne, konkurencyjne forum z panem LococococooKikiki pomijam ;), nieopatrznie tam napisałem posta zanim się zorientowałem o co w tym chodzi.

Czyli mam brać Soniacza? Sony KD-55XD7005?

 

Okej, na placu boju zostają:

- Samsung UE60KU6000W 60 cali, VA, 60 hz, 55 cali odrzucam ze względu na PLS-a

- Sony KD-55XD7005, 55 cali, IPS 60 hz 

- Sony KDL-55W809C - hd, 55 cali, matryca 100 hz VA

i na końcu Philips 55PUS6561/12 - raczej do odrzucenia.

Teraz powiedzcie mi, jeśli mecze oglądam właściwie sporadycznie - poza ligą mistrzów, potrzeba mi 120 hz z full hd czy mogę iść w 60 hz, jeśli głównie skupiam się na filmach, serialach i tv? 

I teraz szedłbym w pierwszego, jeśli jednak odradzacie mi 60 hz, to raczej pójdę w tego Sony 55W809C. Ten 55 cali w ostateczności. Philips raczej do odstrzału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech zdecydowanie W809C, pod warunkiem że znajdziesz nówkę sztukę, a nie towar z ekspozycji od maja 2015. Samsunga KU6000 sobie daruj, to jest naprawdę kiepski sprzęt, i a część użytkowników poleca go tylko dlatego, że ma VA, choć samą jakością obrazu nie powala. Sony XD7005 na IPSie wygląda znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony z C to model z 2015r, z D z 2016 - ale IPS, osobiście wzialbym zdecydowanie Samsunga z tego zestawienia w 60 calach. Przy piłce która się ogląda z TV (50Hz) zdaniem wielu osób nie ma duże różnicy i mi w starciu 2 Panasonicow tak samo wyszło.

2 minuty temu, JarekWML napisał:

Sony XD7005 na IPSie wygląda znacznie lepiej.

Tosmy chyba różne TV ogladali. Sony nie ma żadnych szans do Samsunga jeśli idzie o jakość obrazu, choć przyznaje demo, które puszcza Sony na IPS jest doskonale i bardzo mylące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Skoro czytales, to przyznam, ze nie pojmuje czemu rozwazasz w ogole ten TV? 

zauroczenie tym Philipsem mija jak się zobaczy obraz na żywo. nawet taki laik jak ja był zdziwiony, że jest tak kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...