Skocz do zawartości
ołówek

Jaki uchwyt i TV do 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,
Mam problem z wyborem uchwytu do TV oraz samego TV. Wymagania dosc niestandardowe, telewizor musi sie "rozkladac" do 90 stopni. W zalaczniku rzut pomieszczenia.

Normalnie ma wisiec na scianie (na wysokosci 110-120 cm), regulacja w pionie tez wazna, ale zazwyczaj siedzimy na kanapie i ogladamy film, wtedy telewizor musialby sie wysuwac do kata 90 stopni w stosunku do sciany.

Cala sciana ma 295 cm, glowa na kanapie znajduje sie okolo 40 cm od dolnej sciany, montaz uchwytu okolo 20 cm od okna - daloby to okolo 2m odleglosci od telewizora.

Co do wielkosci to nie wiem czy 49 cali nie bedzie zbyt duze na tak mala odleglosci - no i chyba bedzie problem z uchwytem z odchyleniem prostopadlym. Ale wielkosc miedzy 42-49 cali.

Nie jestem zdecydowany co do systemu.

To co mi polecono w mediaexpert:

http://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-lg-led-43uh6507,id-125157

43 cale, 1 rdzen, brak bluetooth

http://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-lg-led-49uh6507,id-125159

ten sam tv tylko w werji 49 cali, 4 rdzenie, jest bluetooth (nie jestem przekonany czy jest mi on potrzebny). 4 rdzienie na pewno sa zaleta, podejrzewam, ze system jest duzo plynniejszy

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,8m, moze ciut wiecej, zalezne od uchwytu
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Katy tez wazne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju ? W pozycji 90 stopni slonce bedzie za ekranem, w pozycji na scianie bedzie padac na ekran po katem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry ekran, dobry dzwiek, odtwarzanie z pendrive'a filmow (rozne formaty). AndroidTV lub WebOS3.0 (glownie youtube, netflix). Nie wiem, ktory system lepszy. Telewizor glownie bedzie do odtwarzania filmow/seriali z internetu. Ewentualnie po kablu HDMI. Fajnie jakby na pilocie byla klawiatura QWERTY, albo dalo sie dokupic na bluetooth.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD/SD (glownie 720p+)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Nie wiem
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 0-2
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojetne z przewaga na mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale/filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Jesli chodzi o jakies przegladanie facebooka czy czytanie newsow to nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 0-10% (aktualnie 0)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 42-49
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Slaby dzwiek, ale chyba na to niewiele sie poradzi
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500-2700, ale czym taniej tym lepiej

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

tv.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego typu rozwiązań polecam zastosowanie naszego elektrycznie regulowanego uchwytu ściennego z serii Swing Mount - https://sklep.sabaj.pl/pl/p/Elektrycznie-regulowany-uchwyt-do-telewizora-Swing-Mount-Sterowanie-IR-Maksymalna-waga-telewizora-30kg-SM-L-180-Maksymalna-przekatna-ekranu-55/2299

 

Aktualnie produkt oferujemy w promocyjnej cenie. Jako, że jesteśmy producentem różnego rodzaju elektrycznych podnośników i uchwytów do Tv, możemy sobie pozwolić na atrakcyjną cenę i 5 letnią gwarancję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...