Skocz do zawartości
ascorp

Wymieniać plazmę PS43D450 na PS60E6500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam starą plazmę Samsunga PS43D450, była kiedyś kupiona do małego pokoju, po przeprowadzce stoi w salonie i teraz jest malutka... upatrzyłem sobie zachwalaną plazmę  PS60E6500 , i mam takie pytanie bo wyczytałem ,że te modele mają jakieś problemy z płynnym odświeżaniem, czy po przesiadce z budżetowego modelu jakim jest PS43D450, na  PS60E6500, będzie mnie takie coś "denerwowało" ? wiem i widzę to , że w modelu PS43D450 obraz nie jest zbyt "płynny" , ale chyba po zakupie PS60 będzie ciut lepiej a nie jeszcze gorzej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie zapewne podobnie. Przekątna wieksza ale ten model nie był powalający jeżeli chodzi o jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, możesz mi polecić coś troszkę lepszego ze starszych plazm, o przekątnej 60-65" ? Przeglądałem też Panasonica P60VT50, który jest podobno znacznie lepszy od tego samsunga, ale ceny za takie używki to 4-5 tys... i to już odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź oleda 55eg910v jest teraz w okolicy 5000 - myślę że to na ten moment dużo lepsza opcja. Sam miałem plazme i według mnie obraz na oledzie jest dużo lepszy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VT50 i VT60 to już mocno ciemne plazmy, moim zdaniem do salonu i oglądania w dzień zbyt ciemne, do pokoju kinowego ok. Niemniej Panasonic ma buga 50Hz, którego w Samsungu nie ma, więc wcale nie musisz być szczęśliwy jak będziesz miał rozjazd krawędzi i posteryzacje.

Osobiście uważam że plazma dziś to musi być wybór bardzo świadomy, pod konkretne warunki. Dla zwykłego Kowalskiego taki tv nie ma większego sensu, lepiej kupić nowy LCD na gwarancji, ewentualnie jak katy są mega ważne (duże) to Oleś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem z tym salonem, może i salon jest, ale w dzień nikt nie ogląda tam TV, właśnie on służy do wieczorno-nocnych seansów...

rozglądałem się za OLED, ale doszedłem do wniosku, że właśnie dużo lepszego obrazu w porównaniu z plazmą nie ma... czy jednak jest ? Znajdę OLEDA 60-65" z matrycą 100/120Hz ? w okolicach 5tys ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używek nie śledzę, nowych nie ma szans. W takim razie możesz myśleć o używanej plazmie ale musisz poczytać sobie o jej wadach - Panasonic ma problemy, których brak w Samsungu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to trochę zgłupiałem, bo czytałem właśnie że te plazmy samsunga mają problem z odświeżaniem, a jak temat się przedstawiał w produktach LG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie dostępne na rynku LCD (nawet IPSy) dają lepszy obraz (czerń, kontrast) od plazm z logo LG, wiec nie ma większego sensu ich w ogóle rozważać jako opcji.

2 godziny temu, ascorp napisał:

hmm no to trochę zgłupiałem, bo czytałem właśnie że te plazmy samsunga mają problem z odświeżaniem, 

Być moze jakiś maja, ale są wolne od głównej przypadłości panasow, o której wspominalem Ci wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a model Panasonic TH-58PZ800E ? Niby 100Hz matryca , jest do kupienia za 2 tys., ale ma przepracowane 12,5 tys h , co chyba jest już sporo... jest jeszcze stary  Pioneer Pdp-lx608D za 2.5tys, wiem że obraz tam to inna bajka, ale ciekawe jak długo podziała taki stary TV...

Byłem oglądać nowe TV,  jeden model sony 75 cali, LCD , obraz ładny, ale w salonie jasno i nie widać jaka czerń, a był też jeden OLED 60", tam było widać czerń, ale cena 16 tys ...

Edytowane przez ascorp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tak zrobić... ale naczytałem się że matryce OLED 60Hz to "porażka" i jak już kupować OLEDA to 100/120HZ ... 

Druga sprawa że 50-55"  to ciut za mało, potrzebuje min. 60"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ascorp napisał:

Hmm a model Panasonic TH-58PZ800E ? Niby 100Hz matryca , jest do kupienia za 2 tys., ale ma przepracowane 12,5 tys h , co chyba jest już sporo... jest jeszcze stary  Pioneer Pdp-lx608D za 2.5tys, wiem że obraz tam to inna bajka, ale ciekawe jak długo podziała taki stary TV...

Byłem oglądać nowe TV,  jeden model sony 75 cali, LCD , obraz ładny, ale w salonie jasno i nie widać jaka czerń, a był też jeden OLED 60", tam było widać czerń, ale cena 16 tys ...

Strasznie kombinujesz. Genialna jakość obrazu plazm była prawda dobre parę lat temu, dziś to jest mit (poza nielicznymi wyjątkami z końca produkcji lata cirka 2012-2013*). PZ 800 to TV dinozaur z bodaj 2008r o fatalnej jak na dzisiejsze TV jakości obrazu, na którym za dnia w ogóle niewiele widać!

Chcesz b.tanio i ładnie kup 75 caliH6400 i zapomnij o zabytkach - jak ponegocjujesz myślę, ze 7 tys powinno starczyc.

Pionier jest dobry po ciemku za dnia będzie refleksowal.

*Pomijam Kuraka Pioniera bo on był fajny juz wczesniej.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ascorp napisał:

Chciałem tak zrobić... ale naczytałem się że matryce OLED 60Hz to "porażka" i jak już kupować OLEDA to 100/120HZ ... 

Druga sprawa że 50-55"  to ciut za mało, potrzebuje min. 60"

To nie czytaj tylko pójdź do sklepu i obejrzyj na własne oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55eg910 ma chyba 120hz matrycę. Są oledy z 60hz matrycą ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Xisiek napisał:

Strasznie kombinujesz. Genialna jakość obrazu plazm była prawda dobre parę lat temu, dziś to jest mit (poza nielicznymi wyjątkami z końca produkcji lata cirka 2012-2013*). PZ 800 to TV dinozaur z bodaj 2008r o fatalnej jak na dzisiejsze TV jakości obrazu, na którym za dnia w ogóle niewiele widać!

Chcesz b.tanio i ładnie kup 75 caliH6400 i zapomnij o zabytkach - jak ponegocjujesz myślę, ze 7 tys powinno starczyc.

Pionier jest dobry po ciemku za dnia będzie refleksowal.

*Pomijam Kuraka Pioniera bo on był fajny juz wczesniej.

Chyba zapomniałem na samym początku sprecyzować, że właśnie TV potrzebuje do wieczorno-nocnych seansów filmowych, czyli jak jest ciemno, w sumie nie interesuje mnie jak będzie działał za dnia bo Ja nie oglądam TV w dzień, w mojej starej plazmie przyzwyczaiłem się do czerni, do tego, że czarny obraz jest czarny, a nie szary jak w LCD, byłem niedawno na urlopie i w pokoju hotelowym był nowy (pół roczny) Sharp Aquos LCD, nie potrafiłem na nim nic oglądać wieczorem, ponieważ "czarny" zlewał się z odcieniami "szarego" i w sumie wszystko było szare a matryca i tak podświetla dalej, czyli brak czerni, tragedia. Takich rzeczy nie jestem w stanie wychwycić w salonie, markecie przy świetle. 

H6400 to LCD... i fajnie było by mieć 75 cali, ale zdaję sobie sprawę że na dobre 75 cali mnie nie stać ;/ więc muszę szukać czego ok 60 "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twojej plazmie czarny jest szary, kup sobie dowolnego LCD z VA średniej półki np. Panasonica DX700 czy Samsunga 65ku6000 i wtedy zobaczysz jak wiele tracisz. 

H6400 w wydaniu 75 cali to bardzo udany tv a nie żadne dziadostwo, jedynie szkoda że jest FHD a nie 4K. Ale cena... CCC.

PS. Ocena technologii LCD na podstawie tv w hotelu to jak ocena nowoczesnych aut na podstawie Dacii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego celu czyli sens wieczór noc bierz OLED lg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie obecne matryce VA są lepsze od takich plazm z 2012-2013r. które kosztowały po 10 tys ? Bo jeżeli tak no to faktycznie nie ma co kombinować i moge sobie wtedy pozwolić na 60" w 4K... tylko jak będę po ciemku oglądał film i czarna dziura będzie szara to mnie szlak trafi !

Xisiek oj z tą szarością na mojej plazmie to bym uważał, jest to budżetówka, ale Ja nie narzekam, bardzo ładnie "wyświetla" czarny i odcienie szarości, nic się nie zlewa, widać głębie czerni. Czego nie widziałem jeszcze w żadnym LCD !

No nic muszę udać się do kumpla jak będzie ciemno i potestować, kupił w zeszłym roku jakiegoś LCD 4K 50" , chyba Panasa, jak będę zadowolony to pożegnam się z plazmami... 

Pomijając plazme to pozostaje mi do wyboru jakiś najtańszy OLED, lub średnia-wyższa półka LCD. 

Jedno jest pewne obraz z OLEDA faktycznie powala na kolana... z tym wyjątkiem, że Ja miałem okazję olgądać taki obraz na OLED za 16 tys zł  i może się okazać ,że za połowę tej ceny to już OLED nie jest taki cudowny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ascorp napisał:

Jedno jest pewne obraz z OLEDA faktycznie powala na kolana... z tym wyjątkiem, że Ja miałem okazję olgądać taki obraz na OLED za 16 tys zł  i może się okazać ,że za połowę tej ceny to już OLED nie jest taki cudowny...

Przecież to ten sam telewizor, wszystkie obecne OLEDy miały wejściową cenę w okolicach 15k (lub wyższą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem już nic... teraz czytam i patrze a tu jakieś QLED, jak się wkur... to idę sprzedać auto i kupie TV za 50 tys , a podróżował będę palcem po matrycy... heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55eg910v startował od 10 tyś. Masz recenzje na portalu, przeczytaj sobie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do kupienia za ok 5tys, ale "tylko" 55" no i zakrzywiony ekran, znalazłem 65" - LG OLED 65EF950V , ok 10 tys zł , chyba najtańszy 65" OLED 4K, podejrzewam że idealne dla mnie rozwiązanie,  no ale obecnie nie mam 10tys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ascorp napisał:

Poważnie obecne matryce VA są lepsze od takich plazm z 2012-2013r. które kosztowały po 10 tys ? Bo jeżeli tak no to faktycznie nie ma co kombinować i moge sobie wtedy pozwolić na 60" w 4K... tylko jak będę po ciemku oglądał film i czarna dziura będzie szara to mnie szlak trafi !

Xisiek oj z tą szarością na mojej plazmie to bym uważał, jest to budżetówka, ale Ja nie narzekam, bardzo ładnie "wyświetla" czarny i odcienie szarości, nic się nie zlewa, widać głębie czerni. Czego nie widziałem jeszcze w żadnym LCD !

Pomijając plazme to pozostaje mi do wyboru jakiś najtańszy OLED, lub średnia-wyższa półka LCD. 

Bys zadał sobie trochę trudu i poszukal -http://blog.skalibrujtv.pl/2012/08/samsung-ps51e6500es-test/

Ja nie wiem jak lcdeki oglądałeś ale jedno jest pewne - same kiepskie. Na obecnych LCD możesz spokojnie uzyskać poziom czerni i kontrastu sporo wyższy niż na plazmie e6500, o której myślałeś.

Twoja plazma nie ma czarnego tylko szarość, zrozumiesz jak w końcu zamiast teoretyzowac zamówisz sobie, któryś z tv, o których pisałem Ci na samym poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę podważał tego testu, ale mam pewne zastrzeżenie co do "pływającej czerni" , autor testu uznał to za wadę, ale nigdzie nie jest opisane na jakich ustawieniach był TV, chodzi mi konkretnie o opcję "dynamiczny kontrast" która jest w samsungach, owszem przy włączonej tej opcji, czerń pływa, ale przy wyłączonej nic takiego nie zauważyłem nawet u siebie... no ale chyba taki spec, który potrafi tak przetestować TV to doskonale wie co to za opcja i jak ją ustawić, więc powiedzmy , że czerń pływa...

Druga sprawa, to dokonuje pomiarów czerni i w wartościach wypadają "podobnie" jak w najlepszych LCD, a na koniec dodaje zdanie: "Może bezbarwna czerń, która na LCD uderza w głęboki granat i na której detale zlewają się ze sobą."  Właśnie to ostatnie zdanie jest to co widziałem w TV Sharpa w hotelowym pokoju...

Nie chcę się kłócić, wymądrzać która technologia lepsza, tylko kupując TV, nie chcę później spobie pluc w brodę oglądając w nocy np. Aliena , że kuźwa dlaczego kosmos jest szary i świeci... chciałem wymienić swoją "mała" starą plazmę no jakąś większą i nowsza :)  

Potestuję LCD u kumpla , jak będę zadowolony z czerni to kupię jakiś nowy LCD 4K, a jak nie to jakąś plazme z 2013r. :)

Dnia 4.04.2017 o 20:47, Ziku71 napisał:

55eg910 ma chyba 120hz matrycę. Są oledy z 60hz matrycą ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Tak, masz rację, nie wiem co mi się ubzdurało z tymi OLED i 60Hz... tyle tego się ostatnio naczytałem, że chyba chodziło o LCD LED.... jak zapomnę o plazmie, to mi pozostanie ten OLED 55" lub w tej cenie LCD ale 65"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...