Skocz do zawartości
Gmeru

Czy poznaliśmy pierwsze tytuły Ultra HD Blu-ray z obsługą HDR Dolby Vision?

Rekomendowane odpowiedzi

I w związku z powyższym powstaje pytanie czy np.Panasonic, który ma aż 4 odtwarzacze UHD dokona ich aktualizacji (hardware powinien  podołać) tak aby obsługiwały  DV ... 

PS. HDR 10, też już istnieje w wersji +, ciekawe jak to bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Xisiek napisał:

I w związku z powyższym powstaje pytanie czy np.Panasonic, który ma aż 4 odtwarzacze UHD dokona ich aktualizacji (hardware powinien  podołać) tak aby obsługiwały  DV ... 

AFAIR to sam Panasonic zaprzeczył w kuluarach takiej możliwości dodania DV, przynajmniej w odniesieniu do UB700/900. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale nie mają też chyba w ofercie żadnego wyświetlacza obsługującego DV ? Ot taka ich strategia, która mam nadzieję, że niedługo zostanie przez nich zrewidowana.

26 minut temu, Xisiek napisał:

PS. HDR 10, też już istnieje w wersji +, ciekawe jak to bedzie...

Na UHD BD ? Może kiedyś... obecna specyfikacja na to nie zezwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
48 minut temu, misfit napisał:

AFAIR to sam Panasonic zaprzeczył w kuluarach takiej możliwości dodania DV, przynajmniej w odniesieniu do UB700/900. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale nie mają też chyba w ofercie żadnego wyświetlacza obsługującego DV ? Ot taka ich strategia, która mam nadzieję, że niedługo zostanie przez nich zrewidowana.

Na UHD BD ? Może kiedyś... obecna specyfikacja na to nie zezwala.

Wszystko dobrze - póki co Panasonic nie ma modelu z wsparciem DV.

Tak sobie myślę - mając taką małą armię odtwarzaczy UHD nie zawsze przecież będą one łączone z odbiornikami sygnowanymi logo Panasonica, więc DV jak nic by sie przydało, szczególnie że imho jest to bardzo przyszłościowy format do HDR'u. 

Tak na uhd bd, dynamiczne metadane to wszak przyszlość. Specyfikacja może być  zmieniona/nowa rewizja czy "cus"? Bo rozumiem, ze od strony technicznej zaktualizowanie urządzenia z HDR10 do HDR10+ jest wręcz prostsze niż dodanie do playera wspierającego tylko HDR10 , kodeka DV?

 

PS> Coś mi chodzić po głowie zaczyna (coraz częściej), że zbyt dobrze w tej firmie się nie dzieje :(

 

Dnia 1.04.2017 o 09:45, misfit napisał:

(...) Co do filmów to pamiętam, że nawet 4 lata po starcie Blu-ray'a wciąż spotykane były ceny 120-150 zł i to nawet nie za nowości, ale np. Alieny, Braveheart, Gladiator...

Fakt, tylko wtedy mało kto słyszał w ogóle o streamingu - jeśli mnie pamięć nie myli :)

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 godzin temu, Xisiek napisał:

Tak na uhd bd, dynamiczne metadane to wszak przyszlość. Specyfikacja może być  zmieniona/nowa rewizja czy "cus"? Bo rozumiem, ze od strony technicznej zaktualizowanie urządzenia z HDR10 do HDR10+ jest wręcz prostsze niż dodanie do playera wspierającego tylko HDR10 , kodeka DV?

Pewnie nie raz nastąpi aktualka specyfikacji przez BDA tak jak to miało miejsce np. w przypadku Blu-ray'a. Możliwość aktualizacji części dotychczasowych odtwarzaczy/wyświetlaczy pod HDR10+ też nie można wykluczyć.

Moje wątpliwości budzi jednak to czy ST 2094 (HDR10+) będzie w stanie koegzystować na tej samej płycie z HDR10 oraz Dolby Vision (ST 2084) w ten sposób, że każdy dostanie "swojego" HDR-a w zależności od posiadanego wyświetlacza. Jeśli nie i trzeba będzie produkować osobne płyty specjalnie pod HDR10+ to nie widzi mi się aby wytwórnie filmowe na to poszły, tym bardziej, że większość z tych dużych graczy zadeklarowało się już po stronie DV. To są przecież dla nich dodatkowe koszta - w związku tym mogą zadać sobie w tej sytuacji pytanie: czemu mamy ponosić dodatkowe koszty i wprowadzać spory zamęt wśród kupujących nośniki fizyczne bo Samsung i Panasonic nie chcą wyłożyć $2-3 per TV na DV, które to przecież mogą bez problemu przerzucić na konsumentów ?

Inna rzecz, że HDR10+ nie oferuje niczego ponad to co ma w sobie Dolby Vision, poza tym ten drugi ma przewagę m.in. jeśli chodzi o 12-bitowy kolor, jest więc opcją bardziej przyszłościową. Niemniej z punktu widzenia posiadacza wyświetlacza HDR10, który może dostać aktualkę do HDR10+ z dynamicznymi metadanymi rozumiem, że możliwość jego implementacji w UHD BD byłaby bardzo pożądana. Czas pokaże jak się to rozwinie.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładałbym raczej, że HDR10+ jest wstecznie kompatybilne z HDR10. Długofalowo chyba warto kibicować HDR10+ bo to otwarty standard i raczej będzie wspierany przez największą liczbę producentów, przy okazji oferując optymalną jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, misfit napisał:

Pewnie nie raz nastąpi aktualka specyfikacji przez BDA tak jak to miało miejsce np. w przypadku Blu-ray'a. Możliwość aktualizacji części dotychczasowych odtwarzaczy/wyświetlaczy pod HDR10+ też nie można wykluczyć.

Moje wątpliwości budzi jednak to czy ST 2094 (HDR10+) będzie w stanie koegzystować na tej samej płycie z HDR10 oraz Dolby Vision (ST 2084) w ten sposób, że każdy dostanie "swojego" HDR-a w zależności od posiadanego wyświetlacza. Jeśli nie i trzeba będzie produkować osobne płyty specjalnie pod HDR10+ to nie widzi mi się aby wytwórnie filmowe na to poszły, tym bardziej, że większość z tych dużych graczy zadeklarowało się już po stronie DV. To są przecież dla nich dodatkowe koszta - w związku tym mogą zadać sobie w tej sytuacji pytanie: czemu mamy ponosić dodatkowe koszty i wprowadzać spory zamęt wśród kupujących nośniki fizyczne bo Samsung i Panasonic nie chcą wyłożyć $2-3 per TV na DV, które to przecież mogą bez problemu przerzucić na konsumentów ?

Inna rzecz, że HDR10+ nie oferuje niczego ponad to co ma w sobie Dolby Vision, poza tym ten drugi ma przewagę m.in. jeśli chodzi o 12-bitowy kolor, jest więc opcją bardziej przyszłościową. Niemniej z punktu widzenia posiadacza wyświetlacza HDR10, który może dostać aktualkę do HDR10+ z dynamicznymi metadanymi rozumiem, że możliwość jego implementacji w UHD BD byłaby bardzo pożądana. Czas pokaże jak się to rozwinie.

Widzę, że mamy podobne przemyślenia :) Wydaje się (to dobre słowo), że upgrade z HDR 10 do plusa nie powinien być zbyt trudny, no ale czas pokaże jak to pójdzie.

Zawsze kibicowałem DV, wiec nadal trzymam za nich kciuki. Jednego możemy być pewni, udoskonalenie/wyposazenie otwartego HDR10 w dynamiczne metadane, zmienia sporo i przede wszystkim -imho mocno uelastyczni Dolby w negocjacjach w kwestii opłat licencyjnych.  A w konsekwencji powinno pomóc klientom końcowym otrzymać bardziej kompletne produkty. Coś mi się czuje, że mocno i intensywnie ostatnio negocjują :D

Mam też nadzieję, że będzie to zdrowa konkurencja i DV nie skończy tam gdzie HD DVD.

 

PS. Nie wiem tylko jakie pieniądze tu wchodzą w grę, Panasonic sprzedaje na tyle mało na tle Samsunga, że 2-3usd na sztuce chyba by im nie robiły różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiesz czy gdybasz?

Pytam bo ostatnio zapytałem o źródło Twoich rewelacji i ... cisza jest. Zero odpowiedzi.

Bo otwarte pytania to każdy szkolony gość zdawać potrafi :) .

Np. kiki vel. locoloco na czarnym. On ... dobry jest. To nie moja ręka przecież.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pmcomp napisał:

Wiesz czy gdybasz?

Ale do czego konkretnie pijesz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ... tych pieniędzy i opłat, o których piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 https://www.linkedin.com/pulse/dolby-vision-hdr10-what-format-war-giles-baker

You may hear about one other difference between Dolby Vision and HDR10. Some people will point out that TV manufacturers pay to have Dolby Vision in their displays, while HDR10 is free. While that’s true, the difference isn’t significant. The royalty cost to add Dolby Vision ranges from less than $3 per TV to lower than $2 per TV.

A autor tego artykułu, Giles Baker to człowiek Dolby na stanowisku: Senior Vice President, Consumer Entertainment.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzące płytki DV ponoć mają być też w 12-bit 4:2:2 vs HDR10 10-bit 4:2:0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OLEDzie je wyświetlę, na JVC niestety nie. W DV oczywiście bo zakładam, że na płytce będzie i DV i HDR10. I zakładam, że do tego czasu pojawi się zapowiadany upgrade do DV do OPPO 203.

Ciekawe czy różnica będzie wyraźna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.05.2017 o 21:04, pmcomp napisał:

Ciekawe czy różnica będzie wyraźna?

Nie tylko Ty zadajesz sobie to pytanie. Moim zdaniem jednak różnica nie będzie wyraźna - kosmetyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To zależy w dużej mierze od posiadanego wyświetlacza - stawiam dolary przeciwko orzechom, że na OLED (a w szczególności LG) różnica będzie bez problemu zauważalna.

Kolejny tytuł z DV - wg tyłu okładki The Fate of The Furious będzie w Dolby Vision.
Niemiła niespodzianka natomiast jest taka, że wersja rozszerzona ma być dostępna ponoć tylko na dołączonej wersji cyfrowej. Dotyczy to również wydań BD :E

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zobaczymy czy do premiery LG i OPPO zdążą wypuścic firmware obsługujący DV w ichnich BD UHD playerach :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.05.2017 o 12:30, misfit napisał:

I pierwszy tytuł w DV od Lionsgate - Power Rangers.

Oraz okładka. Logo DV (zakładam, że to naklejka)  z przodu na slipcoverze - raczej nikt tego nie przegapi ;)

IMG_20170620_075849931.jpg

 

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dziękuję, poczekam na lepsze tytuły, choć to właśnie w takich marvelowskich, kolorowych filmach made in usa będzie cieszyć oko...Życie! ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jake players BD-UHD oprócz OPPO 203/205 odtwarzaja na dziś Dolby Vision?

Mówiło się o LG UP970 ale chyba nie było odpowiedniej aktualizacji. Na stonie LG nie ma o tym żadnej informacji: http://www.lg.com/us/home-video/lg-UP970-blu-ray-player

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dziś tylko Oppo.

Co do LG to tutaj jest info o DV w zakładce Features -> http://www.lg.com/uk/blu-ray-dvd-players/lg-UP970
Gwiazdeczka informuje, że "Please note this feature is not currently available in the UK. Update via firmware summer 2017". Więc mają jeszcze 3 miechy na wywiązanie się ze swojej obietnicy ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cabin in The Woods - Dolby Vision & Dolby Atmos.

Red - Dolby Vision & Dolby Atmos.

Red 2 - Dolby Vision & Dolby Atmos.

Wszystko wychodzi  5 września w USA. Oficjalne info prosto od Lionsgate.
Więc włącznie z zapowiedziami mamy na razie 8 potwierdzonych filmów w DV.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł Scotta Wilkinsona do przeczytania na avsforum http://www.avsforum.com/dolby-vision-hdr-home/

I to co potwierdził jdsmoothie - Marantz 7010 / AV7702MKII jednak dostaną update do DV+HLG :D:D:D

http://www.avsforum.com/forum/90-receivers-amps-processors/2026153-official-marantz-2015-nr-1506-1606-sr-5010-6010-7010-av7702mkii-owner-s-thread-319.html#post54493649

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paramount niedawno ogłosił, że wchodzi w Dolby Vision na UHD BD. Transformers: The Last Knight już oficjalnie będzie ich pierwszym filmem w DV.

http://www.blu-ray.com/news/?id=21883

182184_large.jpg

Z wytwórni, które zadeklarowały się po stronie DV czekamy jeszcze na Disneya i Warnera na ich pierwsze filmy w tym formacie. Chodzą słuchy, że koder DV jeszcze jest nie do końca dopracowany i stąd te zwlekanie z ich strony.

 

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mamy już w redakcji pierwsze filmy w DV. W Niemieckim MM były m.in Minionki (2 i jeszcze te bez części) oraz Szybcy 8 (czyli widzę, że nowe filmy Universal już z DV). Jest w końcu na czym działać. Odgrzebiemy się z IFY i ruszymy badać.

 

DolbyVision.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...