Skocz do zawartości
yerzo

Problem z JVC DLA-X30BE

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyżej wymienionym projektorem. Po kilku minutach oglądania obraz się "zamraża". Słychać nadal dźwięk, materiał jest dalej odtwarzany, ale obraz wygląda jak po pauzie na VHS (rozmyty i pasy na całym ekranie). Nie reagują przyciski na projektorze i pilocie i pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki sieciowej. Problem jest tak na wejściu HDMI jak i na komponencie. Czy ktoś miał już podobny problem i podpowie jak go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry serwis:

Qes Serwis
Adres: Zagórna 10, 00-001 Warszawa
Telefon: 22 629 36 91
 
Goście znają się na rzeczy. Maja pełna dokumentację, dostęp do części i doświadczenie. Robiłem tam swojego X7. M.in. upgrade wszystkich poprawek eliminujących choroby wieku dziecięcego.
 
Pozdro
Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zdjąć górna obudowę położyć komputerowy wentylator w miejscu gdzie się przegrzewa (np. procesor video) i cieszyć się obrazem a koszty naprawy bezołowiowych lutów lub co gorsza samego procesora niech ponosi nowy szczęśliwy nabywca :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowałeś kiedyś górna obudowę w tym projektorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdejmowałem, ale gdybym miał do wyboru zapłacić 1000 euro za wymianę płyty głównej to bym tą obudowę i tak rozebrał bez względu na efekt tego zabiegu choćby po to aby za pomocą gorącego powietrza oraz schładzania spróbować choć zgrubnie ustalić gdzie leży problem.

Post 1097 pokazuje rozbebeszone JVC

https://www.beisammen.de/index.php?thread/110807-der-jvc-dla-x30-thread/&pageNo=37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek warto postawić diagnozę, a z tego co pamietam diagnoza kosztuje ... zero złotych. Ew. martwić należy się potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, pmcomp napisał:

Bardzo dobry serwis:

Qes Serwis
Adres: Zagórna 10, 00-001 Warszawa
Telefon: 22 629 36 91
 
Goście znają się na rzeczy. Maja pełna dokumentację, dostęp do części i doświadczenie. Robiłem tam swojego X7. M.in. upgrade wszystkich poprawek eliminujących choroby wieku dziecięcego.
 
Pozdro

Dzięki za namiary. Dzwoniłem i wstępnie się umówiłem. Sympatyczna i rzeczowa rozmowa. Polecono mi przetestowanie podłączenia z pominięciem amplitunera. Jeżeli to nie pomoże, to wiozę do serwisu. Sam nic nie będę grzebał, bo się na tym kompletnie nie znam i nie chcę większych szkód narobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zaleceniami serwisu QES, ominąłem amplituner i Minix Neo U1 jest podpięty bezpośrednio do projektora. Objawy "zamrożenia" obrazu się nie pojawiają. Zastanawiam się teraz gdzie może być błąd, czy w amplitunerze (Yamaha RX-775), czy w Minix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor w końcu trafił do serwisu poleconego przez pmcomp, czyli do QES Serwis. Przeglądając rożne fora, obawiałem się uszkodzenia płyty głównej. Na szczęście okazało się, że winowajcą "zamrażania" obrazu było oprogramowanie. Po kilkudniowym pobycie w serwisie projektor działa bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Cieszę się, że wszystko działa.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...