Skocz do zawartości
embrion

Wydajnosc Kodi i wsparcie kodekow

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Panowie, rozwazam zastapienie mojego zewnetrznego pudeleczka na Androidzie i obecnie posiadanego TV jakims Android TV od Philipsa. Docelowo chce odpalic na nim Kodi tak jak teraz na zewnetrznym STB.

Pytanie brzmi: jak jest z obsluga bardziej wymagajacych materialow przez procesory stosowane w modelach z rocznikow 2016/17? Podejrzewam, ze z x264, 1080p nie ma problemow, ale co z 4K, HEVC/h265, 10bit i ich mieszankami? Jak z ogolnymi odczuciami odnosnie plynnosci menu w Kodi? Jak ze stabilnoscia?

 

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 55PFT6550/12 czyli model z 2015r FULLHD i jest kiepsko. Chyba wszystkie modele Philipsa, nawet te świeże z roczników 2016/17 mają w środku procesor MediaTek ARMv7 czyli przedpotopową jednostkę. U mnie zdarza się że gubi klatki nawet w x264 i 1080p. Jak się ogląda to może aż tak tego nie czuć, ale jednak licznik 'dropped frames' w Kodim pokazuje że co jakiś czas tam przybywa tych klatek, a obciążenie obu rdzeni procesora średnio oscyluje w okolicach 80-90%. Z gęstszymi formatami nawet nie kombinowałem. bo nie ma sensu. 

Jak kupowałem ten chłam to też liczyłem na to, że pozbędę się dodatkowych urządzeń i wystarczy mi Kodi wbudowany w TV. Niestety zawiodłem się i odradzam każdemu zakup Philipsa na Androidzie. Nie wierzę w to, że oni kiedykolwiek wypuszczą TV na Androidzie w którym wszystko działa płynnie i bezproblemowo tak jak np na smartfonie. Dla mnie niedoścignionym wzorem dla Philipsa jest Nvidia Shield, widziałem jak to działa i to jest zupełnie inne doświadczenie od tego co jest w Philipsie. W zasadzie Shield do Philipsa to niebo a ziemia. Następny mój TV będzie miał maksymalnie okrojonego smarta, bo i tak zawsze trzeba się posiłkować dodatkowymi pudełeczkami, które pewne rzeczy robią i będą robiły lepiej. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Pokrywa sie to z informacjami, jakie w miedzyczasie zdobylem. U SONY niestety tak samo. Obie firmy chodza na nie najnowszych juz Mediatekach, ktory to z kolei ma bogata tradycje w slabym wsparciu i olewaniu standardow. Wychodzi na to, ze i ja posiedze jeszcze troche na oddzielnym boksie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...