Skocz do zawartości
loky

Jak znieść obraz po pierwszej kalibracji - grupa wsparcia :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze trochę i zostaniecie uznani za niepoprawnych bo murzyna nazywacie murzynem:P, Nie wiecie że teraz wymyśla sie 1500 innych określeń, aby tylko nie użyć właściwego. Niedługo okaze się ze używanie czerni w tv będzie bardzo niepoprawne i bedą dostępne jedynie odcienie szarości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Gandalf2305 napisał:

Jeszcze trochę i zostaniecie uznani za niepoprawnych bo murzyna nazywacie murzynem:P, Nie wiecie że teraz wymyśla sie 1500 innych określeń, aby tylko nie użyć właściwego. Niedługo okaze się ze używanie czerni w tv będzie bardzo niepoprawne i bedą dostępne jedynie odcienie szarości.

Czerń, czernią, w niektórych krajach zabronią używania sygnału testowego do ustawienia ekranu, bo zawiera krzyż. :P

Drogi Darku Prywatnie , jeżeli już to w języku polskim. Skąd wiesz, że Gandalf nie użył słowa murzyn ,jako człowiek opalony? :P Mnie bardziej osłabiają ci co piszą (też tu na forum) Polska, Polak itp. z małej literki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gandalf2305 napisał:

Niedługo okaze się ze używanie czerni w tv będzie bardzo niepoprawne i bedą dostępne jedynie odcienie szarości.

Lepiej nie sugeruj takich rzeczy bo Samsung na serio wykorzysta je w swoim marketingu. "Nie kupuj rasistowskiego OLED-a, nasz ÓLED wyświetla tylko właściwe odcienie szarości".

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi pamiętniku, 'Bitwa o Anglię' w TVP1 HD wygląda doskonale, czyżby to światełko w tunelu to jednak nie pociąg pancerny??

Założyłem na forum wątek o kalibracji, ale kłócą się tam o różnokolorowych Murzynów :blink:

To pisałem ja, Bob.

:D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bob, urzekła mnie Twoja historia. :D;) Zaczyna Ci się podobać, jak mi brzydka Hela po 10 piwach. :D:wub: U mnie BoA , też wyglądała mniamniusi. ;)

Raz Murzyni na pustyni znaleźli Oleda,

Chcieli zjeść go na surowo, smakował jak kreda.

Pomyśleli, zabierzemy będzie na kolację,

Ale szaman wsadził w d...ę zrobił kalibrację!

Zebrał wioskę, Oled w d...e , a ten na głos woła,

Po tym czarze, którym zrobił,

Czerń będzie jak smoła!

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, loky napisał:

Drogi pamiętniku, 'Bitwa o Anglię' w TVP1 HD wygląda doskonale, czyżby to światełko w tunelu to jednak nie pociąg pancerny??

Tego jest więcej, znacznie wiecej, tylko musisz dać sobie szansę, Bob :D

PS. A co robi za źródło sygnału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Owszem, jest więcej ... Działa Nawarrony, O jeden most za daleko i inne. :D Sygnał dostaje z tunelu, skąd jest też światełko. :P:D

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Tego jest więcej, znacznie wiecej, tylko musisz dać sobie szansę, Bob :D

PS. A co robi za źródło sygnału?

Telewizja jambox i Motorola vip1853, jeśli pytasz skąd mam telewizję.

Dziś jest znowu źle, wszystko blade i brązowe, jakiś dół :( Nabawię się choroby bipolarnej przez tą kalibrację. Seriale 'z netu' nadal znacznie bardziej podobają mi się na monitorze komputera (U2515H), twarze są 'zdrowsze' i bardziej naturalne niż na telewizorze za kupę kasy :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam To ja ci powiem co zrobić Weź i usuń tą kalibrację i będziesz mógł oglądać  normalnie tv I jeszcze jedno niech inni sie tu wreszcie wypowiedzą na ten twój temat co mają tv skalibrowany 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat to typowe bicie piany. Nie wiem jaki ktos musial miec "crap" obraz zeby potem sie przyzwyczajac do obrazu po kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loky Olej te podszepty, bijmy pianę i róbmy krem sułtański. :D To Ty masz być zadowolony z obrazu i tyle. KJWDM ! :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loky jeśli możesz włączyć Polsat i napisać jak film Paddington u Ciebie wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardzo ładnie wygląda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiedziałbym, że wyróżnia się na +. Bardzo dużo przygaszonych kolorów, czerwieni trącających brązem itp. - taki trochę angielski pub. W tym przypadku to raczej zamierzone.

No wiem, że pub raczej zielony, ale to ten styl.

Edytowane przez loky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, bez kalibracji też tak jest, do tego ładne cienie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loky

mógłbyś zapodać fotki ,nie wiem jakiejś sceny z tvp .Przed i po Kalibracji

też mam B6 i się waham  .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem robić zdjęć telewizora, starałem się wcześniej i poległem. Zdjęcia nawet 'ładne' nie pokazują tego co jest na telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robienie fotek oledowi nie oddaje tego co widać live - zwykły aparat plus zwykły ekran nie są w stanie przenieść dynamiki tego panelu :)

PS. A co do Paddingtona to na 95% był to jakiś downgrade hdr'u. To co się tam działo ze światłem to było cudo, szczególnie widoczne dla tych co trochę się w fotografie bawią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania. Jutro podsumuję tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tydzień ze skalibrowanym LG B6 dobiegł końca.
W weekend oglądaliśmy z żoną film sci-fi i gdzieś w połowie zdecydowałem, że nie mam zamiaru dłużej się z tym męczyć. Główny bohater był po prostu brązowo/rudy, chociaż oczywiście wcale nie jest rudy, a aktorka grająca jego partnerkę zamiast platynowych włosów blond i ust jak płatki róży, była po prostu żółta z brązowymi ustami. Film był świetny, ale cała atmosfera kosmosu i zimnych wnętrz statku kosmicznego została stłamszona bladoniebieskim i pożółkłą bielą. Po filmie przestawiłem się na standardowy profil, powyłączałem zbędne poprawiacze i przyciąłem przegięte suwaki. Przez następne 2 godziny siedziałem po nocy i przerzucałem rzeczy, które oglądałem przez ten tydzień i nie mogłem uwierzyć, jak dużo straciłem.

Nie mówię oczywiście, że kalibracja jest jednoznacznie beznadziejna, staram się w ogóle w życiu nie wygłaszać tak radykalnych opinii. Nie mam jednak najmniejszych wątpliwości, że istnieje grupa ludzi, dla których obraz po kalibracji to obraz zepsuty - ciężko tylko powiedzieć, czy jest to 5%, 50% czy 95% populacji.

Garść dodatkowych faktów:
Ustawienia skalibrowane nie nadają się moim zdaniem do 'poprawek' we własnym zakresie. Zmiana 'Ciepły2' na 'Ciepły1' zamiast 'ochłodzić' nieco biele, ożywić kolory itd., daje niebieskawą poświatę i niewiele więcej.
Profile isf w oledach nie nadają się do używania bez profesjonalnego dostrojenia/kalibracji - są zielone.
Dostałem kilka wiadomości od osób, które też nie zaakceptowały skalibrowanego telewizora: 'trzymaj się stary, nie jesteś sam!' dzięki! :)
Kalibracja ostatecznie przyniosła pozytywny skutek. Nauczyłem się czego mogę spodziewać się po telewizji. Dzięki temu o wiele lepiej rozumiem co się dzieje na ekranie jak np. wszystko nagle wygląda beznadziejnie pomimo tego, że oglądam nowy, wysokonakładowy program czy serial w bogatej telewizji. Nie łapię wtedy za pilota i nie rozwalam sobie wcześniej wypracowanych ustawień próbując to za wszelką cenę sprawić to możliwym do oglądania.
Kupiłem ten telewizor na początku stycznia a dopiero od 2 dni jestem z niego naprawdę zadowolony.

Bob out.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kto Ci kalibrował?

Moją E6 robił Maciej i jest za[beeep]iście.

Dema z HDR to rozkosz dla oka.

Ale ... filmy z BD wyglądają lepiej z projektora JVC. I nie chodzzi bynajmniej o wielkość, a jedynie o klimat obrazu. Z projektora mam kino, z OLEDa po prostu telewizję. Mój następny ruch to wymiana projektora na nowego JVC.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...