Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt na tym samym procesorze co HiMedia Q10pro. Specyfikacja porządna. Po tym jak działa HiMedia widać że w praktyce jest też bardzo OK. Ale kluczową sprawą jest zawsze oprogramowanie. Egreat zazwyczaj oferował tu minimalną opcję i różnie było z aktualizacjami. Marka nie jest powszechnie dystrybuowana w EU, może być problem z dotarciem do recenzji. Zdaje się że Czesi mieli dość aktywnego dystrybutora, może sprzęt jest tam już dostępny i można znaleźć tam więcej praktycznych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tam znalazłem , może nie jest teraz tak źle dwie aktualizacje softu już w tym roku a cena z UK taka sama jak u nas Q5.

dla innych zainteresowanych linki

http://en.egreatworld.com/comunity/index.php?forums/a5-professional-4k-hdr-blu-ray-hdd-media-player.16/

http://en.egreatworld.com/egreat-a5-4k-uhd-hdr-blu-ray-navigation-hdd-media-player.html

http://www.futeko.com/products/MP073.php

no i jak piszesz produkt póki co niszowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, zwierzak14 napisał:

zakupiłem A5 - lada dzień będę go miał

Ile dałeś jeśli to nie tajemnica i gdzie zakupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dzisiaj na eBay z Chin i chyba miesiąc będę czekał...

Ładnie wygląda na filmie z YouTube.

Ładniej niż himedia Q5.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przez china post to 2 może z hakiem tygodnia. też miałem kupić na geekbuying z chin za 140 dolców ale ślą tam dhl-em i wtedy

prawie pewne że zapłacę Vat + być może podatek dlatego kupiłem w europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A5 dotarł. Zastapił po 5 latach R6S. Odczułem skok do innej epoki. Odtwarza pełne menu BD , BD ISO. Nieskomplikowane menu , o miłym wyglądzie. Póki co pobrałem aktualizacje. Wada dla mnie to niedemontowalna antena wifi (podłączony do neta kablem), oraz brak możliwości zoom-u obrazu powyżej 100% ( z tego korzystałem przy 3d jak były czarne pasy góra- dół ) , chyba że można powiększyć ale ja nie wiem jak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w r6s był przycisk na pilocie, ja mogę to sobie zrobić jeszcze na tv lub na projektorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc, tak.
Można ustawić tak jak himedia Q5 że kodi korzysta z wbudowanego odtwarzacza i jest pasthru dla wszystkich formatów dźwięku, czyli można sobie z dysku filmy z atmosem puszczać przez kodi i wszystko ładnie śmiga.
Mam tylko jedno ale...
Nie ma trybu 1080p 24 klatki.
Jest tylko 1080p 60.
Żeby mieć 24 klatki trzeba wybrać 2160p 24.
No akurat mam tv 4k i projektor który może wyświetlać 4k ale jak ktoś nie ma, to jest zdany na 60 klatek. Lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już rozkminiłem.
Trybu 1080p/24 nie ma ale można włączyć 1080p/60 jak wspomniałem i wybrać, żeby zmieniał automatycznie framerate w zależności od filmu i wtedy sam przechodzi na 24klatki z tym że domyślnie ta funkcja jest wyłączona, trzeba sobie włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się zastanawiam na tym Egreat A5 ale czy nie lepszym rozwiązaniem będzie  ?? Można dołożyć dysk 2.5" oraz mamy możliwość wymiany pamięci.

http://www.lightinthebox.com/pl/voyo-apollo-lake-n4200-android-tv-box-ram-4-gb-rom-128gb-quad-core-wifi-802-11b-null_p6208978.html?litb_from=forum_tuttoandroid

 

 

 

Edytowane przez SuchyX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wloz i napisz jak Ci smigaja  4k z HDR,   UHD BD/BD  menu i 3D w KODI.

Jak nie potrzebujesz takich rzeczy, to prawie kazdy odtwarzacz, chocby 2x tanszy  bedzie dla Ciebie dobry,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urok androżyków jest taki że zawsze robią się z nimi problemy przerabiałem ten temat na Minix wyjdzie nowa wersja Kodi powiedzmy na Andka 6.0 i ciekawe czy to urządzenie dostanie update ??

Edytowane przez SuchyX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście się z problemem związanym z obsługą HDMI-CEC i ARC przez odtwarzacze Egrata A5/A10. W moim przypadku po podłączeniu A10 do telewizora przestaje działać funkcja HDMI-CEC we wszystkich podłączonych urządzeniach, nie działa również ARC. Po włączeniu Egreat wszystko zaczyna natychmiast działać prawidłowo, po odłączeniu kabla HDMI od Egrat również. Na zagranicznych forach również znalazłem opisy tego problemu. Czy u Was wszystko działa ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten odtwarzacz czyta napisy zewnętrzne w formacie .srt? Można np. puścić po sieci film udostępniony na lapku w kontenerze MKV (X265, 4K) i dodać polskie napisy z zewnętrznego pliku .srt (nie wmuxowanego w kontener)? Teraz tak mam w WDTV LIVE tylko oczywiście z plikami Full HD, a że kupiłem Oleda 4k to chciałbym przejść na 4K. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...