Skocz do zawartości
firex

Który Philips pod konsolę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewnie było wertowane, przepraszam z góry

 

Chciałbym zakupic któregoś Philipsa pod konsolę i przyszłe konsole 4k

Philips bo jest

* Tańszy od Sony

* Android TV

* Niskie inputlagi

* Ambilight który podoba sie córce

 

Mój budżet to 5,5 tys

Rozmiar chciałbym 55" (raczej na większy nie ma miejsca)

 

Zastanawiałem się nad :

* Samsungiem KS7000 ale rozklejająca się obudowa + jakość kolorów + cena raczej go skreśla (pomimo iż inputlag 22 ms)

* Sony 8505 

* Któryś Philips myślałem o 7101 lub 7181 ale problem chyba jest je dostać

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się bardzo dobrze czy chcesz Philipsa. A najlepiej palnij się młotkiem w głowę i wybij sobie ten pomysł szybko z głowy.

Philips nie bo:

1. To już nie jest Philips tylko chińska firma TP-Vision która robi te telewizory i sprzedaje pod marką Philips. To oznacza ogromny rozrzut jakościowy.

2. Android chodzi w tych telewizorach jak chce, są częste problemy z restartami, zawieszaniem się, czasami muli niemiłosiernie (telewizory mają za słabe bebechy do płynnego działania Androida)

3. Skandaliczny support, a w zasadzie jego brak. Jeżeli będziesz miał jakikolwiek problem z TV to zostajesz sam na lodzie. Jeżeli są błędy w oprogramowaniu to Polskie serwisy nic z tym nie zrobią, a TP-Vision ma Cię w nosie i ich chińscy programiści nie ogarnęli w ogóle jeszcze Androida (po paru latach). A jeżeli problem będzie sprzętowy to będziesz się bujał z serwisem MIK-Radom, którego skandaliczne praktyki owiane są legendą (np problem z łącznością WIFI, a serwis wymienia matrycę w TV na gorszą jakościowo, bo akurat potrzebowali do innego telewizora, w którym ktoś się pienił, że ma za duży clouding). W tym temacie polecam Ci poczytać np wątki dotyczące obojętnie jakiego modelu Philipsa na tym forum. Przez to że jest multum problemów z softem, które nie są naprawiane, tylko wręcz z każdą aktualizacją dochodzą nowe, będziesz się niepotrzebnie wnerwiał i żałował że wydałeś te 5.5k zł na takie [beeep]. 

4. Ambilight się po paru miesiącach nudzi i nawet tego człowiek nie zauważa

5. Z input lagiem też są cyrki i przez błędy w oprogramowaniu może być on czasem nawet dwa razy gorszy niż w testach 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jakaś alternatywa aby cenowo/jakościowo było dobrze?

55" do 5,5 k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONY '55 8505 Android TV

Jeżeli ma być to matryca IPS.

Najlepsze rozwiązanie do 5000,- PLn

Plus do tego dokupić taśmę LED i jak znalazł Ambilight :)

@efel ma rację zgadzam się z tym co napisał.

___________________________________

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci zaproponował wizytę w sklepie i organoleptyczne oględziny Samsunga 60 cali ku6000, jak dobrze pójdzie to kupisz :) PS. To model na Va z niskim lagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem 55" max, nie dam rady większego w tym pokoju. Jak bym brał 60-65" to wiadomo inne pieniądze ale i  inna klasa sprzetu, widzałem w sklepach ale trudno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KS7000 odpada, za te pieniadze jakość i wykoannie jest nie dla mnie

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Robert_1988_KrK napisał:

 

Plus do tego dokupić taśmę LED i jak znalazł Ambilight  ;)

___________________________________

 

Agrotuning Sony ? :lol::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sytuacji w której mówimy o telewizorze pod konsolę, znowu pojawia się DX750.




A dlaczego ma się nie pojawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mataman napisał:

Jest jeszcze Panas dx750.

Polecam DX750, kupiłem ze 2 tygodnie temu pod PS4 PRO i wciąż zachwyt. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, firex napisał:

Dzięki, on jest lepszy od serii 7 KS7000?

Kosztuje jakieś 2 tys mniej, obudowa nie odlazi, ale lepszy naturalnie, ze nie jest :) 

7 godzin temu, firex napisał:

 

* Któryś Philips myślałem o 7101 lub 7181 ale problem chyba jest je dostać

Gdyby korcilo Cie cokolwiek na IPS to miej świadomość jak wygląda to w porównaniu bezpośrednim do VA. Vide fotka chłopaków z Rtings poniżej

ks8000-group-large.jpg

2 godziny temu, JarekWML napisał:

Będzie taka "opcja" jak na fotce powyżej - slowem - kicha.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, efel napisał:

Zastanów się bardzo dobrze czy chcesz Philipsa. A najlepiej palnij się młotkiem w głowę i wybij sobie ten pomysł szybko z głowy

Tak działają korporacje. Wbijają takim Misiewiczom coś i Ci jadą po całości (może mu w Sonym dadzą medal haha). Szkoda tylko, że Ci co użytkują TV Philipsa, a niech Ci będzie i TP Vision, jakoś są zadowoleni Ja tam powtarzam. Weź swojego pendriva. Idź na sklep i odpal. Sam będziesz wiedział czy Ci odpowiada. A co do porównywania ambilighta do taśmy z Castoramy led to bez komentarza. Zazdrość żre :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, flappyduck napisał:

 Ci co użytkują TV Philipsa, a niech Ci będzie i TP Vision, jakoś są zadowoleni Ja tam powtarzam. 

Tylko slepiec może być zadowolony z obrazu na IPS jeżeli wczesniej widział TV na VA. Doskonale obrazuje to na zdjęciu powyzej, gdzie mamy zestawienie TV z VA i jeden IPS .

PS. Co wazne zdjecie zrobiono w korzystnych dla IPS warunkach! A mimo to obraz jest jak za mgłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ślepiec, ktoś mnie wzywał ? :D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, artomoher napisał:

To ja ślepiec, ktoś mnie wzywał ? :D:P

Hehe, "Nic nie widziałem, Nic nie słyszałem" :P

A tak serio to warto pomyśleć czy aby przesiadka nie jest dobra, akturat to zdjecie oddaj problem - obecne VA (nie wszystkie) mają kąty znacznie lepsze niż kiedys, wiesz o który model na zdjęciu chodzi? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

giphy.gif

Jak znam życie to jakiś Samsung. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka wtórna, ja Samsunga tez nie kocham, choc obiektywnie oddac im trzeba potrafią czasem zrobić b.sensowne TV w średniej polce.

Wracają jednak do tematu - zwróć uwagę na to foto, dokładniej jego lewa stronę - te dwa TV co wyglądają tak samo blado na tle reszty, tylko ten dolny jest IPS'em, ten u gory to VA (starego typu) i dopiero z takiego kata oglądany jest jeszcze ciut lepszy od IPSa na dole :) A jak ładnie pod katem wyglądają nowe VA z prawej...

IMHo jeżeli wiec nie ogląda sie pod naprawdę dużym katem warto w dzisiejszych czasach nie odrzucać z automatu modeli na VA. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odrzucam i nie neguję, mi poprostu żal pieniędzy na tv, zwłaszcza dużych. Naprawdę, ale nie widzę takiej przepaści w obrazie wyświetlanym przez tv za 3000,00 a tym za 12000,00, no majty z wrażenia mi nie opadają. :P;) Nie podnieca mnie też kalibracja, która ma pokazać zamysł twórcy filmu? :D Czyli do każdego filmu osobna, bo inny reżyser?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez ja nie zachecam Cie do wydawania dużych kwot, ba więcej powiem uważam, ze nie sztuka kupić dobry TV za 15k, sztuka kupić sensowny za 5k. Co więcej myślę, ze wydając właśnie taka kwotę (ale raczej w 2018 niż w 2017) będziesz mógł po IPSie doznać sytuacji, ze majty Ci zerwie siłą wodospadu :D

A co do kalibracji, chodzi o ustawienie/wyrównanie panelu TV do wzorca wiec na szczęście nie musisz robić tego pod różne produkcje oddzielnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...