Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS7101 (55PUS7181) Test - Android TV 4K z Ambilight!

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki!
ja ostatecznie zostaje przy nim.... zdejmowanie, odsylanie 55 kg skubany waży.... znoszenie.... pakowanie.
aaaa x-komp w porzadku, chca przyjac zwrot ale jak bede z Sony sie pozniej meczyl ? To tez Android.... a obraz juz duzo czytalem... i ciezko chyba znalezc taki jakbym chcial.... wyrazny na full hd filmach z nc  jak z mojego starego tv.
 
te 4k to chyba wszystkie niedopracowane. 4k mecze czy filmy pieknie wyswietla Philips.
 
a ambilight to juz bardzo polubilem. 
Poczekam na oleda philips moze potanieje  za rok 75 calowy i w ogole bedzie dostepny :)
 
gryzie mnie jaki bylby obraz z nc film full hd na tym sony czy samsungu qled czy wyrazniejszy niz na moim Philipsie....
Poczytaj jeszcze o bardzo kiepskim traktowaniu problemów przez serwis Philipsa i słabym wsparciu jeśli chodzi o soft. Ja w zeszłym roku zwróciłem Philipsa i wziąłem Sony. Ambilight nie powinien być najważniejszy.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już narzekam ! masz racje !

zgłosiłem problemy z HDMI CEC i dzwiękiem zanikającym... tragedia. zgloszenie pisanie zajelo mi toche i do dzis cisza juz tydzien.

 

a wszystko poszlo jak należy. tragedia... najbardziej wkurzają te piski przy przełączaniu kanałów - raz są raz nie ma. nieważne czy na hdmi arc dzwięk czy optyk.

 

albo jak spauzowany film na apple TV i daje play a tu glosny pisk.

 

tego nie bylo w Samsungu na tych samych ustawieniach i tym samym kinie domowym. Rozumiem, że samsung nie przesylal dzwieku przestrzennego - dlatego wylaczylem w ustawieniach Philipsa ale wciąż bez zmian.

Już drugi raz chyba ciężko będzie go zwrócić... 30 dni mija za 4.

no i bardzo ale to bardzo mi zależy na tym Ambi... dla mnie to coś pięknego. No ale tak jak mówisz... nie takim kosztem....

 

a jaki dokładnie Soniacz polecasz 75 ?  który naprawde najlepszy ? z ewentualną dopłatą ? oczywiscie pomijam OLED... na to kasy brak.

Bardzo poważnie patrze na QLED:  http://allegro.pl/qled-samsung-qe75q7f-4k-uhd-hdr-nowy-gwarancja-i7406714599.html#thumb/4

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mlody_tm napisał:

a jaki dokładnie Soniacz polecasz 75

Ten Sony który napisałem w swoim poprzednim poście jest bezkonkurencyjny jeżeli chodzi o 75 cali i ten budżet. Nie znajdziesz nic lepszego w tej cenie i w tym rozmiarze.

Oddaj tego Philipsa, uwierz mi będziesz sobie pluł w brodę za pół roku albo rok. Wiem co mówię, bo przechodziłem to samo. Miałem kiedyś Philipsa, Ambilight na początku mnie oczarował. Od razu były problemy z działaniem TV, ale ze względu na te [beeep]e światełka i wiarę, że może poprawią w kolejnych aktualizacjach błędy, nie oddałem go kiedy mogłem. Z czasem Ambilight się opatrzył, nie robił na mnie żadnego wrażenia, a problemy zamiast znikać wraz z kolejnymi aktualizacjami pozostały. Co gorsza pojawiały się nowe. I nie były to małe upierdliwości, a poważne babole które czasami uniemożliwiały normalne korzystanie z TV. Nie raz miałem ochotę wyrzucić to dziadostwo przez okno. Support Philipsa praktycznie nie istnieje i mnie olał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zdaje się, że ten Sony to matryca IPS, czyli będzie słabo z czernią. Ale fakt, że mordęga za 10k to trochę słabo.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony to taka matryca jak moja IPS najprawdopodobniej.

 

 

na razie wszystko działa w miare dobrze gdy ampli dzwiek z NC jest bezposredni po optyku.

 

a z tv dzwięk na bluray czy apple tv idzie po osobnym optyku.

 

HDMI CEC wylaczylem i uzywam pilota HARMONY 350tke... skonfigurowalem i śmiga wszystko na jednym pilocie.

 

pozostaje jedynie zanik chwilowy dzwieku gdy cos ogladam z USB, czy z innych łącz - bluray czy apple tv. ale poprzerywa 3 - 4 razy i potem juz cisza.

 

 

powiedz kolego kris... czy jak miales philipsa to mozna na androidzie jakos ustawic zeby mi pamietal sciezki filmow z usb ?

przestalem film ogladac... przelaczylem na nc... i potem wracam na usb i pamięta.

 

ale jak wylacze tv i wlacze to juz nie pamieta i włącza film od początku ?

 

no co za durny TV !

Edytowane przez mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sony to taka matryca jak moja IPS najprawdopodobniej.
 
 
na razie wszystko działa w miare dobrze gdy ampli dzwiek z NC jest bezposredni po optyku.
 
a z tv dzwięk na bluray czy apple tv idzie po osobnym optyku.
 
HDMI CEC wylaczylem i uzywam pilota HARMONY 350tke... skonfigurowalem i śmiga wszystko na jednym pilocie.
 
pozostaje jedynie zanik chwilowy dzwieku gdy cos ogladam z USB, czy z innych łącz - bluray czy apple tv. ale poprzerywa 3 - 4 razy i potem juz cisza.
 
 
powiedz kolego kris... czy jak miales philipsa to mozna na androidzie jakos ustawic zeby mi pamietal sciezki filmow z usb ?
przestalem film ogladac... przelaczylem na nc... i potem wracam na usb i pamięta.
 
ale jak wylacze tv i wlacze to juz nie pamieta i włącza film od początku
 
no co za durny TV !
Niestety nie odpowiem na to pytanie. Pozbyłem się Philipsa po trzech dniach. Najbardziej mi przeszkadzał brak czerni i cloding. Filmów z usb nie oglądałem - jest kodi. Może warto pomyśleć i pójść w 65 cali ale z lepszą jakością? Wybór będzie większy z pewnością w tej kwocie. Jakiś czas temu oledy LG dało się znaleźć chyba w tej cenie, Panasonica, o którym pisał tu dziś Gmeru w promocjach czy coś z Sonego. Ja na tą chwilę nie zdecydowałbym się wydać takiej kasy za światełka. Efekt wow minie a problemy mogą pozostać.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...